Gönderen Konu: Benzin Hakkında ....  (Okunma sayısı 4651 defa)

ufuk

• Ziyaretçi
Benzin Hakkında ....
« : Kasım 24, 2009, 08:57:14 ÖÖ »
Arkadaşlar bu sabah bana gelen maili aynı şekilde buraya kopyalıyorum ... Mail için bana yönelik yorum yapmayın lütfen yazılar bana ait değil çünkü . Tek harf değiştirmeden kopyalıyorum buraya .  Sizce olabilirmi ???

PETROL FİYATLARI

İyi Günler,
Benzin fiyatlarının, birkaç ay içinde bugünkü seviyelerden (3,39 YTL/Litre) % 20 oranında artış göstererek 4,20 YTL/Litre seviyesini ulaşacağı söylenmektedir.

Fiyatların inmesini mi istiyorsunuz?
BU MÜMKÜN !
Bu nedenle harekete geçmeliyiz. HEMEN ve aklımızı kullanarak!

Geçen yıl, 'Bir gün benzin almayın!' diye boykot önerileri yapılmıştı.
Petrol şirketleri buna gülmekteydi, çünkü pazartesi günü almadığımız benzini salı günü alacağımızı biliyorlardı.
Bu onlar için küçük bir aksaklıktı ama problem olmamıştı.

Bir kişi olabilirliği yüksek bir plan oluşturdu ve
EĞER İSTERSEK GERÇEKLEŞTİREBİLİ RİZ !
diye yola çıktı. Okumaya devam edin ve ikna olursanız bize katılın.
Kurşunsuz benzin'in litresi şu anda Fransa'da 2,45 YTL/Litre
BU BÜTÜN PETROL DEVLERİ TARAFINDAN
SOYULDUĞUMUZUN FARKINDAYIZ DEMEKTİR.
Hatırlarmısınız, fiyatları 2 YTL'ye çıkartırken dün yada petrol rezervlerin tükenmeye
başladığını söylüyorlardı. Şu anda petrol kıtlığı falan yok ve 35 yıl öncesinden daha fazlasınasahipler. O zaman petrol fiyatları 0,20 Euro/Litre idi.
Bu nedenle agresif bir yol izleyerek tüketicilerin her
zaman borsaları ve fiyatları kontrol ettiklerini
göstermemiz gerekiyor. Fiyatların düşüşe geçmesini
sağlamak için, petrol şirketlerinin en hassas oldukları
bölgelerinden vurmak gerekiyor:

BU DA ONLARIN CÜZDANINDAN DEMEKTİR!
BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLİ RİZ!
NASIL MI?

Hepimizin, araçlarımıza bağımlı olduğumuzu biliyoruz ve benzinsiz bir yere gidilemeyeceğ ini biliyoruz. Buna rağmen, fiyatlar üzerinde büyük
bir etki yaratabiliriz:
ORTAK HAREKET EDEREK bir FİYAT SAVAŞI başlatabiliriz! !!

Önerimiz:
Sene sonuna kadar aşağıdaki 3 petrol şirketlerinden
BENZİN ALMAYALIM:
  TOTAL - SHELL  -  BP

(total fransız, shell ve bp ingiliz diğerleri Türk firmaları )

Bi Düşünün!
En büyük 3 petrol şirketi benzin satamadığı takdirde fiyatları zorunlu olarak düşürmek zorunda kalacak ve bu da hemen fiyat indirme savaşını tetikleyecektir.

Hedefimize ulaşabilmek için ise milyonlarca TOTAL - SHELL - BP
müşterilerine ulaşmamız gerekiyor.

YAPILMASI GEREKEN ŞU!
Ben bu maili yaklaşık 30 kişiye gönderiyorum. Bu gönderdiklerimden hepsi 10'ar kişiye daha gönderse 300 kişiye ulaşmış oluruz.
Bu 300 kişi ise 3.000 kişiye gönderecek... .
Bi sonraki derken gönderim 3 milyon kişiye ulaşır, vs..
Hepimiz aynı gün 10'ar kişiye iletirsek, bir hafta
içinde! bu petrol devlerine savaş ilan etmiş
300 MİLYON kişi olabiliriz

EVET, KAZANABİLİRİZ, ANCAK.......
Hedefimize ulaşana kadar;
TOTAL -  BP  -  SHELL haricindeki benzin istasyonlarından ALMALIYIZ
Bu nedenle bu e-postayı iletmenizi rica ediyoruz!
VAR MISINIZ bu savaşı kazanmaya?

novalgine22

• Ziyaretçi
Ynt: Benzin Hakkında ....
« Yanıtla #1 : Kasım 24, 2009, 09:03:02 ÖÖ »
bilim kurgu :D hikayeee
bu yazdıgı fırmalar cok buyuk kurumsal fırmalarrrrr
atıyorum shell gıbı bı fırmanın yoldan gecen adamın benzın alamsına ıhtıyacı yok
tum dunyaya  akaryakıt satıyooo
cok buyuk organızasyonlara sponsorluk yapılıyo vs vs..
posetın dedigi gıbı kedir o...

ufuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Kasım 24, 2009, 09:03:48 ÖÖ »
sen yoldan gecen adammısın ?   Zaten tam okursan maildede bu firmalar için petrol devi dediğini görürsün .
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2009, 09:05:29 ÖÖ Gönderen: ufuk »

novalgine22

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Kasım 24, 2009, 09:08:29 ÖÖ »
ben sahıs olarak ewet
bılıyosun naklıye fırmasıyız
yaklasık bınek araclar dahıl 15den fazla aracımız var bızım gıbı kucuk bır fırma bıle tasıt matık sayesınde shell den yakıt alıyoruz neden cunkı tr gıbı bı ulkede dahıl tum sehır merkezlerınde ve cogu merkezı ulasım noktalarında bankamatık olmamasına ragmen shell istasyonları var ve yakıt alabılıyosun gıbııı
yanı sen bırak ıkı ay benzın alamamayı 1 sene bıle almasan deweden pıre goturmez
saygılar :D

ufuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Kasım 24, 2009, 09:11:11 ÖÖ »
Zaten en büyük sorunda bu işte benim yapmamla olcak iş değil gibi saçma sapan bir düşünce ... Ben kücücük bir nakliye firmasıyım ben onlardan benzin almasam bile onlar batcakmı ? diye bir düşünceye sahip olduğun belli . O zaman  devam et  . Ama neye ?
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2009, 09:12:32 ÖÖ Gönderen: ufuk »

novalgine22

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Kasım 24, 2009, 09:11:55 ÖÖ »
Zaten en büyük sorunda bu işte benim yapmamla olcak iş değil gibi saçma sapan bir düşünce ...
>=ok >=ok >=ok >=ok

lordkaradavut

« Yanıtla #6 : Kasım 24, 2009, 09:18:41 ÖÖ »
toplumsal bılınc arkadaslar.Deveden pıre goturmez gıbı bır dusunce bence cok yanlısa.Iste buyuzdendırkı   dunyadakı en pahalı benzını kullanıyoruz.Neden toplumsal bılınc olmadıgından.
Saygılarımla.

novalgine22

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Kasım 24, 2009, 09:41:10 ÖÖ »
toplumsal bılınc arkadaslar.Deveden pıre goturmez gıbı bır dusunce bence cok yanlısa.Iste buyuzdendırkı   dunyadakı en pahalı benzını kullanıyoruz.Neden toplumsal bılınc olmadıgından.
Saygılarımla.
sana katılıyorum sende  doru soluyosun ama yanlıs bılmıyosam tr dekı benzın fıyatlarının pahalı olmasın da benzın sırketlerının bı ılgısı yok dıe bılıyorum.suan tr de benzınden alınan vergılerı cıkardıgın zaman daha dogrusu + vergılerı cıkardıgın zaman avrupadan daha ucuz bızım ulkemızde :D

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Kasım 24, 2009, 11:21:32 ÖÖ »
bence mailde soylenilenler dogru, bu sekilde protesto etmek en guzel sonuca ulastirir bizi

HoNdA TyPe_R

« Yanıtla #9 : Kasım 24, 2009, 11:33:28 ÖÖ »
valla bizim milletimizde bu koyunluk varken hic birssey olmaz arkadasalr kusura bakamayin ben dunyaniin bir cok ulkesine gittim bole bir fiyat hic gormedim mesela amerikada 4 sene kaldim ve bir benzin fiyati yukseltimi yaptilar ve aninda millet tepkisini koydu nasilmi  kimse benzin almadi aracini kullanmadi ama suda var tabiki oda alt yapinin yani metronun cok gelismis olmasindan kaynaklaniyo ve tabiki sonuc olarak ne oldu benzin fiyatlari hemen assagiya cekildi ama biz zengin ulkeyiz abicim kimse bizde laf soz yapmaz yada yapamaz orasini bilmem ama su bi gercek koyun geldik koyun gidecezz

novalgine22

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Kasım 24, 2009, 11:34:32 ÖÖ »
valla bizim milletimizde bu koyunluk varken hic birssey olmaz arkadasalr kusura bakamayin ben dunyaniin bir cok ulkesine gittim bole bir fiyat hic gormedim mesela amerikada 4 sene kaldim ve bir benzin fiyati yukseltimi yaptilar ve aninda millet tepkisini koydu nasilmi  kimse benzin almadi aracini kullanmadi ama suda var tabiki oda alt yapinin yani metronun cok gelismis olmasindan kaynaklaniyo ve tabiki sonuc olarak ne oldu benzin fiyatlari hemen assagiya cekildi ama biz zengin ulkeyiz abicim kimse bizde laf soz yapmaz yada yapamaz orasini bilmem ama su bi gercek koyun geldik koyun gidecezz
>=ok >=ok >=ok >=ok

fzthgosm

« Yanıtla #11 : Kasım 24, 2009, 11:59:56 ÖÖ »
yorumlara bakıyorum ama hangi yöne baksan o haklı oluyor.dogru petrol fiyatları üzerinde vergi var ama kar oranıda çok fazla benzin ve mazotta fiyatlar hemen her yerde aynı ama lpg de fiyatlar 1800 satanda var 1400 e satanda var 1400 e satana vergi uygulanmıyormu?boykot edilecek şirketlerin çok büyük olması daha çok etki yapar.sizin bizim aldıgımız benzine ihtiyacı yok demeyin shell-bp ve opet in.tama türkiyede dagıtıcı firma olarak kar edemezler ama bu adamların bayileri var onlar baskı yapacak dolayısı ile bu büyük şirketlerde fiyatta indirime gidecek olmadı  hükümeti sıkıştıracak.

REDSTAR

« Yanıtla #12 : Kasım 24, 2009, 12:35:19 ÖS »
1400 e lp 1800 lpg nerde yaw.belli bir taban var die biliorum ben.
arkadaşlar bu benzinle alakalı değil.2 tlden fazla vergi var 1 lt yakıtta. akaryakıt sirketleri değil bizi sömürenler.bizi sömürenler başımızdakiler.vatandaş oy vermedim dior,daha bir tanebile ben oy verdim diyene rastlamadığım halde %40 45 oy alan baştakiler!!! biz e.ş.ş.ek olduğumuz sürece sırtımıza semer vuran cok olur..alma benzin, adamların umrunda değilki.onların hiçbirsey umrunda değil..
pahalı olan sadece benzin değil,hersey pahalı.benzin fiyatları düşermi asla düşmez.kandırmayın kendinizi.düşürürler %1,biyerde bi bomba patlar one minute der biri , gece 12 den sonra %3 zam oluveriri ruhu duymaz kimsenin.
neyse sinirlendim yine bak 

lordkaradavut

« Yanıtla #13 : Kasım 24, 2009, 08:58:41 ÖS »
toplumsal bılınc arkadaslar.Deveden pıre goturmez gıbı bır dusunce bence cok yanlısa.Iste buyuzdendırkı   dunyadakı en pahalı benzını kullanıyoruz.Neden toplumsal bılınc olmadıgından.
Saygılarımla.

sana katılıyorum sende  doru soluyosun ama yanlıs bılmıyosam tr dekı benzın fıyatlarının pahalı olmasın da benzın sırketlerının bı ılgısı yok dıe bılıyorum.suan tr de benzınden alınan vergılerı cıkardıgın zaman daha dogrusu + vergılerı cıkardıgın zaman avrupadan daha ucuz bızım ulkemızde :D
Kardesım haklısın fıyatların yuksek olmasının sebebı yuksek vergıler;Ben ısın protesto kısmına degındım :) Mesela hatırlarsanız bırkac ay once pompa fıyatları 3000 sınırına yaklasıtı.Nedenı devletın pompa fıyatlarını dusurmesıydı sırketlerın.Dusurduler ne oldu.3 gun sonra extra vergı ıle 3300 oldu yıne.Yanı pompacıdan alıp;hazıneye aktardılar.Kaybeden yıne bız olduk maalesef.

aQaii

« Yanıtla #14 : Kasım 25, 2009, 06:54:29 ÖÖ »
akaryakıt sirketleri değil bizi sömürenler.bizi sömürenler başımızdakiler.vatandaş oy vermedim dior,daha bir tanebile ben oy verdim diyene rastlamadığım halde %40 45 oy alan baştakiler!!!

ne yani baştakiler mi bütün sorun :S bundan önce olanlarda da bu vergiler vardı bundan sonra geleceklerde de olacak.bide şuna kafam takıldı lord kardeşim şunu demiş extra vergi ile 3300 oldu. 3300 olmasının sebebi extra vergi mi yoqsa varil başına gelen zamdan mı?

apr_35bucuk

« Yanıtla #15 : Kasım 25, 2009, 08:58:55 ÖÖ »
akaryakıt sirketleri değil bizi sömürenler.bizi sömürenler başımızdakiler.vatandaş oy vermedim dior,daha bir tanebile ben oy verdim diyene rastlamadığım halde %40 45 oy alan baştakiler!!!

ne yani baştakiler mi bütün sorun :S bundan önce olanlarda da bu vergiler vardı bundan sonra geleceklerde de olacak.bide şuna kafam takıldı lord kardeşim şunu demiş extra vergi ile 3300 oldu. 3300 olmasının sebebi extra vergi mi yoqsa varil başına gelen zamdan mı?
sanki vergiyi koyanları koruyomuşız gibi hissettim doğru mu sezdim acaba :)

lordkaradavut

« Yanıtla #16 : Kasım 25, 2009, 09:54:02 ÖÖ »
Bu olay oldugunda varıl fıyatı 45 usd ıdı.Yanı dunya pıyasasındakı en dusuk petrol fıyatı ıdı.Bu yuzdendırkı pompa fıyatı azalıp aradakı fark extra vergı ıle kapatıldı. Umarım yeterı kadar acık olmustur.

lordkaradavut

« Yanıtla #17 : Kasım 25, 2009, 10:00:28 ÖÖ »
Bu arada kucuk bır not degerlı arkadaslarım.
Ataturk'un dedıgı bırsoz  aklıma geldı.'BİR MİLLET LAIK OLDUGU SEKILDE YONETILIR'

fzthgosm

« Yanıtla #18 : Kasım 25, 2009, 12:04:58 ÖS »
1400 e lp 1800 lpg nerde yaw.belli bir taban var die biliorum ben.
arkadaşlar bu benzinle alakalı değil.2 tlden fazla vergi var 1 lt yakıtta. akaryakıt sirketleri değil bizi sömürenler.bizi sömürenler başımızdakiler.vatandaş oy vermedim dior,daha bir tanebile ben oy verdim diyene rastlamadığım halde %40 45 oy alan baştakiler!!! biz e.ş.ş.ek olduğumuz sürece sırtımıza semer vuran cok olur..alma benzin, adamların umrunda değilki.onların hiçbirsey umrunda değil..
pahalı olan sadece benzin değil,hersey pahalı.benzin fiyatları düşermi asla düşmez.kandırmayın kendinizi.düşürürler %1,biyerde bi bomba patlar one minute der biri , gece 12 den sonra %3 zam oluveriri ruhu duymaz kimsenin.
neyse sinirlendim yine bak 

lpg il bazında farklılık gösteryor ankarada aksarayda lpg çok ucuz osmaniyede 1790 maraşta 1490-1560 arası,adanadan osmaniyiye gelirken adanada 1790-1800  ceyhanda yer yer 160-1670 e satan var osmaniyeye yaklaştıkça 1550-1580 e satılıyor ve osmaniyede 1790.lpg de belirli bir fiyat yok benzinde var oda şirketlerin(dagıtan opet,shell,bp,po) hep birlikte hareket etmesinden.yoksa yeniyücel gaz güney bölgelerinde ortalıgı mahvediyor bizim açımızdan iyi maraşta margaz piyasayı altüst ediyor(margaz,yücelgaz,yamangaz dagıtıcı isimleri).dagıtıcı şirketlerin 100 liralık yani 10 kuruşluk indirimi bize 17 kuruş diye yansır devlet vergi alıyor az veya çok onun tartışması ayrı(vergiler alınmasa bu kadar yol-su-köprü...v.s nası yapılacak) burada dagıtıcı firmaların karını düşürmesi lazım birde petroller biraz düşürürse 3380 olan benzin birgünde 2900 e iner.

teachers71

« Yanıtla #19 : Kasım 25, 2009, 01:52:03 ÖS »
Bu arada kucuk bır not degerlı arkadaslarım.
Ataturk'un dedıgı bırsoz  aklıma geldı.'BİR MİLLET LAIK OLDUGU SEKILDE YONETILIR'
size katılıyorum arkadaşım.ama küçük bir düzeltme. söz doğru, söyleyen yanlış.o cümle bir ayettir.doğrusu şu şekildedir
"şüphesiz siz layık olduğunuz şekilde yönetilirsiniz".
saygılarla...

aQaii

« Yanıtla #20 : Kasım 25, 2009, 01:52:25 ÖS »

sanki vergiyi koyanları koruyomuşız gibi hissettim doğru mu sezdim acaba :)

aman kardeşim allah korusun :) demek istediğim önceden olan da alıyordu şimdiki de alıyor bundan snraki de alcak bu vergiyi... altın yumurta veren tawuk kesilir mi hiç ;)

REDSTAR

« Yanıtla #21 : Kasım 25, 2009, 02:17:17 ÖS »
hocam ii güzel demişsin gelen vergi aldı giden aldı die.ben 30 yaşındayım ve 1 lt benzinin alım gücü karşısındaki üstünlüğünü hiç bu kadar belirgin hissetmedim.yakında aldımız nefesten vergi alınır.alınan 0 araçlardan alınan metro vergisi(100tl),trafik ssigortalarına zam,1 günde metrobüs ve toplu taşımaya %33 zam,insanlar benzin alamıyor ,toplu tasıma kullanıyor, yakında herkez bisiklete binmeye baslar.

evet haklısınız herkez layık olduğu şekilde yönetilirmiş.çok doğru.
hamdolsun herşey mükemmel gidiyor :D :D :D