Gönderen Konu: Autoshow 2010 İzlenimlerim  (Okunma sayısı 688 defa)

canguder

Autoshow 2010 İzlenimlerim
« : Kasım 07, 2010, 12:01:28 ÖÖ »
Arkadaşlar bildiğiniz gibi geçen hafta cuma başlayan Autoshow fuarına bugün (06.11.2010) 2.kez gittim ve bu sefer tatmin olduğum bir gezinti ile günü tamamladım.

Size detaylı incelediğim araçları anlatmaya çalışacağım.Bugün ayrıca geçen hafta gibi aşırı yoğunluk yoktu.Gayet sakin şekilde gezdim binilen araçların nerdeyse hepsine bindim inceledim.Bende etki bırakan araçları anlatacağım.

Mazda Rx-8
Mazdanın fuardaki en iyi aracı diyebilirim.İçine binebilmek için sıra bekledim.İçine oturduğunuzda zaten koltuk direk sizi sarıyor ve sportif bir araca bindiğinizi anlıyorsunuz.Göstergeler konsol malzeme kalitesi çok başarılı.Kaputu açmak istediğimde bayan arkadaşımız motorun görünmediğini üzerinin kapalı olduğunu söyleyerek isteğimizi geri çevirdi.Neyse dıştan anlatmaya gerek yok herkes biliyor mükemmel bir otomobil. O fiyata alınabilecek bir araç.Ayrıca 4 kişilik yer sunması arka kapıların olmasıda çok iyi.

Tasarım 9/10
Malzeme kaltesi 8/10
Verdiği his 9/10
Fiyat 8/10
Toplam 34

Seat Leon Cupra
Hayal kırıklığına uğrayacağını düşünerek içine bindiğim ama bindikten sonra bana verdiği sportif hissin ne kadarda iyi olduğunu anladıktan sonra düşüncelerim değişti.Ayrıca yanımdaki arkadaşım bu araçla ne oynanır uçarız be off manyak araba demesinden sonra iyice gaza gelmiş şekilde araçtan indik. Leonun malzeme kalitesi kötünün iyisi diyebiliriz.Ayrıca piyasada çok gördüğümüzden tasarımı artık eskisi gibi çekici gelmiyor.Ama sürmek istediğim araçların başında geliyor.

Tasarım 6/10
Malzeme kaltesi 7/10
Verdiği his 8/10
Fiyat 7/10
Toplam 28

Peugeot Rcz
Rcz tasarım olarak ciddi yol katetmiş bir araç ve fuarın dikkat çekici otomobillerinden birisi oluyor. İçine bindiğimizde yere yakınlığı ve koltukların sizi sarması sportif bir his veriyor.Motor olarak bmw ortak çalışması 1.6 aşırı beslemeli motora sahip.Kaputu kaldırdığımzda ebat olarak o kasaya pekte yakışmayan bir motor görüyoruz.Sürmeden tabi performansına birşey diyemeyiz ama bu araca 1.6 hacim kesinlikle yakışmıyor.Çünkü bu gösterişin altında insan en azından 2.0 cc turbo motor bekliyor.Direksiyon olarak çok kalitesiz ve zevksiz bir tasarım ortaya çıkmış.İç malzemesi vasat diyebiliriz.Fiyatı 1.6 hacim sayesinde gayet uygun oluyor.

Tasarım 9/10
Malzeme kaltesi 5/10
Verdiği his 7/10
Fiyat 8/10
Toplam 29

Civic Type-r
Fuara ilk gittiğim gün etrafta ilk aradığım araç olmuştu kendileri.Yoğun ilgiden 3 kişinin arkasında sırada bekleyip daha sonra bindiğimde kaputunu açarak etrafımdakilerin flaşları altında motorunu anlatarak geçirdiğim anı anlatmakta zorlanıyorum.Sanırım kimse kaputu açmayı bilmiyor veya çekiniyorlar yaratık çıkacak diye :) Cidden kaputun altında bir yaratık var.Çalıştıramıyoruz ama o filtreden nasıl bir ses çıkacağını tahmin edebiliyorum.İçine bindiğinizde küçük vites topuzu elinize tam oturuyor.Koltuklar oldukça kaliteli.Ayrıca tasarım olarakta dikkat çekici bir araç. Fiyat olarakta bu sınıfta alınacak bir otomobil.Type-r zaten kendini ispatlamış eşsiz bir motorla rakiplerinin hep önünde olmuştur.Benim kırgın olduğum tek nokta fuarda s2000 olmamasıydı. s2k olsaydı emin olun honda standına 2 kat daha fazla ilgi olurdu.

Tasarım 8/10
Malzeme kaltesi 8/10
Verdiği his 9/10
Fiyat 8/10
Toplam 33

Hyundai Genesis Coupe
Hyundai araçlar arasında en dikkat çekici ve tek spor otomobili oluyor kendiler.İçine bindiğinizde coupe fx hisleri veren ama güç olarak coupe'den daha üstün olan bu aracın malzeme kalitesi orta derecede.Aracın oturma pozisyonu yine coupe fx tarzında ancak tasarım olarak coupe fx'ten kat kat daha iyi . Ayrıca güçlü motorla bu araç tam bir bütün olmuş.Fiyat olarak 80 bin lira civarında bir fiyatı var.Puanlamaya geçersek

Tasarım 8/10
Malzeme kaltesi 7/10
Verdiği his 8/10
Fiyat 6/10
Toplam 29

Sciorocco R
Sciorocco parlament mavisi renkte vw standının en dikkat çeken aracı olarak yine bir süre sıra bekleyerek içine biniyoruz.Koltuklar malzeme kalitesi gayet başarılı.Ön konsolda biraz malzemeden kaçılmış hissi var.Tasarım olarak yeni bir yüz ve çekiciliği var.Ayrıca direksiyonu çok hoş ve ele oturuyor.Fiyat olarak diğer markalara çok bayağı bir tuzlu.Sınıfının en güçlü araçlarından birisi.

Tasarım 8/10
Malzeme kaltesi 9/10
Verdiği his 8/10
Fiyat 7/10
Toplam 32

Mercedes SL 350
Söze direk şöyle başlıyorum fuarda binebileceğiniz en iyi araç bu oluyor.Mercedes bu fuarda cömert davranmış ve bazı concept ve sls dışında tüm araçları inceleme fırasaınız oluyor.Bu konuda öncelikle mercedes standını kuran firmaya(ismini yazmadım reklam olmasın) teşekkür ediyoruz.SL 350 mükemmel dizaynı malzeme kalitesi koltukların sizi sarması size burdayım demesi hissettirmesi ayrıca ses sistemide gayet başarılı.Binebilmek için 4 kişi sıradaydı siz düşünün artık :)

Tasarım 9/10
Malzeme kaltesi 10/10
Verdiği his 9/10
Fiyat 8/10
Toplam 36

Arkadaşlar ayrıca yeni kasa passat variant inceledik aracın kapısı bozulmuş menteşelerinden ses geliyordu.Bu kadar çabuk bozulasmı bize hatalı üretim olabileceği şüphesini uyandırdı.Çünkü bagaj kapağıda ince noktalardan bakın dışarıda kalıyordu.Benim dikkatimi çeken bu araçlar oldu.Hepsini buraya yazmam mümkün değil ama merak ettiğiniz bir araç varsa elimden geldiğince anlatmaya çalışırım.Okuduğunuz için teşekkürler.İyi forumlar.

ocean0636

Ynt: Autoshow 2010 İzlenimlerim
« Yanıtla #1 : Kasım 07, 2010, 10:54:14 ÖÖ »
Bende bi kac gunlugune ist.'a gelmistim. Dunde(06.11.2010) biraz bos zamanim oldu bende gittim. Bence gayet guzeldi ozellikle aston martin ve lambolar :)
Hondanin yeni cikacak olan crz modeli fotolardan cok daha guzel bi arac tasarimi falan.
« Son Düzenleme: Kasım 07, 2010, 10:55:14 ÖÖ Gönderen: ocean0636 »