Gönderen Konu: E-Bay alış veriş yardımmmmmm!!!!  (Okunma sayısı 1993 defa)

KorhanKa

E-Bay alış veriş yardımmmmmm!!!!
« : Mart 15, 2010, 05:01:52 ÖS »
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HONDA-CIVIC-DVD-PLAYER-BUILT-IN-GPS-USB-SD_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem27aefb1504QQitemZ170439415044QQptZCarQ5fAudioQ5fVideo

Arkadaşlar selam ebay den bu ürünü almayı düşünüyorum ama daha önce ebay den hiç alışveriş yapmadım. Fiyatı Türkiye ye oranla oldukça makul ama bazı korkularım var
 * Navigasyon haritası sesli yönlendirme Türkçe değil bu sorunu burda çözebilirmiyim ?
*  gümrük takılma riski var mı dır varsa neyapabilirim
*  tv sinde sınıtı yaşarmıyım
*  üründe herhangi bir sıkıntı çıkma olasılığına karşı ne yapabilirim riske değermi ?
Türkiye de bu ürün 1800 civarı burda 800 tl ye halloluyor gibi ama sizce aradaki fark risk alınabilcek bi fark mı?
garanti de sıkıntı olacak

ya kısacası butun bunlara rağmen alınırmı bu riske değer mi

06FAT68

Ynt: E-Bay alış veriş yardımmmmmm!!!!
« Yanıtla #1 : Mart 15, 2010, 05:03:37 ÖS »
ustam 100$ üstünde %10 artı para ödüyorsunuz yani ürün bin tleyse 100lira diye biliyorum yakın biriniz varsa gelirken o getirsin bavulunda

TC 400

« Yanıtla #2 : Mart 15, 2010, 05:06:21 ÖS »
Toplamda kargo dahıl 538 u.s.a dolar. gumruge takılır;) yenı kanuna gore yuzde 20 artı para verırsın. saglamlıga gelınce, ........ bılemıcem satıcı ıle ırtıbat kur ;)

KorhanKa

« Yanıtla #3 : Mart 15, 2010, 05:11:59 ÖS »
adam alt tarafta yazmış fiatı düşük gösterip vergiyi dahada azaltıyorlarmış bir de 140 dolar shipping diyo onunda bi hilesi hurdası varmış galiba yani farklı bişeyle daha ucuza geliyomuş sanırım. ama dediğim gibi hep ..MIŞ  ...MUŞ

TC 400

« Yanıtla #4 : Mart 15, 2010, 05:15:48 ÖS »
adam alt tarafta yazmış fiatı düşük gösterip vergiyi dahada azaltıyorlarmış bir de 140 dolar shipping diyo onunda bi hilesi hurdası varmış galiba yani farklı bişeyle daha ucuza geliyomuş sanırım. ama dediğim gibi hep ..MIŞ  ...MUŞ
Ebay uzerınden ödemeyı yapar yapmaz, odedgın para kadar fatura kesmek zorunda. faturayı dusuk kesse bıle;)  Merak etme gumruk memurlarımız o malzemenın otomotıv malzemesı ve komple navıgasyon oldugunu şak dıye anlarlar ;) Gayet zeki insanlardır ;) sansını dene ıstersen,belkı yırtarsın,ama dedgım gıbı satıcı ıle ırtıbat kur ılk önce, ,odemenı blokelı yap,mal elıne gecsın sonra blokeyı kaldır ;)

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #5 : Mart 15, 2010, 05:28:35 ÖS »
bu istediğn ürün ebaydan gelir ama gümrüğe takılma oranı yüksek birde peşinden gümrük vergisi ödersin onların riskini almalısın

KorhanKa

« Yanıtla #6 : Mart 16, 2010, 09:09:11 ÖÖ »
YAni Riske girmeye değmezz diyosunuz az daha fazla para ver başın ağrımasın hı ? e ama millet burda iyi para kazanıyomuş benim arkadaşım 150 dolara arac test cihazı getirip 300 dolara burda satıyo gümrük falan hiç uğraşmıyorum diyo bide bi sürü arkadaşta parça getiriyo burdan anlamadım valla fazla alengirli bi iş :) teşekkürler arkadaşlar