Gönderen Konu: Dünyamız İçin 1 Saat Karanlık  (Okunma sayısı 2453 defa)

CaSHaReMaN

Dünyamız İçin 1 Saat Karanlık
« : Mart 26, 2011, 01:16:09 ÖS »
WWF-Türkiye (Doğal hayatı koruma vakfı) tarafından iklim değişikliği konusuna dikkat çekmek ve küresel ısınmayla mücadele için 4 yıl önce başlatılan 1 saat sürekle ışık kapatma eylemi bu akşam gerçekleştirilecek. Türkiyeden 250 kurum ve birçok belediyenin katıldığı 'Dünya Saati' eylemi kapsamında, bugün Boğaziçi köprüsü, Leventteki gökdelenler, birçok alışveriş merkezi ve eyleme destek veren vatandaşların evleri bir saatliğine karanlığa bürünecek.

Sizde dünyayı yarında dünkü gibi bulmak istiyorsanız
http://www.wwf.org.tr/dunyasaati/index.asp

Aynı zamanda arkadaşlar, bu akşam ileri alınması gereken saatler yarın yapılacak sınav nedeniyle Pazar gecesine ertelendi. Bu sebeple otomatik saat ayarı yapan cihazlarınız yarın yapacağınız planlarda aksaklık yaratabilir.

deniz

• Co-Admin
Ynt: Dünyamız İçin 1 Saat Karanlık
« Yanıtla #1 : Mart 26, 2011, 01:30:18 ÖS »
Paylaşım için saol ersincim ;)
Bu akşam 1 saatliğine karanlık eylemine bende evimde katılıcam...

CaSHaReMaN

« Yanıtla #2 : Mart 27, 2011, 12:55:38 ÖÖ »
30 kişi okuyup birtek sen cevap verdiğine göre 30'da 1 duyarlıyız deniz, sana çok teşekkür ederim 1 evde 1 evdir. Aynı kişiler 2-3 ay sonra başlarlar eskiden yazlar bu kadar sıcak olmuyordu demeye. Kime söylesem 1 saat karanlıkda ne yapıcaz diyor ne küfürler geçiyor içimden, televizyonla doğdu sanki i...... Bu konuyla ilgili yeterince sinirlendim bugün, burada kesiyorum

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #3 : Mart 27, 2011, 01:13:33 ÖÖ »
30 kişi okuyup birtek sen cevap verdiğine göre 30'da 1 duyarlıyız deniz, sana çok teşekkür ederim 1 evde 1 evdir. Aynı kişiler 2-3 ay sonra başlarlar eskiden yazlar bu kadar sıcak olmuyordu demeye. Kime söylesem 1 saat karanlıkda ne yapıcaz diyor ne küfürler geçiyor içimden, televizyonla doğdu sanki i...... Bu konuyla ilgili yeterince sinirlendim bugün, burada kesiyorum
paşam ben daha yeni gördüm ben de varım bu eyleme tam destek :)

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #4 : Mart 27, 2011, 03:36:20 ÖS »
ne demek ersincim herzaman bu tip konulara desteğiz.sen paylaşımlarını esirgeme sakın...

ÇaVuŞ

« Yanıtla #5 : Mart 27, 2011, 04:42:58 ÖS »
Paylaşım İçin Teşekkürler ..

ersinguzen

« Yanıtla #6 : Mart 27, 2011, 06:15:24 ÖS »
Bende izmirden bu eyleme eşlik edecegim yalnız bi sorun var ben hiç ışık yakmam zaten evde

CaSHaReMaN

« Yanıtla #7 : Mart 27, 2011, 10:31:42 ÖS »
Her yıl artıyor katılımcılar. Bu hiçbir kuruluş veya organizyon kazancı için değil kendi dünyamız için ve bu aslında bir saat için değil bundan sonra bazı şeylere dikkat etmek için başlangıç noktası. Amaç bir saatten fazlası, sadece ışık kapama değil, toplu taşıma kullanımı, yaya ulaşım ve bisiklet kullanımı, su israfı, kağıt israfı vb. uzar gider, geleceğinizi yorucak şeylerden kaçınmalıyız kısaca.

Dün akşam tip tip insanlarla karşılaştım, bir saat ışık kapa denince "dizim var" diyenler, bir saat kapatıpda ondan sonra 2 kişi olmalarına rağmen aynı anda 4 odanın ışığını açık bırakanlar.. Biz de biraz zor gelişir bazı şeyler, yarın çocuklarının başına gelenlere üzülünce belki dank eder ama bu tasarruflar dünyanın geleceği kadar ceplerimize de fayda sağlar, sonuçta o faturayı da biz ödüyoruz ama sonuca gelince de "parasıyla değilmi yakarım da faturamı da öderim de" diyecek kadar mal bir toplumda yaşıyoruz

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #8 : Mart 28, 2011, 08:13:30 ÖÖ »
Bizim insanımız eğitimsiz ne yazıkki Ersincim...Dediklerine birebir katılıyorum bende çevremde 1-2 insana sölediğimde senin aldığın tepkileri aldım.Çok üzücü gerçektende...