Gönderen Konu: Gaz pedalını kökleyince depoya para dayanmıyor  (Okunma sayısı 2942 defa)

ALG

• THT
Gaz pedalını kökleyince depoya para dayanmıyor
« : Mayıs 27, 2006, 09:44:24 ÖS »
Gaz pedalını kökleyince depoya para dayanmıyor   

16 araç maksimum hızlarıyla 100 km. boyunca hiç yavaşlamaksızın kullanıldı. Cayenne Turbo S, 66.7 litreyle en fazla yakıt tüketen araç olurken, test gazı kökleyince tüm otoların su gibi yakıt tükettiğini ortaya çıkardı.

Otomobillerin yakıt tüketimleri belirli kriterlere göre hesaplanıyor. Bütün otomobil firmaları, otomobillerinin yakıt tüketimlerini 90 kilometre sabit hızda 100 km'lik mesafede hesaplarlar. Şehir içi, şehir dışı ve bunların ortalamaları alınarak yapılan tüketim sonuçlarına göre, bir otomobilin yakıt tüketimi az ya da çok olarak nitelendirilir. Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt'da yayımlanan bir habere göre, otomobillerin yakıt tüketimleri "Extreme Test" adı altında yapılan bir denemede hesaplandı. Ancak bu test diğer normal testlerden farklı olarak gerçekleştirildi. Bu testte, araçlar maksimum hızlarında, hiç yavaşlamaksızın 100 kilometre boyunca kullanıldı. En küçük sınıftan en büyük sınıfa kadar farklı motor gruplarına mensup 16 araç test edildi. Sıralamada birinci sıraya oturan Cayenne Turbo S benzini su gibi içti. Gazetenin haberine göre 521 beygir gücündeki Cayenne Turbo S aralıksız olarak saatte 270 kilometre hızla gittiği 100 kilometre sonunda tam 66.7 litre benzin tüketti.

MAKSİMUM HIZ
İkinci sırada Porsche Carrera S geldi. Saatte 293 kilometre hız yapan Carrera S'in 100 kilometre sonrasınta tüketim miktarı 37 litre oldu. Bu iki yakıt canavarını 535d izledi. Saatte 250 kilometre hız yapan araç, 100 kilometrede 20.3 litre yakıt tüketti. 16 araç arasında yapılan testte diğerlerine göre fazla yakıt tüketen bir başka araç ise Golf GTI 2.0 TDI oldu. Araç, saatte 220 kilometre hıza ulaşarak, 100 kilometrede 16.4 litre yakıt tüketti. Testte benzin iştahı en düşük araç olarak Toyota'nın minik Hibrid motorlu Prius'u ortaya çıktı. Prius saatte aralıksız 170 kilometre hız yaptığı 100 kilometrenin sonunda 11.7 litre yakıt tüketti.

Güven

Ynt: Gaz pedalını kökleyince depoya para dayanmıyor
« Yanıtla #1 : Mayıs 28, 2006, 09:07:02 ÖÖ »
Bizim Type R larda bunlara yakın yakar gibime geliyor kanka  ;D

VWci

• http://www.vwtr.net/forum
« Yanıtla #2 : Mayıs 29, 2006, 08:07:48 ÖÖ »
peformansi zaten yakmadan dusunmek imkansiz...:D :D :D ayni teknolojide 100 ile 150 lik makina olsun...her sey ayni yol ruzgar agirlik vs...dip gaz kullanimindan 150 lik makinaninn %50 fazla yakmasi beklenir..:D :D :D :D

EvReN_S2K

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 29, 2006, 08:39:28 ÖÖ »
en pahalı benzin bizim ulkemizde oldugu surece insanlar hep gaz pedalina fazla yuklenmekten cekineceklerdir :)

ALG

• THT
« Yanıtla #4 : Mayıs 29, 2006, 10:23:14 ÖÖ »
Malesef guvenim yakıtt aşağı kalır yanımız yok..

Selçuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 30, 2006, 01:07:12 ÖS »
Waoovv :) Gerçi Cayyenne alanın benzin sorunu olacağınıda sanmıyorum ama :) Test e katılan bütün araçları öğrenebilirmiyizzzz?  ??? ???

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mayıs 30, 2006, 01:13:09 ÖS »
artık içim titriyor gaza yüklenince.kapışmayım yüklenmeyim diyorum ama her seferindede biri gelip sataşıyor be kardeşim ;D

djromantikserseri

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 30, 2006, 01:55:57 ÖS »
abi onca para ver al. GEZMEYE BENZİNİN OLMASIN varmı böyle olay ya  ;D araba allah bilir 1 ayda yaktığı yakıtla kendisini tekrar alır.  :dissiz

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mayıs 30, 2006, 03:29:38 ÖS »
Waoovv :) Gerçi Cayyenne alanın benzin sorunu olacağınıda sanmıyorum ama :) Test e katılan bütün araçları öğrenebilirmiyizzzz?  ??? ???
emin ol öyle diil büyük adamlar küçük paralara çok önem veriyo. Tanıdığım iki farklı insan 1 ay kullanıp sattılar bize bile gerip gelmişti.

vtec_berkol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 23, 2006, 09:29:35 ÖÖ »
wallahi akıllanmıcan rku

CaSHaReMaN

« Yanıtla #10 : Eylül 28, 2006, 02:10:52 ÖÖ »
100 km tam gaz gitcek yolu nerde bulmuşlar yafff  ;D

meliksah

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ekim 08, 2006, 04:31:45 ÖS »
Ben aracimi ilk aldigimda  denemek icin ist beylikduzunden depoyu fulledim tam gaz Allah ne verdiyse Bolu ya gittim ( Bolu dagindan iner inmez sagda benzinciler vardir metronun dinlenme tesislerinden sonra orda depo sifirdi donerken yol dahada bostu bu sefer daha pis bastim sadece virajlarda arabamda spor suspansiyon sistemi olmadigi icin 180 lere dustum beylikduzune geldigimde depo yine sifirdi  :) yani o zamanin benzin fiyatlari ile 320 ytl ye boluya gidip geldim :)  tabii bu kadar cok yakmasinda sol seritte  100 le gidenler ve 80 le giderken arac sollamak icin aynasina bakmadan sol serite gecenlerinde buyuk katkisi var.Bu arada arc 2.4 accord