Gönderen Konu: Bal gibi ihmal  (Okunma sayısı 994 defa)

HONDA

  • Ziyaretçi
Bal gibi ihmal
« : Aralık 22, 2005, 11:56:41 ÖÖ »


Menekşe’de raylardan geçen gence çarpan banliyö treninin durduğu, arkadan gelen trene haber verilmedi. Küçükçekmece’den hareket eden tren, kaza yapan trene arkadan çarptı. Allah’tan kaza ucuz atlatıldı; sadece 14 kişi yaralandı.

FLORYA-Sirkeci seferini yapan 80065 nolu banliyö treni, dün Menekşe istasyonu girişinde raylardan karşıdan karşıya geçmeye çalışan Cüneyt Kantar’a çarptı. Saat 16.00’da trenin çarptığı Kantar yaralanırken, makinist Mustafa Berke ve bazı yolcular yaralı gencin durumunu kontrol etmek için aşağıya indi.

Uyarı yapılmadı

Bu sırada yaşanan kargaşa nedeniyle bir sonraki seferi yapan banliyö treni kazadan haberdar edilemedi. Küçükçekmece İstasyonu’ndan Menekşe’ye doğru hareket eden makinist Şükrü Haseki yönetimindeki tren, uyarı işareti almadığından, virajı döner dönmez önünde duran treni görerek fren yapmasına rağmen çarpışmayı önleyemedi.

14 yaralı var

Kazada banliyö trenlerindeki yolculardan 10’u hafif, 14 kişi yaralandı. Yaralılar ambulanslarla İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Trenin çarptığı Cüneyt Kantar ise ağır yaralanarak özel Doğan Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyat edildi. Kazada öndeki trenin son vagonunun arka tekerlekleri raydan çıktı. Çarpan trenin lokomotifi ile arkasındaki vagonda hasar meydana geldi. TCDD 1. Bölge Müdürü Üzeyir Ülker, "Kazada sinyalizasyon hatası yoktur. Olay, öndeki trenin önüne bir vatandaşın geçmesi sonucu meydana gelmiştir. Bu kişinin intihar için mi, treni fark etmeyerek mi önüne geçtiğini henüz bilmiyoruz" dedi.memopad

  • Ziyaretçi
Bal gibi ihmal
« Yanıtla #1 : Aralık 22, 2005, 12:17:09 ÖS »
gerçekten büyük ihmal..

her gün bu banliyö hattını kullanarak işe gidiyorum. Umarım böyle bir şey bizim başımıza da gelmez...

bir an önce bu hatların modern metro hatlarına dönüştürülmesi gerek.

ALG

  • İleti: 6376
    • THT
Bal gibi ihmal
« Yanıtla #2 : Aralık 22, 2005, 05:25:00 ÖS »
yıl olmus 2006 yasanan olaylara bak yaa..abudik gubudik reformlar yapıldı bu ülkede ama bi şu siyasiler yapmadı reformu kafalarında..neler gördük geçirdik bu ülkede yaw..sular temizdir deyip televizyon ekranından su icen sonrada hastanelik olan siyasiler...radyasyonlu çayı halkın karsısında yudumlayıp bakın ben öldummü diyenler...!

seç begen usülü oldu yurdum..itinayla felaket yasanılır, yaşatılır..sonra pis pis sırıtılır.....

Maverick

  • Ziyaretçi
Bal gibi ihmal
« Yanıtla #3 : Aralık 22, 2005, 05:35:48 ÖS »
burası Türkiye ne yazıkkı alışmak lazım bunlara.... :mad:

EROLL

  • Ziyaretçi
Bal gibi ihmal
« Yanıtla #4 : Aralık 22, 2005, 06:15:07 ÖS »
ee yuhh yani nedenirki buuna..