Gönderen Konu: Asimo Türkiye'ye yeniden geliyor  (Okunma sayısı 1448 defa)

VTEC

• Administrator
    • http://www.teamhondaturkey.com
Asimo Türkiye'ye yeniden geliyor
« : Eylül 21, 2008, 06:10:24 ÖÖ »
ASIMO 9-19 Ekim 2008 tarihlerinde gerçekleştirilecek Auto Show Fuarı’nın ilk dört günü gösterileriyle ziyaretçilerini ağırlayacak.

AS Haber Ajansı’nın (asha) bildirdiğine göre, Türkiye’ye üçüncü ziyaretini gerçekleştirecek ASIMO, Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan’la tanışmış ve tokalaşmıştı. ASIMO bu kez fuarının ilk dört günü eklenen yeni teknoloji özelliklerini Auto Show 2008’de otomobil tutkunlarına sunacak.

Advanced Step in Innovative MObility (Yenilikçi Harekette ileri Adım) ifadesinin ilk harflerinden oluşan ASIMO, insanlara yardım etmek ve gelecekte bir gün yaşlılara ve engellilere evlerinde destek olmak hedefiyle tasarlandı. ASIMO aynı zamanda öğrencileri matematik ve fen çalışmaları alanında cesaretlendirmek ve teşvik etmek amacıyla da kullanılıyor.

Yeni ASIMO, birlikte çalışma, karşısına çıkan kişilere geçiş sağlamak için yoldan çekilme fonksiyonu, bağımsız pil şarj fonskiyonları ve koşma gibi geliştirilen yeni teknolojileriyle gerçek yaşam ortamlarında kullanılabilecek insansı robot geliştirme konusunda Honda’yı bir adım ileri götürmeye devam ediyor.

aRasaLg

• Ziyaretçi
Ynt: Asimo Türkiye'ye yeniden geliyor
« Yanıtla #1 : Eylül 21, 2008, 09:06:39 ÖÖ »
bilgi için teşekkürle-R

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #2 : Eylül 21, 2008, 09:07:33 ÖÖ »
Pylşm için tşkkrler

gRky

• Ziyaretçi