Gönderen Konu: e-bay dan yapılan alışverişte ne kadara kadar gümrük ödenmiyor  (Okunma sayısı 7303 defa)

zack

Ynt: e-bay dan yapılan alışverişte ne kadara kadar gümrük ödenmiyor
« Yanıtla #25 : Aralık 15, 2009, 05:55:55 ÖS »
Gümrük bedeli kargo parası içine ekleniyor yanlıs bilmiyorsam.

ERT

« Yanıtla #26 : Aralık 15, 2009, 09:05:07 ÖS »
evet yazarsa bılenler ıyı olur

ERT

« Yanıtla #27 : Aralık 15, 2009, 09:06:29 ÖS »
Gümrük bedeli kargo parası içine ekleniyor yanlıs bilmiyorsam.

nası yanı?

recky

« Yanıtla #28 : Aralık 15, 2009, 10:00:42 ÖS »
Shıpıng ucretı aldıgın kısı zaten alıyorr tahsıl edıyor
gumruk bedelı 150 euro nun ustundeyse % 30 unu verıp 30 lırada masraf war
eger urun 150 euro altındaysa 8 lıra gumruk pul parası werılıyor
ben yasadıgımı yazdım
bılgı amaclıdır resmı ıslemlerde kullanılamaz

memolf

« Yanıtla #29 : Aralık 27, 2009, 11:54:03 ÖÖ »
1 ebada üyeliniz olmalı yeni üyelik 1 ayda fln açılıo
2 kredi kartıyla alış weriş yaptınız için extre istiolar pttden
3 ülkemize cogunun kargosu yurtdışında sizin için bu işi kowalıcak kişiye ihtiyac war
4 her ebay satıcısı dürüst deil shop olmalı
5 sanıldıgı kadar ucuza gelmiyor hiç bi parça yaşadım gördüm ptt de sorun çıkıo gümrüge sokuyolar
6 aynı kişi bi ay içinde alış weriş yapıp ptt yada aynı adrese parça gelirse işi zor çözülür içerde adamı yoksa
7 kolay gelsin :)

ARkadaşın söyledikleri %100 katılıyorum. arkadaşlar benımde birkaç tecrubelerime dayalı tavsiye / önerilerim olacak

- içerisinde radyo/ Gsm vs gibi hizmetlerin bulunduğu elektronik ürünleri 20$ cık dahi olsa geçirmeniz yasaktır, geçirdiyseniz gerçekten şanslı bir kişisinizdir, yılbaşı yakın bence gidin bir bilet alın. :)
- ürününüz fiyatını herzaman karşı taraf zaten düşük göstermeye çalışır ama siz yinede sipariş verirken tembihte bulunun gift ve under 50$ olacak şekilde ayarlasın invoince nı.
- ürününüz ucuz dahi olsa koskocaman bir parça ise gümrükteki adamlar " bu ne lan" diyip ürünü kenara alabiliyorlar, haberiniz olsun
- ve burası önemli, değerli ürünlerinizi ve gümrükte takılma riski olan ürünlerinizi express kargo ile gönderttin, çünkü ptt bu işlerde çok ama çok cahil, adamlar hemen kenara çekiyrlar ürününüzü, gümrükteki olay şu, bildiğiniz yurtdısı alımı gerçekleştiren kargo şirketleri sırayla yanyana ptt, mng kargo (fedexle birleşti) dhl vs bunlar ucaktan urun gelınce once express mi international standart kargo mu diye 2 ye ayrılırlar int. standartlar ptt ye gider(genellikle bu kargoların gelmesı uzun sürer) ptt nin kendisine gelen urunlere uyguladıgı yontem farklıdır, mng farklı dhl farklı. ptt aynı kısının ay içerisinde çok fazla kargosunun oldugunu görunce sizi tanımak için bile bi yanına cağrırı ürününüzü o cahil çalışanlara (hepsi için konuşmuyorum yanlış anlaşılmasın) anlatana kadar  kanser olursunuz....

şunuda ekleyeyim benım şu ana kadar 15 20 ye yakın ebay + diğer yabancı sitelerden alışverişim oldu çok şukur hiç biri takılmadı. çokta korkmamak gerek ama bu kurallarada uymak gerek diye düşünüyorum.
İyi şanslar arkadaşlar...  son olarak şimdi aklıma geldı. eğer 0 bir urun alıyorsanız. o ürünü gümrükçü bilebiliyor diyorki bu ürün en az 200$ lık bir ürün, bu bunu 50$ olarak göstermiş vay vay diyor ürünü çekiyor kenara, o yüzden sıfır urunlerınızı mumkunse, zorda kalırsanız, dış kutusuz kargolatın, urunu sarsın gazeteye falan, öyle gondersin. tabiki mumkunse...