Gönderen Konu: Ayda 9.90 ytl ye digiturk safsatası..  (Okunma sayısı 5435 defa)

ALG

• THT
Ayda 9.90 ytl ye digiturk safsatası..
« : Eylül 19, 2007, 07:42:37 ÖS »

Bu konuda bildik bilmedik herkesi uyarmak istiyorum..

2 ay önce esas amacım lig tv yi izleyebilmekdi ve bunun için Digiturk'un kampanyalı-taahhütlü paketini aldım, ama alıp alacağımada pişman oldum..

Digiturkun ayda 9.90 ytl ye getirdiği kutular Vestelin üretimi olan kalitesiz kutular ve görüntü netliğinde ciddi kayıplar var. Aylardır uğraşmama rağmen hiç bir sonuç alamadım, ve en son eve gelen yetkili servisde bana bu cihazların Digitürk'ün üyelerine attığı bir kazık olduğunu söyledi..
Fiyatına aldanarak 2 senelik taahhütlü anlaşma imzalıyorsunuz ve bu kutularda sizle kardeş kalıyor. Digiturk e bu kutuyu değişmek istediğinizi söylediğinizdede, her ay bir 9.90 ytl lik fatura daha ödeyerek ve ayrıca 30 ytl de bedel ödeyerek kutunuzu değişebileceklerini söylüyorlar..

2 aydır uğraşıyorum ama karşımda telefon bağlantıları ve cevaben beni arayıp yapabilecek bir şeyleri olmadığını söyleyen yetkili servisler var..

Çevremde konuyu biraz didikledim ve Digitürk ün bu konuda binlerce kurbanı olduğunu öğrendim..Yasal olarak hiçbirşey yapamıyorsunuz, tek yapabileceğimiz şey çevremizi uyarmak ve bilinçlendirmek..

2 aydır uğraşıyorum ama bir arpa boyu yol alamıyorum..Sizlerden ricam bildik-tanıdık herkese bu mesajımı iletmenizdir.

Faruk

• Ziyaretçi
Ynt: Ayda 9.90 ytl ye digiturk safsatası..
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2007, 08:15:20 ÖS »
bi gun bu digiturk olayında bi patlama olacak zaten..
milleti enayi yerine koymaktan vaz geçmiyorlar :evil: ama bi gun bu enayi yerine koydukları insanlardan biri onlara kötü bir ders vericek,hadi hayırlısı..

bilgilendirdiğin için saol altıner abi..  :artis

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #2 : Eylül 19, 2007, 08:15:54 ÖS »
aynen digiturk kazıklıyor milleti allahtan bende almaktan son anda vazgeçmiştim...

ALG

• THT
« Yanıtla #3 : Eylül 19, 2007, 08:17:51 ÖS »
Herkesden rica ediyorum bildiklerinize mail atın..Hala sinirlerim tepemde, ben böyle aleni terbiyesizlik görmedim.

RuSHeR_RaCeR

« Yanıtla #4 : Eylül 19, 2007, 08:20:51 ÖS »
Bende bu tip şeyleri duyduğum için almamıştım...

En azından diğer maçları izlemek için D-Smart aldım çokta memnunum bilginize. :con Uyarı için sağol Altıner Abi... >=ok

ALG

• THT
« Yanıtla #5 : Eylül 19, 2007, 08:24:37 ÖS »
yani komik olanı adamlar DVD kalitesinde görüntü vaat ediyorlar, birde HD zırvalığı var tabi..ama görüntü hemen hemen herkesde KUMLU GÖRÜNTÜ diye tabir edilen şekilde..sinyal seviyesi herkese %70-80 lerde ulaşıyor..birde bu var tabi..

delidr

« Yanıtla #6 : Eylül 19, 2007, 08:39:34 ÖS »
Uyarınız için teşekkürler

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Eylül 20, 2007, 03:15:16 ÖÖ »
Valla Salonda Fln Var ... Odama Alıyordum Aman İyi ki Almamışım . İzlenemicek Kadar Mı Kötü Kablo TV gibi mi abi?

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Eylül 20, 2007, 03:31:33 ÖÖ »
Çok güzel bir konuya değinmişsin Altıner.... >=ok  D-smart alan arkadaşlar şimdilik çok memnun , ama aynı şeyi 9.90_ytl fiyata kanıp Digitürk alanlar için söyleyemeyeceğim...Yapılacak birşey olmamasıda insanı çileden çıkarır, tahmin edebiliyorum....

Paylaşım için teşekkürler... :artis

serkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 20, 2007, 10:12:00 ÖÖ »
Vestelin üretimi olan dediğiniz kutular gri olan mı kutular mı ?

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Eylül 20, 2007, 01:23:33 ÖS »
Kablo TV ni kalitesi daha iyi sanırım digitürk ün patlak recevier ından

HD yayın için sanırım deişicekler aletleri ama onada en az ayda 100 ytl falan isterler.

Adamlar sömürgesini kuruyolar ve deli gibi para kazanyolar çok ii iş valla.

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Eylül 20, 2007, 01:26:55 ÖS »
Ne Ala Memleket ...

ALG

• THT
« Yanıtla #12 : Eylül 20, 2007, 05:41:12 ÖS »

Vestelin üretimi olan dediğiniz kutular gri olan mı kutular mı ?

yok onlar iyi..benim bahsettiğim siyah küçük kutular..

Can bu kutuyu sokma evine..o kadar söliyim, anlaşmaya çalış hangi kutudan getiriceksiniz diye sor muhakkak..
dayımlar itiraz edip başka kutudan aldılar alıralmaz..
« Son Düzenleme: Eylül 20, 2007, 05:42:00 ÖS Gönderen: ALG »

principeazul

« Yanıtla #13 : Eylül 21, 2007, 01:32:22 ÖÖ »
ben zaten oldum olası güvenmemişimdir digitürk olayına.
en dogrusunu yapmışım galiba.benim çevremde de bunun gibi biçok şikayet var ama bi kere düşürdüler mi tuzağa,bi de sözleşme yaptılar mı kurtuluş yok maalesef...

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Eylül 21, 2007, 01:42:06 ÖÖ »
Araştırayım Bakalım :)

infaztim

« Yanıtla #15 : Eylül 21, 2007, 04:38:03 ÖS »
tüketici haklarına başvur.artık tikeci hakları derneği çok güçlü vede söz sahibi çok tanık oldum büyük firmaları pert ettiğine örneğim türksel uludağ gazoz nilüfer turizm bizzat kendi tarafımdan bu dernek aracılığıyla felç edildi.sende bu yolu izle artık herşey tüketicinin müşterinin lehine işlio son 5 senedir.

ALG

• THT
« Yanıtla #16 : Eylül 22, 2007, 11:12:41 ÖS »
uğraşacak pek zamanım yok malesef..sağol ama yinede..dikkatli olalımda önemli olan o, ben sizleri uyarmayı vatandaşlık görevi bildim kendime..

Seko

« Yanıtla #17 : Eylül 22, 2007, 11:17:46 ÖS »
Ben yaz bası dondurdum lig acılırken eko lig paket alacam dedim ok 38 den yaparız dediler adım gibi eminim fatura bir geldi 46 ytl den itiraz ettim , bir kadın aradı biz kayıt dinledik siz yanlıs hatırlıyorsunuz dedi istiyorsanız mahkemeye verin , baktım Fener de iyi gidiyor inter i filan yeniyor lig te eser fırtına gibi fener askına sineye cektik kazıgı yedigimizle kaldık  :gulegule bu arada acaipte piskinler direkt siz yanlıs biliyorsunuz - hatırıyorsunuz diyorlar ve dinletmiyorlar  <^^Seyt

ALG

• THT
« Yanıtla #18 : Eylül 22, 2007, 11:20:13 ÖS »

Ben yaz bası dondurdum lig acılırken eko lig paket alacam dedim ok 38 den yaparız dediler adım gibi eminim fatura bir geldi 46 ytl den itiraz ettim , bir kadın aradı biz kayıt dinledik siz yanlıs hatırlıyorsunuz dedi istiyorsanız mahkemeye verin , baktım Fener de iyi gidiyor inter i filan yeniyor lig te eser fırtına gibi fener askına sineye cektik kazıgı yedigimizle kaldık  :gulegule bu arada acaipte piskinler direkt siz yanlıs biliyorsunuz - hatırıyorsunuz diyorlar ve dinletmiyorlar  <^^Seyt

sorm yaaa :(

ahh KANARYAM  beee, ne diimki..Gönül söz dinlemiyor :)

Seko

« Yanıtla #19 : Eylül 22, 2007, 11:22:31 ÖS »
Ben birde neremden uydurduysam sampiyonlar liginide digi turk veriyor sanıyordum bu yıl meger acık kanaldan verilmesi  zorunlu imis , yaw kombine alsam daha karlı cıkacaktım be  :vaww

can34

« Yanıtla #20 : Eylül 23, 2007, 12:17:40 ÖÖ »
bizde yıllar önce vardı cok sık zam yapıolardı şimdik işi iyice abartmışlar!!

raspberry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Eylül 23, 2007, 12:31:12 ÖÖ »
arkadaşlar bizde 2 tane digiturk var salonda gri kutu vede odamda siyah eskı kutulardan vede ılk cıktıgından beri digiturk kullanıyoruz hiç pişman olmadık goruntu kalıtesı fln guzel ama yenı cıkan kucuk kutular hakkında bır yorum yapamıycam

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Eylül 23, 2007, 02:50:29 ÖÖ »
Valla digiturk 3 tane bizim evde , Philips ve Vestelin yeni kutusuyla problem yaşamadık , ama o ufaklar hakkında bana servis söyledi kandırmaca vs. vs. diye...

Bilinçsiz tüketiciyi sömürmek amaç...

ALG

• THT
« Yanıtla #23 : Eylül 23, 2007, 11:34:33 ÖÖ »
o ufak kutular Kaan ın dediği gibi aynen..Bilinçsiz  davrandığım için kendime çok kızdım zaten..Araştırmadan etmeden DIGITURKün ismine güvenip aldık..Ama nasıl hata yaptığımız sonradan anladık..

SuperSonic

• http://www.teamhondaturkey.com
« Yanıtla #24 : Ekim 01, 2007, 01:06:36 ÖS »
Digiturkten çekenlerden biri de benim.  İki yıl önce kapattım ve artık işim olmaz onlarla.  Uydum var, ayrıca da kablom.  Yeter bana