Gönderen Konu: F1 TÜRKİYE KURALLARI:))  (Okunma sayısı 914 defa)

tolgabin

  • Ziyaretçi
F1 TÜRKİYE KURALLARI:))
« : Şubat 27, 2006, 02:14:22 ÖÖ »
1- Pitstop anında (tamir bakım amaçlı kısa mola) teknik ekipten, "Usta gelmişken bir karbüratöre bakıver", ya da Diferansiyelden ses geliyor, alt takımlara el atıver" gibi taleplerde bulunulmayacak.

2- Ülkemize gelen hiçbir yabancı pilotun arabasına yaklaşıp, "Usta kaç yapıyo bu?", "Bizim Almanya'daki kayınçoda bunun aynısından vardı", Bunların ikinci elleri kaça gidiyo hoca" gibi sorular sorulmayacak.

3- Start verildiği anda arkadan Daaaaat" diye kornayla uyarı yapılmayacak

4- katılım sırasında yabancı pilotlarla çarpışmak suretiyle kaza yapan pilotlarımızın, "Trafik gelmeden yerinden kıpırdatmam arabayı", ya da "Sana sanayiden tanıdık bi ustanın kartını vereyim, git ona yaptır, faturayı ben hallederim" gibi yaklaşımlar göstermelerine kati surette izin verilmeyecek.

5- Yabancı sigara reklamlarıyla birlikte, milli menfaatler uyarınca, sigara ve içkilerin yanı sıra Vefa Bozacısı gibi reklamlar alınabilecek. Ancak, katılım sırasında kesinlikle çay sigara içilmeyecek.

6- Cam silici çocuklar pistten uzak tutulacak.

7- Yine startta bekleyen arabaların arasına, trafik tıkalı zanneden sucu, kağıt helvacı, simitçi gibi seyyar satıcıların girerek sürücülere satış yapması engellenecek.

8- Piste kati surette hız engelleyici tümsek konmayacak.

9- Pistin çevresinde büyük veya küçük baş hayvanların, sürücülerle virajı aldığında karşı karşıya gelmesine engel olunacak

10 - Seyircilerin bir kaza anında piste fırlayıp, kazma, kürek ve levyelerle sürücüyü yaka paça arabadan çıkarmalarına engel olunacak.

11- Pitstoplarda duran otomobillere kapkaççıların yaklaşmasına izin verilmeyecek.

12- Starttan önce otomobillerin başında bekleyen Pit Bebeklerine "Yavrum hepsi senin mi?", "Bebek akşam boş musun?" gibi tacizlerde bulunanlar kesin diskalifiye edilecek.

13- Otopark mafyasının, pistin etrafındaki 10 kilometre çapındaki alana girmesine kolluk kuvvetleri engel olacakSLVR

  • Ziyaretçi
F1 TÜRKİYE KURALLARI:))
« Yanıtla #1 : Şubat 27, 2006, 08:26:03 ÖÖ »
Sağol Tolga Sabah sabah içimizi rahatlattın verdiğin bilgiler için

Maverick

  • Ziyaretçi
F1 TÜRKİYE KURALLARI:))
« Yanıtla #2 : Şubat 27, 2006, 12:56:19 ÖS »
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

memopad

  • Ziyaretçi
F1 TÜRKİYE KURALLARI:))
« Yanıtla #3 : Şubat 27, 2006, 03:28:42 ÖS »
enteresan  :D   :D