Gönderen Konu: Çok önemli okuyun ve dikkat edin....  (Okunma sayısı 3381 defa)

Cello_tuning

Çok önemli okuyun ve dikkat edin....
« : Mayıs 07, 2011, 08:01:38 ÖS »
Bölgesel bir yolda akşam üzeri eve dönerken, battaniyeye sarılmış bir çocuğun, bir araba koltuğunda yol kenarında terkedildiğini gördüm. Nedenini bile sorgulayamadım, neden de pek önemli değildi zaten, kafam da karma karışık olmasına rağmen duraklamadan yola devam ettim. Yerime ulaştıktan sonra, telefonla bilgi verdiğim polis karakolunca konunun derhal inceleneceği söylendi. Olay yerine gitmeden önce bana verdikleri uyarı çok ilginç....

"Yasadığımız devirde, bilmemiz lüzumlu şeyler çok önemli ...Çeteler ve gangsterler bir araba sürücüsünün (özellikle bayanlar) arabasını durdurup ve ıssız kimsesiz yerde de olsa arabasından inerek yardım sağlayacak taktikler bulmakta çok ustalar. "Yerel polisin raporuna göre bazı gangsterlerin tercihen kullandıkları yöntem de, bir araba koltuğuna yapay bir bebeği oturtmak ve ıssız yol kenarına terk etmek... ve - kuskusuz - bir bayanın "terkedilmiş" bebeği görmeden yola devam edemeyeceği umuduyla". "Ya bir orman kenarı, ya da otları uzamış çimenliklerden geçen yollara bırakıyorlar. Arabasından inen sürücü - kazara bir bayan - ormana sürüklenir, dövülür, cinsel tecavüze uğrar, acımaksızın da ölüme terk edilir. Bu şanssız, bir erkekse yiyeceği dayağı tasavvur edemezsiniz, üstünde kıymetli ne varsa hepsi alınır, o da yine ölümle ödüllendirilir (!) Hiçbir hal ve sebeple asla durmayın!!! Hemen 155 (polis numarası) telefon edin. VE,"NE GÖRDÜĞÜNÜZÜ, NASIL OLUŞTUĞUNU DÜŞÜNÜNÜN, ANIMSAYIN, SAKIN YAVAŞLAMAYIN ve yolunuza devam edin.

SIK GÖRÜLEN BAŞKA BIR SENARYO : "Eğer akşam üzeri arabanızla gezinti yapıyorsanız, aniden arabanın camına YUMURTALAR atıldıysa, arabanızı kontrol için de olsa SAKIN DURMAYIN ve CAM SİLECEKLERİNİ ÇALIŞTIRMAYIN, NE CAM SİLECEK SIVI, NE DE SU İLE YIKAMAYIN; ÇÜNKÜ YUMURTALARA YAPIŞKAN BIR MADDE SÜRÜLMÜŞ OLDUĞUNDAN ÖN CAM %90 GÖRÜNMEZ HALE GELİR. İSTER İSTEMEZ ARABADAN ÇIKMAK ZORUNDA KALIRSINIZ VE CANİLERE YEM OLURSUNUZ. İŞTE KULLANDIKLARI BELLİ BAŞLI TEKNİKLER.

LÜTFEN AİLENİZİ ve DOSTLARINIZI BİLGİLENDİRİN.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

ed35

Ynt: Çok önemli okuyun ve dikkat edin....
« Yanıtla #1 : Mayıs 07, 2011, 08:46:06 ÖS »
Sağol hocam bilgi için,özellikle köprülerin veya üst geçitlerin altından geçerken yumurta atılma olayını biliyorum,yukarıdan birileri yumurta atarken sen hemen sağa çekip noldu diye inip bakınca hemen etrafını sarıp arabanı ve herşiyine kadar gasp ediyorlarmış...Kesinlikle silecek çalıştırmadan yolunuza devam edip polisi arayın öyle durumda.

kareser

« Yanıtla #2 : Mayıs 07, 2011, 08:52:25 ÖS »
Güzel bilgiler teşekkürler ...

doan

« Yanıtla #3 : Mayıs 07, 2011, 10:18:52 ÖS »
çok yararlı bi konu. güncel tutmak lazım. teşekkürler

Optimums

« Yanıtla #4 : Mayıs 07, 2011, 10:26:50 ÖS »
Bu Dünyanın Çivisi Çıkmış Artık Buralarda Yaşanmaz Kendimize Başka Bir Gezegen Bulalım :) İşin Gülünç Yanı Bir Tarafa Verdiğin Bilgiler Son Derece Çok Önemli Dostum.Güncel Tutulması Şart.

Cello_tuning

« Yanıtla #5 : Mayıs 07, 2011, 10:37:31 ÖS »
Aynen arkadaşlar...Ama bu sefer gerçekten yardıma muhtaç insanlar yara alıyor...Tabi yazıda da denildiği gibi hemen 155 i aramak icap ediyor ...Bu en garantisi...

HondaCivic10

« Yanıtla #6 : Mayıs 07, 2011, 10:45:48 ÖS »
Tesekkürler bilgiler icin...

chevasil

« Yanıtla #7 : Mayıs 07, 2011, 11:17:35 ÖS »
uyarı için teşekürler. ya şimdi insan'a güven kalmadı düşünün yol kenarında bır adam can verıyor durmayacak kimse durmak istese acaba beni öldürürlermi şüphesi gasp ederlermi şüphesi olacak ne karışık iş .

Cello_tuning

« Yanıtla #8 : Mayıs 11, 2011, 07:59:42 ÖS »
Güncel diyelim...

teachers71

« Yanıtla #9 : Mayıs 11, 2011, 08:34:40 ÖS »
ıssız bir yolda köprüden aşağıya bir iple sarkıtılan taş yardımı ile köprünün altından geçen aracın ön camı çatlatılır. muzip birinin yaptığı şaka sanılarak şöför araçtan iner.maksat çocuğu kovalamaktır. o sırada köprünün altında bekleyen bir kaç kişi tarafından şöför darp edilir. ve herşeyi gasp edilir. şanslı ise canını kurtarır.
sakın bu tuzağa düşmeyin. bir zamanların en favori gasp yöntemiydi.

escapade

« Yanıtla #10 : Mayıs 11, 2011, 08:35:29 ÖS »
Bilgiler için çok saol.
Konu güncel tutulmalı bencede

EpiLoG

« Yanıtla #11 : Mayıs 11, 2011, 09:41:34 ÖS »
bilgiler için teşekkürler. Artık öyle bir hal aldı ki dünya kime inanacagımıza sasırır olduk. bu söylenenler gercekten birinin başına gelse kimse durup bakmicak hale getirildi. kimse kimseye guvenmiyor artık ne yazik ki...

jee

« Yanıtla #12 : Mayıs 12, 2011, 02:05:19 ÖS »
Bilgilendirme için teşekkürler Cello_tuning.

uyarı için teşekürler. ya şimdi insan'a güven kalmadı düşünün yol kenarında bır adam can verıyor durmayacak kimse durmak istese acaba beni öldürürlermi şüphesi gasp ederlermi şüphesi olacak ne karışık iş .

Bende aynı tedirginliği ve aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Yolda birisini görsem durmadan devam ediyorum. Ama bi yandan da düşünüyorum. Ya gerçekten yardıma ihtiyacı varsa?!!!

Mustafa3602

« Yanıtla #13 : Mayıs 12, 2011, 02:14:23 ÖS »
vay anasını apışıp kaldım hiç duymamıştım böle şeyler iyimi.....

TURQAZ

« Yanıtla #14 : Mayıs 12, 2011, 02:17:27 ÖS »
gerçekten değerli bilgiler,güncel tutulmasının yanı sıra sürekli paylaşım yapılmalı bence konu başlığı altında

yasansu

« Yanıtla #15 : Mayıs 12, 2011, 07:03:46 ÖS »
Günden güne insanlığımızı öldürüyorlar.

tolgaacar

« Yanıtla #16 : Mayıs 12, 2011, 08:48:32 ÖS »
güncell

hard_die

« Yanıtla #17 : Mayıs 12, 2011, 09:17:01 ÖS »
Bende İzmir'de kayınpederimin başına gelen olayı anlatayım:

Olay balçova tarafında oluyor, 2 adam pek kimsenin gelip geçmediği ama ana yola bağlanmak için kullanmak zorunda olunan yolun ortasına huni koyuyor. Yolda öyle bir yolki hem hıza müsait hemde hafif kavisli. Tam kavisin olduğu yere koymuşlar huniyi. Tabii maksat ya sürücüye kaza yaptırıp yada bi şekilde durmasını sağlayıp ne var ne yok almak. Kayınpeder de son anda fark ediyor huniyi ama arabanın altına alıyor ve mecburen durmak zorunda kalıyor. İçinden iri yarı kayınçom ve kayınpederim iniyolar. Bunları gören 2 adam da aynen topuk. Çok dikkatli olmak lazım çoook...

Muhsin07

« Yanıtla #18 : Aralık 19, 2011, 02:25:18 ÖÖ »
bu konuya güncel diyelim arkadaşlar önemliii

ersinguzen

« Yanıtla #19 : Aralık 19, 2011, 08:18:27 ÖÖ »
Emek için teşekkürler