Gönderen Konu: Faydalı Bilgiler...  (Okunma sayısı 2711 defa)

merburvehan

Faydalı Bilgiler...
« : Şubat 13, 2009, 10:42:25 ÖÖ »

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
Ynt: Faydalı Bilgiler...
« Yanıtla #1 : Şubat 13, 2009, 12:56:27 ÖS »
geçen gün bir yerde okudum şimdi arabanın anahtarını unuttunuz ya siz istanbuldasınz mesela :D arabanın yedek anahtarı ankarada şimdi arabanını yanında evi arıyorsunz telefonu arabaya tutyorsunz evden de yedek anahtardan telefona tutarak açma düğmesine basınca arabanın kapıları ankaradan açılıyormuş :D merak ettim gerçekten olur mu

ozyaman

« Yanıtla #2 : Şubat 13, 2009, 01:23:14 ÖS »
  Cok güzelmis, cok sagolasin

altunparmak

« Yanıtla #3 : Şubat 13, 2009, 01:45:16 ÖS »

geçen gün bir yerde okudum şimdi arabanın anahtarını unuttunuz ya siz istanbuldasınz mesela :D arabanın yedek anahtarı ankarada şimdi arabanını yanında evi arıyorsunz telefonu arabaya tutyorsunz evden de yedek anahtardan telefona tutarak açma düğmesine basınca arabanın kapıları ankaradan açılıyormuş :D merak ettim gerçekten olur mu
hiç mantıklı degıl fatıhım bende duydum boyle soyl ama saçma yaww :)

HAYAT H-ONDA

« Yanıtla #4 : Şubat 13, 2009, 10:32:56 ÖS »
Ben bir sene önce Renault Megane HB varken denedim arkadaşlar oluyor gerçekten Telefonu araca yakın tutunca kapılar açılıyor ve kapanıyor.

ilkeronat

« Yanıtla #5 : Şubat 14, 2009, 09:39:29 ÖÖ »

opel astra ve honda civicte olmuyor.zaten radyo frekansını telefondan taşımak mümkün değil. eğer uzaktan kumanda farklı bir sistemle çalışıyorsa mümkün olabilir.

armi

« Yanıtla #6 : Şubat 21, 2009, 08:50:19 ÖS »
paylaşım için teşkkrler..

asmaz

« Yanıtla #7 : Şubat 24, 2009, 08:21:27 ÖS »
paylasım için tesekkürler

merburvehan

« Yanıtla #8 : Şubat 24, 2009, 09:56:27 ÖS »
Arkadaşlar burdaki doch vtec , soch vtec ve i-vtec açıklamaları var i-vtec devamlı değişken subap zamanlaması yani yasdığınız gaza göre devamlı vtec açma olayı değişiyo.

Doch vtec 5800d/k dan sonra vtec açtığını söylüyo diğerleriyle asıl farkın hem emme hemde egzos subaplarının değişken olmadı soch vtec ve i-vtec sadece emme subapları değişken oluyo egzos subapları hiçbir zaman değişmiyo.

Şimdi asıl soruya geliyorum diğerleri tamam
Soch vtec sadece yüksek devirlerde olduğunu söylüyo ama devrin ne olduğu yazmıyo sadece yüksek devir yazıyo yani doch vtec 5800 i-vtec motorun durumuna göre hıza göre motorun yüküne göre soch vtec yüksek devirlerde ama nezaman hangi yüksek devirde 3mü 5mi...

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Şubat 24, 2009, 10:19:13 ÖS »
burhanım yüksek dewir egzantirigin vtec kısmının çalıştıgı zaman olan dd idir spch vtecin belirli bi vtec açma olayını bilmiorum eger ki war ise oda aynıdır

merburvehan

« Yanıtla #10 : Şubat 24, 2009, 10:23:29 ÖS »
Yani bende gaza bastığımızda değişken vtec açıyo zannediyodum o lolay i-vtec olayıymış şimdi dikkatli okuyunca soch vtec böyle olmadığını yazıyo yüksek devir açıyo diyo değişken omuyosa mutlaka bunun bir devri vardır diye düşünüyorum...