Gönderen Konu: DÜNYA KADINLAR GÜNÜ !!!  (Okunma sayısı 2513 defa)

NAZ

• Ziyaretçi
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ !!!
« : Mart 08, 2007, 08:49:16 ÖÖ »
KADINLAR, erkeklerin yalanlarına asla kanmazlar.

İster "Askerde yüzbaşıya dedim ki..." diye başlayan uzak bir yalan olsun, ister "Elimi hiç bırakma..." gibi yakın bir yalan...

Kadınların kanmış gibi gözükmeleri, onların annelik güdülerindeki "Bırak, mutlu olsun" hoşgörüsündendir.

Aldatılan kadınların yalanlara inanmış gibi gözükmeleri ise kendi yüce -dürüst sevdalarına leke kondurmak istememeleri yüzündendir.

Yoksa...

Yoksa kadınlar yalanlara asla kanmazlar.

*

Ama günlerden bugün, kadınlara en büyük ve kolektif yalanın söylendiği gündür:

"Kadın Hakları Günü..."

Gazetelerde, köşelerde, televizyonlarda, siyasilerin dillerinde, aydınların ağızlarında, egemen ve güçlü erkeklerin söylemlerinde bugün bütün gün "kadın haklarını" dinleyeceksiniz.

Söyler misiniz:

Hem kadınları ikinci sınıf insan sayan ortaçağ zihniyetini iktidarda tutmak, hem "kadın özgürlüğü" lafları etmek, büyük bir yalan değilse ne?

Türk kadınına, tüm dünya kadınlarından bir adım önde haklar veren Mustafa Kemal’den nefret edenlerin eteğine yapışmak, ama "kadın hakları" diye tutturmak...

Nasıl bir ikiyüzlülüktür?..

Kendileri birer İtalyan gibi giyinip kadını Ortaçağ tesettürüne mahkûm edenlerin iktidarına bayılmak...

Ama "kadın haklarından" söz etmek...

*

İktidardakilerin kendi kadınlarına bakın; yemek masalarında dahi yerleri olmayan, erkeğin gözüne bakması, el sıkması sakıncalı sayılan... Birer yasaklı gibi, sessiz, sinmiş, sanki yok gibiler.

Ama göreceksiniz, o erkekler bugün sıkılmadan "kadın haklarından" söz edeceklerdir.

Ve aydınlar, yazarlar, medya, sermayenin erkekleri, toplumun babayiğitleri bu büyük yalanın bir ucundan tutacaklardır.

Bugün kadınlara yalan söyleme günüdür.

Hep birlikte, bir ağızdan...

Kolektif ve büyük bir yalan.

Kadın buna inanmaz.

Dönüp erkeklerin yüzüne "yalan söylemeye utanmıyor musunuz?" diye tükürmemesi ise onun asil ve yüce kimliğindendir. 

GU

Ynt: DÜNYA KADINLAR GÜNÜ !!!
« Yanıtla #1 : Mart 08, 2007, 09:11:21 ÖÖ »
Önünde saygı ile eğiliyorum,muhteşemsin...  =d>  =d>  =d>  =d>  =d>  =d>  =d>

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 08, 2007, 09:15:00 ÖÖ »
beğendiysen ne mutlu ..seninde kadınlar gününü kutluyorum... umarım kadınlarımızın düşünce özgürlüğünün savunulduğu daha ilerici bir düşünce yapısına sahip olmaları dileğiyle :)

GU

« Yanıtla #3 : Mart 08, 2007, 09:18:00 ÖÖ »
AMin inşallah yüce Allah'a sığınıyorum derrrrmişim :P Şaka bi yana bu ancak eğitimle olur insanlar sağa solu her sokak başına cami yapıcaklarına sağa sola okul yapsalar çok daha aydın bi toplum olacağımıza inanıyorum...

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mart 08, 2007, 09:29:27 ÖÖ »
herkesin görüşüne saygım var ama demekki cami yaptırmak eğitimden daha önemli kimine göre önemli ama bana göre değil yapacak olan ibadetini her şekilde her yerde yapabilir ama eğitim öyle değildir eğitim kendi başına önemli ve bi okadarda gerekli bir kavram...geleceğimiz için ve bizim savunduğumuz düşünce özgürlüğü için yerine getirilmesi için eğitim şart gerçi eğitim almış bi çok insanı tanıyorum ve utanıyorum istisnalar her zaman var ben buna inanıyorum...
KADINLAR başlı başına bir bireydir ve ben bir bayan olarak asla ikinci sınıf görmüyorum kendimi.fiziksel olarak belki ama düşünce, akıl, zeka bakımından bence her zaman eşit durumdayız geçmişten günümüze gelen bir kavram olarak bunu böle kabule et diyenler olacaktır ama eminolun hiçbir kuvvet bunu bana kabul ettiremez...
« Son Düzenleme: Mart 08, 2007, 09:30:20 ÖÖ Gönderen: NAZ »

GU

« Yanıtla #5 : Mart 08, 2007, 09:36:49 ÖÖ »
herkesin görüşüne saygım var ama demekki cami yaptırmak eğitimden daha önemli kimine göre önemli ama bana göre değil yapacak olan ibadetini her şekilde her yerde yapabilir ama eğitim öyle değildir eğitim kendi başına önemli ve bi okadarda gerekli bir kavram...geleceğimiz için ve bizim savunduğumuz düşünce özgürlüğü için yerine getirilmesi için eğitim şart gerçi eğitim almış bi çok insanı tanıyorum ve utanıyorum istisnalar her zaman var ben buna inanıyorum...
KADINLAR başlı başına bir bireydir ve ben bir bayan olarak asla ikinci sınıf görmüyorum kendimi.fiziksel olarak belki ama düşünce, akıl, zeka bakımından bence her zaman eşit durumdayız geçmişten günümüze gelen bir kavram olarak bunu böle kabule et diyenler olacaktır ama eminolun hiçbir kuvvet bunu bana kabul ettiremez...

Katılıyorum,asla 2. sınıf değilim herzaman eşit olduğumuza inanıyorum,aslında dengede olduğumuza inanıyorum erkeklerin eksik olduğunu yönleri kadınlar tamamlıyor kadınların eksik olduğu yönleri erkekler tamamlıyor asla erkekler üstündür ya da kadınlar üstündür diyemem çünkü birbirimize ihtiyacımız var zaten öyle olsaydı 2 cins değil pek çok cins olurdu diye düşünüyorum,camii konusuna gelince tabii ben karşı değilim ama bu kadar camii olacağıma bu kadar okul olsa kafa yapıları çoktan değişirdi...İbadetini evindede yapabilirsin ama kendi başına eğitimini yapamazsın eğer öyle bişi olsaydı öğretmenlerimiz olmazddı...

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mart 08, 2007, 09:48:31 ÖÖ »
Katılıyorum,asla 2. sınıf değilim herzaman eşit olduğumuza inanıyorum,aslında dengede olduğumuza inanıyorum erkeklerin eksik olduğunu yönleri kadınlar tamamlıyor kadınların eksik olduğu yönleri erkekler tamamlıyor asla erkekler üstündür ya da kadınlar üstündür diyemem çünkü birbirimize ihtiyacımız var zaten öyle olsaydı 2 cins değil pek çok cins olurdu diye düşünüyorum,camii konusuna gelince tabii ben karşı değilim ama bu kadar camii olacağıma bu kadar okul olsa kafa yapıları çoktan değişirdi...İbadetini evindede yapabilirsin ama kendi başına eğitimini yapamazsın eğer öyle bişi olsaydı öğretmenlerimiz olmazddı...

tabiki her zaman eşitiz.bunun kimse aksini iddia edemez edenlerde inan kendinde eksiklik olan kendini aşamamış istisnai bi takım zihniyetlerdir.dediğin gibi dengedeyiz birbirimizin açıklarını doğrularını yanlışlarını beraber kapatıyoruz ama tabi mal etme durumuna gelince erkeklere mal ediliyor kendi açımdan değilde doğuda yaşayan ve konuşma hakkı söz hakkı olmayan kadınları düşününce ifrit oluyorum.neden sınıf sınıf ayrılıyoruz neden bizim olduğu gibi onlarında söz hakkı yok neden bi takım şeyler için mücadele vermeye haklarını aramay cesaretleri yok işte burda önümüze çıkan kavram EĞİTİM ve geçmiştem gelen gereksiz bi takım zihniyetlerin 21. yüzyılda hala sürüyor olması.değişmek lazımmı evet lazım ki uzun zamandan beri kadın kolları bununla ilgili çabalarını sürdürüyorlar ama başardırlar ama başarmadılar önemli olan ses getirmekse bizim her zaman her yerde sesimiz çıkacaktır.kadınların 2. sınıf oldduğunu düşünen bazı zihniyetler eminim kadın olmadığı zaman hayatlarında kendilkerini dünyanın en mutsuz insanı ilan ediyorlar öle yada böyle kadın düşüncesi kadın aklı ve zekası her zaman erkeğin düşünce akıl ve zekasıyla eşittir.çevremizde istisnalar olabilir yada kendini öyle görenler olabilir ama dediğim gibi istisnalar asla kaideyi bozmaz.

GU

« Yanıtla #7 : Mart 08, 2007, 09:53:12 ÖÖ »

tabiki her zaman eşitiz.bunun kimse aksini iddia edemez edenlerde inan kendinde eksiklik olan kendini aşamamış istisnai bi takım zihniyetlerdir.dediğin gibi dengedeyiz birbirimizin açıklarını doğrularını yanlışlarını beraber kapatıyoruz ama tabi mal etme durumuna gelince erkeklere mal ediliyor kendi açımdan değilde doğuda yaşayan ve konuşma hakkı söz hakkı olmayan kadınları düşününce ifrit oluyorum.neden sınıf sınıf ayrılıyoruz neden bizim olduğu gibi onlarında söz hakkı yok neden bi takım şeyler için mücadele vermeye haklarını aramay cesaretleri yok işte burda önümüze çıkan kavram EĞİTİM ve geçmiştem gelen gereksiz bi takım zihniyetlerin 21. yüzyılda hala sürüyor olması.değişmek lazımmı evet lazım ki uzun zamandan beri kadın kolları bununla ilgili çabalarını sürdürüyorlar ama başardırlar ama başarmadılar önemli olan ses getirmekse bizim her zaman her yerde sesimiz çıkacaktır.kadınların 2. sınıf oldduğunu düşünen bazı zihniyetler eminim kadın olmadığı zaman hayatlarında kendilkerini dünyanın en mutsuz insanı ilan ediyorlar öle yada böyle kadın düşüncesi kadın aklı ve zekası her zaman erkeğin düşünce akıl ve zekasıyla eşittir.çevremizde istisnalar olabilir yada kendini öyle görenler olabilir ama dediğim gibi istisnalar asla kaideyi bozmaz.

Bir önceki mesajındada sölemiştin bazı durumlardada kadınlar herşeye boyun eğiyorlar,kendilerinin farkında değillerde ondan mı böle yapıolar die düşünmeden edemiyorum...

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mart 08, 2007, 10:00:09 ÖÖ »
FARKINDA olanlar var olmayanlar var.farkında  olanlar var seslerini duyuramıyorlar televizyonlardan gazetelerden vs. okuyoruz izliyoruz ne kadar çaresiz olduklarını haklarını savunma potansiyeli 0....farkında olmayanlar dünyadan bi haber sadece geçim derdinde olan evinde tvsi bile olmayan ailelerin kadınları...inanın belkide kadınlığın iç yüzünü bilmeden iç yüzünü anlamadan evlendirilen ve baba evinden sonra eşinin evinde devam eden farkında olamama kavramı.ben şahsen üzülüyorum neden ''BU BÖLE DEVAM EDECEK Mİ''

goddess

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mart 08, 2007, 10:00:42 ÖÖ »
bekir coşkun a bende katılıyorum,kadinlarin degeri ve önemi sadece lafta kaliyo bana kalirsa..

ve sürekli söylenen yalanlara inanmiş gözükmek yoruyo bizleri..

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mart 08, 2007, 10:01:30 ÖÖ »
bekir coşkun a bende katılıyorum,kadinlarin degeri ve önemi sadece lafta kaliyo bana kalirsa..

ve sürekli söylenen yalanlara inanmiş gözükmek yoruyo bizleri..

SANIRIM BURDA İŞ BİRAZ BİZE DÜŞÜYOR ...