Gönderen Konu: Batı Bizi Neden Sevmez?  (Okunma sayısı 10098 defa)

raspberry

• Ziyaretçi
Batı Bizi Neden Sevmez?
« : Ekim 17, 2007, 03:15:01 ÖÖ »
Batı Bizi Neden Sevmez?

“1930 yılında Hitler’den kaçarak Türkiye’ye gelen Yahudi asıllı Alman Prof. Dr. P. Neumark (Hukuk ve İktisat fakültelerinde hocaların hocası olarak ders vermiştir) ile bazı öğrencileri Boğaziçi’nde bir geziye çıkarlar. Nakleden avukat da bu toplantı içindedir. Talebelerden biri şu soruyu sorar: “Avrupa bizi neden sevmez hocam?” Prof. Neumark’ın cevabını cep defterine kaydeden avukat bu belgeden şunları okumuştu:

“Çok samimi olarak itiraf edeyim ki, Avrupalılar Türkleri gerçekten sevmezler ve sevmeleri de mümkün değildir. Türk ve İslam düşmanlığı asırlardır kilisenin ve Hristiyanların en küçük hücrelerine kadar sinmiştir. Sebeplerine gelince, not ediniz:

1- Avrupalılar sizleri Müslüman olduğunuz ve İslamiyeti yaydığınız ve Müslümanları asırlarca himaye ettiğiniz için sevmezler...

2- Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeği çok iyi bilirler. Tarihten Türk çıkarılırsa tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekirdi. Osmanlı arşivi kasıtlı olarak çürütüldü ve imha edildi.

3- Dün Avrupa’nın pazarı idiniz. Şimdi Avrupa’yı pazar yapmaya başladınız.

4- En az 400 yıl Avrupa’nın sırtında ve ensesinde at koşturdunuz.

5- Selçuklular Anadolu’yu, Osmanlılar ise Balkanlar ve Orta Avrupa’yı Hristiyan Haçlılara mezar ettiler.

6- Sizi silah ile yenemeyenler, kendilerine benzeterek, milli ve manevi değerlerinizden kopararak yendiler ve hakimiyet sağladılar. Giyiminizden yaşantınıza kadar her şeyi kendilerine benzettiler. Ahlaki değerlerinizi yıprattılar. Ve sonra kendi içinizde sizi bölmeye başladılar.

7- Selçuklu ve bilhassa Osmanlı canını, kanını ve malını İslamiyet uğruna feda etmeseydi Kuzey Afrika Orta Doğu Hristiyan ülkesi olurdu. Ve belki İslamiyet Hicaz’da azınlık olarak kalırdı. Batı her yerde İslamiyeti kendi inançlarına göre kanalize etti. Ama Osmanlı Asr-ı Saadet devrindeki inancı devam ettirdi.

8- Kilise size kin kusmaktadır. Sebepleri yukarıdadır.

9-Ben İstanbul’a geldiğimde Türkiye’de 2 üniversite vardı. Şimdi 19’a çıktı. Osmanlı devrinde medreseler köylere kadar yaygın idi. Her medresede bilim vardı. İlk denizaltıyı Osmanlı yaptı. Sizin haberiniz yok ama Avrupalı biliyor.

10- Sizler milli kimliğinize dönerseniz Avrupa’nın medeniyeti ve refahı yıkılır. Ama Batı size bu imkanı vermez...” (Mustafa Necati Özfatura, 08 Temmuz 2005)

Âyet-i kerime'lere iman etmediler, bu sözlere de aldırmadılar. Zaten derler ki: “Domuzdan post kâfirden dost olmaz.” Bunu da söyledik, bunu da işitmediler.

Dinsizliğin ismini değiştirdiler “Medeniyet” dediler, vahşetin ismini değiştirdiler “Demokrasi” dediler. Madden, manen işgal etmek için seferber haldeler. Bunlar hâlâ “Dostuz” diyorlar.

Bu profesörün hakkaniyeti gözeterek yaptığı tespitler o kadar mühimdir ki; şimdi bu tespitleri izah edeceğiz. Böylece; gerek küffarın, gerekse küffarı dost edinenlerin durumları iyice anlaşılsın.

infaztim

Ynt: Batı Bizi Neden Sevmez?
« Yanıtla #1 : Ekim 17, 2007, 03:22:13 ÖÖ »
alllah atım nerde atımı hazırlayın.gaza geldim birden :D

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 17, 2007, 05:08:26 ÖÖ »
 >=ok >=ok

mutunch

« Yanıtla #3 : Ekim 17, 2007, 08:46:42 ÖÖ »
ellerine sağlık Eylül. tam da bu günlerde üzerimize bu kadar fazla oyun oyanırken güzel noktalara değinilmiş.

kadir EMİŞTEKİN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 17, 2007, 08:51:28 ÖÖ »
cok guzel bi yazı p.için saol

aSil

« Yanıtla #5 : Ekim 17, 2007, 09:36:10 ÖS »
Yazılanların çoğuna katılıyorum fakat "milli kimlik" diye bahsedilen salt Osmanlıcı kimlik ise ben ona katılmam. Bizim asıl kimliğimiz M. Kemal Atatürk devrimleriyle oturmuştur. Yazıda "Giyiminizden yaşantınıza kadar her şeyi kendilerine benzettiler." cümlesi her yöne çekilebilir. Evet sarığı, şalvarı bırakıp daha Avrupai giyinmeye başladık ama bu kesinlikle olumlu bir gelişmedir. Yani her ne kadar yazının geneline katılabilinirse de bence içinde iyi yorumlanması gereken kilit noktalar vardır. Sevgili raspberry bizimle yazıyı hangi kaynaktan edindiğini de belirtirsen daha sağlıklı olacaktır.

Not: Kendi yorum ve düşüncelerimdir. Sıkı Osmanlı'cı arkadaşlar olabilir. Onlar farklı yorumlayabilir. Saygı duyarım.  
« Son Düzenleme: Ekim 17, 2007, 09:37:17 ÖS Gönderen: aSil »

raspberry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 17, 2007, 10:04:29 ÖS »

Yazılanların çoğuna katılıyorum fakat "milli kimlik" diye bahsedilen salt Osmanlıcı kimlik ise ben ona katılmam. Bizim asıl kimliğimiz M. Kemal Atatürk devrimleriyle oturmuştur. Yazıda "Giyiminizden yaşantınıza kadar her şeyi kendilerine benzettiler." cümlesi her yöne çekilebilir. Evet sarığı, şalvarı bırakıp daha Avrupai giyinmeye başladık ama bu kesinlikle olumlu bir gelişmedir. Yani her ne kadar yazının geneline katılabilinirse de bence içinde iyi yorumlanması gereken kilit noktalar vardır. Sevgili raspberry bizimle yazıyı hangi kaynaktan edindiğini de belirtirsen daha sağlıklı olacaktır.

Not: Kendi yorum ve düşüncelerimdir. Sıkı Osmanlı'cı arkadaşlar olabilir. Onlar farklı yorumlayabilir. Saygı duyarım.  
bana bu yazı mail olarak geldi ve bende bugunlerde yaşadıgımız sorunlardan dolayı buraya koydum.

tuner zafer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ekim 17, 2007, 10:15:45 ÖS »
-Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeği çok iyi bilirler. Tarihten Türk çıkarılırsa tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekirdi. Osmanlı arşivi kasıtlı olarak çürütüldü ve imha edildi

-Dinsizliğin ismini değiştirdiler “Medeniyet” dediler, vahşetin ismini değiştirdiler “Demokrasi” dediler. Madden, manen işgal etmek için seferber haldeler. Bunlar hâlâ “Dostuz” diyorlar

>=ok >=ok

ALG

• THT
« Yanıtla #8 : Ekim 17, 2007, 10:28:36 ÖS »
Osmanlıya hep hayran olmuşumdur, fakat çöküş dönemindeki Osmanlıya değil. Burada çok ince bir ayrıntı hatta yol ayrımı var. M.Kemal Atatürk ün ve etrafındaki vatanperverlerin bu yol ayrımını çok iyi kavrayıp bizi "medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavarın" kucağına bırakmamışlarsa ulu öndere ve milli mücadele neferlerine saygı duymayı ihmal etmemeliyiz.

Evet, islamiyet ve Türklük kavramı Osmanlının kılıcı ve sancağı altında yücelmiş ve yüzyıllar boyuda sürmüştür..Fakat ne yazıkki mevcut varlığı yada istikrarı koruyamamışız.

Özünde Osmanlıyla gurur duymak, fakat sözündede M.Kemal Atatürk ü saygı ve rahmetle anmak her Türk vatandaşının boynunun borcudur..

aSil

« Yanıtla #9 : Ekim 17, 2007, 10:33:07 ÖS »

Osmanlıya hep hayran olmuşumdur, fakat çöküş dönemindeki Osmanlıya değil. Burada çok ince bir ayrıntı hatta yol ayrımı var. M.Kemal Atatürk ün ve etrafındaki vatanperverlerin bu yol ayrımını çok iyi kavrayıp bizi "medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavarın" kucağına bırakmamışlarsa ulu öndere ve milli mücadele neferlerine saygı duymayı ihmal etmemeliyiz.

Evet, islamiyet ve Türklük kavramı Osmanlının kılıcı ve sancağı altında yücelmiş ve yüzyıllar boyuda sürmüştür..Fakat ne yazıkki mevcut varlığı yada istikrarı koruyamamışız.

Özünde Osmanlıyla gurur duymak, fakat sözündede M.Kemal Atatürk ü saygı ve rahmetle anmak her Türk vatandaşının boynunun borcudur..

Abicim aynen katılıyorum sana ve ekliyorum... M. Kenal Atatürk'ü saygı ve rahmetle anmakla kalmayıp onun emanetlerine ve kazandırdıklarına gözümüz gibi bakıp, sahip çıkmalıyız. O Batı'yı çok güzel tahlil edip, bizlere dersler vermiştir. Onun düşüncelerini okuyup iyi anlamak gerekir. İyi anlayamadığımız için kaybettik...  

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 17, 2007, 10:33:41 ÖS »
Asile Sonuna Kadar Katılıyorum . Osmanlı Veya Başka Birileri Benim Özüm Değil . Ben Türküm İşte Cevap Budur ..
(Kendi Düşüncelerim)

raspberry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ekim 17, 2007, 10:37:41 ÖS »
hepimiz ATATÜRK çocuklarıyız ve onun yolunda ilerliyoruz ama şunuda unutmayalım kökenimiz nerden geliyor osmanlıdan

ALG

• THT
« Yanıtla #12 : Ekim 17, 2007, 10:39:26 ÖS »
şu aşşağıdaki dörtlüğe bakın, ve şairin anlattığı yada kızdığı medeniyetle bu yazıdaki medeniyet serzenişi arasındaki farka bakın; bu yazıdaki manası bana hiç hoş mesajlar vermiyor..

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar.
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

tarihten ders almalıyız, medeniyete sırtımızı dönmemeliyiz, bağnazlığa paye vermemeliyiz..

en önemlisi akıllı olmalıyız..bu vatanı mollalar kurtarmadı..unutmamalıyız..gaza gelmeden bugünün kıymetini bilelim arkadaşlar..

beterin beteri var unutmayalım...

Tolga-R

« Yanıtla #13 : Ekim 17, 2007, 10:45:08 ÖS »

kanımın son damlasına kadar katılıyorum söylediklerine ..

ALG

• THT
« Yanıtla #14 : Ekim 17, 2007, 10:46:42 ÖS »
Valla şunuda eklemek gerek, Osmanlı torunu olmaktan ve onun mirası üzerinde yaşıyor olmaktan gurur ve onur duyarım.

NLY11

« Yanıtla #15 : Ekim 17, 2007, 10:46:49 ÖS »

=d> >=ok

aSil

« Yanıtla #16 : Ekim 17, 2007, 10:46:57 ÖS »

hepimiz ATATÜRK çocuklarıyız ve onun yolunda ilerliyoruz ama şunuda unutmayalım kökenimiz nerden geliyor osmanlıdan

Osmanlı bir devlettir. "Köken" çok daha farklı olgudur. Köken Türk'lüktür. Osmanlı çok uluslu bir devletti. Türkler dışında bir sürü farklı kökenden insan yaşamaktaydı. O yüzden Osmanlı'yı köken diye kabul etmek çok yanlıştır. Osmanlı döneminin en güçlü ve ilim olarak da en ileri olan devletlerdendi. Ama bu bir döneme kadardı.  

infaztim

« Yanıtla #17 : Ekim 17, 2007, 10:49:48 ÖS »
göktürkünden uyguruna hunundan selçuklusuna ordan osmanlısına hepsi bizim tarihimizdir.geçmişe sahip çıkıp geçmişe dalmamalıyız.önümüze bakarkenden geçmişi çiğnememeliyiz.dünya düşününki tarihimize hayran bu tarihi yazan ecdadın torunlarına bakınızki atalarına isyan....hepimizin tarihi bu değiştirilemez.sevip sevmemekte herkes hürdür sevene aferin sevmeyene kahredin yaklaşımı etik olmaz.herkesin görüşüne saygı sonsuzdur.kim ne derse desin bu ecdat bizimdir yazdı8kları tarih ismimizdir.en önemli payda hepimiz türküz ve ne mutlu türküm diyene.

ALG

• THT
« Yanıtla #18 : Ekim 17, 2007, 10:51:41 ÖS »
Şimdiden yazayım, bu sohbeti kim baltalarsa, yorumlarıyla birini incitirse mesajını silerim..

Konu kilitlenmeden sohbet edebilme ortamı olsun burada.

tuner zafer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ekim 17, 2007, 10:54:50 ÖS »

göktürkünden uyguruna hunundan selçuklusuna ordan osmanlısına hepsi bizim tarihimizdir.geçmişe sahip çıkıp geçmişe dalmamalıyız.önümüze bakarkenden geçmişi çiğnememeliyiz.dünya düşününki tarihimize hayran bu tarihi yazan ecdadın torunlarına bakınızki atalarına isyan....hepimizin tarihi bu değiştirilemez.sevip sevmemekte herkes hürdür sevene aferin sevmeyene kahredin yaklaşımı etik olmaz.herkesin görüşüne saygı sonsuzdur.kim ne derse desin bu ecdat bizimdir yazdı8kları tarih ismimizdir.en önemli payda hepimiz türküz ve ne mutlu türküm diyene.

>=ok >=ok  =d> =d> =d>
Özümüzdür Osmalı Bizim.Osmanlıyı hiçe atmak bi kenara koymak yakışmaz  >%Sakin

infaztim

« Yanıtla #20 : Ekim 17, 2007, 10:56:41 ÖS »
aynen.güzel bi paylaşım olsun.kalp kırmadan rencideye gitmeden  >=ok

aSil

« Yanıtla #21 : Ekim 17, 2007, 10:58:57 ÖS »
Tarihi kimse inkar edemez. Geçmişi kimse inkar edemez. Bazı başarılar övülür, bası hatalar eleştirilir. Güzel olan başarıların devamı, hatalardan ders alınıp giderilmesidir. Aslolan İslam'ın laik yorumu ile farklılığını gösteren Türkiye'mizi dünyanın en gelişmiş, en medeni ve en güçlü ülke konumuna çıkarmaktır. O yüzden tarihten ibret alınmalıdır. Ulus-devlet düşüncesiyle hareket etmektir. Ne mutlu Türk'üm diyene, Türklüğü iliklerine kadar hissedip, benliğine sahip çıkana. Özentilikden uzak durana.

Herkese saygı ve sevgiler.

infaztim

« Yanıtla #22 : Ekim 17, 2007, 11:00:20 ÖS »
işte böyle  >=ok ne geçmişe dalmalı ne geçmişi inkar etmeli  >=ok

raspberry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ekim 17, 2007, 11:01:26 ÖS »

Tarihi kimse inkar edemez. Geçmişi kimse inkar edemez. Bazı başarılar övülür, bası hatalar eleştirilir. Güzel olan başarıların devamı, hatalardan ders alınıp giderilmesidir. Aslolan İslam'ın laik yorumu ile farklılığını gösteren Türkiye'mizi dünyanın en gelişmiş, en medeni ve en güçlü ülke konumuna çıkarmaktır. O yüzden tarihten ibret alınmalıdır. Ulus-devlet düşüncesiyle hareket etmektir. Ne mutlu Türk'üm diyene, Türklüğü iliklerine kadar hissedip, benliğine sahip çıkana. Özentilikden uzak durana.

Herkese saygı ve sevgiler.
bende bunu demek ıstemıstım ama ustu kapalı olarak yazdıgım ıcın yanlıs anlasılma olmus sanırım

infaztim

« Yanıtla #24 : Ekim 17, 2007, 11:08:34 ÖS »
ama unutulmamalıdır ve es geçilmemelidirki hala tüm avrupa bize osmanlı gözüyle bakıyo budda şunun delilidir biz onların torunlarıyız.sevip yüceltmeliyiz yaptıkları yanlışları irdeleyip aynılarını yapmamalıyız.türkiye cumhuriyeti osmanlının mirasçısıdır.aynı topraklar üzerine kurulu bir cumhuriyet devletidir.soy ırk  din aynıdır.devleti aliyyei osmaniye idik şimdi ise türkiye cumhuriyetiyiz.değişen tek şey yönetim şeklidir.ve yönetim şekl,inin değişmesi yapılmış olan en geçerli devrim ve en yararlı uygulamadır.tekrar söylüyorum arkadaşlar ne osmanlı ayrılır türkiyeden nede türkiye ayrılır osmanlıdan.