Gönderen Konu: Az önce Yetkili bayide başıma gelenler...  (Okunma sayısı 3612 defa)

sanli90

Az önce Yetkili bayide başıma gelenler...
« : Mart 04, 2010, 03:37:25 ÖS »
Merhaba arkadaşlar

Az önce başıma gelen olay baştan söyleyeyim Honda servisi değil ve araçta Honda değil ama bilginiz olması açısından yazmak paylaşmak istedim...

Sahibinden.com da bi araç beğendi Eniştem (arabasını sattı yenialıcak 2.el) Galeriden bana yakın diye bakmamı istedi gidip baktım 2004 model 76.000 km de öğretmenden alınmış 4 parça lokal boya var km orjinal ve değişen yok dediklerine göre bana görede araç temiz gözüküyor Eniştemle dün akşam gittik pazarlığını yapıp kapora verip anlaşmaya dün bayaga geç vardık galeriye iş çıkışı 19:00 baktık ettik tekrar konuştuk fiyatta anlaştık velhasıl işlerin yogunlugun cuma arabayı gösterip noter satışını alırız dedik arkadaş bugün (dün yani) geldiniz şurda yetkili servis var oraya arabayı gösterin isterseniz Pazartesi alın diye diretti dedim vakit az şimdi bekleyemeyiz ekspertiz raporunu vs. çok sırar etti ama biz gitmedik ve kapora verdik anlaştık bugün ise servise götürdüm ama onun dediği yere değil benim bildiğim güvendiğim servise ve ruhsatı alıp dosyayı açmadan kontrol etmeye başladı Servis kabul ilk önce araba gidip km sine bakıp not aldı ve sisteme plakasını girdi vs. birde ne çıksın araç 2004 model olan araç 2006 yılında 108.000 km de servise girmiş conta yakmış üst kapakmı ne değişmiş vs. vs. Bu araç 2006 da 108 binse şuan 180.000 km yi bile devirmiştirdedi tabi biz şok üstüne şok arabanın km si orjinal diye basa basa söylüyordu galeri böle araç bulamazsınız diye motordan harika diyordu 2006 dan sonrası mechul zaten önemlide değil artık bizim için neyse servisteki uzmana birde arabayı alacağımız kişilerede aynısını söylermisiniz dedik  çağırdık galericiyi anlattı aynısı adam şok olmuş gibi hadiya falan filan dedim hadi biz acemiyiz de abi sen bu işin içindesin sen nasıl aldın böle bir arabayı valla öğretmen bizi keklemiş vs. falan diyor hiç uzatmadım aldım kaporamı geri hadi eyvallah dedim ayrıldım. Çok dikkat etmek lazım 2. el araç alırken beyler sizlerle paylaşmak istedim belki bilmeyenler okur bilgilenir ben az çok biliyordum bu olayları ucuz atlattık valla selamlar herkeze...

poseidon999

Ynt: Az önce Yetkili bayide başıma gelenler...
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2010, 03:42:15 ÖS »
Geçmiş olsun dostum. Allahtan durumun farkına erken varmışsın.
Aynı durum benim de başıma geldi.
Aracın üstündeki km ile gerçek km arasında en az 100,000 fark vardı.
Sahibi haberim yok diyordu ama çok inanmadım.

Galericinin de bilmemesinin imkanı yok.

escapade

« Yanıtla #2 : Mart 04, 2010, 03:46:50 ÖS »
geçmiş olsun .2. elde gerçekten çok yalanlar dönüyor.dikkatli olmk gerek.benim arkadaşımd aldı toyota araç şu an 130 binde fakat serivislik duum olmştu 2 sene önce 160 binde servise girmiş araç. :D

sanli90

« Yanıtla #3 : Mart 04, 2010, 03:56:50 ÖS »
Bunu ilk msj yerine koyarmısınız rica etsem bu yazım daha düzgün oldu değiştirmiyor ilk yazımı Teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar

Az önce başıma gelen olay baştan söyleyeyim Honda servisi değil ve araçta Honda değil ama bilginiz olması açısından yazmak paylaşmak istedim...

Eniştem Sahibinden.com da bi araç beğendi. Arabasını sattı için  2.el birtane alıcak. Galeriden buldu birtane ve bana yakın diye bakmamı istedi. Gidip baktım araca 2004 model 76.000 km de öğretmenden alınmış 4 parça lokal boya var km orjinal ve değişen yok dediklerine göre. Bana görede araç temiz gözüküyor. Eniştemle dün akşam gittik pazarlığını yapıp kapora verip anlaşmaya. Dün bayaga geç vardık galeriye iş çıkışı olduğu için 18:00 gibi baktık ettik tekrar konuştuk fiyatta anlaştık. Velhasıl işlerin yoğunlugundan cuma arabayı gösterip noter satışını alırız dedik. Arkadaş bugün (dün yani) geldiniz (saat 19:00) şurda yetkili servis var oraya arabayı gösterin sonra alın isterseniz pazartesi alın dedi ama bende vakit az şimdi bekleyemeyiz ekspertiz raporunu vs. dedim kapora verdik anlaştık. İşlerimizi ayarladık Cumaya bırakmadık bugün öğleden sonra servise götürüp okeyi alıp noterden alıcam satışı doğru servise ama onun dediği yere değil benim bildiğim güvendiğim servise. Ruhsatı alıp kontrol etmeye başladı servis kabul. İlk önce arabaya gidip km'sine bakıp not aldı ve sisteme plakasını girdi. Birde ne çıksın 2004 model olan araç 2006 yılında 108.000 km de servise girmiş conta yakmış üst kapakmı ne değişmiş vs. vs. yuh dedim Bu araç 2006 da 108.000 kmde ise şuan 180.000 km yi bile devirmiştir dedi. Biz şok üstüne şok arabanın km si orjinal diye basa basa söylüyordu galerici bide böle araç bulamazsınız diye motor harika arızası yok vs. diyordu. 2006 dan sonrası mechul zaten gerçi önemlide değil artık bizim için neyse servisteki uzmana birde arabayı alacağımız kişilerede aynısını söylermisiniz dedik. Söylerim tabi dedi. Çağırdım galericiyi anlattı aynısı adam şok olmuş gibi hadiya falan filan dedi. Sonra ben galericiye hadi biz acemiyiz de abi sen bu işin içindesin sen nasıl aldın böle bir arabayı valla öğretmen bizi keklemiş vs. falan diyor hiç uzatmadım aldım kaporamı geri hadi eyvallah dedim ayrıldım. Çok dikkat etmek lazım beyler 2. el araç alırken. Sizlerle paylaşmak istedim başımdan geçen olayı belki bilmeyenler okur bilgilenir. Ben az çok biliyordum bu olayları ben ucuz atlattım valla selamlar herkeze...

tpmyo157

« Yanıtla #4 : Mart 04, 2010, 04:13:56 ÖS »
herkez işin hilesine kaçıyor kimseye güven kalmadı artık allah yardımcımız olsun.

otokolik

« Yanıtla #5 : Mart 04, 2010, 08:11:37 ÖS »
saol arkadşm bende araba arıyorum güzel bi bilgi oldu.

sanli90

« Yanıtla #6 : Mart 05, 2010, 09:28:26 ÖÖ »
Önemli değil arkadaşlar sizde saoğlun ama çok üç kağıtçı var aman dikkat sadece km olsa neyse motorda yapılmış aracın ilanında birde kesinlikle km orjinal kesinlikle motoru orjinal yazıyor üstüne basa basa soruyoruz yüz yüze abi bu km de bulamazsın kesinlikte orjinal çok temiz  diyor neyse çok dikkatli olmak lazım selamlar...
« Son Düzenleme: Mart 05, 2010, 09:29:25 ÖÖ Gönderen: sanli90 »

burak87

« Yanıtla #7 : Mart 05, 2010, 10:42:13 ÖÖ »
geçmiş olsun.. ben şahsen galeriden araba almam önceden arkadaşımın başınada buna benzer bi olay gelmişti onun için galerimi asla..

mali

« Yanıtla #8 : Mart 05, 2010, 11:04:08 ÖÖ »
bende mümkün olduğu kadar galerşden araba almam ve satmamda
galerinin alacağı fiyata biniciye satarım daha iyi

vefakcr

« Yanıtla #9 : Mart 05, 2010, 03:01:20 ÖS »
galeriden araba almaya bende karşıyım. satmak için her türlü yalanı gözünün içine bakarak söylüyorlar. yalanını yakalayıp yüzüne vuruncada bi şekilde kendini haklı çıkartıyorlar.

kml28

« Yanıtla #10 : Mart 07, 2010, 10:32:33 ÖS »
şeytandan ve galeriden uzak durcan kesinlikle. bende salam bi tokat yemiştim

yalçınn

« Yanıtla #11 : Mart 07, 2010, 11:01:33 ÖS »
6 ay önce bana 2000 model laguna yı 132 bin de diye satacaklardı servis 300 bin bakımının serviste yapıldığını söyledi...
çok dikkat etmek gerekir çok...

sanli90

« Yanıtla #12 : Mart 08, 2010, 08:51:21 ÖÖ »
Hakkıyla , dürüst bir şekilde ve Kalbinde Allah korkusuyla işini yapan galericiler mutlaka vardır ama bu çürük elmalar heryerde her meslekte çıkar o yüzden dikkat edelim diye yazdım beyler...
« Son Düzenleme: Mart 08, 2010, 08:52:50 ÖÖ Gönderen: sanli90 »

poseidon999

« Yanıtla #13 : Mart 08, 2010, 08:58:31 ÖÖ »
Hakkıyla , dürüst bir şekilde ve Kalbinde Allah korkusuyla işini yapan galericiler mutlaka vardır ama bu çürük elmalar heryerde her meslekte çıkar o yüzden dikkat edelim diye yazdım beyler...

Elbette her işte şerefli ve şerfsiz var.
Zaten bizim lafımız ahlaksız olanlara.
Haram para her zaman çalmakla olmuyor.
Bu da haram.
İşin garibi adam o parayla tekrar araba alıp korkmadan binebiliyor.

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #14 : Mart 08, 2010, 10:41:13 ÖÖ »
Hehe ucuz atlatmıssınız...dikkatli olmak lzm piyasa böyle malesef..

statik

« Yanıtla #15 : Mart 08, 2010, 10:42:33 ÖÖ »
Galerici=Dolandırıcı. Bugüne kadar haddinden fazla şahit oldum. İstisnasıda YOK!

murat_ozbek

« Yanıtla #16 : Mart 08, 2010, 10:52:50 ÖÖ »
forever s...b....n.com :D

cıvıcem

« Yanıtla #17 : Mart 11, 2010, 02:28:08 ÖS »

arkadaşlar eğer aramızda varsa tenzi ederim ama benim en güvenmediğim adamar 1)oto galerici 2)emlakçı....  bunlarla ne araba nede ev ilişkisi içine girerim...