Gönderen Konu: bir forum sayfasında acılmıs cok hosuma gitti bir bakın  (Okunma sayısı 2333 defa)

candogan

• Ziyaretçi
bir forum sayfasında acılmıs cok hosuma gitti bir bakın
« : Aralık 30, 2007, 10:09:19 ÖS »

Arkadaşlar hiç düşündünüzü veya yapıyormusunuz. Bizim gibi Tuning Modifiye camiasını seven içinde olan bir insanın Allah c.c. nasip ederse oğlu veya kızını araba sevgisi ile yetiştirirmi. İlerde büyüdüğünde ben performanslı bir araç istiyorum dediğinde tepkiniz ne olur.Destek olurmusunuz hoşunuza gidermi. Ufak yaşlarda bu işi bu hobyi nasıl yapacağını tabiri caiz ise apaçi olmadan modifiyeyi nasıl yapacağını öğretirmisiniz.?????

infaztim

Ynt: bir forum sayfasında acılmıs cok hosuma gitti bir bakın
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2007, 11:00:00 ÖS »
armut dibine düşermiş.bizden olanlar bizden geri kalmaz yaw beter bile olur.iyi eğitmek gerekiyo.zor iş

whitehan

« Yanıtla #2 : Aralık 31, 2007, 01:30:42 ÖÖ »
tabıkıde yetıstirırım..bı doktor aıle dostumuz bana sunu soylemıstı..cocuklar korku nedır bılmezler ancak korkuyu basta anne ve baba sonrada cevre onlara ogretır..aman oglum sunu yapma su olur polıs gelır vs.vs.vs.gıbı..ve cocuk korkuyla tanısır.anlatmak ıstedıgım su hepımız cocuklarımızla dogru sadece konusarak anlatarak yas onemlı degıl ıyı sekılde yetıstırmelıyız.sız konustukca onunda yası ılerledıkce sızınle sızden daha cok konustugunu goruceksınız sahsen oglumun en kotu alıskanlıgının araba tutkusu olmasını dılerım...belkı demın soyledıklerımın bıraz sorunla alakası yok ama cocuk dıyınce bı baba oldugumdan anlatmak ıstedım..kusura bakmayın.

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #3 : Aralık 31, 2007, 09:34:05 ÖÖ »
En güzeli doğruyla yanlışı ayırt edebilmesini sağlayacak şekilde yetiştirmek gerekir. Böylece sadece modifiye konusu değil hayatın diğer şartlarında da doğru işler yapmasını sağlamış olabiliriz...

Selamlar,

By_BuGr4

« Yanıtla #4 : Aralık 31, 2007, 03:51:44 ÖS »
sigara gibi kötü alışkanlıkları olcağı yere modifiye sevigisi olsun(aşırıya kaçmadan tabi) >=ok

TaLaT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Aralık 31, 2007, 04:08:18 ÖS »
aslında cocukları yetiştiriken bir sürü yanlış yapılıyo toplumumuzda aman oglum kızım dikkat et bak yemek yerken döktü aman düşermi bak polis seni alır gibi birsürü sey bu örnekler cok üstün körü werilmiş ama daha bircok koruma içgüsüyle yaptıgımız yanlışlar en önemlisi cinsellik konusundaki dayatmalar ve bence cogu cocugumuzu bu sekilde sindiriyoruz ve yeteneklerini köreltiyoruz modifiyede böle bi konu yine cogu ebebyin modifiye dedinmi hız serserilik vsvs gibi görüyo ve buna karşı çıkıyo kendince cocugunu koruyo ve bu sektör dışlanıyo cocugumuza neyin dogru yanlış oldugunu anlatmak her ailenin görevi ama bunu gerekli oldugu kadar yapmalı
zanneden babayım zanneder ama kız arkadaşım psikoloji okuyo onların sohbetlerinden yada ne bileyim araştırmalarından kendimce ögrenmeyecalıştıgım seyler bellki yanlış yazdıgım biryer warsa özür dilerim

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 01, 2008, 02:05:43 ÖS »

aslında cocukları yetiştiriken bir sürü yanlış yapılıyo toplumumuzda aman oglum kızım dikkat et bak yemek yerken döktü aman düşermi bak polis seni alır gibi birsürü sey bu örnekler cok üstün körü werilmiş ama daha bircok koruma içgüsüyle yaptıgımız yanlışlar en önemlisi cinsellik konusundaki dayatmalar ve bence cogu cocugumuzu bu sekilde sindiriyoruz ve yeteneklerini köreltiyoruz modifiyede böle bi konu yine cogu ebebyin modifiye dedinmi hız serserilik vsvs gibi görüyo ve buna karşı çıkıyo kendince cocugunu koruyo ve bu sektör dışlanıyo cocugumuza neyin dogru yanlış oldugunu anlatmak her ailenin görevi ama bunu gerekli oldugu kadar yapmalı
zanneden babayım zanneder ama kız arkadaşım psikoloji okuyo onların sohbetlerinden yada ne bileyim araştırmalarından kendimce ögrenmeyecalıştıgım seyler bellki yanlış yazdıgım biryer warsa özür dilerim

>=ok  aynen katılıyorum..bence ebeveynler çocuklarına kısıtlama koyarak onları yalana meyıllendırıyorlar..en guzelı sen doğru bıldığını aşıla ve sonra bırak çocuğun ne yapıyor gozlemle tabı kendını haklı bulduğun yerde gene devreye gır ama verdığı kararlarda sureklı bışeyler arama..

tabıkı de hıç bı anne baba çocuğunun kotuluğunu ıstemez,tam tersı onu dışarda goremedığı etkenlerden korumak ıster ama bazen bu sınır aşılıyor dıye duşunuyorum..bu demek değılkı çocuğunu başı boş bırak <nohapy veya tam tersı daha çok sık >%Sakin ..herşey dozunda guzel..çocuk yetıştırmek gerçekten buyuk mesulıyet..

saygılar...