Gönderen Konu: Civic ve Pug takası???  (Okunma sayısı 2084 defa)

ed35

Civic ve Pug takası???
« : Mart 04, 2011, 06:58:18 ÖS »
Selamlar dostlarım aracım için birinden takas teklif alıyorum nedir düşünceleriniz merak ediyorum; Aracım 2008 Civic Otomatik Elegance,sürtmeden vs. dolayı küçük küçük boyalar ve işlemler var 2 parçasında,ama aracımın öyle büyük bir kazası hiç olmadı allaha şükür :) Aracım full yapılı ama stock olarak anlaştık bütün malzemelerimi alıp öyle vericem...Teklif eden araç 2004 peugeot 307 1.6 lpg'li tiptronik en dolu modeli,kararan ayndan,far,yağmur sensörlerine kadar mevcutmuş...ve 19.000Tl  veriyor.Açıkçası arabamı değiştirme taraftarı değilim bugüne kadar tek bir vidasında problem yaşamadım ama inanın para sıcak geldi :) Sizin fikirleriniz nedir,yardımcı olursanız çok sevinirim..

tolgaacar

Ynt: Civic ve Pug takası???
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2011, 07:01:55 ÖS »
valla tamam para sıcakta pejoyada binince kendını nasıl hissetceksın.genelde hondadan inenler bmw falan geçiyo..ticaret oalrak bakarsan olaya tamam amenna.ama binerim diyosan yazık etme senin araban herzaman para eder

ed35

« Yanıtla #2 : Mart 04, 2011, 07:13:12 ÖS »
valla tamam para sıcakta pejoyada binince kendını nasıl hissetceksın.genelde hondadan inenler bmw falan geçiyo..ticaret oalrak bakarsan olaya tamam amenna.ama binerim diyosan yazık etme senin araban herzaman para eder
Ticaret olayı değil hocam,bundan 2 araba önceki aracım peugeot 407'ydi ve onu seviyodum ama bu nasıldır hiç bilemiyorum,407 gibi de olacağını beklemiyorum zaten...Bende bu fikirlerinizi duymak ve kararımı vermek için yardımınızı istedim zaten,teşekkür ederim :)

koraygeo

« Yanıtla #3 : Mart 04, 2011, 07:27:28 ÖS »
dostum benim eski aracım 307 premium du yani belirttiğin en full modeli..aracımı yabancıya değil babamlara sattım :) hala ara sıra kullanıyorum...kim ne derse desin 307 yabana atılır bir araç değil..1.6 motor 110 hp lik bir gücü var..şanzıman başarılı ancak 100 000 de şanzıman bakım istemişti benim araçta..katalizör arızaları kronik sorun çabuk kirleniyor ve motoru zorluyor kötü bir ses çıkarıyor maliyetide 1500 tl gibiydi ben katalizör iptaline giderek sorunu çözmüştüm..fransız arabası sonuçta fazla yakmıyor..müzik sistemi tatminkar..yedek parça ucuz sayılır ve bol miktarda bulunuyor..başarılı modifiye olmuş 307 ler gördüm yakışmıştı bana göre..triptoniklerde spor sürüş modu var bastığında bayağı atıyordu arabayı hissedilir şekilde..şuan 1.8 civic hb kullanıyorm ara sıra babamların arabasınada biniyorum o kadar kötü gelmiyor...bence307 yi binenlere sor ekonomik yakışıklı bir araç..cam kaldırma modülü standart mesela biizm araçlarda yok,kararan dikiz aynası standart bizimkilerde yok,müzik sistemi kesinlikle bizim araçlarınkinden başarılı bu dediğimi unutma ama mp3 player yok sadece cd changer var..

ed35

« Yanıtla #4 : Mart 04, 2011, 08:27:45 ÖS »
dostum benim eski aracım 307 premium du yani belirttiğin en full modeli..aracımı yabancıya değil babamlara sattım :) hala ara sıra kullanıyorum...kim ne derse desin 307 yabana atılır bir araç değil..1.6 motor 110 hp lik bir gücü var..şanzıman başarılı ancak 100 000 de şanzıman bakım istemişti benim araçta..katalizör arızaları kronik sorun çabuk kirleniyor ve motoru zorluyor kötü bir ses çıkarıyor maliyetide 1500 tl gibiydi ben katalizör iptaline giderek sorunu çözmüştüm..fransız arabası sonuçta fazla yakmıyor..müzik sistemi tatminkar..yedek parça ucuz sayılır ve bol miktarda bulunuyor..başarılı modifiye olmuş 307 ler gördüm yakışmıştı bana göre..triptoniklerde spor sürüş modu var bastığında bayağı atıyordu arabayı hissedilir şekilde..şuan 1.8 civic hb kullanıyorm ara sıra babamların arabasınada biniyorum o kadar kötü gelmiyor...bence307 yi binenlere sor ekonomik yakışıklı bir araç..cam kaldırma modülü standart mesela biizm araçlarda yok,kararan dikiz aynası standart bizimkilerde yok,müzik sistemi kesinlikle bizim araçlarınkinden başarılı bu dediğimi unutma ama mp3 player yok sadece cd changer var..
Sağol hocam bakalım kafamda şekil vermeye çalışıyorum,yardımcı olduğunuz için teşekkürler:)

mcolgecen

« Yanıtla #5 : Mart 04, 2011, 09:25:11 ÖS »
walla pugun diğer moldellerine nazaran 307 modelinin yedek parçasının çok pahalı olduğunu biliyorum tercih sizin bir ara bende 1.4 is aracımı satıp 106 ya geçmeye niyetlenmişdim şayet orjinal bir Quicksilver bulursam takaslarım..

koraygeo

« Yanıtla #6 : Mart 04, 2011, 10:20:03 ÖS »
yok dostum ya git bostancıya ben çıkma farı 50 tl ye almıştım hemde sıfırdan tek farkı yoktu..şuan servis ağı çok geniş sıkıntı yaşatmıyor pejo servisleri gerek çıkma gerek serviste..
walla pugun diğer moldellerine nazaran 307 modelinin yedek parçasının çok pahalı olduğunu biliyorum tercih sizin bir ara bende 1.4 is aracımı satıp 106 ya geçmeye niyetlenmişdim şayet orjinal bir Quicksilver bulursam takaslarım..

mcolgecen

« Yanıtla #7 : Mart 04, 2011, 10:25:50 ÖS »
yok dostum ya git bostancıya ben çıkma farı 50 tl ye almıştım hemde sıfırdan tek farkı yoktu..şuan servis ağı çok geniş sıkıntı yaşatmıyor pejo servisleri gerek çıkma gerek serviste..
pugun parçasında sorun yok 307modelindede parça yok diye bir sıkıntı yok yalnızca diğer modellerine göre pahalı diye biliyorum şayet çıkmacıdan parça temin edebilecek konumdaysanız hiç düşünmeden e36 kasa 320 alırdım ..