Gönderen Konu: En hızlı ve pahalı Porsche üretim bandına veda etti  (Okunma sayısı 4491 defa)

ALG

• THT
En hızlı ve pahalı Porsche üretim bandına veda etti
« : Mayıs 27, 2006, 07:18:51 ÖS »
En hızlı ve pahalı Porsche üretim bandına veda etti

2000 yılında Paris Otomobil Fuarı’nda konsept olarak tanıtılmasının ardından 2002 yılı sonlarında seri üretim haliyle görücüye çıkan ve 2003 sonlarında satışa sunulan Porsche Carrera GT’nin Alman üreticinin Leipzig’deki fabrikasında devam eden üretimine son verildi. Porsche tarafından 612 beygir gücündeki 5.5 litrelik V10 motorla donatılmış olan Carrera GT, 2003 yılı sonlarında satışa sunulmasından bu yana 1270 adetlik satış rakamına ulaşarak, süper spor otomobil tarihinin gelmiş geçmiş en fazla satan otomobili unvanını da kazandı. Sadece Kuzey Amerika pazarında 440 bin dolarlık fiyatına rağmen 604 adet satılan Carrera GT diğer önemli süper spor otomobillerin satışlarının toplamından çok daha yüksek bir satış başarısına imza atmış oldu.

Onu-R

Ynt: En hızlı ve pahalı Porsche üretim bandına veda etti
« Yanıtla #1 : Mayıs 27, 2006, 07:23:08 ÖS »
way be.. ne kadar çok satılmış yau  :roll: .. ben 100-150 max. diye düşünüyordum :) 

bi videosunu izlemiştim.. videolar bölümünde de vardı sanırım.. süper arac yau.. gerek görüntü gerek ses olarak.. heralde efsane olarak kalsın diye bitirdiler üretimini.. yoksa daha satacağı var gibiymiş yani :)

VWci

• http://www.vwtr.net/forum
« Yanıtla #2 : Mayıs 28, 2006, 07:22:50 ÖÖ »
kocum beee...nasil olsa kardesiz.......:D :D :D :D :D

ALG

• THT
« Yanıtla #3 : Mayıs 28, 2006, 11:47:08 ÖÖ »

hahahahaaaa...züğürt tesellisi bu vw ci , ne kardeşi yaww.. :dissiz :dissiz

speedy_gonzales

« Yanıtla #4 : Mayıs 29, 2006, 08:45:39 ÖÖ »
Tam da sipariş ediyodum bi tane... ;D

VWci

« Yanıtla #5 : Mayıs 29, 2006, 09:11:40 ÖÖ »

hahahahaaaa...züğürt tesellisi bu vw ci , ne kardeşi yaww.. :dissiz :dissiz

VW buyuk bolumu porsche nin zaten.....VW ni de kuran PORSCHE ......;) PORSCHE nin VOLKSWAGEN'i asil olan....;)

ottoboy

« Yanıtla #6 : Mayıs 29, 2006, 10:15:11 ÖÖ »
dabi dabi

VWci

« Yanıtla #7 : Mayıs 29, 2006, 10:25:09 ÖÖ »
dabi dabi demekle olmuyor bu isler....;) gercekler yukarida....^^^

G60

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mayıs 29, 2006, 10:39:05 ÖÖ »
dabi dabi

Biraz google'da arat bakalım.Porsche VW tarihi falan diye.İngilizcen varsa çok güzel dökümanlar bulursun.Ferdinand Porsche kimdir kimin oğludur falan ;)

sürüngen

« Yanıtla #9 : Mayıs 29, 2006, 10:59:26 ÖÖ »
yav bende tam parayı denkleştürmüştüm yau.900--950 bin dolar bi açık kaldıydı  tühh

EvReN_S2K

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mayıs 29, 2006, 11:08:04 ÖÖ »
boston da galeride gprmustum bir tane .. alet tek kelime ile mükemmel yani soylicek bisey yok zaten :) tr de yok sanirim hic gt . hic duymadim  ::)

VWci

« Yanıtla #11 : Mayıs 29, 2006, 11:54:54 ÖÖ »
almistir birisi kesin...enzo felan da olduguna gore....

feris

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mayıs 29, 2006, 04:20:22 ÖS »
ilerde almayı düşünüyodum ama napalım başka bişi alcaz artık
türkiyede varmıdır acaba?

djromantikserseri

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Mayıs 29, 2006, 05:30:24 ÖS »
gerçekten süper bir araç ve harbi baba satış yapmış. üretimi durmasa dahada satardı. bende alırdım 3-5 tane dursun ilerde lazım olur diye ama kısmet işte üretim durmuş  :dissiz :dissiz :dissiz

ottoboy

« Yanıtla #14 : Mayıs 30, 2006, 02:23:59 ÖS »
dabi dabi

Biraz google'da arat bakalım.Porsche VW tarihi falan diye.İngilizcen varsa çok güzel dökümanlar bulursun.Ferdinand Porsche kimdir kimin oğludur falan ;)

yaw bana ne ferdinand porsche den bana bi faydası varmı. hani bi laf var bana faydası olmayan kilise papazı.. diye gider bu laf. aynen ööle. bilgiyi veren için bişey demiyorum güzel bi bilgi edindik. kalkıpda birileri sahipleniyo yaa o acayibime gidiyo. ALG ninde dediği gibi "hahahahaaaa...züğürt tesellisi bu vw ci , ne kardeşi yaww.." kesinlikle katılıyorum.

ALG

• THT
« Yanıtla #15 : Mayıs 30, 2006, 07:44:45 ÖS »
VW nin kurucusu değil tasarımcısıdır Ferdinand Porsche..Fikir Adolf Hitlerden çıkmıştır, herkesin binecegi bir halk arabası yapılmasını istemiştir ve ilk fikir orda doğmuştur..Volswagen in anlamında zaten HalkArabasıdır..3 aten el yapımı VW yapmıştır ve daha sonra 30 taneside Mercedes Benz tarafından yapılmıştır..Testten onaylandıktan sonrada yeni VW lerin uretilecegi fabrika yapılmıştır hatta bu fabrikada savaş yıllarındaki esirler yapmıştır ilk üretimi fakat bu araçlar asla VW logosu almamışlar..

DuDuM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mayıs 30, 2006, 07:53:16 ÖS »
eh artık satışı yoksa başka rabalara bakalım... garajımızda gt olmasada olur  :lol: 

VWci

« Yanıtla #17 : Mayıs 30, 2006, 08:16:11 ÖS »
ben bazen bu sizin tutumunuzu anlamiyorum...nedir bu diger markalari asagi gormek.....

VW dedigin marka -birak porsche bir kenara- BUGATTI gibi, AUDI gibi, LAMBORGHINI gibi markalari uretir....BUYUK MARKADIR...PORSCHE ILE AKRABADIR CUNKU hitler kurucu ferdinand porsche dizayniri(kurucusu sayilir)...bu iki marka ic icedir...bir suru ortak projelere imza atmislardir..

EN SON PORSCHE VW HISSE SENETLERININ %20 SINDEN FAZLASINI ALARAK SAHIBI OLDUGU HISSELERI ARTIRMIS VE KENDINDEN BASKASINA GECMESINE ENGEL OLMUSTUR.....

ALG

• THT
« Yanıtla #18 : Mayıs 30, 2006, 08:21:55 ÖS »
sevgili VW ci, çoğumuz işin makarasındayız, aşağı görmek falan söz konu değil..

ama gerçek modlanmaya en müsait makinaların japon arabaları oldugu..

VWci

« Yanıtla #19 : Mayıs 30, 2006, 08:29:09 ÖS »
herneyse......ben olabildigimce tarafsiz olmaya calisiyorum.....

G60

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Mayıs 30, 2006, 08:37:21 ÖS »
VW'nin %51 i Porsche'nin elindeydi ensonki hisse artırmasıyla.

G60

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Mayıs 30, 2006, 08:41:33 ÖS »
Öyle hatırlıyorum..

ps. Mesaj editlettirmiyor.

ottoboy

« Yanıtla #22 : Haziran 02, 2006, 10:05:57 ÖÖ »
volkwagen hee. porsche un kardeşi hee.  çok güzel kardeş kardeş takılın ozaman. benim kızdığım burası honda sitesi. sizin siteniz yokmu kardeşim. senin le aynı düşüncede olanlara anlat bunları. biz burda honda çatısı altında ortak bi sevgi için toplanmışız. kalkıpta burda volkswagen şööle iyi bööle iyi dersen olmaz tabi. biz honda markası dışındaki arabalara tarafsız bakamayız. çünkü burda olmamızın bi amacı olmaz ozaman. hondayı özel bulmasaydık her markanın olduğu universal bi site açılırdı. ööle bi sitede ne dersen de artık farketmezdi. çünkü herkes sadece arabaları severdi. belli bi markayı diil. genel olurdu yani.

ama burda honda severler bi yerde. ben şahsen buna gönül vermişim. bu markadan iyi markalar olsa dahi beni ilgilendirmez. hiç bir markada böyle bu sitedeki gibi bi birliktelik, bağlılık, bi bütünlük bulamazsın. çünkü hondacılar farklıdır. açık ve net söyliyim bence burda VW nickiyle yada profil resmiyle yazmayıda hoş karşılamıyorum. VW yi çok seviyo olabilirsin. ama bunu söyleyeceğin mekan yanlış gibi. ama hondan yoktur olmayabilir başka marka arabanda olabilir çünkü herkesin maddi imkanları aynı diil. bööle olsa bile hondalara karşı sempatin vardır. hondan olmasını istersin ama olamıyodur işte bu sitede olmak seni mutlu eder ozaman. bu sitedekilerle aynı amaçtasındır çünkü. tek kelimeyle hondacısındır.

belki bu konu beni aşar ama bi anda sinirlendim. bu benim düşüncemdir. herkes katılır veya katılmaz. bi anda kızdım kusura bakmayın. o yüzden haddi aştıysam özürdilerim.

G60

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Haziran 05, 2006, 10:54:06 ÖS »
Saçma saçma konuşmuşsun.Biz burada Honda'yı bırakın veya anti honda propagandası yapmıyoruz.Çok uzun bi yazı yazardım ama kırıcı olurdu.Oyüzden boşver.

djromantikserseri

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Haziran 09, 2006, 12:02:13 ÖS »
kırıcı konuşmanın ve Honda sitesinde Wolkswagen reklamı yapmanın anlamı yok. Buradaki insanlar honda aşığı insanlar zaten. ne kadar Wolkswagen desende honda dan vazgeçmezler o yüzden boşu boşuna ortamın tansiyopnunu yükseltmenin anlamı yok. DOSTLUk ÇERÇEVESİ İÇERİSİNDE YAZIŞIYORUZ.