Gönderen Konu: Basınçlı oto yıkama  (Okunma sayısı 7966 defa)

ozgur_hamdi

Basınçlı oto yıkama
« : Aralık 24, 2009, 07:09:16 ÖS »
Arkadaşlar oto yıkamacılarda yaşadığım sorunlardan sonra basınçlı oto yıkama almaya karar verdim.Edindiğim bilgilere göre püskürtmeyi en az 30 cm den yapmaları gerekirken yıkamacılar dahada yakından kirler çıksın derken benim boyada çıktı.Aklımda iki ürün var bilgisi ve tecrübesi olanlar varsa yardımda bulunsunlar,GALİLEE GHPW 1500 120 BAR fiyatı 143 TL,KARCHER K2-16 100 fiyatını daha araştırmadım ama yıkama konusunda en iyisi karcher diye duydum bu modeli en düşük olanı 100 barlık.

dewo

Ynt: Basınçlı oto yıkama
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2009, 07:15:22 ÖS »
ben koctasdan almıstım 100 tly 100 bar gayet ıyı

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2009, 07:38:24 ÖS »
Arkadaslar nasil kullaniyoruz peki o yikama aparatini? Normal su hortumuna mi takiyoruz??

ERT

« Yanıtla #3 : Aralık 24, 2009, 07:50:37 ÖS »
normal su (bahce hortum) gırıs yerıne normal durgun suyu takıyosun ufak bı pratık makıne zaten o basıncı hale cevırıyor yıkamacılardakı gıbı tabancasıda var hatta sampuan haznesı falanda var guzel bıse :) bende almak ıstıyorumda sıra gelmedı bı turlu arkadasımda vardı gayet hoş yanı

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 24, 2009, 07:51:30 ÖS »
normal su (bahce hortum) gırıs yerıne normal durgun suyu takıyosun ufak bı pratık makıne zaten o basıncı hale cevırıyor yıkamacılardakı gıbı tabancasıda var hatta sampuan haznesı falanda var guzel bıse :) bende almak ıstıyorumda sıra gelmedı bı turlu arkadasımda vardı gayet hoş yanı

eee baya kullanisli birseymis o zaman, yani artik yikamacilara ugramayacagiz oyle mi?

ERT

« Yanıtla #5 : Aralık 24, 2009, 07:54:20 ÖS »
kapının onunde musaıt bı yerın varsa bencede ugramayabılırsın hortum cıkarıp yıkıyosan bence senınde alman gerekır o suyla bayagı zaman kaybı ve tuketım harcanıyo cunku boyle daha basıt ve basınclı su var yeterkı hortum ve yıkanan bı yer olsun =)

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Aralık 24, 2009, 07:55:40 ÖS »
kapının onunde musaıt bı yerın varsa bencede ugramayabılırsın hortum cıkarıp yıkıyosan bence senınde alman gerekır o suyla bayagı zaman kaybı ve tuketım harcanıyo cunku boyle daha basıt ve basınclı su var yeterkı hortum ve yıkanan bı yer olsun =)

Sokakta apartmanin onunden bahsediyordum ERT

Acaba komsularin camlarinida kirletir miyim? :D

ERT

« Yanıtla #7 : Aralık 24, 2009, 07:57:54 ÖS »
sen bence al bu makıneden =)

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 24, 2009, 07:58:50 ÖS »
sen bence al bu makıneden =)

Uehuehauhe. Komsularla kavga etmesek bari, zaten 4.kattan elektrik uzatma kablosu priz uzatiyorum pasta atmak icin arabaya, bunuda yaparsam tam yikamaci olurum. :D

ERT

« Yanıtla #9 : Aralık 24, 2009, 08:01:00 ÖS »
fazla yıkarsan sıkayet ederler zaten cok su harcıyosun dıye dıkkat et aman =)

ufuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Aralık 24, 2009, 08:01:18 ÖS »
Sokakta araba yıkamak yasak samet . Bizi komşulardan biri şikayet etti merter  belediyesi anında damladı :))

ERT

« Yanıtla #11 : Aralık 24, 2009, 08:04:03 ÖS »
evet su tuketımı onemli oldugu sıralar sıkayet edene para odulu vardı hatta hatırlarsanız halı falan yıkayanları sokakda , araba yıkamakda aynı seymıs =) halen devm edıo sanırım

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Aralık 24, 2009, 08:31:39 ÖS »
Sokakta araba yıkamak yasak samet . Bizi komşulardan biri şikayet etti merter  belediyesi anında damladı :))

Hadi ya abi yasak oldugunu biliyordumda, oyle komsularimizin oldugunu bilmiyordum.. :D Dusunsene ben basincli tabancayla cikmisim sokaga herkese tazzikli su veriyorum.. ;D ;D

ufuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Aralık 24, 2009, 08:32:42 ÖS »
Belediyede ceza kağıdı verir sorun yok :)

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Aralık 24, 2009, 08:37:21 ÖS »
Bu basincli tabanca yalan olacak gibi ...

ERT

« Yanıtla #15 : Aralık 24, 2009, 08:41:18 ÖS »
ceza kagıdıda nakit demek sorun bencede yok :) :)

ERT

« Yanıtla #16 : Aralık 24, 2009, 08:41:47 ÖS »

bahcen olcak ozaman daha super olur işte..

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Aralık 24, 2009, 08:43:20 ÖS »

bahcen olcak ozaman daha super olur işte..

Bir yandan bahcendeki gulleri, cicekleri, bocukleri, papatyalari, arilari sulayacaksin, bir yandanda fosur fosur arabani yikayacaksin..

Basinada bir tane hasir sapka mexico havasi tarzinda, boynunda altin kolye.. :D

Ne guzel olur be :)

freestyle

« Yanıtla #18 : Aralık 24, 2009, 08:45:56 ÖS »
garajın olçak bitane önünde bahçesi tr de zor ama yurt dışında böle şeyler hayalimdir hep

Ser-G

« Yanıtla #19 : Aralık 25, 2009, 04:21:06 ÖS »
bende kapının önünde yıkıyorum kimse şikayet etmiyor komşular sağlsun ama o kadar yüksekten kablo felan uzatmana ne gerek var ki bizim evin altında sucu var elektrikli süpürgeyi oraya takıyorum ama hortumu evden cekiyorum. tabi girişin üstü olunca biraz zahmetsiz oluo :) esnaf abiler yok mu yaw.

makine işi de mantıklı aslında 10 kere yıkamacıya vereceğin parayla bi makine almak ...

black rock

« Yanıtla #20 : Aralık 25, 2009, 04:41:34 ÖS »
valla durumu olan için güzel.yani yıkayabilecek yeri olan için.
10 yıkama parasına kendi makinana sahip oluyosun.gayet hoşş.

ozgur_hamdi

« Yanıtla #21 : Aralık 25, 2009, 11:00:59 ÖS »
Bugün koç taş tan black and decker markalı 100 bar basınçlı olanından aldım.Eve gelince test ettim gerçekten az suyla ve kısa zamanda işlem tamam.Şampuan haznesine şampuanımıda attım aynı yıkamacılar gibi köpüklü.Yıkaması çok zekli tek zaman alan kurulamak varın artık siz düşünün.Dediğiniz gibi 10 yıkamada parasını çıkartıyor.Yıkama yeri olanlara tavsiye ederim.

ERT

« Yanıtla #22 : Aralık 26, 2009, 07:44:24 ÖÖ »
fıyatı nedır abı?

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Aralık 26, 2009, 08:25:30 ÖÖ »
Bugün koç taş tan black and decker markalı 100 bar basınçlı olanından aldım.Eve gelince test ettim gerçekten az suyla ve kısa zamanda işlem tamam.Şampuan haznesine şampuanımıda attım aynı yıkamacılar gibi köpüklü.Yıkaması çok zekli tek zaman alan kurulamak varın artık siz düşünün.Dediğiniz gibi 10 yıkamada parasını çıkartıyor.Yıkama yeri olanlara tavsiye ederim.

Sen nerede yaptin yikamayi Ozgur? Bahce falan mi var? Cok iyi valla, helal olsun, gule gule kullan.. :)

carousal

« Yanıtla #24 : Temmuz 06, 2012, 07:39:29 ÖS »
Aracımı çok az yıkatmama rağmen, bu basınçlı su tabancaları benim aracıma da bir hayli zarar veriyor. Ciddi anlamda basınçlı yıkamacılardan uzak durmaya çalışıyorum, arabanın boyası olsun-plastik aksamı olsun-kaporta birleşim yerleri olsun her yeri zarar görüyor.

Bıcı bıcılar da boyayı çiziyor, arabayı bu sebeple neredeyse hiç yıkatamıyorum.

Kendi makinamı alıp yıkayacak ortamım da yok, ev ile araç arasındaki mesafe 50-60 metreden fazla. Bu sebeple sadece camları su ile temizliyorum, yağmur yağınca da araç temizleniyor.

Tatil yörelerinde duşlar var, aracı altına çekip istediğiniz gibi yıkayabiliyorsunuz, bu tarz sistemlerden büyükşehirlerde de olsa güzel olurdu aslında.
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2012, 07:40:31 ÖS Gönderen: carousal »