Gönderen Konu: BENZİN FİYATLARINA PROTESTO  (Okunma sayısı 6463 defa)

sürüngen

BENZİN FİYATLARINA PROTESTO
« : Temmuz 12, 2006, 09:37:07 ÖÖ »
Arabası olanlara duyurulur..

Benzin...

DEMOKRASİ, dört yılda bir ortaya sandık koymakla olmuyor.

Sandık yeterli olsaydı, en çok sandığın bulunduğu toptancı hali,
demokrasinin beşiği olurdu.

Adam gibi demokrasilerde toplum her an negatif ve pozitif tepkilerle
ülkeyi
yönetenleri yönlendirir.

Benzin 3 YTL'yi aştı.

Bu dünyanın en pahalı benzinidir.

Yeryüzünde benzini Türkiye'den daha pahalı olan bir başka ülke yok.

Türkiye'den sonra İngiltere geliyor; 1.48 dolar. Türkiye'de ise benzin
1.88 dolar. Bir İngiliz'in aylık geliri ise aynı işi yapan Türk'ün tam
11
katıdır.)

Demokratik tavrınız olmayacak mı?

Bir ses, bir seda?..

Elbette olmayacak.

Siyasi iktidarlar da zaten bu sessizliği biliyor ve bundan yararlanıp
bildiklerini yapıyorlar.

En iyisi siz sesinizi çıkartmayın.

Gerçi benzin alırken surat asmak, arabaya oturunca "Bu kadar da olmaz
yani..." demek de bir tepkidir.

Yeterlidir.

Maaşı götürüp bir depo benzine yatırdığınızda, tepki olarak parmağınızı
arabanın çakmak deliğine de sokabilirsiniz.

Birkaç sene önce Mısır'da ekmeğe yapılan zammı protesto etmişti
Araplar,
bir günde yarı yarıya inmişti ekmeğin fiyatı.

Mısırlı Araplar kadar olmayın.

Benzin fiyatının yüzde 61.1'i vergidir.

Bu; imam genel müdür kadroları için, dinci şirketlere verilen ihaleler
için, evlere makarna-pirinç dağıtıp oy almak için, Ali Dibo'lar için
iktidara lazımdır.

Yani litre başı verdiğiniz her 3 YTL'nin yaklaşık 1.8 YTL'si...

Siz bilmiyormuş gibi yapın.

Tam 50 yıldır yaptığınız gibi...

Öyle sessiz...

Öyle tepkisiz...

Öyle sinmiş...

Öyle suskun...

Arabasının deposundaki benzine sahip çıkamayan halkın, ülkesinin
geleceğine
sahip çıkması olası mıdır?..

Tepkileri her sabah saat tam 8.00'da araçlarımızın kornasına basarak
veriyoruz.
Bu protesto 3 hafta oldu başlayalı.
Yavaş yavaş tepkiler artıyor ve haber değeri olarak TV'lerde çıkıyor.
İstanbul sabah 8 de ana arterler de sessiz değil artık.
Tepkinizi gösterin çünkü sustukça çok olumsuz şeyler yapacaklar bu
ülkede.
Daha ucuz yakıt için bu eyleme devam
Bol şans
Ülkene sahip çık uyuma uyan ve kornaya bas.

stlegal

• Ziyaretçi
Ynt: BENZİN FİYATLARINA PROTESTO
« Yanıtla #1 : Temmuz 12, 2006, 09:40:16 ÖÖ »
UYANMAMIZIN ZAMAN GELDİDE GEÇİYOR HEP BERABER...

ottoboy

« Yanıtla #2 : Temmuz 12, 2006, 10:28:01 ÖÖ »
eskişehirde kimse kornaya basmıyo yaw. şimdi ben tek başıma bassam sabahın köründe döverler beni. başka bir yöntemle tepkimizi belirtsek

stlegal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Temmuz 12, 2006, 10:32:51 ÖÖ »
eskişehirde kimse kornaya basmıyo yaw. şimdi ben tek başıma bassam sabahın köründe döverler beni. başka bir yöntemle tepkimizi belirtsek
istanbula gel ....:)

ottoboy

« Yanıtla #4 : Temmuz 12, 2006, 04:49:33 ÖS »
istanbula gel ....:)

okadar benzine vercek param olsa neden protesto ediyim  :lol:

EMİR_VTI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Temmuz 12, 2006, 05:14:50 ÖS »
sonunda dünya 1. si olduk arkadaşlar bunla övünmemiz lazım yaa  ](*,) YAZIK DİİLMİ BİZİM CEP HARÇLIKLARIMIZA KAZANDIKLARIMIZA EMEİMİZE (sabah sabah kornaya basarsam babam dedem we amcalarım bni mermi manyaı yapar  ;D )

VTEC

• Administrator
    • http://www.teamhondaturkey.com
« Yanıtla #6 : Temmuz 12, 2006, 05:33:01 ÖS »
En iyi Protesto oy vermemek sanırım onunda cezası var  8)

EMİR_VTI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Temmuz 12, 2006, 05:34:38 ÖS »
biz oy atmadık dielim dier cahil insanları naapçaz ??? en iisi en iyi olduunu düşündüümüz kişiye oy atmak

hondaci_mert

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Temmuz 12, 2006, 07:21:34 ÖS »
dahada zarara gireriz honda team olarak  ;D

aSil

« Yanıtla #9 : Temmuz 12, 2006, 10:01:24 ÖS »
Bir protesto şart! Ama biz pahalı olan herşeyi seviyoruz. Açıkcası gösterişi, havayı çok seven bir millet olduğumuzu düşünüyorum. Yani bizim ülkemizde pahalı olan herşeye rağbet var. Benzin fiyatımız gerçekten komik bir rakam. Yani insan bi fiyatı çok bulur şaşırır falan ama artık bizimki komik duruma geldi... Bizim dışımızdaki gelişmiş ülkelerde "nerden geldiği belli olmayan" paralar pek olmadığından, vergiler düzenli bir şekilde toplandığından işler rayında gidebiliyor. Fakat ne yazık ki Türkiye'de işler böyle yürümüyor. Üsttekiler sürekli alttakilere yükleniyor. Bu böyle olmamalıydı. Bütün olumlu konularda son sıralarda yer alırken, olumsuz durumlarda (örneğin petrol fiyatı) hep birinciliğe oynuyoruz. Bu kafalar değişmeli! Başka türlü olmayacak bu iş...   

GU

« Yanıtla #10 : Temmuz 17, 2006, 08:29:12 ÖÖ »
Ya bu protestonun başka türlü olanı yok mu?Ben tek başıma deli gibi yollarda kornaya basmaya utanırım sanırım  :oops:  :oops:

EROLL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Temmuz 17, 2006, 10:32:11 ÖÖ »
Ya bu protestonun başka türlü olanı yok mu?Ben tek başıma deli gibi yollarda kornaya basmaya utanırım sanırım  :oops:  :oops:

:lol: :lol:  cok iyi yaa

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Temmuz 18, 2006, 02:59:51 ÖS »
kanka çalıştıralım saksıları buluruz birşeyler muhakkak.siyah kurdela olayı çok gündemdeydi ama bence daha sağlam birşeyler lazım artık

GU

« Yanıtla #13 : Temmuz 19, 2006, 07:47:49 ÖÖ »
bence herkes kaputunun üstüne benzin fiyatlarına protesto stickerı yapıştırsın :P

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Temmuz 19, 2006, 05:21:18 ÖS »
Akaryakıt zammına karşı kampanya
Ankara (AA)- Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Başkanı Ali Çetin, akaryakıt ürünlerine yapılan zamları eleştirirken, ''10 Eylülde hükümete ihtar vereceğiz. Tüketiciler o gün, akaryakıt istasynlarına gitmeyecek'' dedi.

Çetin, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin akaryakıt zamları konusunda dünya lideri olduğunu savunarak, ülkeyi, Norveç, İngiltere ve Almanya'nın izlediğini, ancak ücret gelirine bakıldığında Türkiye'nin bu ülkelerin ''tozuna bile yetişemediğini'' söyledi. Önceki hükümet döneminde litresi 1,56 YTL'ye alınan 95 oktan
benzinin bugün 3,080 YTL'ye ulaştığını belirten Çetin, ''Bu zamlar, Ortadoğu'daki olaylar ve benzerleriyle izah edilemeyecek kadar fahiş zamlar. Zamların tek sebebi ise kayıt dışılığa göz yumulması sonucu dolmayan Hazinenin tüketiciler soyularak doldurulmasıdır. Kayıt dışılığa bilerek göz yumulmakta, kaçırılmasına olanak sağlanan
vergiler ise tüketiciler soyularak telafi edilmektedir. Akaryakıt fiyatlarının üçte ikisi ÖTV, KDV ve EPDK payıdır. Yani dolaylı vergidir''diye konuştu.

Bugünden itibaren akaryakıt zamlarına karşı savaş açtıklarını bildiren Çetin, 10 Eylül'e kadar her yerde bu zamları anlatacaklarını, 10 Eylül'de ise akaryakıt almayacaklarını ifade etti.

sürüngen

« Yanıtla #15 : Temmuz 19, 2006, 05:39:35 ÖS »
ya ben ümitliyim bugün olmazsa yarın  düzelecek. böle gidecek hali yok ya kaç para olcak sanaya bu zamanlar 7.50 ytl mi olcak litre fiyatı,kredi mi çekices depoyu fullemek için

EROLL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Temmuz 19, 2006, 05:55:01 ÖS »
şuna bak yaa iki katı olmuş 95 aman allahım  :wow

ALG

• THT
« Yanıtla #17 : Temmuz 19, 2006, 07:19:16 ÖS »
benzin işiyle uğraşan bir arkadaşımız yılsonuna kadar 4 ytl yi bulacakmış dedi..kabus gibi yaw :evil:

eIgHt

« Yanıtla #18 : Temmuz 20, 2006, 09:02:39 ÖÖ »
yuh arabaya binilmez o zaman valla.kapının önünde bakarız arabaya sadece bu gidişle.

sürüngen

« Yanıtla #19 : Temmuz 20, 2006, 09:23:08 ÖÖ »
benim çalışmalarım devam ediyo..idrarla çalışan araba yapıcam ;D ;D ;D başka çare kalmadı :evil:

EROLL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Temmuz 20, 2006, 09:28:19 ÖÖ »
puhahaha :lol:  diyosun umut

SPoRTeXHauST

• TeamHondaTurkey
  • Administrator
    • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #21 : Temmuz 20, 2006, 10:19:43 ÖÖ »
trafik bu şekilde rahatlatılmaya çalışılıyo olabilir :)

Protesto falan olamayacağı kesin, herkes kendi takımı içinde protesto eylemi başlatmaya çalışıyo. başlatmaya çalışanlar böyle bişey olabileceğine inanıyomu acaba. Gerçekten büyük bi kitle gerekiyo. en azından diğer otomobil forumlarıyla konuşup, maillist birleştirilip, toplu bi protesto çağrısı yapılabilir. ulaşılan binlerce kişinin 1/4 ü katılsa gerçekten ses getiren bi eylem olur.

Ulaşılabilecek Kişi Sayısı : 60.000 (TeamHondaTurkey, DragTurk, Modifiyem, Hondam, AutoClubTurkey) birlikte yapılacak protesto büyük olacağı için + otomobil dergileri + Gazeteler + Televizyonlar = Hedef ...

yapılacaksa böyle bişey olur. her 100 kişi, arasında protesto diye başlık açarsa, o başlık diğer konuların arasında kaybolur gider.

Böyle bişeyde zor gibi .. :)

ALG

• THT
« Yanıtla #22 : Temmuz 20, 2006, 11:35:57 ÖÖ »
protesto etmeye meyilli bir toplum değiliz zaten..ama bu konu ciddi derecede problem olma yolunda, sadece işe gitmek için ayda 300 ytl cebimden cıkıyor su anda, beni ciddi etkiliyor..bir seyler yapmak lazım, en azından ses duyurmak lazım, hiç bir zaman bu derecede olmamıştı..şaşırdım kaldım, işin boyutları şaka gibi oldu..
bazı gazete, dergi ve televizyonlara mailler atalım, bu kuruluşların mail adresleri burada bu başlık altında yayınlanırsa sevinirim, bilen arkadaşlarım yazsın bence buraya..böyle beklemek çok daha kötü arkadaşlar..

diğer sitelere üye olanlarda bu konuları gundeme getirsin derim, THT olarak birşeylere ön ayak olalım, yazık gerçekten, dunyanın hiç bir ulkesinde dolaylı olarak kazancının 65% ini devlete vergi olarak veren bir toplum yok..
hortumcuların açığını kapatmak hemde bunca yıldır ha babam de babam kapatmak olacak iş değil..
« Son Düzenleme: Temmuz 20, 2006, 11:36:48 ÖÖ Gönderen: ALG »

VTEC

• Administrator
    • http://www.teamhondaturkey.com
« Yanıtla #23 : Temmuz 20, 2006, 04:30:42 ÖS »
 =d> Çok doğru bir açıklama hortumcuların açığına kapatıyoruz...

Emes

« Yanıtla #24 : Temmuz 20, 2006, 05:12:51 ÖS »
Söylenecekler soylenmiş ama burası SANAL ALEM
Söylenen uygulanmadıktan sonra ister binlerce sayfa açılmın yorum yapılmın nafile ki bakırkoyden eve gelırken gordugum kımsenın bunu sallamadıgı ayrıca bızım yer hafiften yazlıkcıların geldıgı yerler gece 10dan sonra gazlayan benzinin hesabını tutmayanlarla dolu maksat karizma 3-5 defolu kıza hava atmak neyse.Biz burda bi tyarafımızıda yırtsak protesto konusunda başarı olmayız yurt dışında bi fiyat değişikliği bi sey oluyo hurra millet dısarda protesto hop geri cekıyolar.

Hadi bakalım 1-2 gün kimse araba kullanmasın desem bundan buyuk protesto olamaz heralde kım sallar kımse yok ısım surda ben oraya arabasız gıdemem falan felan otobus mınubus toplu tasıma kullanacan.Hadi %10 luk kesim boyle olsa gerisi geriside bahane araıyım Dunyanın en pahalı yakıtıyla bir yerden diger yere ulaşmaya çalışacak.

Buyrun bakalım kacımız yapabılırız bunu bu benzincilere en buyuk darbe olur.