Gönderen Konu: Ayın 13 ü ve Dolunay :(  (Okunma sayısı 3663 defa)

deeperblack

• Ziyaretçi
Ayın 13 ü ve Dolunay :(
« : Mayıs 14, 2006, 11:04:09 ÖS »
13. ün uğursuzluğuna yada dolunayın insanları ne kadar etkilediğine ne kadar inanırsınız bilmiyorum ama 13 Mayıs 2006 günü başıma gelenler :(

1-  Rot balans için gittiğim lastikçide özellikle uyarmama rağmen son bijonu takarken takarken vidanın ağzını bozdular.
2-  bostancı sanayide bi dünya aramadan sonra tornacı aynı vidadan bulup söküp komple değiştirdim.
3-  Capitol otoparkında aracı parkederken arka tamponu duvara sürttüm :(
4-  Yemek için giderken çevirmede parmakla seçilip  sen sen sen diye ayrıldık.
5-  Suadiye otoparkına götürüldük 20 kişiyle beraber sorgusuz sualsiz araçlarımız bağlandı.Adama aracın sport versiyonu olduğunu ve jant dışında herşeyinin orjinal olduğunu anlatmaya çalıştık ama o türkçe bile konuşamıyodu.(gerisini siz düşünün)
6-  Aracımı çıkartmak için gittiğimde  araç men kağıdına  (aynen yazıorum) sıkıtır motor kaputu , jand orcinal diyil , cam filimli yazılması ve bu yazılanların ne demek     olduğunu anlamayan karakoldaki görevli yüzünden bi dünya tartışma çıktı.Araç muayeneye sevk edildi.
7-  Filimlerimi söktüm
8-  Kaputtaki sticker ı söktüm.
Bakalım yarın başıma neler gelecek.

İşin bana en koyan tarafı türkçe konuşmaktan ve yazı yazmaktan aciz insanlar tarafından bütün bir haftasonum artı pazartesi günüm ve aracıma yaptıım onca şey yalan oldu.Biz orada kıvranırken suadiye otoparkının önünden polislere el kol hareketi yaparak geçen diğer araçlar ve camında film dibinde egsoz la yaldır yaldır gezinen adamları gördükçehepten delirdim...
NERDE BU ADALET ? NASIL BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ VE NEREYE KADAR BÖYLE DEVAM EDİCEK ARKADAŞLAR ????? >:(

SLH

• Ziyaretçi
Ynt: Ayın 13 ü ve Dolunay :(
« Yanıtla #1 : Mayıs 14, 2006, 11:09:03 ÖS »
off üzüldüm kardeşş yaa, geçmiş olsun, bu yaşadıkların hpimzn basına her an gelebilir gerçi ama genede çok can sıkıcı, geçmiş olsun tekrar....

VteC_MaNiaC

« Yanıtla #2 : Mayıs 14, 2006, 11:13:20 ÖS »
13. ün uğursuzluğuna yada dolunayın insanları ne kadar etkilediğine ne kadar inanırsınız bilmiyorum ama 13 Mayıs 2006 günü başıma gelenler :(

1-  Rot balans için gittiğim lastikçide özellikle uyarmama rağmen son bijonu takarken takarken vidanın ağzını bozdular.
2-  bostancı sanayide bi dünya aramadan sonra tornacı aynı vidadan bulup söküp komple değiştirdim.
3-  Capitol otoparkında aracı parkederken arka tamponu duvara sürttüm :(
4-  Yemek için giderken çevirmede parmakla seçilip  sen sen sen diye ayrıldık.
5-  Suadiye otoparkına götürüldük 20 kişiyle beraber sorgusuz sualsiz araçlarımız bağlandı.Adama aracın sport versiyonu olduğunu ve jant dışında herşeyinin orjinal olduğunu anlatmaya çalıştık ama o türkçe bile konuşamıyodu.(gerisini siz düşünün)
6-  Aracımı çıkartmak için gittiğimde  araç men kağıdına  (aynen yazıorum) sıkıtır motor kaputu , jand orcinal diyil , cam filimli yazılması ve bu yazılanların ne demek     olduğunu anlamayan karakoldaki görevli yüzünden bi dünya tartışma çıktı.Araç muayeneye sevk edildi.
7-  Filimlerimi söktüm
8-  Kaputtaki sticker ı söktüm.
Bakalım yarın başıma neler gelecek.

İşin bana en koyan tarafı türkçe konuşmaktan ve yazı yazmaktan aciz insanlar tarafından bütün bir haftasonum artı pazartesi günüm ve aracıma yaptıım onca şey yalan oldu.Biz orada kıvranırken suadiye otoparkının önünden polislere el kol hareketi yaparak geçen diğer araçlar ve camında film dibinde egsoz la yaldır yaldır gezinen adamları gördükçehepten delirdim...
NERDE BU ADALET ? NASIL BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ VE NEREYE KADAR BÖYLE DEVAM EDİCEK ARKADAŞLAR ????? >:(

Kardeşim ilk önce geçmiş olsun....

bu Türkiyemizin bilindik ve engel olmadığımız bir gerçeği ... aynı şeyler benimde başıma geldi...

o andaki durumunu hayal edebiliorum... çaresizce derdini anlatmaya çalışmanı ve ortamdaki gerginliği...

ben aracımda birşey olmadığını iddaa ettikçe polis memuru bana " arka bagaj kapağında bir logon eksik olsun seni istersem gene bağlarım" dediğini hatırlıyorum.

bende bu yüzden akşamları özellikle cuma ve cumartesi aracımı çıkartmıyorum... özelliklede caddede oturmam beni bu kararı almaya zorladı..

sende bundan sora kendine devam et .. muayenelerden rahat çıkmak için arbanın arkasına bol bol çay koy ;)

Mrija

« Yanıtla #3 : Mayıs 14, 2006, 11:14:09 ÖS »
Geçmiş olsun valla daha başka bişey kalmamış aslında.

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mayıs 14, 2006, 11:15:30 ÖS »
ÇOK SAOLUN BAKALIM YARIN NELER GELİCEK BAŞIMA :(

goddess

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 14, 2006, 11:16:43 ÖS »
hiçbişi olmicak...arabani alip gelicexin bu kadar işte...her$eyini tekrar yapicaz nolmush yani  :)

VteC_MaNiaC

« Yanıtla #6 : Mayıs 14, 2006, 11:17:17 ÖS »
muayeneye sevk edildi derken itü ye mi gidicen yoksa göztepeye mi ?

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 14, 2006, 11:18:58 ÖS »
göztepe araç muayene ist. heralde

VteC_MaNiaC

« Yanıtla #8 : Mayıs 14, 2006, 11:25:24 ÖS »
dert etme o zman şasi numarana yangın tüpüne bide ilk yardım çantana bakar yollarlar :D

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mayıs 14, 2006, 11:26:54 ÖS »
müzik sist. bşi derlermi acaba ? bagaj iptal benim filimleri de söktüm

VteC_MaNiaC

« Yanıtla #10 : Mayıs 14, 2006, 11:30:23 ÖS »
yok bagajı açtırıp bakar bi ama yangın tüpü ilk yardım çantasını falan unutma bide egzos muayenesini

SS

« Yanıtla #11 : Mayıs 14, 2006, 11:57:24 ÖS »
çok geçmiş olsun..
buraya yazmadım ama iyi küfür ettim  >:(

intellectus

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mayıs 15, 2006, 06:02:57 ÖS »
gecmiş olsun kardeşş bu sistem artık ülkemizde kalıplasmıs durumda buna engel olunamaz butür olaylar bizimde basımıza cok geldı görev aşkıyla yanıp tutuşanlar harıcınde(sayıları bir elin parmaklarını gecmez) alayına ruhsat arasına sıkıştılan 20 ytl ile yol verdik falan filan yaparlar fakat alırlar sende öle yap dediim gibi bu sistem degişmezzz.. tekrar gecmiş olsun.

djromantikserseri

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Mayıs 15, 2006, 06:27:11 ÖS »
Abi Harbi Bahtsız adamsın ya...

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Mayıs 15, 2006, 07:17:52 ÖS »
herkese çok tşkürler.

sabah 9 dan akşam 5 e kadar karakolda işlemi halledip muyeneye gitmeden aracı çıkartabildim.
işlemlere tekrar başlıyorum :)

djromantikserseri

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Mayıs 15, 2006, 07:38:04 ÖS »
gözün aydın dostum!!!

SuperSonic

• http://www.teamhondaturkey.com
« Yanıtla #16 : Mayıs 16, 2006, 09:22:38 ÖÖ »
Nasıl hallettin?  Geçmiş olsun

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Mayıs 16, 2006, 10:42:35 ÖÖ »
Bi tabir vardır ya işte adamının bulduk diye. Güzel bi abiye yardımcı olduk oda bize yardımcı oldu.
Tabi ceza keserken yönetmelikte ve trafik ceza kanununda jant la ilgili bir ceza olmadığı için alakasız bişeyden 112 YTL ceza kestiler.

sürüngen

« Yanıtla #18 : Mayıs 16, 2006, 11:03:12 ÖÖ »
bana bi kere cam filmi,egsoz,yürüyen disko,radarı aynı anda ittiriyolardı.en son bu araba nie bu kadar alçak laaeen die bağardı.bende ona sen bugüne kadar traktöre bindiyesen ben napayım die bağardım.bu repliiin üstüne diğer polis memuru gülme krizine girdi..sen beni güldürdün allahta seni güldürsün deyip emniyet kemeri yazıp gönderdiler..bu adamlar hakkaten iyi değil yau..

aSil

« Yanıtla #19 : Mayıs 16, 2006, 11:12:38 ÖÖ »
Geçmiş olsun dostum. Adaletimiz kimlere emanet, adaleti kim sağlıyor ve genel kültür seviyesi nedir kimsenin umrunda değil... Hayırlısı...