Gönderen Konu: ASKERLİK(Bay-Bayan)  (Okunma sayısı 7267 defa)

SLVR

• Ziyaretçi
ASKERLİK(Bay-Bayan)
« : Ekim 31, 2006, 08:31:26 ÖS »
Evet Arakadaşlar.Bu konuyu aramızdan askere gidecek arkaşlar için açıyorum.Askere gidenler gitmeyenlere ne tavsiye edebilir.Gidecekler gidenlerden neler öğrenmek isteyebilir.Kimler askerlik anılarını paylaşmak ister.Kimler askerlik hakkında neler düşünüyor.Ve bayan üyelerimiz onları unutmadık onların düşüncesi ve erkeklerin askerlik muhabbetleri hakında neler düşünüyorlar.Hadi Arkadaşlar

Onu-R

Ynt: ASKERLİK(Bay-Bayan)
« Yanıtla #1 : Ekim 31, 2006, 10:04:39 ÖS »

Katılım olursa güzel bir başlık olabilir :)  Ben askere gitmedim, daha da var 3-4 sene falan, gidenlerden anılarını, gidecek olanlardan da duygularını, fikir ve görüşlerini rica edelim :)

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 31, 2006, 10:19:09 ÖS »
Askerde dövme sorun yaratırmı birileri şu soruyu yanıtlasın :D

SLVR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 31, 2006, 10:42:35 ÖS »
sınıf ayrımı yapıyolar dövmelilere ve küpe takmış olanlara..
Aslına bakarsan yerine komutanına göre tekpi görürsün.Sınıf ayrmı değilde sana küpeli veya öğmen ne ise böyle saçma isimler takabilirler

SS

« Yanıtla #4 : Kasım 01, 2006, 01:08:23 ÖÖ »
hiç askerlik anım olamicak  8-[ :(

SLVR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Kasım 01, 2006, 08:05:18 ÖÖ »
Neden bari onuda açıkla

speedy_gonzales

« Yanıtla #6 : Kasım 01, 2006, 08:28:04 ÖÖ »
Askerlik süper birşey arkadaşlar, tek önemli şey nerede yaptığın diil, kiminle yaptığın... 8)

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Kasım 01, 2006, 08:46:28 ÖÖ »
askerde dövme her türlü sorun yaratır. eğer elde veya kolun görünen bir kısmında ise garsonluk ve yakın koruma gibi görevlere almıyorlar tabi şimdi zaten ben garsonluğu napiim diye düşünen arkadaşlar kesin olacaktır arada onlarda acemilik eğitimleri esnasında bu sözleri hatırlarlar :)

ramo si

« Yanıtla #8 : Kasım 01, 2006, 09:15:27 ÖÖ »
subatta gitmek istiyoz ama hondayıda petere bırakmak istemiyom:D

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Kasım 01, 2006, 03:02:43 ÖS »
O zaman düz tabanlıktan falan yırtmaya bakıcaz :)

MegabasS

« Yanıtla #10 : Kasım 01, 2006, 06:30:25 ÖS »
30kasımda ben gidiyorum görecez bakalım nasıl oluyormus askerlik
peki bende sorayım yedek subaylık sınavına girecem yapanlar ne tavsiye ediyorlar
1+5 ay er yoksa
3+9 ay astegmen + 1.2--1.5K maas  ;D

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #11 : Kasım 01, 2006, 08:39:50 ÖS »
asteklerin acemilikleri çok zor sonrası kolay geçiyorr...ama yinede askerlik bu. mantığın bittiği yerde başlar herzaman. Ayrıca batı bölgelerinde aşırı disiplin var ama doğuda disiplin fazla yok rahatsın ama ordada olaylar eksik olmuyor...

SS

« Yanıtla #12 : Kasım 02, 2006, 01:16:20 ÖÖ »
Neden bari onuda açıkla

ben eskiden çoookk kiloluydum 3 sene kontrollere gittim geldim kilodan muaf oldum  ;D
şimdi gitsem ama kesin alırlardı ama bi kere muaflık  belgesi alındımı iş bitmiştir

Alp

« Yanıtla #13 : Kasım 02, 2006, 09:56:51 ÖÖ »
bende inş. üniv.'i bitirip kısa dönem yapmayı düşünüyorum..ama daha 3-4 sene var:d:d:D

serkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Kasım 02, 2006, 11:06:22 ÖÖ »
peki bende sorayım yedek subaylık sınavına girecem yapanlar ne tavsiye ediyorlar
1+5 ay er yoksa
sınava girsende girmesende pek farketmiyo neye ihtiyaçları varsa oraya alıyolar seni yani sen karar veremiyosun ona ama eğer 6 ay gidersen dikkat et yazıcılarla iyi geçin şahsen ben çoookk çektirdim kısa dönemlere  :twisted:

karasovalye

« Yanıtla #15 : Kasım 02, 2006, 11:28:38 ÖÖ »
gitcek olanlar vatan millet sakarya muhabbetini bir kenara atıp askerlikten yırtma imkanı varsa yırtsın okuma şansı olanlarda hiç düşünmeden okuyup kısa dönem yapsın yedek subay olarakta yapsan bile illa iyi bir yere düşcen rahat askerlik yapcan diye bi kaide yok seni doğuya bir koyarlar tim komutanı diye emrine tim kaç kişi olcaksa o kadar er bir de gezci tim olursun dağları arşınlamaya başlarsın soğukta buzda terörist peşinde askerin biriyle muhabbet etsen yılışır senin lafını dinlemez kızsan azarlasan adam seni dağda vursa kimsenin ruhu duymaz çatışmada vuruldu derler kimseyle muhabbetinde olmaz, asteğmen olup deniz kuvvetleri falan rahat bir yerede düşebilirsin başçavuşlar esas duruşta bekler karşında ama bodrum falan olur rahat edebilrsin ama askerlik askerliktir herkes için hayatının en zor 6-12-15 ayı bekliyor. er olarak gidersen ne sorarlarsa bilme kafası çalışan iş yapan adam en çok ezilen adamdır dikkat ederseniz hep derler askere aptal git aptal gel diye askerde ne kadar mal işe yaramaz olursan o kadar rahat olursun iki üç azarlarlar belki bir talim yaparsın zaten sürünmeye ezilmeye alışırsın kurtulursun mesela yazıcı falan olup bilgisayarla falan uğraşmaktansa tuvalet temizle daha iyi stres yok bir şey yok kafan rahat zaten 3 ay sonra alt devren geldimi elini sürmezsin en kötü askerlik gemi askerliğidir gemiye düşersen yandın askerliğin ilk 3-4 ayı zordur sonra olduğun yere göre rahatlarsın ama gemiye düşersen terhis olcağın güne kadar köpek senin yanında kral muamelesi gören canlı konumuna düşer.

serkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Kasım 02, 2006, 11:36:23 ÖÖ »
gitcek olanlar vatan millet sakarya muhabbetini bir kenara atıp askerlikten yırtma imkanı varsa yırtsın okuma şansı olanlarda hiç düşünmeden okuyup kısa dönem yapsın yedek subay olarakta yapsan bile illa iyi bir yere düşcen rahat askerlik yapcan diye bi kaide yok seni doğuya bir koyarlar tim komutanı diye emrine tim kaç kişi olcaksa o kadar er bir de gezci tim olursun dağları arşınlamaya başlarsın soğukta buzda terörist peşinde askerin biriyle muhabbet etsen yılışır senin lafını dinlemez kızsan azarlasan adam seni dağda vursa kimsenin ruhu duymaz çatışmada vuruldu derler kimseyle muhabbetinde olmaz, asteğmen olup deniz kuvvetleri falan rahat bir yerede düşebilirsin başçavuşlar esas duruşta bekler karşında ama bodrum falan olur rahat edebilrsin ama askerlik askerliktir herkes için hayatının en zor 6-12-15 ayı bekliyor. er olarak gidersen ne sorarlarsa bilme kafası çalışan iş yapan adam en çok ezilen adamdır dikkat ederseniz hep derler askere aptal git aptal gel diye askerde ne kadar mal işe yaramaz olursan o kadar rahat olursun iki üç azarlarlar belki bir talim yaparsın zaten sürünmeye ezilmeye alışırsın kurtulursun mesela yazıcı falan olup bilgisayarla falan uğraşmaktansa tuvalet temizle daha iyi stres yok bir şey yok kafan rahat zaten 3 ay sonra alt devren geldimi elini sürmezsin en kötü askerlik gemi askerliğidir gemiye düşersen yandın askerliğin ilk 3-4 ayı zordur sonra olduğun yere göre rahatlarsın ama gemiye düşersen terhis olcağın güne kadar köpek senin yanında kral muamelesi gören canlı konumuna düşer.
çok çekmişsin sen galiba yaa. herkes için aynı şey geçerli değil arkadaşım. bi masada millet askerlik anılarını anlatırken sende nasıl tuvalet temizlediğini mi anlatcan. ben yazıcı olarak yaptım tamam kabul kolay bişey değil ama tuvalet temizlemekten daha iyi bişey olduğu kesin

karasovalye

« Yanıtla #17 : Kasım 02, 2006, 12:02:38 ÖS »
daha rahat askerlikte yapabilirsin bende askerde katip tim şimdi millet katip ne der askerde böyle değişik terimler vardır millet tv izlerken ben bilgisayar ve fotokopi makinesiyle cebelleşiyodum hem tuvalet temizlese ne olcakki 3 ay temizler alt kurası geldimi şu şöyle bu böyle diye başlarında dikilir elini sürmez bunlar gittiğin askerliğini yaptığın yere göre değişir şans meselesi hiç belli olmaz ama sonuç itibariyle benim genel kanım askere mal gitceksin mal gelceksin ne kadar salaksan o kadar rahatsın 

MegabasS

« Yanıtla #18 : Kasım 02, 2006, 01:26:59 ÖS »
1+5 ay er yoksa
sınava girsende girmesende pek farketmiyo neye ihtiyaçları varsa oraya alıyolar seni yani sen karar veremiyosun ona ama eğer 6 ay gidersen dikkat et yazıcılarla iyi geçin şahsen ben çoookk çektirdim kısa dönemlere  :twisted:
;D evet onu da söylediler sen bos kagıtta versen sınavda, yedek subay gidebilirsin dediler bakalım kısmet dicez ben birde teknik öğretmenim bakalım ne olacak sonuc  :mrgreen:

serkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Kasım 02, 2006, 02:52:54 ÖS »

;D evet onu da söylediler sen bos kagıtta versen sınavda, yedek subay gidebilirsin dediler bakalım kısmet dicez ben birde teknik öğretmenim bakalım ne olacak sonuc  :mrgreen:
hayırlısı olur inşallah senin için :)

dağcı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Kasım 02, 2006, 07:20:40 ÖS »
bir yazıcıda burda  =d>
zeki adam herşeyin üstesinden gelir. adil ve disiplinli ol kimse önünde duramaz. ::)

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Kasım 02, 2006, 08:49:20 ÖS »
Dövme hakkaten çok sorun olur mu ya :) Çürük raporuna falan kasıcam yoksa :D

karasovalye

« Yanıtla #22 : Kasım 02, 2006, 08:53:25 ÖS »
biz talim yaparken dövmeliler psikolojileri bozuk gözüyle bakılıp sözde oturarak terapi yapıyolardı dövme illa kötü olcak diye bir şey yok askeriyede neyin ne olcağı belli olmaz avantajda sağlayabilir

SLVR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Kasım 06, 2006, 08:07:46 ÖS »
ben 20 gün sonra askerim...geldiğimde herkese anlatırım merak etmeyin  ;)
Allah yardımcın olsun bence aklına hiçbirşey takma.Hiç ummadığın gibide geçer.İnan Aslan gibi gider aslan gibi gelirsin

VWci

• http://www.vwtr.net/forum
« Yanıtla #24 : Kasım 07, 2006, 06:22:02 ÖÖ »
Ben askerligimi 2 sene once yaptim hem en doguyu hem de en batiyi gordum...en guzel zamanlarim doguda gecti....bence ilk once ASTEGMEN olmayi dusun zaten herkeze de cikmaz...Astegmen olamazsan zaten kisa donem erbas olarak yapacaksin....Muhendis felan ise gene astegmen cikman cok daha olasi...doktora felan varsa daha da olasi....

Asklerlik guzel bir ani olarak kaldi bende...iyisi ile kotusyle....degisik bir hayat tecrubesi.....