Gönderen Konu: Bu forum sitesini ve Honda yı seviyorum  (Okunma sayısı 724 defa)

Loss Minute

Bu forum sitesini ve Honda yı seviyorum
« : Şubat 03, 2011, 02:45:46 ÖÖ »
Daha önce konuşuldu mu bilmiyorum ama Honda nın bu kadar fanı olduğunu seveni olduğunu ilk defa bu sitede gördüm. Eksikleri ile artıları ile otomobillerini objektif bir sekilde anlatan, herhangi bir sorun karşısında değişik alternatiflerin hızlı bir sekilde sunulduğu ve otomobil ile alakalı sorunların bir sekilde çözüme ulaştığı bir site burası. Daha henüz katilamasam da üyelerin toplandığı sadece sanal alemde değil gercek hayatta da samimi bir sekilde görüşüp kaynaştığı bir site burası.
Bu, marka bağımlılığı veya fanatikligi değil buradaki ortam. Diğer markaların böyle ortamlar olusturabildigini sanmıyorum. Honda marka bir otomobile sahip olmak bir ayrıcalık veya bir üst sınıfa dahil olmak değil çok daha farklı bir şey artık bence. Çünkü bunu hissedebiliyorum. İnsanların gözünde Honda ayrı bir dünya. Eksikleri bazı sorunları olsada o direksiyona geçip ortasındaki H logosunu görünce insana değişik bir duygu veriyor.
İlk kullandığım Honda 2.4 Accord oldu. O kadar büyük arabayı nasıl kullanırım diye düşünürken, direksiyona oturduğum zaman bana yaşattığı duyguyu anlatamam. Gaza bastığımda ise çok farklıydı. Sen ne istersen ben onu yaparım diyordu araç. Sakın olursan ben de sakinim ama sinirliysen ben senden daha sinirliyim diye hissedebiliyordum. Şimdiki aracıda da öyle (2011 civic Elegance). Gercekten bir Honda sahibi olmak çok farklı bir duygu. Ki bunu diğer insanlarla birlikte burada paylaşmak ve aynı seyleri hissetmek apayrı birsey.
Her forum üyesinin bence bu bilinçte olması cok daha güzel birsey.
Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmisimdir arkadaslar.
Hepinize iyi forumlar, kazasiz belasiz sürüşler.

Furkan

Ynt: Bu forum sitesini ve Honda yı seviyorum
« Yanıtla #1 : Şubat 03, 2011, 09:00:01 ÖÖ »
Merhaba , çok güzel yazmışsınız gerçekten , tebrik ederim.
Çok üzülerek söylüyorumki şuanda bir Hondam yok ve şuana kadarda hiç olmadı.İnşallah Allah kısmet ederse çok istiyorum şöyle 2004-2005 model üzeri bir civic'im olsun.(Herhangi bir kasası)

Diyeceksiniz ki "kardeşim hondan olmamış , hondaya binmemişsin , peki neden buradasın yada nasıl seviyorsun hondayı ?"
İnanın bunun nedenini bende bilmiyorum.Sanıyorum Honda'da birşeyler bana farklı geliyor , ondan elektrik alıyorum vs. vs.Honda aşkı bende uzun süredir var.İlk zamanlar belki hevestir diyordum ama heveste bir yere kadar.Artık benimkisi hevesten çıktı resmen tutku oldu :) Şuanda sınırları korkunç derecede zorluyorum inşallah en yakın zamanda bu hasret sona erecek :)
Dışarda onlarca markanın çeşit çeşit araçları var fakat sanki Honda çok anormal bir araçmış gibi anında gözüme takılıyor.Gördüğüm anda sanki hayatımda ilk kez görüyormuşum gibi gözlerimi alamıyorum nedense.Diğer hiçbir markanın hiçbir modeli bu denli dikkatimi çekmiyor ne BMW ne Mercedes ne Audi vs. vs. hiç birisi...Yalnızca Honda !

Evden işe gidip gelirken 40 km yol katediyorum ve inanın yol üzerindeki Hondaları sanki kendim elimle koymuşum gibi "köşeyi dönünce beyaz elegance var , ilerde sağda füme vtec var , rampayı tırmanınca solda 1.8 hb var" diye içimden geçiriyorum.İşte bendeki Honda hastalığı bu boyutta. :)

2 farklı araca sahip oldum şuana kadar ama yok hiçbirisi Hondanın hasretini bastıramadı.İnşallah bir an evvel istediğim araca kavuşurum diyorum...