Gönderen Konu: Farkettiniz mi?  (Okunma sayısı 7722 defa)

raspberry

• Ziyaretçi
Farkettiniz mi?
« : Ekim 17, 2007, 11:59:34 ÖS »

Fark ettiniz mi? Dünyanın en gözde limanlarından Galata rıhtımını yok pahasına satıyorlar. İstanbul hiç bu kadar yağmalanmamıştı!

Fark ettiniz mi? Haydarpaşa Garı'nı ve tarihten süzülüp gelen onlarca yapıyı satacaklar. İstanbul hiç bu kadar peşkeş çekilmemişti!

Fark ettiniz mi? Atatürk Kültür Merkezi'ni yıkacaklar. İstanbul hiç bu kadar tahrip edilmemişti!Fark ettiniz mi? Beklenen büyük depreme karşı elle tutulur hiçbir çalışma yapmadılar.İstanbul hiç bu kadar sahipsiz kalmamıştı!

Fark ettiniz mi? Belediye otobüsleri, dolmuşlardan daha pahalı taşımacılık yapıyor. İstanbul hiç bu kadar kazanç kapısı olmamıştı!

Fark ettiniz mi? Vapurları aldılar, işletiyorlar. İstanbul'da deniz ulaşımı hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı!

Fark ettiniz mi? Türbanlıları kamusal alanda çalıştırmaya başladılar; sosyal tesislerde içkiyi
yasakladılar. İstanbul hiç bu kadar laik cumhuriyete meydan okumamıştı!

Fark ettiniz mi? Müteahhitlere kaldırım taşlarını söktürüp kaldırım taşı döşetiyorlar. İstanbul hiç bu kadar birilerini zengin etmemişti!

Fark ettiniz mi? Hayırsız adaya Mevlana heykeli dikmeyi düşünüyorlar.İstanbul hiç bu kadar komik duruma düşmemişti!

Fark ettiniz mi? Caddeler delik deşik. İstanbul hiç bu kadar ihmal edilmemişti!

Fark ettiniz mi ? Hırsızlık, gasp, kapkaç aldı başını gidiyor. İstanbul hiç bu kadar güvensiz olmamıştı!

Fark ettiniz mi? Kaldırımlar, üst geçitler, alt geçitler seyyar satıcıların
işgali altında. İstanbul hiç bu kadar denetimsiz kalmamıştı!

Fark ettiniz mi? Mahalle arasındaki sokaklardan otopark parası toplamak istiyorlar. İstanbul hiç bu kadar sömürülmemişti!

Fark ettiniz mi? Yollara ''wellcome'' diye afişler astılar. İstanbul hiç bu kadar kendine yabancılaşmamış ve aşağılık duygusuna kapılmamıştı!

Fark ettiniz mi? Alanlara ''Fark ettiniz mi'' panoları yerleştirdiler.İstanbul hiç bu kadar enayi yerine konmamıştı!

Fark ettiniz mi? İstanbul, Türkiye'nin aynasıdır.Türkiye hiç bu hale düşmemişti!

-ALINTIDIR-
« Son Düzenleme: Ekim 29, 2007, 02:45:44 ÖS Gönderen: ALG »

serkan

• Ziyaretçi
Ynt: FARKETTINIZMI
« Yanıtla #1 : Ekim 18, 2007, 10:32:37 ÖÖ »
 >slp Uyuyan Türkiye

kadir EMİŞTEKİN

• Ziyaretçi
Ynt: FARKETTINIZMI
« Yanıtla #2 : Ekim 18, 2007, 02:50:44 ÖS »
sen ben fark ediozda fark etmeyen milyonlarca insan var  <783^2

G-Turk

Ynt: Farkettiniz mi?
« Yanıtla #3 : Ekim 18, 2007, 10:51:41 ÖS »
baştakiler böle farketmek istemediği sürece bizim farketmemiz mlaesef bişeyi değiştirmiyor <783^2

NLY11

« Yanıtla #4 : Ekim 18, 2007, 11:00:47 ÖS »
farketsekte kim.düzeltebilicekki ben görmüorum....

vti_26

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 18, 2007, 11:27:09 ÖS »
Yaniiii??? <783^2

tuner zafer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 18, 2007, 11:39:10 ÖS »
böyle gelmiş böle gider bunu sen ben değiştiremeyiz..

aSil

« Yanıtla #7 : Ekim 19, 2007, 12:13:31 ÖÖ »

Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa ?

Nazım HİKMET

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ekim 19, 2007, 05:46:52 ÖÖ »

Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa ?

Nazım HİKMET

+ 787 ... >=ok                       =d&gt; =d&gt; =d&gt;

TTayfuNN

« Yanıtla #9 : Ekim 19, 2007, 07:45:12 ÖS »

baştakiler böle farketmek istemediği sürece bizim farketmemiz mlaesef bişeyi değiştirmiyor <783^2

aynen öyle

tuner zafer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 19, 2007, 08:14:29 ÖS »

Nazım HİKMET

asil abi evet nazım hikmet doğru demiş ama buranın türkiye olduğunu unutmuş..
hadi değiştirelim diyelim hangini değiştircen sokak oratsında yere tükürenimi , sokak ortasında burnunu karıştıranımı.araç sürerken ayağını camdan çıkaranımı değiştiricen vs..hangisinini değiştirebilcez hangi ülkede var bunlar..bırakın bunları biraz gerçekci olun..çok fazla hayal kuruyosunuz..
bi laf vardır olmıyacak duaya amin denemz diye.

whitehan

« Yanıtla #11 : Ekim 19, 2007, 09:11:16 ÖS »
hepsı degısır degısırde olması ıcın ınsanın ınsandan deıl yaradandan gercekten korkması lazım..yanı yetıstırme+ınanc..bence

paylasım tesekk.. >=ok

aSil

« Yanıtla #12 : Ekim 19, 2007, 09:38:47 ÖS »

Nazım HİKMET

asil abi evet nazım hikmet doğru demiş ama buranın türkiye olduğunu unutmuş..
hadi değiştirelim diyelim hangini değiştircen sokak oratsında yere tükürenimi , sokak ortasında burnunu karıştıranımı.araç sürerken ayağını camdan çıkaranımı değiştiricen vs..hangisinini değiştirebilcez hangi ülkede var bunlar..bırakın bunları biraz gerçekci olun..çok fazla hayal kuruyosunuz..
bi laf vardır olmıyacak duaya amin denemz diye.

Sevgili kardeşim, sokak ortasında yere tüküreni, burnunu karıştıranı, ayağını camdan çıkaranı boşver sen. Onlar basit şeyler sorun bile sayılmaz. Şunu bil ki düzgün bir eğitimle düzelmeyecek şey yok. Her insan doğduğunda aynıdır. Aynı noktadan merhaba derler hayata. Onların kişiliğine şekil veren yani onları birbirinden ayıran aldıkları eğitimdir. Yani onların o halde olmalarının sebebi Türkiye'de yaşamaları değildir. Eğitim hayal değildir kardeşim. Şunu sakın unutma; "Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur." Yani sen yeter ki iste, yeter ki eğitim kudretinin farkına var. Türkiye'nin bugün tek eksiği budur! Politikacılarımızın bile büyük çoğunluğu eğitimsiz! Eğitimi görmek var, almak var. Bazıları sadece görmüş ama alamamış. Anlatabilmişimdir umarım.
« Son Düzenleme: Ekim 19, 2007, 09:40:09 ÖS Gönderen: aSil »

tuner zafer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ekim 19, 2007, 10:10:40 ÖS »
asil abi gülermisin ağlarmısın diye konu açıldı..onu oku başka bişey demiyorum..

bence çok iyi düşüncelisin  >=ok

raspberry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ekim 19, 2007, 10:34:52 ÖS »
ben bısı sormak ıstıorum co admınımız r13239 nıckı admınımıze bu yazıda neyı duzelttın onu merak ettımde  :kaşı

caucass

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ekim 20, 2007, 04:11:13 ÖS »
halkımızın %47 si cahil, bize müstahaktır :con

aSil

« Yanıtla #16 : Ekim 20, 2007, 05:10:53 ÖS »

halkımızın %47 si cahil, bize müstahaktır :con

Aman abi bu sitede böyle şeyler söyleme :)

vtimania

« Yanıtla #17 : Ekim 20, 2007, 07:51:54 ÖS »

ben bısı sormak ıstıorum co admınımız r13239 nıckı admınımıze bu yazıda neyı duzelttın onu merak ettımde  :kaşı

Eğer adminlerimizden biri düzeltme yapmışsa o yazı cidden düzeltme gerektirmiştir.

raspberry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ekim 20, 2007, 09:18:36 ÖS »
ben yazının neresınde duzeltme yapılmıs onu merak ettım koydugum gıbı duruyorda o yusden eger gozumden kaçan bısey varsa soyleyebılır admınımız ;)

caucass

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ekim 23, 2007, 01:50:44 ÖS »

ben yazının neresınde duzeltme yapılmıs onu merak ettım koydugum gıbı duruyorda o yusden eger gozumden kaçan bısey varsa soyleyebılır admınımız ;)

aynı metini e-mail olarak aldım, (kimin göndrdiğini bilmiyorum) o da tamamaen aynı idi , yani değiştirmemiş

raspberry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ekim 24, 2007, 05:28:41 ÖS »
ben bu olaya sadece gulerım başka hiç bir şey demem  >%6rol >%6rol caucass bu arada saol gerceklerı ortaya cıkardıgın ıcın  >=ok

infaztim

« Yanıtla #21 : Ekim 29, 2007, 02:52:00 ÖS »
vışşş ?

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #22 : Ekim 29, 2007, 02:58:59 ÖS »
Fark ettiniz mi? Yollara ''wellcome'' diye afişler astılar. İstanbul hiç bu kadar kendine yabancılaşmamış ve aşağılık duygusuna kapılmamıştı!

Peki birşey söylemek istiyorum üstteki yazı için... Bildiğiniz gibi İngilizce Dünya ülkelerinin çoğunda kullanılan bir dünya dili oldu... Çoğu ülkede yabancı dil eğitimi olarak ders veriliyor okullarda... Ayrıca Türkiye, özelliklede istnbul coğrafik özellikleriyle tamamen bir turizm bölgesi... Böylece bu gibi şeylerin yazılması neden aşağılık duygusu aranmaktadır...

BEN BU YAZIYI KİM YAZMIŞSA ART NİYET ARIYORUM... BİR KAÇTANE TÜRKİYE GERÇEĞİNİ YAZIP YANINA YALAN YANLIŞ İFTİRALAR İLE SÜSLEYİP MAİLLERE DAĞITILMIŞ...

ARKADAŞLAR LÜTFEN BİRAZ DAHA İNCE ELEYİP SIK DOKUYUN VE HERKESİN GAZINA GELMEYİN. KENDİ GÖZLEMLERİNİZ İLE HAREKET EDİN...

BU GİBİ KONULARI LÜTFEN AÇMAYN SİTEDE... GEREKSİZ...
« Son Düzenleme: Ekim 29, 2007, 03:17:10 ÖS Gönderen: yassi »

ALG

• THT
« Yanıtla #23 : Ekim 29, 2007, 03:15:23 ÖS »
kusura bakmasın kimse..

kilit...birdaha bu tarz konular açılırsa direk sileceğiz, tamam toplumdu tepkiydi anladık ama, siteyi böyle mesajlara boğmanızı ve buraya kendi fikirlerini empoze etmeye çalışanları sitemizden uzaklaştıracağız, bu son uyarıdır..

Honda konularına geri dönelim ltf..