Gönderen Konu: BAŞIMA NELER GELDİ NELER :( :(  (Okunma sayısı 6113 defa)

TuRKiSh.Dj

BAŞIMA NELER GELDİ NELER :( :(
« : Eylül 19, 2011, 10:58:21 ÖS »
Pazar günü istanbula gitmiştim. Eniştemlere misafirliğe. Neyse evde otururken canımız sıkıldı dedik ki ortaköye gidelim kumpir yemeye. Karar verildi. Evden çıktık arabanın yanına geldik. 5 kişi gidicez hesapta. Dediler ki çantalarımızı bagaja koyalım yanımıza yer kaplamasın. Neyse açtım bagajı, anahtarda elimde. Anahtarı koydum bagajın içine. Çantaları yerleştirdim, bagaj pat bi kapandı. Araba da kitledi mi kendini.. Anahtar kaldı bagajda. Napsak napsak düşündük. HONDA yol yardımı aradım. Adamlar dedi ki;
Aracınızın markası ne : Honda civic Sedan 2011 dedim.
adam dediki; bu araçlarda üst düzey güvenllik önlemi var. kapıyı servis dışında açmanız imkansız.. kaskonuz var mı diye sordu. Evet var dedim. O zaman size çekici gönderiyim dedi aracı servise çeksinler serviste de açsınlar. dedim ki ne kadar maliyeti. benim bilgim yok dedi. ama tahminen 220-230 civarı dedi. dedim çok tuzlu olmaz.. saat te gece 23:45 falan. adam dediki aklınızda başka bişey varsa denemeyin dedi araca zarar verirsiniz. tamam dedim kapattım. sonra eniştemin tanıdığı çilingir varmış. araba,ev,kasa falan açıomuş. adam bankalarla falan çalışıyomuş.
dedim ara bakalım enişte gelsin bi baksın. adamı aaradık, yarım saat sonra geldi. adamın çantasında hani bu tansiyon aletlerinin şişirme süngeriyle pompası varya onlardan vardı. şoför kapısının arasına soktu onu pompayla şişirdi kapı aralandı 1 parmak kadar. 1 metre tel vardı elinde. onunla kapı kolunu çekmeye çalıştı. dedim abi öyle açmaz. araba kitleyince kapı kolları boşa çıkıyo. ondan sonra telle hani içerden kilitleme düğmesi varya ona bastı. dedim öylede açmaz. elektriği kesiyo kitlenince. adam dedi o zaman yapcak başka bişey yok.
Adam tam malzemeyi topladı. dedim abi anahtar bagajda kaldı. bagaj kolunu çekebilir misin dedim kapının yanında. çekerim dedi. soku tekrar teli kanca şeklinde. pat bi kaldırdı bagaj açıldı. alarm falan çalmaya başladı. susturdum hemen anahtarı alıp.

adam dediki daha önce niye sölemedin ugrastık o kadar. dedim abi o telaşla aklıma o mu geldi.
neyse ucuz atlattık yani. Adam 50 liraya tav oldu.
he bu arada kelebek camıda gelmişti aklıma ama kıyamadım ona.
50 lirayla kapatmış olduk yani..
ama ilk defa başıma böle bişey geldi baya korktum açıkçası..

Kafanızı ağrıttım biliyorum ama paylaşmak istedim..

doan

Ynt: BAŞIMA NELER GELDİ NELER :( :(
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2011, 11:10:37 ÖS »
geçmiş olsun. ucuz atlatmışsınız

drmoz

« Yanıtla #2 : Eylül 19, 2011, 11:20:27 ÖS »
çok güzel yöntem, kelebek camından daha mantıklı :)

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #3 : Eylül 19, 2011, 11:36:29 ÖS »
çok güzel yöntem, kelebek camından daha mantıklı :)

tamam güzel yöntem ama göz göre göre de kıyamıyo insan yaa

TURQAZ

« Yanıtla #4 : Eylül 19, 2011, 11:36:41 ÖS »
adama bak işin kompedanı :)) tel felan varsa alsaydın belki işine yarar o muhitteki arkadaşların

geçmiş olsun

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #5 : Eylül 19, 2011, 11:48:00 ÖS »
adama bak işin kompedanı :)) tel felan varsa alsaydın belki işine yarar o muhitteki arkadaşların

geçmiş olsun

eyw saolun..
abicim tel normal bi tel değil. hani hayatımda hiç tel görmesem bu ne dicektim ama :D
adam onu bildiğin ağaç makasıyla büküyor neredeyse :D
bükülmüyoda. o kadar da kalın bi tel değil halbuki

faw13

« Yanıtla #6 : Eylül 20, 2011, 12:07:46 ÖÖ »
aklınızda bulunsun kapı kilidini açtıktan sonra 30 sn içinde kapıları açmazsanız araç kendini geri kilitler (yanlışlıkla kilit açmaya karşı koruma) ama kapıları açtıktan sonra sizden bir tepki gelene kadar geri kilitlemez

ayrıca dip not, kapılar kilitlendikten sonra araç merkezi kilit düğmesinin elektriğini kesmiyor, basarsanız açar ama alarm da başlar ötmeye

ve ayrıyetten çok geçmiş olsun gene ucuza çıkmışsınız

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #7 : Eylül 20, 2011, 12:41:05 ÖÖ »
aklınızda bulunsun kapı kilidini açtıktan sonra 30 sn içinde kapıları açmazsanız araç kendini geri kilitler (yanlışlıkla kilit açmaya karşı koruma) ama kapıları açtıktan sonra sizden bir tepki gelene kadar geri kilitlemez

ayrıca dip not, kapılar kilitlendikten sonra araç merkezi kilit düğmesinin elektriğini kesmiyor, basarsanız açar ama alarm da başlar ötmeye

ama telle içeriden kilit açma düğmesine bastı adam tık bile demedi. açmadı kapıları :S

bozdemir

« Yanıtla #8 : Eylül 20, 2011, 07:19:21 ÖÖ »

Geçmiş olsun. Bu tarz işler başıma gelmesin diye anahtarı her zaman kontağın üzerinde bırakmaya çalışırım. Bir keresinde bagajdan eşyaları alırken anahtarı koymuşum bende sonra da unutmuşum ve tesadüfen bagajı kapatacağım sırada dikkatimi çekti de öyle aldım. Kendime ders çıkardım sonra tabi :)

ilker KAPLAN

« Yanıtla #9 : Eylül 20, 2011, 07:29:36 ÖÖ »
Bız buna klasık turk aklı dıyoruz :))
Gecmıs olsun...

adnyldz

« Yanıtla #10 : Eylül 20, 2011, 08:39:44 ÖÖ »
toprağım söleseydın ben getirirdim sana yedek anahtarını neden uğraştın okadar :)
Geçmiş olsun...

sanli90

« Yanıtla #11 : Eylül 20, 2011, 08:52:13 ÖÖ »
Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın...

faw13

« Yanıtla #12 : Eylül 20, 2011, 10:01:05 ÖÖ »

ama telle içeriden kilit açma düğmesine bastı adam tık bile demedi. açmadı kapıları :S

ilginç olmuş ben denemiştim aracın içinde kilitleyip bekledim biraz sonra düğmeye bastım kapıları açıp alarmı çalıştırmıştı belki belirli bir süre sonra onu da kapatıyordur orasını bilemiycem

TURQAZ

« Yanıtla #13 : Eylül 20, 2011, 10:16:33 ÖÖ »

geçmiş olsun

eyw saolun..
abicim tel normal bi tel değil. hani hayatımda hiç tel görmesem bu ne dicektim ama :D

Allah bildiği gibi yapsın seni :)) tel dediysek telefonun kısaltması olarak  yazmıştım o nu  >%6rol >%6rol

Castiel

« Yanıtla #14 : Eylül 20, 2011, 12:33:07 ÖS »
geçmiş olsunn

bu arada alarm muhabbetını okuyunca bende sormak ıstıyorum

gecen nasıl yaptıgımı hatırlamıyorum ama eşim kapıyı açtı alarm calmaya basladı :D

bızım arabalarda standart alarmmı var yaww baskasından gelıyo zannettım ama resmen benım araba öttü :)

bizim arabalarda gömülü alarm varmı ? bana arabayı alırken kımse bahsetmedı bundan :)

faw13

« Yanıtla #15 : Eylül 20, 2011, 12:38:14 ÖS »
camlarda stickerı var :) kapı dışardan (kumanda ya da kapı kolundaki anahtar deliği) kilitlenince devreye girer, herhangi bir şekilde kumanda veya aracın kendi anahtarı kullanılmadan kapı, bagaj açılınca veya motor çalıştırılınca devreye girer, misal aracın içinde otururken kumanda ile kapıyı kilitleyin, göstergelerdeki kırmızı güvenlik ışığı yanıp sönmeye başlasın, sonra kilidi açmadan anahtarı takıp kontağı çevirin alarm ötmeye başlasın :D ya da motoru kapatıp sürücü kapısını açıp kapatın ama araçtan inmeyin sonra kapıyı kilitleyin, sonra içerden merkezi kilit düğmesine basın, gene çalmaya başlar

Castiel

« Yanıtla #16 : Eylül 20, 2011, 01:57:48 ÖS »
:) tesekkurler bilgi için valla bilmiyordum :)

eşim diyorki sustur şu alarmı diyorumki ne alarmı yaww :D resmen beynim algılamadı o anı :D

ilginç bir alarm mekanizmasıymıs hehe

tesekkurler tekrar :)

HondaCivic10

« Yanıtla #17 : Eylül 20, 2011, 04:42:10 ÖS »
Geçmiş olsun o an ve bekleyiş çok kötü bişey insanın aklı resmen kitleniyor bişey gelmiyor aklına.

asilkan01

« Yanıtla #18 : Eylül 20, 2011, 08:18:21 ÖS »
geçmiş olsun.

battalgazi

« Yanıtla #19 : Eylül 20, 2011, 08:46:50 ÖS »
Geçmiş olsun başımıza gelirse aynı yöntemle hallederiz

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #20 : Eylül 20, 2011, 09:56:56 ÖS »
kelebek camı kırmadığınız iyi olmuş felaket rüzgar sesi yapmaya başlıyor. adam gibi yapıştırılamıyor da.

böyle durumlarda arka kapı camını kırmak daha mantıklı takılırken yapıştırma yok. ses sorunu olmuyor.

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #21 : Eylül 21, 2011, 11:29:03 ÖÖ »
adam öle dedi ya kelebek camını kırcan ya da çekiciyle götürcen servise dedi. Bende içimden dedim türk ün aklına illa bişey gelir :D geldi de :D

ateşbey

« Yanıtla #22 : Eylül 21, 2011, 11:43:49 ÖÖ »

geçmiş olsun

eyw saolun..

Allah bildiği gibi yapsın seni :)) tel dediysek telefonun kısaltması olarak  yazmıştım o nu  >%6rol >%6rol

:):):)

serci

« Yanıtla #23 : Eylül 23, 2011, 05:49:36 ÖS »
valla aynı sey bana da oldu ef nın kapılar kılıtlendı ilşk arabam işte tecrübesiziz,sen git ön söför camını esnetıyım derken gümm cam patladı 80 tl gittim cam taktırdım,arkadasım bana kelebeği kır dedi yok kıyamam kırılmasın dedım ben kastırıp acıcam diye ön kapı camından olduk..

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #24 : Eylül 23, 2011, 07:33:28 ÖS »
:D :D :D :D geçmiş olsun sanada :D