Gönderen Konu: Benzin Fiyatları Protesto  (Okunma sayısı 8424 defa)

Typerkan

Benzin Fiyatları Protesto
« : Mayıs 29, 2008, 10:51:57 ÖÖ »
Arkadaşlar, imkanı olanlar lütfen çıktısını alıp araçlarımızın gözle görünür kısımına koyalım. Birileri artık duysun sesimizi türkiyey benzin 1 YTL 'den geliyor vergilerle bize nekadara geldiğine söylemem gerek yok sanırım..

Duyarlı olalım Lütfen..

Saygılar

can34

Ynt: Benzin Fiyatları Protesto
« Yanıtla #1 : Mayıs 29, 2008, 10:53:06 ÖÖ »
çok iyi bi protesto.yeter artık nedir bu böyle :@ :@

Typerkan

« Yanıtla #2 : Mayıs 29, 2008, 11:50:22 ÖÖ »
Ben Konsola koydum gerçi bu resmi sadece görsel olsun diye çektim ;

honda_team

« Yanıtla #3 : Mayıs 29, 2008, 12:31:20 ÖS »
Bence iyi ve doğru bişey çok haklısın erkan abicim...

HoNdA TyPe_R

« Yanıtla #4 : Mayıs 29, 2008, 02:26:21 ÖS »
erkan super olmus valla yapmak lazim

Typerkan

« Yanıtla #5 : Mayıs 29, 2008, 02:46:05 ÖS »
Arkadaşlar şunları unutbayın Dünyanın coğrafik yapı olarak boğaz, geçişler kıtalar arası iletişim, ticaretin göbeği yani hepsi Türkiyemiz üzerinden oluyor merkezi ve tam nokta bölge Türkiye.Elimizde o kadar çok değerler varki (Bor madenleri dahil yer yüzünün %60 lık ciddi bi rakamı topraklarımızın altında ) bu değerlere sahip çıkmak yerine başımızdaki ******ler topraklarımızı satıyor.
Bu yüzden bilinçli ve tepkili bi toplum olmaya çağırıyorum, duyarlı ve Atatürk'çü ilkeli arkadaşlarımızı..

RattleSnake

« Yanıtla #6 : Mayıs 29, 2008, 03:03:18 ÖS »
çok güzel ve önemli bir konuya değinmişsin ellerine sağlık uygulayalım hemen yarın yaptırıyorum hemde 10 tane eşe dosta veririm almazlarsa gece yapıştırırım milletin arabasına
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2008, 03:04:19 ÖS Gönderen: RattleSnake »

RattleSnake

« Yanıtla #7 : Mayıs 29, 2008, 03:16:44 ÖS »
Depo Doldurma Maliyeti Yılbaşına Göre Yüzde 17.5 Arttı
Yılbaşında yaklaşık 119 milyon 500 bin lira olan 50 litrelik benzinli bir otomobilin deposunu doldurmanın maliyeti 140 milyon 500 bin liraya yükseldi. Enflasyonun tek haneli rakamlara indiği Türkiye’de, uluslararası petrol fiyatlarındaki artışlar nedeniyle akaryakıt fiyatları da artış gösterdi. Yılbaşından bu yana gelen ardı ardına zamlardan sonra benzinin fiyatı yaklaşık yüzde 17.5, motorinin fiyatı ise yüzde 19.5 oranında arttı. Yılbaşında 45 litrelik Volkswagen Polo ve Ford Fiesta’nın deposu kurşunsuz benzinle yaklaşık 107 milyon 550 bin liraya, Renault Clio’nun 50 litrelik deposu ise 119 milyon 500 bin liraya doluyordu. Bugün ise 45 litrelik bir otomobilin deposunu doldurmanın maliyeti 126 milyon 500 bin, 50 litrelik otomobilin deposunu doldurmanın maliyeti ise 140 milyon 500 bin liraya çıktı. Aynı dönemle yapılan kıyaslama sonucunda 35 litrelik Fiat Panda’nın deposunu doldurmanın bedeli 83 milyon liradan 98 milyon liraya, Mercedes SLK350’nin 70 litrelik deposunu doldurmanın maliyeti ise yaklaşık 167 milyon liradan 196 milyon 700 bin liraya yükseldi. Benzinli otomobiller kadar motorinli olanlarda da depo doldurma maliyeti yüzde 20’ye yaklaşan oranlarda arttı. Motorinle çalışan bir otomobilin 50 litrelik deposunu doldurmanın maliyeti ise yılbaşından bu yana 89 milyon 500 bin liradan 107 milyon liraya çıktı. ALINTIDIR

DİKKAT EDİN ARKADAŞLAR 5 AYDA %17,5 KÜÇÜMSENECEK BİR RAKAM DEĞİL
birde çıkıpta enflasyon tek haneli rakamlara indi demiyolarmı deliriyorum

RattleSnake

« Yanıtla #8 : Mayıs 29, 2008, 03:40:46 ÖS »
Çanakkale'de 225 bin şehit veren Türk insanın hakettiği tablo

ALG

• THT
« Yanıtla #9 : Mayıs 29, 2008, 05:26:04 ÖS »
Çok çok önemli bir konuya değişmişsin. Ama bu işe durdurak demiyorlar. Resmen mahvolmuş durumdayız..
Ben benzinin bu kadar pahalanacağını hiç düşünmemiştim, ama facia boyutlarında..en garibide toplumda tepki yok hala..
Millet sessiz sedasız alıyor, hükümetde acımadan ince ince dayıyor zamları. Bu yılın sonuna doğru kurşunsuz benzinde tahmini rakam 5 ytl ye dayanması.

mutunch

« Yanıtla #10 : Mayıs 30, 2008, 07:58:38 ÖÖ »
depo 140 liradan çok daha fazlasına doluyor. son gelen zamdan önce almıştık benzin, neredeyse boştu depo ama tam anlamıyla boş değildi. 160 liraya doldu. nedir bu ya. tepkimizi bir şekilde göstermeliyiz ama nasıl. kontak kapatma olayını uygulamaya geçirmek çok çok zor. başka bir yolun bulunması lazım.

Typerkan

« Yanıtla #11 : Mayıs 30, 2008, 08:08:43 ÖÖ »
Arkadaşlar iletebildiğiniz kadar iletin herkeze, gerekirse dürtelim milleti ama beklemeyelim olucakları..

Paylaştığın bilgiler için teşekkürler "RattleSnake "

Typerkan

« Yanıtla #12 : Mayıs 30, 2008, 08:16:24 ÖÖ »
Dün iş çıkışı 50 adet bastım ve m.köy trafiğinde yani 1.5 kmlik yolda 30 dakkalık trafiğin içinde yanıma gelen bütün araçlara dağıttım hepsini tek tek alimle hatta ışıklarda durunca indim araçdan herkeze verdim adamlar direk ön konsollarına koydular.Bi dünyada hayır duası aldım :)

RattleSnake

« Yanıtla #13 : Mayıs 30, 2008, 03:23:10 ÖS »
valla bende 20 tane bastırdım ama devamı gelecek bende gece bizim apartmanın önündeki arabaların depo kapaklarına yapıştırdım ve kimsede birşey demedi babamın arabaya yapıştırdım sabah soruyor bana "benim arabanın depoya etiket yapıştırmışlar senin arabayada yapıştırmışlar" dedi bende haberim yok dedim :):)

ALG

• THT
« Yanıtla #14 : Mayıs 30, 2008, 04:39:33 ÖS »
Bu konuyu bu sitede canlı tutalım derim. Bu zammın yapanların zerre kadar umrunda değil, çünkü para hesabı, benzin hesabı, geçim hesabı yapan adamlar değil bunlar. Devletin imkanlarını sonuna kadar fazlasıyla kullanan adamlar.
Bugun bir yere giderken kara kara düşünen kaç milyon insan vardır. Böyle benzin parası olmaz, bir şekilde dikkat çekmek lazım, herkes üstüne düşeni yapmalı, Typerkan tebrik ederim, çok bilinçli ve güzel bir hareket yaptığın.

Typerkan

« Yanıtla #15 : Mayıs 31, 2008, 10:53:03 ÖÖ »

Bu konuyu bu sitede canlı tutalım derim. Bu zammın yapanların zerre kadar umrunda değil, çünkü para hesabı, benzin hesabı, geçim hesabı yapan adamlar değil bunlar. Devletin imkanlarını sonuna kadar fazlasıyla kullanan adamlar.
Bugun bir yere giderken kara kara düşünen kaç milyon insan vardır. Böyle benzin parası olmaz, bir şekilde dikkat çekmek lazım, herkes üstüne düşeni yapmalı, Typerkan tebrik ederim, çok bilinçli ve güzel bir hareket yaptığın.

Rica ederim arkadaşlar sadece vazifemizi yapmaya çalışıyoruz burda vatandaş olarak "DUYARLI" oluyoruz. Devlet bana ayda 2.000 kontor verip akrabalarıma dağıtamıyorum (millet vekilleri yakalandılar bunu yaptıkları için) eeee bir tirilyonluk mercedeslerede binmiyorum, eee akrabalarıma makam araçlarını servis olarakda veremiyorum, hakkı hukuku tam olan TCMM 'de PKK lılarda cirit atıyor, eee başkanımız türk topraklarını zaten hala ve halaaaa yabancılara satıyor kendi malıymış gibi, o toprakda türk şehit kanları yokmuş gibi peşkeş çekiyor millete, o kadar milli hasılat nere gidiyor ??? Bide acısı bizden çıkıyor ota b... zamlarla. DUR....!! Diyelim ne olursunuz bu kadar kansız olamayız bence...

Saygılar..

Typerkan

« Yanıtla #16 : Haziran 01, 2008, 10:40:46 ÖÖ »
G
Ü
N
C
E
L

By_BuGr4

« Yanıtla #17 : Haziran 01, 2008, 03:26:36 ÖS »
Bi Güncelde benden abime :)

honda_team

« Yanıtla #18 : Haziran 01, 2008, 03:31:23 ÖS »
Güünncelll hadi :D

mars

« Yanıtla #19 : Haziran 01, 2008, 09:43:46 ÖS »
yaw benzin döküp arabaları yakalım iyi bir protesto olur dicem ama benzin pahalı  >%6rol  şaka bir yana.toplumsal bilincimizi iyice yitirdik.argo tabiriyle koyun gibi olduk.bizim arabalarımız teknoloji olarak iyi.yani az yakmaya ayarlanmış son sistem arabalar.ama ne yaparsak yapalım benzin fiyatları bu şekilde devam ettikçe arabanın yapacağı pek birşey kalmıyor.benim teklifim biz bursalılar toplanalım protesto edelim fiyatları.mesela şehrin en merkezi yerinde kontok kapatıp trafiği felç edelim.gerçi şu anda felç durumda ama... :)   sizde ist. ve diğer şehirlerde yapın?zor bir iş belki jop filan yeriz ama denemeye değer??

Typerkan

« Yanıtla #20 : Haziran 03, 2008, 07:47:17 ÖÖ »
Arkadaşlar sadece sessizlik yürüyüşü yapalım...!!! Yapalım bi pankart .

Toplanalım 1. boğaz köprusununde anadolu yakasında olanlar anadolu yakasından avrupa yakasında olanlar avrupadan birer pankartla sessizce usul usul karşıdan karşıya geçelim yürüyerek ortada buluşup sonra tekrar geri dönelim..!!!!

Araçlarla gidersek (malum türk polisi ) ceva yemek vs. gibi saçmalıklar olmaz en azından diye düşündüm..! Hem böylece herkez korkmadan gelebilir.??

Seko

« Yanıtla #21 : Haziran 03, 2008, 09:48:33 ÖÖ »
update !!

8663

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Haziran 03, 2008, 10:17:12 ÖÖ »
çok güzel bir konu benden tam destek...

zamlar devam etsin arkadaşlar!!!...yoğun trafiğe ne güze çözüm bulmuş HÜKÜMETİMİZ.... benzini pahalı yap, kimse arabayla dışarıya çıkmasın. dolayısıyla trafikte sıkışmasın!!!...
toplu taşımaya da gizli gizli zam yapsınlar, otobüse de binemeyelim...

yıllık ödediğimiz Motorlu Taşıt Vergilerinin de nereye gittiğini düşündünüz mü hiç?
ben 561 lira ödüyorum, neden??? sırf arabam var diye... bu parayla ne yaptıklarının hesabını veriyolar mı? hayır!!!

çalışıyorum, kendi emeğimle 3-5 kuruş para kazanıyorum... ASGARİ ÜCRETTEN ne kadar VERGİ kesildiğinden haberiniz var mı? Gelirimizin büyük bir kısmını devlete vergi olarak ödüyoruz..
Aldığımız ekmekten bile vergi alıyolar...

Sonuç;
para kazanıyoruz diye VERGİ ÖDÜYORUZ...
paramızı harcarken VERGİ ÖDÜYORUZ...
evimiz, arabamız var diye VERGİ ÖDÜYORUZ...
ama hala doyuramıyoruz AÇ insanları...

merburvehan

« Yanıtla #23 : Haziran 03, 2008, 10:51:26 ÖÖ »
Bu adamlar nerden boşluk bulursa ordan geç**yolar ne yapıcağımızı şaşırdık.Gıda ürünlerine yapdıkları zamlarla bizi yakında aç bırakıcaklar.Bütün heryer tüm devlet kuruluşları taşaronda aynı bendede olduğu gibi benim maaşımın katılımını vermiyolar helal etmiyorum ben ve enterasanki alayıda akraba ve çevresindeki insanlar çaktırmadan ne güzel soyuyolar be ve halada mazlumun halkın cebindeki 5 kuruşta gözleri var gözünüzü TOPRAK doyursun...

Immortal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Haziran 12, 2008, 10:31:26 ÖS »
Millet Dışarda Litresine 1.000 1.100 Verirken Bizim Verdiğimiz Fiyata Bakın Bide..