Gönderen Konu: COOPERLAR HAKKINDA  (Okunma sayısı 7065 defa)

34_R_K_U 07

• Ziyaretçi
COOPERLAR HAKKINDA
« : Eylül 23, 2006, 12:19:40 ÖÖ »
MİNİ COOPERLERLAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZZ ARKADAŞLAR. . BENCE COOPER CULAR ARABALARDAN ANLAMIOR VE GENELDE SADECE ŞEKİL YAPMAK İÇİN ALIYORLAR. . ÇÜNKÜ ARABA DELİKANLI ARABASI DEĞİL YA BANA ÖYLE GELİYOR VALLA. . Bİ TYPERLE KIYASLANAMAZZ

aSil

Ynt: COOPERLAR HAKKINDA
« Yanıtla #1 : Eylül 23, 2006, 12:44:38 ÖÖ »
MİNİ COOPERLERLAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZZ ARKADAŞLAR. . BENCE COOPER CULAR ARABALARDAN ANLAMIOR VE GENELDE SADECE ŞEKİL YAPMAK İÇİN ALIYORLAR. . ÇÜNKÜ ARABA DELİKANLI ARABASI DEĞİL YA BANA ÖYLE GELİYOR VALLA. . Bİ TYPERLE KIYASLANAMAZZ
"Cooper" kullananların bilinçlisi de vardır bilinçsizi de. Herkes bindiği arabadan anlamak zorunda değil. Kimisi şekli için alır kimisi gidişi için alır. "Delikanlı arabası değil" lafına anlam veremedim. Bu giyisi gibi değil ki bayan için erkek için diyesin. Kimin zevkine ne uyuyorsa alıp biniyor. Mini'ye binen delikanlı arkadaşlarım var arabadan da anlıyorlar hem :D Type-R la da hangi yönden kıyasladığın önemli. Mini'nin malzeme kalitesi çoğu açıdan type-R dan daha kaliteli. Ama dış görünüş ve gidiş açısından type-R daha iyi diyebilirim. Bu noktada yine zevklerin büyük yeri var. Benim düşüncem bu yönde...

Onu-R

« Yanıtla #2 : Eylül 23, 2006, 12:50:29 ÖÖ »

Ya iyi, güzel, şirin, stabil bir araç ama çok elektronik zımbırtı var ve o efsanevi R ruhunu asla veremeyecek bir araç... Onun dışında görünüm olarak hoş yani kötü değil, yeni nesil özgür gençlere hitap eden bir araç bence :) Malzeme iyi, sonuçta marka iyi.. Supercharger, kasnak sesi falan başarılı, onun dışında lastiği bile döndürdüğünüzde elektrik süpürgesi gibi ses çıkartıyo :) Type-R tercihim olacaktır sanırım...

gokhan035

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Eylül 23, 2006, 12:53:57 ÖÖ »
Valla tabi bu zevk-renk meselesine girer ama fikir söylemekse amaç şunu söyleyebilirim ki cooper erkeklere pek yakışmıyo daha çok kız arabası bence, ya da sırf kızlar çok seviyo diye onların ilgisini çekmeye çalışmak amacıyla alınıyormuş gibi geliyor bana.. tabi ki bununla alakası olmayıp tipini kullanımını vs sini sevipte alanda vardır sonuçta onlara haksızlık etmemek lazım ama bence genel olarak kızların ilgisini çekmek için alınan bir araçmış karizması var üstünde, tip olarak da, gördüğümde dönüp bi daha bakasım gelmiyor fakat bi Type-R geçse tabi kaybolana kadar bakıyoruz arkasından o ayrı :)  ama bu araçlar farklı klasmanlarda bence... Bu arada "delikanlı arabası değil" lafı da uygun kaçmamış, cooper dan hoşlanmamanın verdiği bi yansıma sanırım  ;)

ALG

• THT
« Yanıtla #4 : Eylül 23, 2006, 12:57:30 ÖÖ »
MİNİ COOPERLERLAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZZ ARKADAŞLAR. .
keyifli bir araç, modlamalarla gayet iyi güç artışları oluyor, kesinlikle zevkli bir tasarıma sahip..şahsen beğeniyorum..

. . Bİ TYPERLE KIYASLANAMAZZ
iç malzeme ve donanım açısından daha iyi, aynı kategoride değil zaten N/A bir araç diil, yol tutuşu daha iyi type r a göre..type r farklı bir araba farklı bir tat, şehir içi kullanıma çok uygun değil ama tercih meselesi tabi en kötü tarafı type r la her sokağa giremiyorsun, sert bir şase, sert süspansiyon..tercihim tabiki type r..

. . BENCE COOPER CULAR ARABALARDAN ANLAMIOR VE GENELDE SADECE ŞEKİL YAPMAK İÇİN ALIYORLAR. .
bu fikrine katılmıyorum, zevk meselesi, farklı bir tat herkes aynı şeyden hoşlanmak zorunda değil

. . ÇÜNKÜ ARABA DELİKANLI ARABASI DEĞİL YA BANA ÖYLE GELİYOR VALLA. .
bu yorumun çok yanlış, cooper kullanan dostlarımız var onları THT ortamında rencide ediyorsun şu an da..
« Son Düzenleme: Eylül 23, 2006, 01:00:20 ÖÖ Gönderen: ALG »

Onu-R

« Yanıtla #5 : Eylül 23, 2006, 01:02:31 ÖÖ »
1. Sırf kızlar çok seviyo diye onların ilgisini çekmeye çalışmak amacıyla alınıyormuş gibi geliyor bana..
2. Tabi ki bununla alakası olmayıp tipini kullanımını vs sini sevipte alanda vardır sonuçta onlara haksızlık etmemek lazım ama
3. Bence genel olarak kızların ilgisini çekmek için alınan bir araçmış karizması var üstünde

Bu iki durum için de alıp kullanan arkadaşlarım var o yüzden söylediklerine katılıyorum, doğru olduğunu düşünüyorum...

ALG

• THT
« Yanıtla #6 : Eylül 23, 2006, 01:07:55 ÖÖ »
her iki aracıda kullandım, cooper type r ın verdiği sürüş zevkini vermiyor, tabii cooper derken burada cooper s den bahseiyoruz..
type r kesinlikle farklı bir kategori, tat..
type r da en sevdiğim yönler; aracın şanzımanı, motor(tartışmasız K20A2 bir mucize), koltuklar :d .. dashboard biraz daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum..
cooperda sevdiğim yönler; yol tutuşu, SC, iç dizayn, ses sistemi ama performans derseniz pek sevdiğimi söyleyemeceğim..

Onu-R

« Yanıtla #7 : Eylül 23, 2006, 01:12:11 ÖÖ »
type r da en sevdiğim yönler; aracın şanzımanı, motor(tartışmasız K20A2 bir mucize), koltuklar :d ..

İşte abi benim efsanevi R ruhu dediğim şey bu ya, anlatılmaz yaşanır yani :zipla

Headers'ları çakınca alev alan tekerler, asfalt deler önde gider ZY'ler....

ALG

• THT
« Yanıtla #8 : Eylül 23, 2006, 01:47:50 ÖÖ »
. ben 10 tane cooper cı tanıdıysam 9 u modifiyeciye bırakıo arbaalarını arabaya yapılan işlemlerdende haberi yok. .

bak bu doğru işte, ne tesadüftür aynı şeyle bende kaç defa karşılaştım  :lol:

vtec_pu

« Yanıtla #9 : Eylül 23, 2006, 02:08:41 ÖÖ »
walla çoğu kız arkadasımın favori arabası mini. kullanan erkekleride görüyorum öncelikle zevk meselesi tabi sözüm meclisden dışarı bi kaç arkadasımda da war mini çoğusu sadece kızların hosuna gidiyo diye aldıklarını söylüyorlar...araca gelince malzemesi kaliteli ama ben yinede marka fanatikliğimden vaz geçmiyip hondayı tercih ederim..daha estetik geliyo honda bana ama bayan olsaydım seçimim genellikle mini olurdu hatta mini olsunda hangi modeli olursa olsun diye düşünürdüm bazı bayanlar gibi...

Onu-R

« Yanıtla #10 : Eylül 23, 2006, 02:35:43 ÖÖ »
hatta mini olsunda hangi modeli olursa olsun diye düşünürdüm bazı bayanlar gibi...

Çoğu bayanlar gibi :)

Onu-R

« Yanıtla #11 : Eylül 23, 2006, 02:52:18 ÖÖ »

Pardon, kötü bir cümle oldu, " Çoğu bayan gibi :) "  şeklinde değiştiriyorum :)

aSil

« Yanıtla #12 : Eylül 23, 2006, 09:58:51 ÖÖ »
type r da en sevdiğim yönler; aracın şanzımanı, motor(tartışmasız K20A2 bir mucize), koltuklar :d ..

İşte abi benim efsanevi R ruhu dediğim şey bu ya, anlatılmaz yaşanır yani :zipla

:dissiz İlahi Onu-R

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Eylül 23, 2006, 01:17:31 ÖS »
1kaç tane güzel yapılmış cooper S var , iyi yürüyende eskiden SPY vardı şimdi sahibinde evo6 var , sap 'ı duymuştum birde o da iyiymiş.

Araba alırken birkaç araba arasında gidip geldim ,ya gc98 yada 2001 sonrası Impreza , cooper S , type-r .

Türkiye'de bundan 5 sene evel bağdat caddesinde arkadaşlarımla yürürken , barlar sokağından yukarı çıkıyorduk , sol tarafa yanaşmış kırmızı hatchback bi araba gördük. araba inanılmazdı , baktım CIVIC Type-R. Çok sevinmiştim sonunda type-r 'lar türkiyeyede geliyor diye. O günden beri bende inanılmaz bir type-r aşkı oluştu , başka araba alsaydım bile type-r ' a içim giderek bakıcaktım hep... Sonunda Allah'ım R kullanıcısı olmayı nasip etti ... Allah herkese bu keyfi nasip eder inşallah.

cooper s 'te kullandım , ama aradığım tadı bulamadım cooper S 'te açıkçası . Benim için fazla tarz bir araba.

PS: (Header'ımız olsa bizde önden yürüyicez ama... :) sözüm meclisten dışarı :P )

Onu-R

« Yanıtla #14 : Eylül 23, 2006, 03:46:43 ÖS »

:dissiz İlahi Onu-R

Eee Asil'im yalan mı? Kanıtı bile var telefonumda, alevli alevli gidiyo işte ;D

SS

« Yanıtla #15 : Eylül 27, 2006, 12:12:25 ÖS »
hayatımızda muhakkak kullanılması önerilen 10 arabadan biri...

EvReN_S2K

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Eylül 27, 2006, 12:27:12 ÖS »
ikiside farkli kategoride olan araclar. ikisinide kullandim. eski arabam typer di. kardesimde de bi ara cooper vardi. am s degil. bence cooper kullanmasıda cok zevkli. ozellikle yol tutusu cok iyi. ama alinacaksa s alinmali. ama typerin yeri tabiki baska. performans acisindan ve kullanım zevki acisindan kesinlikle kıyaslanamaz. cok farklidir typer.

hurmans

« Yanıtla #17 : Ekim 05, 2006, 12:33:45 ÖS »
Bence Dolu Mini Kimse Gormemis !

hurmans

« Yanıtla #18 : Ekim 05, 2006, 12:51:43 ÖS »
Mini ye Genellikle Typer Veya WRx Avcısı Derler Dolusu nu Gordum gidiyor Biraz :) typer Hakkında Fazla Bir SEy Soyleyemicem Ama Normal Sartlarda Orjinal Bir mini yle Kalkıs Yapsa Typer Alır GOturur Her turlu Buna Bir SEy Soyleyemem
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2006, 12:56:46 ÖS Gönderen: hurmans »

Onu-R

« Yanıtla #19 : Ekim 05, 2006, 01:02:41 ÖS »
Lafımda Art niyet yok Tur Arkadaslar Saygılarımla

Estağfurullah ya.. Benim bildiğim SPY, SUS, SAP, NJT vardı, SPY ın plaka değişmiş, SUS çoğu parçayı sökmüş, SAP ne oldu fikrim yok, bizim arkadaş sattı onu, NJT de patlamıştı, şimdilik piyasada başka ne var bi fikrim yok...

hurmans

« Yanıtla #20 : Ekim 05, 2006, 01:13:02 ÖS »
onu-r valla Benimde bildigim Su anda Bir Kaç Tane Var Bir tanesi UMT BYE  MER  bir tanede kırmızı hamman var SAP arabayı satıp m3 aldı zannedersem ....   var ole bir kaçtane daha da var ole ama En Saglamı Galiba SPY ydi
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2006, 01:15:45 ÖS Gönderen: hurmans »

uğur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ekim 05, 2006, 01:41:24 ÖS »
Bence su anda en guzeli UMT. Cok guzel duruyor... Ama type r ın yeri ayrı tabiki.

ALG

• THT
« Yanıtla #22 : Ekim 06, 2006, 08:35:37 ÖS »
SUS yürüyor..  ;)

Onu-R

« Yanıtla #23 : Ekim 06, 2006, 08:49:21 ÖS »
onu-r valla Benimde bildigim Su anda Bir Kaç Tane Var Bir tanesi UMT BYE  MER  bir tanede kırmızı hamman var SAP arabayı satıp m3 aldı zannedersem ....   var ole bir kaçtane daha da var ole ama En Saglamı Galiba SPY ydi

SAP da şuanda m3 yok, Clk kullanıyor..

SUS yürüyor..  ;)

Tabi canım, buna itirazı olan yoktur heralde fakat şu anda birçok parçası kenarda duruyormuş kendisinin söylediğine göre, takmayı da düşünmüyormuş şimdilik...

ALG

• THT
« Yanıtla #24 : Ekim 06, 2006, 09:14:06 ÖS »
onurcanın sağı solu belli olmaz Onur, vardır bi düşüncesi onun  ;)