Gönderen Konu: Bi Soygun Daha KKDF artışı-Bankalardan Kredi kullanan arkadaşlar dikkat.!!!  (Okunma sayısı 1043 defa)

Ghostman

benim gibi bankalarda kredisi olan arkadaşlar bu ay her zaman yatırdığınız kredi tutarının arttığını göreceksiniz. 28 Ekim itibari ile bundan sonraki aylardaki ödemelere yansıtılıcak KKDF artışı olmuştur. Açık açık anayasaya ve hukuğa, tüketici kanununa aykırı olmasına rağmen bankalar bunları çekmeye başlamıştır.Ben hesabımı anlık olarak netten takip edebiliyorum ama her kullanıcı bu sekilde yapamiyor. Bi önceki ayda yatırdığı paranın aynısını bankaya yatıracaktır vatandaşım. Ama bu artıştan doğan 2-3 TL lik bi rakam yuzunden banka krediyi mevduat hesabınızdan çekemicektir ve vatandaşımda bilmeden Merkez bankasanın kara listesine düşecektir.Kredi çeken yada çevresinde kullanan arkadaşları bu konularda uyaralım.Kara liste yuzunden ileride kredi çekme gibi durumlarda büyük sıkıntılar doğmaktadır. Detaylı bilgi haber sitelerinde mevcuttur.Ha bide LPG zammı var oda basında teğet geçti. Yazık..
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/16212311.asp

alp55

yazıklar olsun bu zihniyete
deli dumrul bunların yanında ... yemiş kalır
zenginden alamadığını darda kaldığı için kredi kullanmak zorunda kalanlardan zorla alıyor
bunu devlet alıyor üstelik
bankalar uyguluyor

alp55

tüketiciler birliği vatandaşı uyarıyor banka sizi çağırırsa yeni sözleşme yapmak için,
sakın gidip imza atmayın diyor
benim bankada sms gönderiyor her ay maaşından kesiyorum dert etme sen diyor :dil

Ghostman

şimdi bununla ilgili davalar açılacak. Benzer uygulama 4-5 sene önce yapılmış ama sadece yeni kredi çekenleri kapsamıştı. Bu sefer geçmişe dönük olarakta alıyorlar. Tüketiciler birliği uyarisi ise şurda devreye giriyor;bu açılan davalar emsal teşkil edecek şekilde mahkemelerce karara bağlanacak. Eğer bankalar ile anlaşma yapılıp tekrar kredi yapılandırılmışsa burda fazla alınan para iade edilmiyebilir ama anlaşma yapmadan bankanın çektiği paraların iadesi söz konusu olabilecek.

Aynen benimde yatan maaş ve çektiğim kredi aynı banka. Ben hallediyom sen işine bak diyor banka. :)
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2010, 03:23:54 ÖS Gönderen: Ghostman »