Gönderen Konu: DİKKAT DİKKAT DEPREM..!!  (Okunma sayısı 2540 defa)

bahadı-r

• Ziyaretçi
DİKKAT DİKKAT DEPREM..!!
« : Temmuz 24, 2008, 12:22:18 ÖS »
Genelde bu tür maillere asla inanmam ama bu inandırıcı geldi bende paylaşıyım dedim..

İRAN DEPREMİNİ BİLEN ADAM, İSTANBUL İÇİN TARİH BİÇTİ
17 Ağustos Marmara depremini önceden bilen deprem tahmincisi Mike Lee, dört ay önce gönderdiği mail'de şöyle demişti: Güneş tutulmasından sonra, İran'da deprem bekliyorum.

Ve dediği çıktı!

İki gün önce İran 6'lık bir depremle sarsıldı. Lee beklenen İstanbul depreminin ise 2008'de olacağını söylüyor

Mike Lee, depremle ilgili haberleri yakından takip edenler için artık tanıdık bir isim. Hawaii'nin Honolulu kentindeki Damien Lisesi'nde din ve tarih öğretmenliği yapan Mike Lee (tam adıyla Michael Lee) bir yandan da depremleri önceden tahmin edebilmek için çalışıyor.

On yıldır Ay, Güneş ve yıldızların konumlarını, kendi geliştirdiği hesaplama sistemiyle yorumlayarak deprem tahminleri yapıyor. Tahminlerinin doğruluk oranı ise yüzde 60! Şimdiye kadar 1996 Peru depremini, 17 Ağustos 1999 Marmara depr! emini, 13 Ocak 2001 El Salvador, 28 Şubat 2001 Washington, 1 Mart 2001 Seattle ve 3 Şubat 2002 Afyon depremlerini önceden bilmişti.

Artık bu isabetli tahminleriyle en ünlü deprem tahmincileri arasında gösterilen Mike Lee ile ilk tanışmamız ise 1999 yılına rastlıyor.

DEPREMLERİ MAİL ATARAK BİLDİRDİ

1999'da, Aktüel Dergisi'nde çalışırken, 17 Ağustos Marmara depremini doğru şekilde tahmin ettiğini öğrendiğim Mike Lee ile hemen bağlantı kurmuştum. O zamandan bu yana geçen yedi yıl boyunca da Mike Lee ile şahsen haberleşmeyi sürdürdüm. Ocak 2002'de adresime gönderdiği mail'inde Mike Lee, bir ay sonra Türkiye'nin İç Anadolu bölgesinde büyük bir deprem beklediğini, ayrıca Nisan ayında da yine Türkiye'de 5 büyüklüğünde bir depremin daha meydana geleceğini söylüyordu. Nitekim 3 Şubat 2002'de Afyon'da 5 büyüklüğünde bir deprem yaşadık. Hemen ardından da 4 Nisan 2002'de 4.7 büyüklüğündeki Burdur depremi geldi. Deprem! lerin kesin yeri ve tam büyüklüğü konusunda küçük yanılgılar olsa da b u isabetli tahminleri o yıl Aktüel'de önemli haberler olarak yer aldı.

Depremlerde Güneş tutulmalarının rolünün büyük olduğuna inanan Mike Lee ile son olarak da bundan dört ay önce, yani Aralık 2005'te haberleştik. O zaman kendisine 2006'nın Mart ayı sonunda yaşanacak güneş tutulması sebebiyle Türkiye'de bir deprem olup olmayacağı konusunda tahminlerini sordum.

Mike Lee'nin bana gönderdiği

9 Aralık 2005 tarihli mesajında söyledikleri aynen şöyleydi:

'29 Mart 2006'daki Güneş tutulmasının hemen ardından, 5-11 Nisan 2006 tarihlerinde İran'ın Abiz bölgesinde 6.8 büyüklüğünde bir deprem bekliyorum.'

Ve Mike Lee'nin tahmini bir kez daha doğru çıktı. Çünkü, tıpkı dört ay önce şahsıma gönderdiği mail'de bildirdiği gibi, Güneş tutulmasının hemen ardından, 31 Mart Cuma günü İran'da 6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Görünen o ki, ünlü deprem tahmincisi, depremin tam yeri, tam tarihi ve tam ! büyüklüğü konusunda ufak sapmalar olsa da, depremlerin pek çoğunu önceden bilmeyi başarıyor. Bu durumda beklenen büyük İstanbul depremi konusunda yaptığı tahminleri de dikkate almak gerekiyor mu sizce?

Tutulmalar tetikliyor

MIKE Lee tutulmaların depremi tetiklediğine inanıyor. Tezine göre Güneş, Ay ve Dünya'nın aynı düzlemde sıralanışıyla ortaya çıkan çekim gücü tektonik tabakaları, fayları, muhtelif katmanları ve magmayı etkiliyor. 2000 yıllık tutulmaların kaydını tutan Lee, hesaplarını özel bir bilgisayar programıyla yapıyor. Mike Lee, deprem tahminlerini yayınladığı kişisel internet sitesini kapattı; ancak çalışmalarını şimdi California Üniversitesi bünyesinde sürdürüyor.

İstanbul için tahmini 2008

İSTEĞİMİZ üzerine Mike Lee, yakın gelecekte olabilecek depremler konusunda en son tahminlerini de bize şu sözlerle bildirdi: İran depremi Doğu Anadolu'yu et! kileyebilir ama bu kesin değil. Ancak 2006 Nisan ve Ağustos aylarında Amerika'da iki büyük deprem görünüyor. ABD'nin kuzeybatı kıyısındaki Oregon'da 23 - 27 Mart tarihleri arasında 7.0 büyüklüğünde bir deprem olacak. 25 - 29 Ağustos 2006 tarihleri arasında ise California'nın Santa Barbara bölgesinde 7.1 - 7.5 büyüklüğünde bir deprem bekliyorum.

İstanbul depremi için en tehlikeli dönem ise 2008. 2008'de Marmara Denizi'nde 8.0 büyüklüğünde bir deprem meydana gelecek. Bu depremi 3 - 13 Ağustos 2008, 4 - 14 Eylül 2008 ya da 21 - 31 Ocak 2009 tarihlerinden birinde bekliyorum.'
(akşam)

Lütfen TÜM TÜRKİYE'YE iletelim acil...cok cok ACIL!!!! DEPREM gelme olasiligi cok kuvvetlenmis 2-3 hafta icindeolacagini yabanci kaynaklar RAPORLAMIŞ DURUMDA. bunu dikkate almak zorundayiz
En azından önlemlerimizi almalıyız.. elbette kati sonuçları kimse istemez ama gö göre göre de kaybetmeyelim çok stresli endişe verici bir durum ama yakınlarımızı uyaralım lütfen çok önemli....

DİKKATİNİZE

« Son Düzenleme: Temmuz 24, 2008, 12:24:26 ÖS Gönderen: bahadı-r »

yassi

• TeamHondaTurkey
Ynt: DİKKAT DİKKAT DEPREM..!!
« Yanıtla #1 : Temmuz 24, 2008, 12:26:46 ÖS »
İnsanları gereksiz paniğe sokmanın anlamı yok arkadaşlar. Deprem her an her saniye olabilir. Yani Sadece bir kaç haftalığına değil her zaman dikkatli ve tedbirli olmak gerekir...

Cumhur

« Yanıtla #2 : Temmuz 24, 2008, 12:29:34 ÖS »
Yasin abi çok haklı depremin ne zaman olacağını Allah bilir o sadece tagmin etmişdir...

HoNdA TyPe_R

« Yanıtla #3 : Temmuz 24, 2008, 12:38:45 ÖS »
valla arkadasim paylasim icin tesekkur ederiz ama gercekten insanlari panige sokar bu durum deprem bizim ulkemizin bi gercegi ne yazikki ondan ha geldi ha gelecek yerine tedbirimizi her zaman almaliyiz diye dusunuyorum

merburvehan

« Yanıtla #4 : Temmuz 24, 2008, 01:12:40 ÖS »
Hiç birine inanmıyorum depremin nezaman olacağını Allah'tan başka kimse bilemez.Madem depremin olacağını biliyo geleceğide biliyo ozaman insanlara gelecek hakkında bilgi versin deprem hakkında değil kendini bişey zanneden gündemde kalmak isteyen insan bunlar.Olacak ve eceli Allahtan başka kimse bilemez...

SERVET

« Yanıtla #5 : Temmuz 24, 2008, 01:21:35 ÖS »
Ne zaman olacağını değil
Ne zaman olursa olsun Nasıl korunulacağını bilmekten geçer bence Hayatta kalmanın yolu.

selamlar

bahadı-r

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Temmuz 24, 2008, 01:32:44 ÖS »
arkadaslar kusura bakmayın .paylasım yapalım dedım.. hersey allah bılır

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #7 : Temmuz 24, 2008, 02:55:47 ÖS »
Deprem dediğimiz doğanın heran verebileceği bir tepkidir arkadaşlar zamanı olmaz.

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #8 : Temmuz 24, 2008, 03:19:48 ÖS »
Valla üstad yazdığına tek cevap; Tedbirini al, takdirini rabbime bırak... Çünkü ne kadar korunursan korun, olacağın önüne geçemiyorsun... Örnek, kız kulesi efsanesi :D

Uçağa düşer, tren raydan çıkar, araba kaza yapar, gemi batar, evde kalır dışarı çıkmazsın yangın çıkar, gaz sızar, elektrik çarpar, yağmur yağar sel olur vs vs vs daha saysam bitmez ki...

Yani kıssadan hisse; yapacak şey yok! Şükretmeyi bil ve bir gün herkes gibi toprağa gireceğini unutma...

Selamlar,

Ne zaman olacağını değil
Ne zaman olursa olsun Nasıl korunulacağını bilmekten geçer bence Hayatta kalmanın yolu.

selamlar
« Son Düzenleme: Temmuz 24, 2008, 03:23:47 ÖS Gönderen: yassi »

honda_team

« Yanıtla #9 : Temmuz 24, 2008, 06:10:53 ÖS »
Yapmayın ya ben bunun gibi yazıların bir çoğunu hergün internette okuyorum depremin ne zaman olacağını birtek o bilir yani bizi yaratan rabbim bilir ne biliyorsunuz belki olmayacak bunu hiç kimse bulamaz birtek yaradan bilir. "ey yüce rabbim inşallah o günleri yaşatmazsın yarabbim"

SERVET

« Yanıtla #10 : Temmuz 24, 2008, 07:31:26 ÖS »
Peki

Valla üstad yazdığına tek cevap; Tedbirini al, takdirini rabbime bırak... Çünkü ne kadar korunursan korun, olacağın önüne geçemiyorsun... Örnek, kız kulesi efsanesi :D

Uçağa düşer, tren raydan çıkar, araba kaza yapar, gemi batar, evde kalır dışarı çıkmazsın yangın çıkar, gaz sızar, elektrik çarpar, yağmur yağar sel olur vs vs vs daha saysam bitmez ki...

Yani kıssadan hisse; yapacak şey yok! Şükretmeyi bil ve bir gün herkes gibi toprağa gireceğini unutma...

Selamlar,

Ne zaman olacağını değil

selamlar