Gönderen Konu: Coming Soon - Civic Fren Problemi Çözüldü !  (Okunma sayısı 10028 defa)

OzguR

Ynt: Coming Soon - Civic Fren Problemi Çözüldü !
« Yanıtla #25 : Eylül 30, 2009, 02:32:47 ÖS »
??

ersin466

« Yanıtla #26 : Eylül 30, 2009, 04:42:09 ÖS »
Çarşambaya geldik bu çözümü ne zaman öğreniriz acaba?

Fatih!

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Ekim 01, 2009, 03:09:46 ÖS »
Arkadaslar sorunun çözümünü yeni civic bölümüne yazıyorum

Fatih!

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Ekim 01, 2009, 11:08:15 ÖS »
Bir başlık açtım ama "değerli forum adminleri" silmişler.
Bu başlıkda amacını yitirmiştir silinebilir.

İyi günler.

maxx

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Ekim 02, 2009, 12:16:40 ÖÖ »
:)

OzguR

« Yanıtla #30 : Ekim 02, 2009, 08:13:58 ÖÖ »
Ben göremedim yeni civic bölümündeki konuyu? İlginç??

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Ekim 02, 2009, 09:14:33 ÖÖ »
valla bende okadar sık kontrol etmeme rağmen göremedim başlık falan :) böyle bi konu neden silinsin ki ?

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #32 : Ekim 02, 2009, 09:27:52 ÖÖ »
çözüm filan yok demekki

OzguR

« Yanıtla #33 : Ekim 02, 2009, 09:58:09 ÖÖ »
Bence de.. :(

ÖzgürK.

« Yanıtla #34 : Ekim 02, 2009, 11:48:46 ÖÖ »
Arkadaş atıp tutmuş sanırım.Neden adminler silsin ki bu konuyu.Milletin işi gücü yok saçmalaayıp duruyor.Hiç aranızda bu konu ile ilgili Honda Türkiye ile görüşen varmı.Mesela emniyet kemeri ile ilgili bi konu açmıştım ben yeni sistem üretiyorlar diye.Belki bununla ilgilide fabrikanın yaptığı bişeyler vardır.

ufuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Ekim 02, 2009, 11:56:33 ÖÖ »
'' Değerli forum üyesi Fatih '' bey hangi konunuz silinmiz söylermisiniz . Başlığı neydi ...

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Ekim 02, 2009, 12:20:15 ÖS »
forumda gereksiz konular yada 5 kez açılmış konular silinir örnek yay cam yaptırdım arabamı yıkadım resimlerini görün gibi site güncellenirkende açılmş bi konuda deil msjlarınıza baktık bulamadık

Fatih!

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Ekim 02, 2009, 12:39:21 ÖS »
New Civic 07 (FK) bölümüne konuyu yazdım ben.
Honda Civic Fren Problemi çözümü diye.
Akşam evden bakayım dedim yok başlık silinmiş dedim.

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Ekim 02, 2009, 02:07:10 ÖS »
zaten problem çözüldü diye bi konu bu konu. neden farklı bi konu açma isteği ?

çözüm nedir peki yeni civic sahibi arkadaşlar bilgilensinler.

ersin466

« Yanıtla #39 : Ekim 02, 2009, 03:55:47 ÖS »
Aynen eğer gerçekten açtıysan böyle bir konu burada paylaşmanda bi sakınca görmez heralde adminler.. Bekliyoruz

tnr

« Yanıtla #40 : Ekim 02, 2009, 08:52:15 ÖS »
niye bu kadar gizemli yaptın ki bu çözüm olayını. salı gününü bekletmen bile manasızdı bence. yaz buraya gitsin maksat milleti bilgilendirmekse..

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Ekim 03, 2009, 07:41:11 ÖS »
bizim yardımcı olucak hiç bir paylaşımı ticari anlam taşımıyosa sildimiz gözükmemiştir

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #42 : Ekim 03, 2009, 08:06:00 ÖS »
Merhabalar , şu fren çözümünün veya silinen konuda ne yazdığını buraya alıntı yapıp aktarabilirmisiniz.O kadar kişi merak etmiş... silinse bile buraya aktarım yapalım lutfen ....

muratatay75

« Yanıtla #43 : Ekim 03, 2009, 11:54:13 ÖS »
Arkadaslar otomotiv sektöründe çalışmakta olup yedek parça servis işi yapıyorum daha önce bahsetmiştim.
Yeni Civiclerin (2006-...) bilindik fren sorununun çözümünü bulduk..

Muhtemelen bayramdan sonra sorunun çözümünü açıklıcam herkese.
Maliyet açısından pahalı olmayıp çözüm çok basit. Garanti ile ilgili sorun yaşamıcaksınız.
Zaten kafamdaki soru işaretinin kalkmasında yetkili servis ve Honda Türkiye yardımcı oldu.

1 haftadır yaptığım testler sonucunda yüksek hızlardaki fazla fren kullanımında ortaya çıkan uğuldama, balans ortadan kalktı. Frende ise ortalama %20 iyileşme meydana geldi..

Neden açıklamıyorsun diye sorarsanız gereken parçanın temini ile uğraşıyorum. Çünkü benim bile bulmam zaman aldı.
Biraz daha sabredin kısa zaman sonra fren problemini yakında toprağa gömecez.
Gazanız şimdiden mübarek olsun..

Sevgili fatih beni yanlış anlama lütfen... öncelikle fren konumuz ile ilgili bir girişimde bulunduğu belirtmişsin bunun için teşekkürler. Konu açıldığı günden bugüne takip ediyorum ve pazartesi salı çarşamba diye gün gün uzuyor bu süreçte kafama takılan bir kaç şüphe var ;

1- Fren sorununa çözümü bulduk diye bir konu açıyorsunuz  % 20 oranında tamamdır diyorsunuz ancak sonra açıklayacağım Honda Türkiye ile görüşüyorum diyorsunuz buraya kadar ok...
Honda Türkiye nasıl oluyorda bu kadar mühendisleri varken halen net bir çözüm üretemez iken  bir otomotiv yedek parçasısı ile bir AR-GE işine giriyor ?

2- Yoksa kendi imkanlarınız ile geliştirdiğiniz , ürettiğiniz  yada ithal etmek istediğiniz bir parçanın Honda Türkiyeden  olurunumu almak istiyorsunuz ? eğer öyle ise hangi aşamadasınız ?

3- Geriye bir seçenek kalıyor ki ihtimal vermiyorum siz forum üyelerine ve bu sorunu yaşayan ve servislerde bu sorun birçok gününü geçiren bizlere bir şaka yaptınız.??

Umarım beni yanlış anlamadınız.  teşekkürler.

muratatay75

« Yanıtla #44 : Ekim 03, 2009, 11:58:52 ÖS »
Çarşambaya geldik bu çözümü ne zaman öğreniriz acaba?
Arkadaslar sorunun çözümünü yeni civic bölümüne yazıyorum
New Civic 07 (FK) bölümüne konuyu yazdım ben.
Honda Civic Fren Problemi çözümü diye.
Akşam evden bakayım dedim yok başlık silinmiş dedim.

Yani anlam veremiyorum !!! açtığın konunun cevabını yeni bir konu açarak cevap veriyorsun akabinde adminler siliyor  öylemi sevgilifatih  :gitar   bak sen şu adminlerin yaptığına   >%6rol

By_BuGr4

« Yanıtla #45 : Ekim 04, 2009, 12:10:43 ÖÖ »
Fatih abiyi sitede takip ediyorum.Gerçekten çok bilgili bir kişi.Söz konusu olan başlığı bende gördüm,fakat içeriğine bakmadım. Daha sonra geldiğimde başlık yoktu.

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Ekim 04, 2009, 12:17:59 ÖÖ »
Fatih abiyi sitede takip ediyorum.Gerçekten çok bilgili bir kişi.Söz konusu olan başlığı bende gördüm,fakat içeriğine bakmadım. Daha sonra geldiğimde başlık yoktu.
bugracım o konunun başlıgını içerini bana bi sölermisin 1 haftalık tüm konulara bakıcam bakalım warmı yokmu ne olmuş görelim arkadaş konuyu uazatmaya gerek duymuosa yardım etmeye çalışıyorsa zaten gerekeni yapar anlatır izah eder büyütülcek bişey yok

By_BuGr4

« Yanıtla #47 : Ekim 04, 2009, 12:32:47 ÖÖ »
bugracım o konunun başlıgını içerini bana bi sölermisin 1 haftalık tüm konulara bakıcam bakalım warmı yokmu ne olmuş görelim arkadaş konuyu uazatmaya gerek duymuosa yardım etmeye çalışıyorsa zaten gerekeni yapar anlatır izah eder büyütülcek bişey yok
Abim new civic bölümünde açılan bir konuydu. Fakat yanlış anlaşılmasın ben burada bir suçlu veya konuyu sileni aramıyorum. Serverda bir hata felan meydana gelmiştir olabilir. Sonuçta hepsi kul yapımı. Çünkü ben bu konudaki ilk mesajımı Fatih abiyi yardım etmeye çalıştığını gördüğüm için yazdım.Ve milletin Fatih abiyi sanki numara yapmak için başlığı açtığı kanılarına vardıklarından dolayı üzüldüm. Ve şunuda eklemeden geçemeyeceğim,Fatih beyle ne bir tanışıklığım,ne de bir ticari kaygım vardır.Tanımam,etmem kendisini. Kendisinin benden büyük olduğu için "abi" diyorum.

O zaman şöyle yaparak işi tatlıya bağlayalım isterseniz eğer sizde uygun görürseniz Fatih abi konuyu yeniden açsın, bu problemi yaşayanlar çözüme kavuşsunlar.
« Son Düzenleme: Ekim 04, 2009, 12:33:51 ÖÖ Gönderen: By_BuGr4 »

muratatay75

« Yanıtla #48 : Ekim 04, 2009, 01:43:16 ÖÖ »
http://www.teamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/honda_civic_fren_probleminin_cozumu-t30971.0.html

Bahsi geçen ve silindi denilen konu bu herhalde ancak sorunu çözümü sadece TRW marka bir fren balatasının önerilmesi ve 2 adetinin 90 tl olarak satılmasıdır. Teşekkürler Sevgili Fatih

Fatih!

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : Ekim 04, 2009, 07:44:55 ÖS »
Arkadaslar başlığı yeniden açmamın tek sebebi; forumda başlık açtıkdan bir süre sonra konunun düzenlenmesine kapanmasıdır.
Eğer bu başlığa yazmış olsaydım ilk bakan kişi "sorun halen düzelmedi" mi sorusunu sorcaktı. Şuanda olduğu gibi.
Ayrıca yine başlığı açdığım zaman TRW marka balata ile bu işlemin çözülceğini duymuştum. Alıp deneme test etme imkanım olmamıştı bu yüzden konu dışı bölümüne açmıştım.

Forum adminleri isterse bu başlığı silsin,
http://www.teamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/honda_civic_fren_probleminin_cozumu-t30971.0.html
Konu burdan devam etsin.

Sevgili fatih beni yanlış anlama lütfen... öncelikle fren konumuz ile ilgili bir girişimde bulunduğu belirtmişsin bunun için teşekkürler. Konu açıldığı günden bugüne takip ediyorum ve pazartesi salı çarşamba diye gün gün uzuyor bu süreçte kafama takılan bir kaç şüphe var ;

Parçayı bulmamdaki sürenin uzamasının sebebi stoklarda bu markayı bulamamış olmamdır.

1- Fren sorununa çözümü bulduk diye bir konu açıyorsunuz  % 20 oranında tamamdır diyorsunuz ancak sonra açıklayacağım Honda Türkiye ile görüşüyorum diyorsunuz buraya kadar ok...
Honda Türkiye nasıl oluyorda bu kadar mühendisleri varken halen net bir çözüm üretemez iken  bir otomotiv yedek parçasısı ile bir AR-GE işine giriyor ?

2- Yoksa kendi imkanlarınız ile geliştirdiğiniz , ürettiğiniz  yada ithal etmek istediğiniz bir parçanın Honda Türkiyeden  olurunumu almak istiyorsunuz ? eğer öyle ise hangi aşamadasınız ?

3- Geriye bir seçenek kalıyor ki ihtimal vermiyorum siz forum üyelerine ve bu sorunu yaşayan ve servislerde bu sorun birçok gününü geçiren bizlere bir şaka yaptınız.??

Umarım beni yanlış anlamadınız.  teşekkürler.

1. Bu sorunu aracı aldığım günden beri yaşıyorum. Yaklaşık bu konu ile ilgili 3 kere honda türkiye ye şikayette bulundum. Servise ulaştılar Disk-Balata değişip durdular. Hatta ilk değişimde 180 TL fren balata ücretini de ödedim. Bu işlem çiftkurlar mcm de yapıldı. Hatta taktığı diskler arızalı çıktı. 90 Km/h ın üzerine çıkamadım. Sıfır disklerde balans çıktı (ilginc!).

Zonguldak' a döndükten sonra yeni takılan disklere torna yapıldı. Tekrar sorun devam etti. Ardından yine disk-balata sıfır olarak değişti. 1 Hafta sonra sorun devam etmeye devam ediyordu.

Bu zaman zarfında stoptech disk balata almayı dusundum. Ancak aracın üzerindeki diskler havalı olup böyle bir sorun çıkarcak durumda değiller. Ve balata da sorun oldugu dusuncesine kapıldım.

Honda Türkiye neden bu sorunu kendi çözemiyor bilmiş değilim. Honda Türkiye ile olan görüşmelerimde bu forumda fren sorunu yaşayan arkadasların çıktısını alıp mail bile attım.

2. Bahsettiğim TRW markası birçok araca muadil fren, süspansiyon parçası üreten alman menşeli bir firmadır. Piyasada gördüğünüz tüm araçların (Bmw, Ford, Renault, Fiat vb.) muadil yedeklerini yapar. Honda için de yapmış kalitesini bildiğim için bu markaya yöneldim. Piyasada taiwan malı birçok muadil marka bulabilirsiniz. Benim derdim aracımın freninin en iyi şekilde düzelmesidir. Bu konuda ne kadar çaba göstersekde honda bizi ne derece ipler tartışılır.

3. Forumdaki mesajlarımı takip ediyorsanız genelde çözüm bulmak yardımcı olmak için uğraşırım. Bu işin içinde olduğum için şaka yapma gibi bir çabam yok.

Bu konuyla ilgili ticari bir kaygımda yok. Bana inanıp inanmamakla serbestsiniz. İsterseniz servislerde disk değişimine yada torna yaptırmaya devam edin. İsterseniz benim gibi alternatif çözümler arayın. Ben denedim sorun düzeldi. İsterseniz parçanın numarasını vereyim farklı yerlerden temin edin. Örneğin İstanbul/Aksaray Kazancı Segman da bu parçadan mevcut aynı fiyata isterseniz gidin ordan alın.

Amacım forumda bu sorunu yaşayan kişilere yardımcı olmaktır.

Saygılar.
« Son Düzenleme: Ekim 04, 2009, 07:46:56 ÖS Gönderen: Fatih! »