Gönderen Konu: Böyle ceza yenilmez,,,,,  (Okunma sayısı 20472 defa)

fırfır

Ynt: Böyle ceza yenilmez,,,,,
« Yanıtla #50 : Aralık 31, 2009, 04:16:00 ÖS »
1 hafta önce benide polis durdurdu bagajı açtırdı tesisatı gördü sora ceza kesmeye kalktı ceza makbuzunda kaç desibel die biyer vardı baktım polis kafasından yazıo desibeli bende dedim senın desibel ölçme aletin varmı yok dedi o zmaan desibelin standartların üzerinde olduğunu nerden biliceksin dedim bana ceza kesemezsin dedim ve kesemedi arkadaşlar kanunları çok az bilirsek itiraz etme hakkımız olabiliyor bazı durumlarda sonuç olarak cezadan yırttım ve aracımda 1 adet sony xplod subwoofer vardı :con

haklısın ilkay ama bazen buda işlemiyor benim durumumdaki gibi teybim kapalı camlarım kapalı müzik sesi ztn yok adam elındeki kitapçıktan gösterdiği madde aracın standart müzik sisteminden başka ekstra aksesuar bulundurmak yazıyor kitapçıkta,,,belkide kafalarına göre yazıyorlar dinliyordu diye cok haklısın yaa hiç birşeye itiraz etmiyoruz,,,kimbilir kaç kişi düşüyor bu tufaya,,,,Sercan arkadaşımızın söylediği gibi yılsonu geldi açıklar kapansın müzikmi dinliyordu abi yaz,egzozmu tuttuğunu çevir filmmi gördün hemen yaz bütün sene nerdeydiniz,,,,,,

nadirgoktan

« Yanıtla #51 : Aralık 31, 2009, 04:42:53 ÖS »
cam filmi (2numara),app plaka,egzoz var diyosun hocam. E bunlara ceza kesildiğinide biliyosun. E bile bilede taktırıyosun sonra ceza kesti diyosun.
Bak sana bişe diyeyim bizim mahallede 106 cı çok çakal var. adam burdan bi geçiyo uykudan uyanıyorum eksoz sesine. E bunada ceza kesilcek ki takmasın mahallenin huzurunu kaçırmasın.
Haa abartan polis yom mu illaki var. Nasıl modifiyeyi abartan insan varsa cezayı abartan poliste olcak.Madem burası bir forum madem herkes kendi fikrini söylemekte özgür ahada bunlar benim fikirlerim. Aracımda film var. muayneden geçtiğini ama polisin ceza keseceğini biliyorum. Keserse de niye kestin diyemem çünkü yasak olduğunu biliyorum. Saygılar...

kacaman

« Yanıtla #52 : Aralık 31, 2009, 04:57:33 ÖS »
nadir seni tebrik ederim
çok güzel açıklamışsın durumu

fırfır

« Yanıtla #53 : Aralık 31, 2009, 05:01:51 ÖS »
cam filmi (2numara),app plaka,egzoz var diyosun hocam. E bunlara ceza kesildiğinide biliyosun. E bile bilede taktırıyosun sonra ceza kesti diyosun.
Bak sana bişe diyeyim bizim mahallede 106 cı çok çakal var. adam burdan bi geçiyo uykudan uyanıyorum eksoz sesine. E bunada ceza kesilcek ki takmasın mahallenin huzurunu kaçırmasın.
Haa abartan polis yom mu illaki var. Nasıl modifiyeyi abartan insan varsa cezayı abartan poliste olcak.Madem burası bir forum madem herkes kendi fikrini söylemekte özgür ahada bunlar benim fikirlerim. Aracımda film var. muayneden geçtiğini ama polisin ceza keseceğini biliyorum. Keserse de niye kestin diyemem çünkü yasak olduğunu biliyorum. Saygılar...

nadir,,,app plaka evet yasak orjinalini kaç kere gösterdim çevirmede hepsinde bıraktılar ok diyip gönderdiler,,,egzoz sadece son susturucu var onunda sesi bile cıkmıyo nerdeyse onada baktılar onuda gonderdiler,,,cam filmi 2 numara ama içerde hersey gözüküyor,,,ok yasak olanlar yasak biri bırakıp biri salıyor,,,biri ceza kesiyor cezayı abartan polis dediğin gibi var,,,
herkes kendi fikrini söylemekte özgür tabiiki kişisel bir saldırı olmadan okuduysan mesajları anlamıssındır nedemek istediğimi lafım sana değil,,,,sölediğin gibi çakal çukal çok rally arabası geçiyor sanki onlarda haklılar,,,

nadirgoktan

« Yanıtla #54 : Aralık 31, 2009, 05:17:42 ÖS »
yok inan saldırı nitelikli yazmadım eğer öyle anlaşıldıysam kusruma bakma.Ama bilindiği üzere bunlar yasak. Bir polis yazmaz cezayı bırakır diğeri yazar. Aslında bu insiyatife göre olmaması lazım.Bu işin standartı nedir? Yasaktır bunlar  araçta tespit edildiği zaman ceza yazılması gerekir.
Kimi polis abilerimiz bizi samimi bulur eksozu çok abartı bulmaz yazmaz. Kimide bu benim işim der yazar.Yani demek istediğim ceza yazıldığı zaman kızmamak gerekir diye düşünüyorum. Bende ceza yiyorum ama haksız olduğum için yiyorum. Sonuçta bi devlette yaşıyoruz ve o devletinde kuralları var. Mesela benim araçta en ince cam filmi var. 10 metreden aracın içi gözüküyor.Ama en koyu cam filmi olan bir araçla beraber çevirmeye girdiğim anda o adam şöyle diyor haklı olarak bak o araçta da cam filmi var ona niye yazmıyosun? Adama hak veriyorum çünkü bunun incesi kalını yok cam filmi cam filmidir hocam.App plaka konusuna gelirsek. mesela sen iyi bi vatandaşsın kendi aracının plakasını takıyosun.Ama herkesi iyi niyetli düşünemezsin Allah korusun bi gün senin aracının aynısı senin plakandan yaptırır gider birine çarpar ordan da kaçar Allah korusun alırsın başına belayı. Sen iyi niyetli olabilirsin ama herkesinde iyi niyetli olmadığı malum. onun için bu devletin kuralları var benimde bazı kurallar hoşuma gitmesede hepimiz toplum huzuru için istesekde istemesekte uymak zorundayız. Tekrar söyleyim yukardaki yazım saldırı nitelikli anlaşıldı ise eğer tekrar kusra bakma diyorum. Saygılar...

mustican

« Yanıtla #55 : Ocak 01, 2010, 12:56:46 ÖÖ »
 bazıları b.k herif şe..siz diye bahsetmişte sonuçta bende memurum sessiz kalamam
evet bunu soyledım ama nıye dıe bı sor.?
ben durust polis beylere de cok rastladım..bana ceza yazdıgından dolayı demedım onları...
s.yıldız ısımlı memur bey  benım ses tesısatımı hakkı olmadan kablolarını kopardı...
bir de angel farlara ve stoplara da ceza yazmaya kalkıstı..
artı ooo bak app  yokmus bundan ceza yazamıyacam dıyor...
bu tarz polıslerı kınıyorum...
kendısı hakkında suc duyurusunda bulundum zaten!

DURUST memur beylerden de ceza yedım....hıc de sıkıntım olmadı..
son olarak.....ben memur bey diyorsam memur bey  de bana beyefendı demek zorundadır...

fırfır

« Yanıtla #56 : Ocak 02, 2010, 12:34:27 ÖS »
bazıları b.k herif şe..siz diye bahsetmişte sonuçta bende memurum sessiz kalamam
evet bunu soyledım ama nıye dıe bı sor.?
ben durust polis beylere de cok rastladım..bana ceza yazdıgından dolayı demedım onları...
s.yıldız ısımlı memur bey  benım ses tesısatımı hakkı olmadan kablolarını kopardı...
bir de angel farlara ve stoplara da ceza yazmaya kalkıstı..
artı ooo bak app  yokmus bundan ceza yazamıyacam dıyor...
bu tarz polıslerı kınıyorum...
kendısı hakkında suc duyurusunda bulundum zaten!

DURUST memur beylerden de ceza yedım....hıc de sıkıntım olmadı..
son olarak.....ben memur bey diyorsam memur bey  de bana beyefendı demek zorundadır...

kabloları koparmak nedemek yaa kimsin sen yaa kabloları kopartıyosun,,,bu polis hakkında işlem yapacaksan bende destek olurum mustican sonucta banada aynı tepkilerle geliyor kestiği cezaya bişi demem ama hal tavır hareketleri yuzunden peşinden ayrılmam,,,beyfendi polis dediğin insanlar iyiakşamlar beyfendi diye hitap ediyorlar bize buna sölicek ne laf var hiçbişi memur dediğin budur,,,bana ehliyetime 15 ceza puanı yazıp oooo ehliyetinde temizmiş diyemez,,,,,offfff offfffff,,,,,

fırfır

« Yanıtla #57 : Ocak 02, 2010, 12:41:16 ÖS »
yok inan saldırı nitelikli yazmadım eğer öyle anlaşıldıysam kusruma bakma.Ama bilindiği üzere bunlar yasak. Bir polis yazmaz cezayı bırakır diğeri yazar. Aslında bu insiyatife göre olmaması lazım.Bu işin standartı nedir? Yasaktır bunlar  araçta tespit edildiği zaman ceza yazılması gerekir.
Kimi polis abilerimiz bizi samimi bulur eksozu çok abartı bulmaz yazmaz. Kimide bu benim işim der yazar.Yani demek istediğim ceza yazıldığı zaman kızmamak gerekir diye düşünüyorum. Bende ceza yiyorum ama haksız olduğum için yiyorum. Sonuçta bi devlette yaşıyoruz ve o devletinde kuralları var. Mesela benim araçta en ince cam filmi var. 10 metreden aracın içi gözüküyor.Ama en koyu cam filmi olan bir araçla beraber çevirmeye girdiğim anda o adam şöyle diyor haklı olarak bak o araçta da cam filmi var ona niye yazmıyosun? Adama hak veriyorum çünkü bunun incesi kalını yok cam filmi cam filmidir hocam.App plaka konusuna gelirsek. mesela sen iyi bi vatandaşsın kendi aracının plakasını takıyosun.Ama herkesi iyi niyetli düşünemezsin Allah korusun bi gün senin aracının aynısı senin plakandan yaptırır gider birine çarpar ordan da kaçar Allah korusun alırsın başına belayı. Sen iyi niyetli olabilirsin ama herkesinde iyi niyetli olmadığı malum. onun için bu devletin kuralları var benimde bazı kurallar hoşuma gitmesede hepimiz toplum huzuru için istesekde istemesekte uymak zorundayız. Tekrar söyleyim yukardaki yazım saldırı nitelikli anlaşıldı ise eğer tekrar kusra bakma diyorum. Saygılar...

sağolun nadir bey,,,kişisel saldırı lafım size değildi bende yanlış anlaşılmışım sizde kusura bakmayın,,,,bendende saygılar,,,,,

TsReAnNeCrE

« Yanıtla #58 : Ocak 02, 2010, 01:03:13 ÖS »
aslında memurların hangileri bu payı aldığı çok açık burda yazılandan adam gibi memurların alınması gerekmez ama tabi bizim de içimizde iyi honda kullanıcısı da var kötüsüde var bunlardan bazıları bizi kötü anılmamıza sebep oluyolar modifiyeciler trafik canavarı ilan edenler bizi aslındA kötü temsil edenlerdir.

TsReAnNeCrE

« Yanıtla #59 : Ocak 02, 2010, 01:03:54 ÖS »
bu arada cezan için üzüldüm geçmiş olsun kardeşim

fırfır

« Yanıtla #60 : Ocak 02, 2010, 01:09:07 ÖS »
bu arada cezan için üzüldüm geçmiş olsun kardeşim

teşekkürler kardeş bende üzüntüyle beraber 1 hafta olmasına rağmen sinir içindeyim,,,modifiye yapmak serserilik onların gözünde,,,

MaximuS

« Yanıtla #61 : Ocak 02, 2010, 01:31:49 ÖS »
aynen öyle fırfır... bizler serseriyiz onların gözünde... bir gün noldu bak! eşim ve kızımla birlikte bostancı sahilinde yavaş yavaş dolanıyorduk. çevirme sık olur bilen bilir. adamlar durdurdu. camı açtım. bekliyorum ve düşünüyorum filmden mi, ses sisteminden mi, yoksa spoilerden mi ceza yiyeceğiz acaba diye... adam geldi, evrakları istedi. eşimi ve kızımı da gördü. evraklarda bi eksik yok, gidebilirsiniz, iyi akşamlar dedi... o an ne düşündü bilmiyorum ama çok şaşırdım... böyle memurlar da var...
bu arada başına gelenlere çok üzüldüm, geçmiş olsun. sen hakikaten kıl birine denk gelmişsin...

fırfır

« Yanıtla #62 : Ocak 02, 2010, 01:38:31 ÖS »
aynen öyle fırfır... bizler serseriyiz onların gözünde... bir gün noldu bak! eşim ve kızımla birlikte bostancı sahilinde yavaş yavaş dolanıyorduk. çevirme sık olur bilen bilir. adamlar durdurdu. camı açtım. bekliyorum ve düşünüyorum filmden mi, ses sisteminden mi, yoksa spoilerden mi ceza yiyeceğiz acaba diye... adam geldi, evrakları istedi. eşimi ve kızımı da gördü. evraklarda bi eksik yok, gidebilirsiniz, iyi akşamlar dedi... o an ne düşündü bilmiyorum ama çok şaşırdım... böyle memurlar da var...
bu arada başına gelenlere çok üzüldüm, geçmiş olsun. sen hakikaten kıl birine denk gelmişsin...

teşekkürler maximus,,,işin standardı olmadığı için insafla vicdanla iş yapıldığı için bu haldeyiz,,,kanunları bilmediğimiz için bu haldeyiz nediyimki kardeş,,,,,,

MaximuS

« Yanıtla #63 : Ocak 02, 2010, 01:51:18 ÖS »
fakat şöyle bir durum da var; eğer belli bir standart oluşturulursa herkes cezayı yer, oturur. en azından az da olsa zaman zaman krtulanlar var. ve bunu kimse inkar edemez. mesela ben... eğer durum böyle olursa bırak trafiğe çıkmayı, nefes bile alamayız. o yüzden bırak kurtulabilen kurtulsun. ne kadar tasvip etmesem de bu malesef böyle ve bununla yüzleşebilmeliyiz....
haaa bu açıklama onları savunuyorum anlamına gelmesin, terbiyesizliklerine kesinlikle tahammülüm yok. eğer cezayı kesiyorsa,sadece işini yapmalı, yorum hakkı yoktur. yok benden özür dilesin bilmem ne... ne demek bu yaaa?
kısacası fırfır sen de çoğumuz gibi verilen kurbanlardan olmuşsun. benim de daha önce sis farım açıkken yakalanıp ceza yediğim gibi... kendini kurmak yerine önceki kurtuluşlarına sayarsan belki kendini daha iyi hissedebilirsin... kusura bakma dost acı söyler...

mustican

« Yanıtla #64 : Ocak 02, 2010, 02:09:15 ÖS »
bu işin standartı gelmesi demek modıfıyenın toptan kalkması manasına gelmeski...maxımus
mesela fılmın bı derecesı olsun  eksozun desıbel olcumu olsun...farlar ın kusursuz gosterdıgıne daır belge olsun kı var tuvturk.bu tarz gıbı..
su anda en cok yasak olarak takılan 2 sey var..
bırı eksoz bırı fılm
mesela bir de tesısatın desibel olcumune daır yapılmıs bır kagıt aracta olabılır..
almanya da boyle ...
abd de hersey asagı yukarı serbest gibi...FİLm haric

mustican

« Yanıtla #65 : Ocak 02, 2010, 02:11:53 ÖS »
bir de sunu hazmedemiyorum...
mesela sıs farından yakalanmısım tamam yaz cezamı...
bazıları dıyo ki...ooo fılm de var eksoz da var hadi otoparka...
AL işte...

MaximuS

« Yanıtla #66 : Ocak 02, 2010, 02:19:14 ÖS »
mustican anlayamamışsın açıklamamı... ben diyorum ki, aynı suçtan yakalanan fakat ayrı polislerden ayrı muamele görülmesi olayını kasdetmiştim. yani polisler arasındaki standartsızlığı...  film derecelerini veya egsoz desibelini değil...

mustican

« Yanıtla #67 : Ocak 02, 2010, 06:03:56 ÖS »
evet o zaman haklısın ....ama adam sımdı benı sıs farından yakalıyor...diğer leri de yanında tuzu bıberı oluyo...gelmişken suna da yazalım buna da...reva mı yauw

MaximuS

« Yanıtla #68 : Ocak 02, 2010, 06:20:13 ÖS »
işte bu durumda en karlı durum alttan alıp sadece sislerden cezayı yiyip bir an önce oradan uzaklaşmaktır... lanet olsun ama malesef böyle... eğer iş terbiyesizlik boyutuna giderse yaptığın bütün modifiyenin cezai karşılığını göze alıp sana vereceği ceza makbuzunda ona ait olan isim soyisim ve sicil numarası ile hakkını hukuki yolda arayabilirsin... tabii bu durumda sadece sislerle kurtulman imkansız...
yani kısacası herhangi bir çevirmeye girdiğimizde maça kafadan 2-0 yenik başladığımızı, adamlara ters giderek veya kafa tutarak hiçbir yere varamayacağımızı unutmamamız lazım değil mi mustican ?

34GB4525

« Yanıtla #69 : Ocak 02, 2010, 07:02:13 ÖS »
bir de sunu hazmedemiyorum...
mesela sıs farından yakalanmısım tamam yaz cezamı...
bazıları dıyo ki...ooo fılm de var eksoz da var hadi otoparka...
AL işte...
Lafım böylelerine cıldırıcam valla okudukça  <^^Seyt

Oooo şuda var oo arabada güzel falan filan resmen hepsi dalga geçiyor alay ediyor şimdi ters konuşssan bi turlü konuşmasan bi turlü neyse ben en güzelini yaptım eksoz yok film yok sis farı yok araç avatarımda ki araç en çok bunlara takıyorlar onun dışında ledli stop araç yerde xeononlar var angeller var bunlara pek bi şey demiyorlar ama diyende yok değil aracım böylede güzel ve dikkat çekici valla ;)

ysf55

« Yanıtla #70 : Ocak 02, 2010, 07:31:39 ÖS »
yakında jantlardanda yazarlar :) bu arada muaynede jantlara bakıyorlar mı ?

34GB4525

« Yanıtla #71 : Ocak 02, 2010, 07:53:29 ÖS »
Yok sanmıyorum ama isteseler yazarlar o ayrı çünkü maddede şöyle der araç üzerinde izinsiz hiç bir değişiklik yapamazsın !

Jantlara bakmıyor avatarda ki aracım geçti muayeneden yeni 205/40/16 siyah jantlarıyla

ysf55

« Yanıtla #72 : Ocak 02, 2010, 08:13:58 ÖS »
Yok sanmıyorum ama isteseler yazarlar o ayrı çünkü maddede şöyle der araç üzerinde izinsiz hiç bir değişiklik yapamazsın !

Jantlara bakmıyor avatarda ki aracım geçti muayeneden yeni 205/40/16 siyah jantlarıyla

ben bir arkadasdan duydum yeni jant bakıyodum eskilerini vercektim verme dedi. muayeneden gecmez falan dedi. o yüzden sordum

Gökhan_55

« Yanıtla #73 : Ocak 02, 2010, 08:16:11 ÖS »
arkdaşlar anladığım kadarıyla görevli memur kimseye olmayan bir suçtan ceza yazmamış... trafik ceza kanunu açın bakın hepsinin karşılığı vardır. Kimileri dövelim demişler ve yönetim buna sessiz kalmış böyle bir site için yazık diyorum. Çok yiğitse dövelim diyen arkaş yollar polis kaynıyor bi tane vursun bakalım!! Çok biliyor gerçi savcı hemen bırakıyormuş, kendisini bıraktıracakta bi savcı bulur artık!..

Arkadaşlar eğer arabalarınıza bazı şeyleri yapıyorsanız bunları göze alın ya da ruhsata işletin( gerçi film işlenmezde)... Lütfen görevli memurlar hakkındada ileri geri konuşmayın. Buradan biri bi şikayet ederse bu yazdıklarınızdan dahi yargılanırsın benden demesi..

Gökhan_55

« Yanıtla #74 : Ocak 02, 2010, 08:17:32 ÖS »
ayrıca kıskanıyorlar denmiş... kendinizi kaf dağında neden sanıyorsunuzki? görende baya baya pahalı araçlara bindiğinizi sanır.. lütfen sağduyulu olun biraz...