Gönderen Konu: AŞK SEBEBİ KADINLAR  (Okunma sayısı 8517 defa)

raspberry

• Ziyaretçi
AŞK SEBEBİ KADINLAR
« : Ekim 18, 2007, 12:06:18 ÖÖ »
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Özgünen, "Aşk hiçbir zaman erkek tarafından başlatılmaz, seçimi kadınlar yapar. Erkek, biyolojik olarak güzel olana yönelir" dedi.

Özgünen, Selçuk Üniversitesi tarafından Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Meram Tıp Fakültesi'nde düzenlenen "Aşkın ve Sevginin Fizyolojisi" konulu konferansta bir konuşma yaptı.

Aşk kavramının kadın ve erkekte ergenlik çağlarında başladığını ifade eden Özgünen, sevgi kavramının ise kişinin kendisini "ben kimim, neyim, neden dünyaya geldim" gibi sorularla tanımaya başladığı5 yaş sürecinde ortaya çıktığını dile getirdi.

Aşk dürtüsü başlarken 4 duyunun harekete geçtiğini vurgulayan Özgünen, "Aşkın başlaması için ilk olarak karşımızdaki insanın kokusunun beynimizdeki aşk dürtülerini uyarması gerekiyor. Daha sonra sesini ve görüntüsünü beğendiğimiz kişiye dokunmak istiyoruz" dedi.

Özgünen, kadının koku yolu ile karşısındaki erkeğin bağışıklık sistemi hakkında bilgi sahibi olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

"Eşler seçim yaparken kendi bağışıklık sisteminden çok daha farklı bir sisteme sahip olan kişilere yönelir. Bunun nedeni ise kadının doğacak çocuğunu daha gelişmiş bir bağışıklık sistemiyle dünyaya getirmek isteğidir. İlk olarak kokuyla başlayan sinyaller, daha sonra gözlerle kurulan iletişim, ses ve dokunma ile aşkı ortaya çıkarır. Bu nedenle aşk, hiçbir zaman erkek tarafından başlatılmaz, seçimi kadınlar yapar." Erkeğin kriterleri yok.
 Sinyalleri kadınların gönderdiğini ve daha sonraki sürecin erkek- kadın ilişkisi içinde geliştiğini vurgulayan Özgünen, şöyle devam etti:

"Eş seçiminde erkeğin kendisine özgü kriterleri yoktur. Erkek, biyolojik olarak güzel olana yönelir. Çocuğunu en sağlıklı şekilde taşıyacak, besleyecek, doğuracak ve bakacak kadını arar. Kadın ise özgüldür. Belirli bir sisteme göre ölçer, tartar ve iyi partneri seçmeye özen gösterir. İlk olarak erkeğin kokusunun kendisine uygun olup olmadığına karar verir daha sonra görüntüsüne dikkat eder. Zeka, güvenilirlik, iletişim, erkeğin kendinden mutlu olması kadınların aradığı özelliklerdir. Kadın için cinsellik son sıralardadır."

Özgünen, erkeğin karşı cinse agresif tutum ve davranışlarla kendisini göstermeye çalıştığını, kadının ise bu süreçte vücut dilini kullanarak erkeği kendisine çekmek istediğini söyledi.
-ALINTIDIR-

infaztim

Ynt: AŞK SEBEBİ KADINLAR
« Yanıtla #1 : Ekim 18, 2007, 03:21:39 ÖÖ »
 >=ok

caucass

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 18, 2007, 03:27:34 ÖÖ »
Ewet bakınız, katerina &baltacı mahmet pasha

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 18, 2007, 04:50:43 ÖÖ »
  :con                >=ok

Agent

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 18, 2007, 06:52:57 ÖÖ »
Walla ben herzman kendim seçtim.. He seçildiğim zamanlar oldumu evet ama onlarda da ben izin verdiğim için  >%6rol

NLY11

« Yanıtla #5 : Ekim 19, 2007, 12:47:29 ÖÖ »
 >%6rol bayan olmaktan gurur duydumm  :rc

whitehan

« Yanıtla #6 : Ekim 19, 2007, 09:46:28 ÖS »

secmek guzel bı duygu tabı..ama secenekler :balık oldugu surece..

aSil

« Yanıtla #7 : Ekim 19, 2007, 09:56:54 ÖS »

Dünyada hızla artan bayan sayısına bakılırsa gelecekte ne yazık ki seçme gibi bir olasılıkları kalmayacak. Görürüm o zaman bayanları :) Hoş benim seçme, seçilme gibi dertlerim yok ;) İsterse biyolojik yönden eşsiz güzellikte olsun bana hitap etmedikten sonra umrumda olmaz. Büyük ozanımız Aşık Veysel ne demiş; "Güzelliğin on para etmez, bu bendeki AŞK olmasa."
« Son Düzenleme: Ekim 19, 2007, 09:57:48 ÖS Gönderen: aSil »

NLY11

« Yanıtla #8 : Ekim 19, 2007, 10:08:51 ÖS »

Dünyada hızla artan bayan sayısına bakılırsa gelecekte ne yazık ki seçme gibi bir olasılıkları kalmayacak. Görürüm o zaman bayanları :) Hoş benim seçme, seçilme gibi dertlerim yok ;) İsterse biyolojik yönden eşsiz güzellikte olsun bana hitap etmedikten sonra umrumda olmaz. Büyük ozanımız Aşık Veysel ne demiş; "Güzelliğin on para etmez, bu bendeki AŞK olmasa."

emin ol istedii kdr artsın kız adam akıllı yetiştimi gene o seçer sendeki aşk olsada o seni seçmedimi platonik aşk olarak kalırsın ama >%6rol

aSil

« Yanıtla #9 : Ekim 19, 2007, 10:14:12 ÖS »

emin ol istedii kdr artsın kız adam akıllı yetiştimi gene o seçer sendeki aşk olsada o seni seçmedimi platonik aşk olarak kalırsın ama >%6rol

Ya nedir sizleri bu kadar şımartan :) Bu araştırmayı yapan profesör sürekli seçilmiş heralde ki bunu bütün erkeklere mal etmeye çalışıyor. Ne yani kız akıllı yetişebiliyor da erkek yetişemiyor mu ? Felsefe şudur; "Eğer benim gibi bir erkeğin ilgisini çekebilmiş bir bayan, bunun değerinin farkında değilse kendi kaybeder." Bayanını mutlu edebileceğinin farkında olan bir erkek, bu mutluluğu hakeden bir bayan arar kendine. Yani bay da seçer, bayan da. Bu araştırma çürük arkadaş.  
« Son Düzenleme: Ekim 19, 2007, 10:15:30 ÖS Gönderen: aSil »

NLY11

« Yanıtla #10 : Ekim 19, 2007, 10:14:52 ÖS »

olmazsa olmazım deil hiç olmasada olur

tuner zafer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ekim 19, 2007, 10:16:36 ÖS »

>=ok >=ok

NLY11

« Yanıtla #12 : Ekim 19, 2007, 10:21:54 ÖS »

Ya nedir sizleri bu kadar şımartan :) Bu araştırmayı yapan profesör sürekli seçilmiş heralde ki bunu bütün erkeklere mal etmeye çalışıyor. Ne yani kız akıllı yetişebiliyor da erkek yetişemiyor mu ? Felsefe şudur; "Eğer benim gibi bir erkeğin ilgisini çekebilmiş bir bayan, bunun değerinin farkında değilse kendi kaybeder." Bayanını mutlu edebileceğinin farkında olan bir erkek, bu mutluluğu hakeden bir bayan arar kendine. Yani bay da seçer, bayan da. Bu araştırma çürük arkadaş.  

araştırmayı geç tamam ii yetiştin çok deil bi 40 yıl öncesine bakalımm annemler zamanında terbiye saygı örf-adet nekadar deerliymiş we cidden insanlar pırıl pırılmış wee genede seçilenler siz oluomuş 50yıl sonrası dersekte (gidişata baktığımızda) adam akıllı ağır başlı kız sayısı dahada azalıcaından ender bulunan türler olucaı için kızlar gene seçicek  >%6rol >%6rol üzgünüm  >%6rol :dil

NLY11

« Yanıtla #13 : Ekim 19, 2007, 10:23:34 ÖS »

aSil

« Yanıtla #14 : Ekim 19, 2007, 10:27:42 ÖS »
Adam akıllı bayan sayısı azalırken, adam akıllı adam sayısı da azalacak Nilay. Ama bayanların yer yüzündeki sayısı erkeklerden daha fazla olduğu için ender bulunan; "adam akıllı erkekler" olacak. Sen bi işlem hatası yaptın sanırım :D Artık buna da cevap verirsen PES! O zaman bayanlarla baş edilemeyeceğini anlarım ben. Bu araştırmadan bu sonuca varabiliriz bakalım merakla bekliyorum :)

NLY11

« Yanıtla #15 : Ekim 19, 2007, 10:32:10 ÖS »

Adam akıllı bayan sayısı azalırken, adam akıllı adam sayısı da azalacak Nilay. Ama bayanların yer yüzündeki sayısı erkeklerden daha fazla olduğu için ender bulunan; "adam akıllı erkekler" olacak. Sen bi işlem hatası yaptın sanırım :D Artık buna da cevap verirsen PES! O zaman bayanlarla baş edilemeyeceğini anlarım ben. Bu araştırmadan bu sonuca varabiliriz bakalım merakla bekliyorum :)

iiediosun çnk cewabım hazır ozamanda bile BAYAN herzaman BAYAN ERKEK herzaman ERKEK olucaı vede içgüdüsel olarak işleyecei için sistem deişmicek sonuç olarak genede az olmanıza rağmen erkekler hoşlandıkları kızlardan onları seçtiğine dair cewapları büyük bir heyacanla beklicekler wede ya SEÇİLİCEKLER yada SEÇİLMİCEKLER saygılar >%6rol  :rc

aSil

« Yanıtla #16 : Ekim 19, 2007, 10:34:36 ÖS »
Ben oynamıyorum! Size kolay gelsin baylar işiniz zor... Zaten biz başta bayanlara seçme ve seçilme hakkı vererek hata yaptık. Şımardılar işte ben dedim ama zamanında yapmayın etmeyin diye tepemize çıkarlar diye  :dil  >%6rol

NLY11

« Yanıtla #17 : Ekim 19, 2007, 10:35:51 ÖS »

Ben oynamıyorum! Size kolay gelsin baylar işiniz zor... Zaten biz başta bayanlara seçme ve seçilme hakkı vererek hata yaptık. Şımardılar işte ben dedim ama zamanında yapmayın etmeyin diye tepemize çıkarlar diye  :dil  >%6rol

:seytani :seytani :gitar >%6rol :rc yaşasın kötülük  >%6rol >%6rol :kurba

whitehan

« Yanıtla #18 : Ekim 19, 2007, 10:39:40 ÖS »

>=ok >=ok

:kiliçç :ates

savas he tamam o zaman ya nıly cnm secın ama unutma sız sectıkten sonra noktayı bız koyarız...ask acısından aglayan kızlar gıbı.. >%6rol

NLY11

« Yanıtla #19 : Ekim 19, 2007, 10:43:21 ÖS »

>=ok >=ok

savas he tamam o zaman ya nıly cnm secın ama unutma sız sectıkten sonra noktayı bız koyarız...ask acısından aglayan kızlar gıbı.. >%6rol

unutmaki bunun örnekleri erkekler için daha çok soukta camın aşaısında beklemeler affet die sürünmeler geneldede bunların son noktasını biz koyarız....

raspberry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ekim 19, 2007, 10:47:01 ÖS »

>=ok >=ok

unutmaki bunun örnekleri erkekler için daha çok soukta camın aşaısında beklemeler affet die sürünmeler geneldede bunların son noktasını biz koyarız....
yuru be cnm kım tutar senı.

aSil

« Yanıtla #21 : Ekim 19, 2007, 10:48:51 ÖS »

>=ok >=ok

yuru be cnm kım tutar senı.

Belki sen bize bir iyilik yapıp, hemcinsini tutabilirsin. Yoksa onun duracağı yok :D Hadi foruma bi iyilik yap  >%6rol

NLY11

« Yanıtla #22 : Ekim 19, 2007, 10:51:25 ÖS »
asil yandın bu cümleyle hayatının hatasını yaptın bak sakın snr gelipte affet deme  >%6rol hem mızıkıosun hemde foruma iilik hee  [-( görürsün sen  :dil

tuner zafer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ekim 19, 2007, 10:53:50 ÖS »
çekin kılıçlarınızı şavaşalım erkek - kadınca  >%6rol >%6rol
  :kiliçç :at :kiliçç

aSil

« Yanıtla #24 : Ekim 19, 2007, 10:55:08 ÖS »

asil yandın bu cümleyle hayatının hatasını yaptın bak sakın snr gelipte affet deme  >%6rol hem mızıkıosun hemde foruma iilik hee  [-( görürsün sen  :dil

Ne af dilemek miii ? Hem de erkekleri "seçmece karpuz" gibi gören bir bayandan mı ? Hahahaaaa  :dil çok güldüm yahuu... Neyyssseeeee....