Gönderen Konu: Full lpg nasil?  (Okunma sayısı 6466 defa)

honda2002

Full lpg nasil?
« : Kasım 27, 2011, 12:35:21 ÖS »
Arkadaslar

Full den lpg kullanan var mi ?
Duydugum 1-2 yorum negatif. Genelde arac daha cok tuketiyor, lpg ayarini bozdu gibi yorumlar duydum cevremden. İstayon yetkilisiyle gorustum. Onlarda yakiti ipragazdan aldiklarini , TUV tarafindan surekli denetlendiklerinden bahsetti. Hatta yeni cikan full kart la duzenli olarak akaryakit alindigi taktirde motor garantisi vs verdiklerinden de bahsetti.

Full istasyonlari yurt capinda yayiliyor. Kurumsal bir firma. Ayrica indirim oranlari cok cazip. Litresi 2.10 TL civari

Ancak sizce lpg yakiti da yeterli kalitede mi?  Sorunla karsilasan var mi? Memnun olan var mi?

Aracimi henuz lpg ye donusturmegimden kendi deneyimim henuz olmadi :)

hondaciwic

Ynt: Full lpg nasil?
« Yanıtla #1 : Kasım 27, 2011, 04:31:42 ÖS »
bence kucuk ındırım ıcın ısını sansa bırakma essek yukuyle para yarıoz

Muhsin07

« Yanıtla #2 : Kasım 27, 2011, 04:39:18 ÖS »
sorduğunla pek alakası yok ama ben benzer bişey paylaşmak istiyorum birde BPET diye bir firma var bilmiyorum biliyormusun senin söylediğin fiyatlarda satıyordu bende denedim diğer istasyonlardan 20-30 km daha az gitti araç aynı lpgeyle karışımındamı bişeyvar bilmiyorum....

MerT01__civic

« Yanıtla #3 : Kasım 28, 2011, 11:20:47 ÖÖ »
valla Adana'da Full yok :) ama bazı forum sitelerinden şikayetler duydum.. bizim siteden de kullanan bir kişiden alıntı yapim buraya :)

fullpet ten kesinlikle yakıt almayın beyler,95 ide 97 side aynı,araçta duyulur derecede avans sesi başlıyor ve artıyor,bende uzun bir zaman ordan alıyordum yakıtı ama litre başına 10krş kar edicem diye araçtan olmaya hiç gerek yok.shell e geri döndüm,özellikle rampalarlaki avans sesi sıfıra düştü,shell 97 oktan ilaçtır,aynen devam ;)

Muhsin07

« Yanıtla #4 : Kasım 28, 2011, 08:58:03 ÖS »
herkesten çok çok aşağıya satılıyorsa benim aklıma hemen düzgün olmadığı gelir
nitekimde hep öyle oluyor hiç yanıltmadılar oda benzin diğerlerinin sattığıda nasıl kar edicekler o kadar ucuza satıp en iyisi bildiğin yerden almak :)

poseidon999

« Yanıtla #5 : Kasım 29, 2011, 09:45:07 ÖS »
Ben dahil forumlarda kullanan hiç kimsenin Full den şikayet ettiğini duymadım.
Ara sıra ben de lpg ile fullerim depoyu. Ne menzilde ne de çekişte problem yaşadım.
Yolum düştükçe de alırım.

honda2002

« Yanıtla #6 : Kasım 30, 2011, 08:13:08 ÖÖ »
Ben dahil forumlarda kullanan hiç kimsenin Full den şikayet ettiğini duymadım.
Ara sıra ben de lpg ile fullerim depoyu. Ne menzilde ne de çekişte problem yaşadım.
Yolum düştükçe de alırım.

Benim yolumun dusmesine de gerek yok.
Evime cok yakin istasyon var :)

Su ana kadar benzininde sikinti gormedim
Depoyu fulledigim de cok oldu.
Sadece bazen soylenti gelince kulagima baska istasyonlara yoneliyorum
Sonra tekrar full e donuyorum. :)
Ancak lpg daha nazik bir konu sadece emin olamadim henuz.

atropin

• Mehmet
« Yanıtla #7 : Kasım 30, 2011, 10:07:29 ÖÖ »
Bende fırsat buldukça lpg yi full den alıyorum,şimdiye kadar hiçbir şikayetim olmadı.Ayrıca ucuz satmalrının nedenide aracı nakliye veya şirket kullanmıyorlar herşeyi kendileri hallediyor yani maliyeti düşürüyorlar bunuda fiyatlara yansıtıyolar.Araştırmalrım sonucu bunları öğrendim bilgilerinize.

honda2002

« Yanıtla #8 : Kasım 30, 2011, 11:48:53 ÖÖ »
Bende fırsat buldukça lpg yi full den alıyorum,şimdiye kadar hiçbir şikayetim olmadı.Ayrıca ucuz satmalrının nedenide aracı nakliye veya şirket kullanmıyorlar herşeyi kendileri hallediyor yani maliyeti düşürüyorlar bunuda fiyatlara yansıtıyolar.Araştırmalrım sonucu bunları öğrendim bilgilerinize.

Bp, total, shell, opet vs sirketlere zaten %10 civari iskonto yapiyor.
Full un soyledigi "biz bunu gercek kisilere de yapiyoruz" oluyor.
Ayrica digerleri banka kredi kartina promosyon yaparken full yapmiyor, "bankaya verecegim komisyonu son tuketiciye veriyorum" diyor.

Resmi ve dini bayramlarda da ekstra %7 iskontoda veriyorlar. İstasyon acilislarina rast gelirseniz %25 indirimli satiyor, zamdan 1 gun evvel "deponuzu doldurun" diye sms atiyorlar vs vs.

Yanlis anlasilmasin full un reklamini yapmiyorum :)
Sadece elle tutulur kayda deger bir indirim var ortada.  LPG si de iyi mi diye tecrubelerimizi paylasalim istiyorum. ;)

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Kasım 30, 2011, 02:59:32 ÖS »
gözümün önünde 2 aracın motoru indi 2 side davalık 2 side sürekli fullpet ten mazot alıyordu,garanti kart yalan dolan,bi süre sonra adam kafasına göre km yazıyor o kartı okuttuğu yere,1 keresinde tartışmam bile olmuştur bu nasıl bir tezgah diye,herif km sormadan kafasına göre 987212 yazıyor,bence yazık edersiniz hiç bulaşmadın fullpet e falan..
1 seneye yakın ordan alış veriş yaptım ve yukardada arkadaş benim yazımı alıntı yapmış,araçta fena bir avans sesi wardı,dedim ucuz benzindir 95 oktanı 95 değildir,97 alayım dedim yine aynı...shell 97 geri göndüm,avans sesi tarih oldu..

Muhsin07

« Yanıtla #10 : Aralık 01, 2011, 05:28:22 ÖS »
en iyisi isim yapmış bildik markalardan şaşmamak arkadaşlar

poseidon999

« Yanıtla #11 : Aralık 01, 2011, 05:41:45 ÖS »
gözümün önünde 2 aracın motoru indi 2 side davalık 2 side sürekli fullpet ten mazot alıyordu,garanti kart yalan dolan,bi süre sonra adam kafasına göre km yazıyor o kartı okuttuğu yere,1 keresinde tartışmam bile olmuştur bu nasıl bir tezgah diye,herif km sormadan kafasına göre 987212 yazıyor,bence yazık edersiniz hiç bulaşmadın fullpet e falan..
1 seneye yakın ordan alış veriş yaptım ve yukardada arkadaş benim yazımı alıntı yapmış,araçta fena bir avans sesi wardı,dedim ucuz benzindir 95 oktanı 95 değildir,97 alayım dedim yine aynı...shell 97 geri göndüm,avans sesi tarih oldu..

dogrudur sikayet var sitesine yazarsan her marka icin sikayet gorebilirsin hatta bir arkadasimin opet ten aldigi yakit sonrasi motoru tekledi ve kontak almadi sonra istasyon benzin pompasi ve filtresi icin tamir bedelini karsiladi ama bu ornekler 1-2. tane olmasi demek her araca olacak anlamina gelmez
bence genele bakmak lazim

BraTo

« Yanıtla #12 : Aralık 01, 2011, 06:26:39 ÖS »
Full çıktı çıkalı kullanıyorum. Gaz da benzin de alıyorum. İstasyon önceden Shell'di. İstasyon sahibi Full'e geçti, bende geçtim. Diğer markalarla kıyaslama yaptığımızda Shell'in gazı en çok km yaptırıyor bunda herkes hemfikirdir ki bende birçok ölçüm yaptım ve doğrudur. Full ile Shell'i kıyasladım daha sonra, hiçbir farkı yok km bazında. Çekişte vs de de fark yok. Kart veriyorlar, yakıttan kaynaklanan herhangi bir arızada tüm masrafları karşılıyorlar. TÜV denetliyor yakıtı.
Uygun fiyatlı ve bayramlarda, hafta sonlarında ekstra indirim yapıyorlar.
Yanlış anlaşılmasın FULL'de hissem yok :) tüketiciyim.

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Aralık 02, 2011, 08:11:06 ÖÖ »
Full çıktı çıkalı kullanıyorum. Gaz da benzin de alıyorum. İstasyon önceden Shell'di. İstasyon sahibi Full'e geçti, bende geçtim. Diğer markalarla kıyaslama yaptığımızda Shell'in gazı en çok km yaptırıyor bunda herkes hemfikirdir ki bende birçok ölçüm yaptım ve doğrudur. Full ile Shell'i kıyasladım daha sonra, hiçbir farkı yok km bazında. Çekişte vs de de fark yok. Kart veriyorlar, yakıttan kaynaklanan herhangi bir arızada tüm masrafları karşılıyorlar. TÜV denetliyor yakıtı.
Uygun fiyatlı ve bayramlarda, hafta sonlarında ekstra indirim yapıyorlar.
Yanlış anlaşılmasın FULL'de hissem yok :) tüketiciyim.

işte o kart yalan dolan hocam,pompacıyla kaç defa bunun diyaloğunu yaptık,adam km sormadan 987123 giriyor,kartı ilk aldığın zamanlarda km km yazıyorlar,bi süre sonra atıyo herif kafadan..
araçta bişey çıksa, sen o yazdığın km ler arası ölçüm yapıp,evet bu adam sürekli bizden almış,masrafı ozaman bize aittir demiyecek misin ?
ama sen kafadan atarsan o km yi,hemde abuk rakamlar ile,neye göre kime göre karşılıyacaksın yakıttan doğan hasarı ??
herşeyi geçtim ben o avans sesinden sonra full un önünden bile geçmem,bariz oktanları oktan değil..

logıcthıs

« Yanıtla #14 : Aralık 02, 2011, 08:22:17 ÖÖ »
ucuz etin yahnisi yenmez!

Muhsin07

« Yanıtla #15 : Aralık 02, 2011, 11:29:09 ÖÖ »
ucuz etin yahnisi yenmez!
aynen katılıyorumm

BraTo

« Yanıtla #16 : Aralık 02, 2011, 03:21:37 ÖS »