Gönderen Konu: Formula 1'in Türkiye ayağında uygulanacak özel kurallar açıklandı!!  (Okunma sayısı 1282 defa)

djromantikserseri

 • Ziyaretçi
arkadaşlar bunu okumadıysanız bir gözatın manyak bişey ya  ;D

1-Türk pilotlar katılım araçlarının bagajlarında mangal bulunduramayacak.
2-Otomobilde teyp ve amfi teşkilatı varsa söktürülecek; mini vantilatör, kafasını sallayan köpek ve boş CD asılı bulunduran pilotlar katılıma alınmayacak.
3-Araçların arkasında yazılı, bulunan "Canısı, Var ya, Deli Yürek, Bir Sana Doyamadım Bir de Sabah Uykusuna, Günahkar Sokakların Tövbekar çocuğu Muhittin, O şimdi Asker 81/3 Tertip İdris", "anan da sollardı.." gibi ibareler acilen kazınacak
4-Pit-stop anında (tamir - bakım amaçli, kısa süreli mola) teknik ekipten,"Usta gelmişken bi de karbüratöre bakıver" ya da"Diferansiyelden ses geliyo, alt takımlara el atıver" gibi taleplerde bulunulmayacak.
5-Ülkemize gelen hiç bir yabancı pilotun arabasına yaklaşıp, "Usta kaç yapıyo bu?", "Bizim Almanya'daki kayınçoda bunun aynısından vardı", "Bunların ikinci elleri kaça gidiyo hoca" gibi sorular sorulmayacak..
6-Start verildiği anda arkadan "Daaaaat" diye kornayla uyarı yapılmayacak.
7-katılım esnasında yabancı pilotlarla çarpışmak suretiyle kaza yapan pilotlarımızın, "Trafik gelmeden yerinden kıpırdatmam arabayı" ya da "Sana sanayiden tanıdık bi ustanın kartını vereyim, git ona yaptır. Faturayı ben hallederim" gibi yaklaşımlar göstermelerine katı surette izin verilmeyecek..
8-Marlboro, Camel, Winston gibi yabancı sigara reklamlarıyla birlikte, milli menfaatler uyarınca, Tekel 2000, Uzun Samsun, Yeni Rakı, Altınbaş,Vefa Bozacısı gibi reklamlar alınabilecek. Ancak katılım sırasında kesinlikle çay, sigara içilmeyecek..
9-Cam silici çocuklar pisten uzak tutulacak. Şumi'ye yanaşıp "Abi camın kirlenmiş dur şunu pırıl pırıl yapayım. Ne verirsen ver" diyen çocuklara mani olunacak!!!
10-Yine Startta bekleyen arabaları trafik tıkalı diye zanneden Sucu, kağıt helvacı, simitçi gibi satıcıların arabaların arasınsa sürücülere satış yapması yasaklanacak!!!!!
11-Piste kati surette hız tümseği yapılmayacak!!!!
12-Pistin civarından büyük, küçük baş hayvanların olası sürücünün virajı aldığında karşı karşıya gelmesi engellenecek!!!!
13-Pistin üzerindeki üst geçitler yıkılacak!!!
14-Seyircilerin bir kaza anında piste fırlayıp, kazma kürek levyelerle sürücüyü, yaka paça arabadan çıkarmaları engellenecek
15-Bu koşullarda memleketi temsil edecek usta şöför varsa gelsin başvursun...Onu-R

 • İleti: 3113

 ::)  ;D   :D   

teşekkürler  djromantikserseri . . . .

VTEC

 • Administrator
 • *****
 • İleti: 4899
  • http://www.teamhondaturkey.com
 :D Vtec açmış bir konu teşekkürler...

djromantikserseri

 • Ziyaretçi
 ;D

SuperSonic

 • İleti: 1432
  • http://www.teamhondaturkey.com
 ;D

VteC_MaNiaC

 • İleti: 317
Ynt: Formula 1'in Türkiye ayağında uygulanacak özel kurallar açıklandı!!
« Yanıtla #5 : Mayıs 13, 2006, 10:50:15 ÖÖ »
Huaaaa Olmaz Demeyin olur walla:D ;D

Mrija

 • İleti: 570
 :D