Gönderen Konu: Aracının, sakin kullanımda yakıtını test etmek isteyipde edemeyen varmı acaba  (Okunma sayısı 1656 defa)

cndmr

• Demir
Selam herkeze
Bende Vtec II var ve forumda okuduğuma göre bizim araçların yakıtı kullanıma göre çok belirgin fark ediyo.Sakin kullanımda 240 yaktığını söyleyen arkadaşlar var.Belki daha azı bile vardır.Benim gibi sakin kullanımda aracının yakıtını test etmek isteyipte edemeyen varmı acaba.Test edememe sebebimde şu, tam diyorum sakin sakin gidicem, kimseye bulaşmıyıcam diyorum.Önüme makaslı bi tanesi geçiyo, beni bekleyip tekrar makas atıyo falan filan.Ondan sonra ben sakin kullanım modundan çıkıp, ders verme moduna geçiyorum :)) bi türlü ölçemedim şunu.

slurps

bende senin gibiyim ne zaman yavas gitmeye niyetlensem önüme biri kırıyo bende öyle olmaz deyip pesine düsüyorum 1-2 kere işe giderken oda cok erken saatlerde sakin gidebildim

Furkan

Demekki aynı durumdan muzdarip olan ben değilmişim. :) Gerçi 1-2 kez deneme imkanım oldu ama son olan denememden bahsetmek istiyorum. :)

Depoyu doldurdum ve  90'ı geçmeden aracın şehir içi ne kadar yaktığını test etmeye başladım.İlk 10 km herşey normal , ta ki arkamdan gelen clio'ya uyuz oluncaya kadar.

E5 bomboş , ben sol şeritte ilerliyorum arkamdan bi 2004-2006 clio sedan geldi selektör yaparak bende yol verdim.Beni geçtikten sonra sol şeride önüme geçti.

Ben tekrar sol şeride geçtim ve clio'yu geçtim ama baktım gene arkamdan selektör yaparak yol istiyor.Ben gene orta şeride geçtim ve bi baktım ki oda sol şeride önüme geçti.

Dedim bu iş böyle olmayacak hazır yolda müsait  , sol şeride geçtip kapattım ibre 160 diyor ama ne 90 kaldı nede yakıt testi.Bi çuval inciri berbat etti herif. :)

cndmr

• Demir
napıcaz bilmioyurm :)) bu durumdan yola çıkarsak civicler her zaman çok yakıyo, rahat bırakmıyolar çünkü :)

MerT01__civic

arkadaşlar aynı durum bende de var :) belki inanmicaksınız ama 45 50 yaşındaki taksiciler bile ışıklarda oyun istiyorlar :D

cndmr

• Demir
honda az yakmaz, çok yaktırır insana :)

adnyldz

bende her depoyu doldurdugumda diyorum test edicem sakin sakin kullanıcam niyetiyle fakat şuan hiç olmadı hayal kurmakta güzel :) nezaman ağır ağır devam etsem yolumda olmuyo birileri yüzünden sonra benzin ışığı yandıgında morelim bozuluyo allah nasip kısmet ederse denicem elbet birgun :)

cndmr

• Demir

ekuzdere

ortak kaderimizdir bu değişemez;
özellikle yoldan çıkmama sebep olan araçlar dizel olup aldananlar..(2500-3000 devir arası turbonun etkisiyle koltuğa yapışıyorlar ya, uçuyor zannediyorlar kendilerini :D :D )

Furkan

Işıklarda artık yanyana durmak istemiyorum araçlarla :) Yada dursamda tahrik edici hareketler yapmıyorum  , eğer bana yapılırsada ilgilenmiyorum.Ancak bu şekilde frenleyebiliyorum yoksa ipin ucu bi kaçtımı artık tutabilene aşk olsun. :)