Gönderen Konu: Cam film ölüm saçıyormuş !!!  (Okunma sayısı 3469 defa)

muratatay75

Cam film ölüm saçıyormuş !!!
« : Haziran 05, 2009, 04:42:41 ÖÖ »
http://askmen.mynet.com/otomobil/127-otomobil-tuyolari/1134-film-camlar-olume-yol-aciyor

Arkadaşlar bu haberi okudum açıkcası biraz moralim bozuldu konuyu sizinle paylaşmak istedim.

asmaz

Ynt: Cam film ölüm saçıyormuş !!!
« Yanıtla #1 : Haziran 05, 2009, 05:44:59 ÖÖ »
zor kırıldıgı dogru allah kaza bela vermesin diyelim ne yapalım.

FATOŞ

« Yanıtla #2 : Haziran 05, 2009, 07:58:10 ÖÖ »
ne alakası var... tuz buz olması sanki yaralanmalara sebep olmayacakmı? tuz buz olan cam parçacıkları havalanıp uçacakmı? araç içindekilerin vücuduna gelmeyecekmi? küçük parçacıklar kesikler yaratarak yaralanmalara sebep olmayacakmı?
kaldıki ön cam zaten cam filmi yapılmıyor yan camların can güvenliğine ne kadar etkisi olabilir? ya da siz şu ana kadar okuduğunuz trafik kazası haberlerinde kaç kişinin araç içerisinde cam filminden dolayı mahsur kaldığını, yaralandığını hatta öldüğünü duydunuz? istatistiksel rakamlar olmadan ve somut örnekler olmadan her okunan habere inanmamak lazım...

muratdcan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 05, 2009, 08:24:15 ÖÖ »
ben yanmışım ozaman öncam dahil filmli ...:D

ufuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 05, 2009, 08:25:36 ÖÖ »
ben bu konuda fatoş hanıma katılıyorum . Bende hiç duymadım kazalarda cam filminin yüzüne birinin hayatını kaybettiğini ...

34 DF 9999

« Yanıtla #5 : Haziran 05, 2009, 02:01:11 ÖS »
bende fatoşa aynen katılıyorum bu haber çok saçma bence bunu cam fılmıne duşman olan bırı yazmış bence nıye çunku yan camlar allah korusun kaza anında kırıldıgı zaman yanda oturan kuçuk cocuk larda özellıkle yaralanmaya yol acar ama fılım oldugu zaman ne olur cam kırıkları fılmde kapışık kalır ıspatlarım bunu başıma geldi çunku camda fılm olmasa yegenım şuan yara bere içinde gezıcekti,allaha şukur bırşey yok...he ön cama gelınce zaten on camlarımızın cogu mıkalı cam patlamıyorki zaten butun halınde duruyo sankı camda fılm varmış gıbı hatam varsa duzeltin...cam fılmı ıyıdır.....polis abıler sevmese bıle.bahane hazır içerde kim var gormuyorum dıyo.....

FATOŞ

« Yanıtla #6 : Haziran 05, 2009, 02:06:56 ÖS »
yine rant peşinde olan birilerinin haberi bence bu... arkası sağlam biri bi cam filmi firmasına gıcık olmuştur medyanın gücünü kullanıyodur... burası Türkiye 1 gecede meşhurda ederis 1 gecede resilde ederis... :)

özellikle son zamanlarda herşey ölüm saçıyo herşey kanser yapıyo dikkat ettinismi?
« Son Düzenleme: Haziran 05, 2009, 02:08:21 ÖS Gönderen: FATOŞ »

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #7 : Haziran 05, 2009, 03:50:44 ÖS »
Haklısınız fatoş hanım

ert16

« Yanıtla #8 : Haziran 05, 2009, 06:46:28 ÖS »
böle saçma şeymi olr; o can havliyle bir filmi ,jelatini parçalayıp kim dışarı çıkamaz ...
faydası olr ,zararı olmaz bnce

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
« Yanıtla #9 : Haziran 05, 2009, 06:48:53 ÖS »
bencd zararından çok yararı vardır UV ışınlılarının geçirgenginliğine etkisi vardır herlde filmlerin

fikito

« Yanıtla #10 : Haziran 05, 2009, 06:54:36 ÖS »
uydurmuşlar bence :)

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #11 : Haziran 05, 2009, 11:01:04 ÖS »
bu yazanlar cam filmlerinin katagorilerini bilmeden yani sadece güvenlikli cam filimi için yazılmış bir haber ama biz güvenlikli cam filmi kullanmadığımız için bizi ilgilendiren tek problem trafikteki 115ytl ceza değil 128ytl ceza olanı
BİRİLERİ ŞU İNSANLARI BİLGİLENDİRSİN!!!!!

honda2000

« Yanıtla #12 : Haziran 06, 2009, 11:07:26 ÖÖ »
Bence cam filmi .. sadece görüşü engeller.. filmsiz cam dahi hava şartlerına bağlı olarak..her türlü olanağı kullanmanıza rağmen görüşü net yapmaz..film var ise olumsuz şartlar katlanır..bu konuya o gözle bakılmalıdır.. kaliteli olması bu olasılığı değiştirmez..
        hatta camınızdaki çizikler dahi görüşünüzü engeller..bu nedenle sileceklerinizin bakımını iyi yapmalı..değişmesi gerekiyorsa değiştirmeli..camı çizmesine meydan vermemelisiniz..
          özetlersem;
hayati konularda aracınızda orjinalliği değiştirecek ..hiçbir değişiklik + değil..tehlikedir..
bunu dememe rağmen yinede aranızda aksini düşünenler olacaktır.. bu gibilerin doğruyu acı bir tecrübe ile bulmasını temenni etmem..           

FATOŞ

« Yanıtla #13 : Haziran 06, 2009, 12:42:55 ÖS »
Bence cam filmi .. sadece görüşü engeller.. filmsiz cam dahi hava şartlerına bağlı olarak..her türlü olanağı kullanmanıza rağmen görüşü net yapmaz..film var ise olumsuz şartlar katlanır..bu konuya o gözle bakılmalıdır.. kaliteli olması bu olasılığı değiştirmez..
        hatta camınızdaki çizikler dahi görüşünüzü engeller..bu nedenle sileceklerinizin bakımını iyi yapmalı..değişmesi gerekiyorsa değiştirmeli..camı çizmesine meydan vermemelisiniz..
          özetlersem;
hayati konularda aracınızda orjinalliği değiştirecek ..hiçbir değişiklik + değil..tehlikedir..
bunu dememe rağmen yinede aranızda aksini düşünenler olacaktır.. bu gibilerin doğruyu acı bir tecrübe ile bulmasını temenni etmem..          

allah korusun kimse acı bir tecrübeyle yaşamasın bunları bence de     

BT1981

« Yanıtla #14 : Haziran 06, 2009, 12:55:39 ÖS »
ben yıne muhalefet olacam ama cıvıclerın on camları nedense cok saglam onden darbelerde gordugum kadarıyla hertaraf tuzla buz olmus ama on cam cok saglam sekılde yerınde duruor

fatos hanım a az da olsa hak verıyorum acıklama yapan prof gıcık kapmıs olabılır medya yı da kullanıo olabılır ama mantık olarak bakıldıgında %0.1 bıle olsa ıhtımaller goz onunde tutulmalıdır
sımdıye kadar 1 kısının haberını duymamıs olabılırız ama bu olmayacak anlamınada gelmez turkıye burası yaya gecıdınden gecen transıt bıle var

cam fılmı madem olum sacıor o zaman yasasın lazer karartma :D

atmuc

« Yanıtla #15 : Nisan 07, 2010, 07:03:48 ÖÖ »
hondalarda ön cam buzlu değilmiş.yetkili servis söyledi.

zedrix

« Yanıtla #16 : Nisan 07, 2010, 07:49:12 ÖÖ »
Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Otomotiv Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın

kadir baba diyorsa vardır bır bıldıgi ünideyken hocam dı kendısı :)

Utku Ataç

« Yanıtla #17 : Nisan 07, 2010, 07:59:21 ÖÖ »
Bu tarz siteler maksat haber olsun diye haber yapabiliyolar.

sanli90

« Yanıtla #18 : Nisan 07, 2010, 09:28:54 ÖÖ »
Ben yazının tamamını okudum ama ortada bir tezat var sanki sizce?

"Güneşe karşı daha duyarlı olması gereken cilt hastalarının özellikle gün ortasında yapılan uzun seyahatlerde otomobil içinde korunabilmesi için bu tür bir koruyucu zırha ihtiyaç olduğunu belirten Memişoğlu, “kullanımı yasak olan bu filmler, dermatolog raporu doğrultusunda kullanılabilmeli” dedi."

Ben bunu anlamadım normal bir kişi aracına film çektirirse kaza sırasında çıkamaz araçtan yada yaralanmaya sebeb verir diyor sonrada yukarda yazılanı söylüyor tezat oluşuyor yani cilt hastası bir kişinin can güvenliği tehlikeye girsin önemli değil zaten cilt hastası o çıkamasada olur araçtan onu cam kessede bişey olmaz öylemi? komik :))
« Son Düzenleme: Nisan 07, 2010, 09:30:22 ÖÖ Gönderen: sanli90 »

34 AT 4065

« Yanıtla #19 : Nisan 07, 2010, 07:21:32 ÖS »
cam filmi hırsızlık olaylarına karşıda faydası war hırsız camı kırmaya kalktığında işi hiçte kolay olmayacaktır