Gönderen Konu: Çarpanın belli olmadığı kazalar ve sıgoartası olmayan araçların karıştığı kazala  (Okunma sayısı 1971 defa)

becoca

• __ByR@Mm__
Facede gördüm bu mesajı. Paylaşmak istedim.Doğruluğundan emin değilim. Bilgisi olanlar doğruluğu konusunda yardımcı olurlarsa sevinirim.

Şayet doğruysa bir çoğumuzun bilmediği kesin.

Bir gün biri aracınıza çarpmış ve size çarpan araç OLAY YERİNDEN KAÇMIŞ ve BELİRLENEMEMİŞ İSE veya çarpan aracın sigortası yoksa, bütün hastane masraflarını cebinizden yapmışsanız faturayı aşağıda bahsi gecen sigorta fonuna veriyorsunuz. Sigorta Fonu size cebinizden ödediğiniz paranın tamamını ödüyor.
Kaza ölümlü ise varislere para ödeniyor. (cenaze v.s.
masrafları) Kaza geçiren sigortasız vatandaşların
tedavisini, Garanti Sigorta Fonu Karşılıyor, ancak pek bilen yok.

BU PARA NASIL ALINACAK?

Kaza geçiren vatandaş hastane masraflarını faturalı
olarak Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği'ne iletecek.
Bunun için birliğe, 0-212-324-19-50 0-212-324-19- 50 no' lu telefondan veya http://www.tsrsb.org.tr/ adresinden ulaşılabilir. Türkiye'nin her yerinden başvuru aynı şekilde yapılacak. Bu fon yaptırdığımız Trafik ve kasko sigortalarından kesilen %1-2 lik paylardan oluşturulumuştur.Fonun bu günkü maddiyatı 110 milyon Tl. seviyesindedir ve vatandaşlarımız tarafından bilinmemektedir.
Gerekli belgeler:
Dilekçe ekinde (banka hesap numaranızı da yazın)
1- Hastane faturası
2- İkametgah senedi
3- Nüfus cüzdan örneği
4- Trafik zaptı
5- Noterden imza beyanı

Belgeleri inceleyen birlik, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına parayı yatırıyor.

bbhnda

güzel paylaşım olmuş teşekkürler.

yasansu

Benim arka kapıyı vurup kaçmışlar.Yaklaşık 1 senedir öyle biniyorum.Şimdi dediğinize göre ben gidip yaptırabilecek miyim.Kimin yaptığınıda bilmiyorum.

Optimums

Anladığım Kadarıyla Sadece Hastane Masraflarını Karşılıyor.

mustican

arkadaslar bu konuda karsidan hasari almak icin bir kanit olmasi sart...
hastahane masraflarini ise alabiliyorsunuz.

becoca

• __ByR@Mm__
arkadaslar bu konuda karsidan hasari almak icin bir kanit olmasi sart...
hastahane masraflarini ise alabiliyorsunuz.

Hocam bilginiz varsa ayrıntılı olarak anlatırsanız sevinirim.Benim bu konuda bilgim yok İnternette gördüm. Üzerine konuşup Doğru yanlış öğrenmiş olalım.