Gönderen Konu: Geçmişe dönük Trafik cezası  (Okunma sayısı 12293 defa)

KorhanKa

Geçmişe dönük Trafik cezası
« : Ekim 22, 2009, 03:36:48 ÖS »
Arkadaşlar 2006/9 ayda or-an (Ankara) da 90 km ile gittiğim için 206 tl ceza yemiştim. Cezayı ödeyip ödemediğimi hatırlamıyorum fakat 2007-2008-2009 da arabayı muayeneye soktum borçsuz ve sorunsuz cıktı.
Şimdi trafik cezası borcu olan araba muayeneden geçermi ? 206 tl lik ceza faiziyle birlikte 576 tl olmuş yani 370 tl faiz gelmiş ana parayı geçen faiz borcu olmaz diye bi kanun yokmuydu ? tesadüfen ben bunu fark etmeseydim bu faiz arabanın parası kadar olmaz mıydı böyle bi hak hukuk adalet nerde var ? maliyenin ve emniyetin borç sorgulama sayfalarına sakın ha sakın güvenmeyin borcu yok diyoorr çaaatttt diye adama sonradan oturutu veriyor çünkü daha önceden bir çok kez sorgulatmama ve borcu yok görmeme rağmen hatta ve hatta o borcu yoktur yazısı ile birlikte muayeneden geçen bir araca sonradan böle bi borç çıkartıyolar. Sizin fikriniz ne gerçi trafik mahkemesinede gidecem ama fikrinizi almak istedim.

ERT

Ynt: Geçmişe dönük Trafik cezası
« Yanıtla #1 : Ekim 22, 2009, 05:25:10 ÖS »
bızım trafık sıstemımız cezalar vs cok karısık bu tarz sorunlar herkezın basına gelmıstır..

mali

« Yanıtla #2 : Ekim 24, 2009, 10:46:25 ÖÖ »
yanlış olma yani yanlış yazılma ihtimali var mı?

KorhanKa

« Yanıtla #3 : Ekim 24, 2009, 11:50:33 ÖÖ »
yanlış olma yani yanlış yazılma ihtimali var mı?
maalesef yok paşa paşa ödicez gibi görünüyor

firstcevher

« Yanıtla #4 : Ekim 24, 2009, 11:36:08 ÖS »
eğer birşeyi ödüyorsan 100 yıl saklayacaksın, hatta kefene çep yaptırıp yanında götürceksin öbür tarafa bile ;)

Bizde aracı sattık yıllar sonra köprü geçiş cezası geldi :D hemde 10 yıl öncenin :D

borç sorgulama merkezinde hiç bişey çıkmıyor, benim ruhsatta 4 tane ceza duruyor, ödenmemiş ve dahada ödemeyeceğim, ama borç sorgulamada tertemizim :D Yarın birgün patlak verir, bakıp göreceğiz durumlar ne olacak ;)

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 25, 2009, 02:19:09 ÖÖ »
bence kafana takma

cevherin dedigi gibi gotur obur tarafa

bisi olmaz kardesim, benim dosyam kabarik ceza konusunda hala odemedim, yillar oldu, en fazla iki katina cikiyor cunku

KorhanKa

« Yanıtla #6 : Ekim 25, 2009, 11:17:56 ÖÖ »
Arkadaşlar o kadar emin olmayın kesin bi yerlerden buluyo sizi eemin olun bende sizin gibi düşünüyodum ödemiyodum cezaları hatta bi arkadaşıma ödediği ceza geri gelmiş ödemedin diye vergi dairesine gittiğinde nasıl böyle bi sisteminiz var demiş memur, abi bize günde 3-5 çuval ceza geliyo işleyebildiğimizi işliyoruz işleyemediğimiz kalıyo atıyoruz demiş bende bunu duyunca tamam dedim dahada ödemem ama geldi döndü patladı bana ayrıca enfazla 2 katına çıkıyo diye biliyodum bende fakat bkz. benim ceza;
ceza bedeli: 206 tl
Faiz bedeli: 370 tl
toplam: 576 tl ceza yılı ise 2006 / 9. ay

gerçi bu konuyu bende şikayet edicem
Ha bu arada 2008 de yediğim başka bi ceza vardı onuda ödememiştim böyle bişi başıma gelince tırstım ödeyim dedim. İnternetten banka yoluyla ödediğimde aradan 1 yıldan fazla geçmesine rağmen %25 indirim verdi şimdi ilerde onuda yanlış verdik diyip aradaki farkı faiziyle isteyecekler diye korkuyorum yani bence o kadar rahat olmayın arkadaşlar tecrübeyle sabitlenmiştir. Umarım haklı çıkarsınız ve yanılırım.

firstcevher

« Yanıtla #7 : Ekim 25, 2009, 11:24:33 ÖÖ »
ben ödemeyin demiyorum, ödeyin, ödediğiniz kağıdıda sonuna kadar saklayın diyorum ;) ödediğiniz ceza bile sizinde dediğiniz gibi yıllar sonradan tekrar geliyor. nasılsa ödemiş olsa bile bulamaz makbuzu diye ;) O yüzden cezalarıda arabanızla ilgili yaptığınız dosyanın içine koyun bence ;) Ben 1 tane ceza ödedim onuda hemen koydum makbuzunu :D Diğer 4 tanesi Allah Kerim yaşayıp göreceğiz :D Gönül isterki hemen yatıralım ama kısmet olmayınca olmuyor :D

fikito

« Yanıtla #8 : Ekim 25, 2009, 02:59:44 ÖS »
ben ödemeyin demiyorum, ödeyin, ödediğiniz kağıdıda sonuna kadar saklayın diyorum ;) ödediğiniz ceza bile sizinde dediğiniz gibi yıllar sonradan tekrar geliyor. nasılsa ödemiş olsa bile bulamaz makbuzu diye ;) O yüzden cezalarıda arabanızla ilgili yaptığınız dosyanın içine koyun bence ;) Ben 1 tane ceza ödedim onuda hemen koydum makbuzunu :D Diğer 4 tanesi Allah Kerim yaşayıp göreceğiz :D Gönül isterki hemen yatıralım ama kısmet olmayınca olmuyor :D
kaderde varsa öderiz abi :P :D :D

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ekim 25, 2009, 04:41:54 ÖS »
Arkadaşlar o kadar emin olmayın kesin bi yerlerden buluyo sizi eemin olun bende sizin gibi düşünüyodum ödemiyodum cezaları hatta bi arkadaşıma ödediği ceza geri gelmiş ödemedin diye vergi dairesine gittiğinde nasıl böyle bi sisteminiz var demiş memur, abi bize günde 3-5 çuval ceza geliyo işleyebildiğimizi işliyoruz işleyemediğimiz kalıyo atıyoruz demiş bende bunu duyunca tamam dedim dahada ödemem ama geldi döndü patladı bana ayrıca enfazla 2 katına çıkıyo diye biliyodum bende fakat bkz. benim ceza;
ceza bedeli: 206 tl
Faiz bedeli: 370 tl
toplam: 576 tl ceza yılı ise 2006 / 9. ay

gerçi bu konuyu bende şikayet edicem
Ha bu arada 2008 de yediğim başka bi ceza vardı onuda ödememiştim böyle bişi başıma gelince tırstım ödeyim dedim. İnternetten banka yoluyla ödediğimde aradan 1 yıldan fazla geçmesine rağmen %25 indirim verdi şimdi ilerde onuda yanlış verdik diyip aradaki farkı faiziyle isteyecekler diye korkuyorum yani bence o kadar rahat olmayın arkadaşlar tecrübeyle sabitlenmiştir. Umarım haklı çıkarsınız ve yanılırım.

abi 206 TL ceza yemissin, en fazla iki katina cikar, ki cikmis + vergi vs koymuslar

birakta olsun o kadar ama yukselecegi para odur, benimki dusuk paralar 55 TL'lik cezalar vs..

KorhanKa

« Yanıtla #10 : Kasım 04, 2009, 02:59:55 ÖS »
beyler biraz önce vergi dairesi ile konustum ceza 583 olmuş geç gelmesinin sebebi ise emniyetin gec göndermesiymiş sırada işleme konmayı bekleyen 3 milyon küsur ceza varmış kaçış yok yani ...:(

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Kasım 04, 2009, 03:15:40 ÖS »
beyler biraz önce vergi dairesi ile konustum ceza 583 olmuş geç gelmesinin sebebi ise emniyetin gec göndermesiymiş sırada işleme konmayı bekleyen 3 milyon küsur ceza varmış kaçış yok yani ...:(

gecmis olsun kardesim cok uzuldum, ne zaman nerde konustun vergi dairesi ile?

3 milyon kusur ceza isleme giricekte, ben coktan bu dunyadan gocmus olurum.

KorhanKa

« Yanıtla #12 : Kasım 04, 2009, 08:24:17 ÖS »
Allah gecinden versin yaa :) telefonla konustum yarında gidecem taksite falan bağlatmaya calısıcam

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Kasım 04, 2009, 08:25:43 ÖS »
Allah gecinden versin yaa :) telefonla konustum yarında gidecem taksite falan bağlatmaya calısıcam

;D telefonunu versene abi bende bi ariyim

KorhanKa

« Yanıtla #14 : Kasım 04, 2009, 09:25:40 ÖS »
google dan bağlı bulunduğun vergi dairesini arat çıkar telefonu ;)

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Kasım 05, 2009, 01:41:07 ÖÖ »
google dan bağlı bulunduğun vergi dairesini arat çıkar telefonu ;)

sagol kardesm tesekkurler

zz561

« Yanıtla #16 : Kasım 08, 2009, 11:07:46 ÖS »
tebliğ edilmemiş cezalar arabanın emniyetteki dosyasında bekliyor 2 sene önce 2000 yılında yediğim 6 900 000TL park ceza sı orada karşıma çıkmıştı

KorhanKa

« Yanıtla #17 : Kasım 09, 2009, 07:18:12 ÖS »
maalesef benimki tebliğ edilmişti

aQaii

« Yanıtla #18 : Kasım 12, 2009, 09:10:32 ÖS »
geçmişe dönük cezalar saçmalık :S
16 şubat 2009'da saat 19:12'de kırmızı ışıkta geçmiş arabam. Aracı 2 kişi kullanır ben we babam kullanır. ben izmitte okuldayım peder de tüqqanda ;) we ayrıca o ışıklar ewin yakınında olsa bile 40 yılda1 geçtiğimiz yer.
bana çok saçma geliyo bu plakaya yazılan cezalar... hadi foto olsa neyse o da yoq :S