Gönderen Konu: Yeni üyelerin satılık ilanları ve soruları  (Okunma sayısı 2460 defa)

ilkeronat

Yeni üyelerin satılık ilanları ve soruları
« : Mart 10, 2010, 06:33:48 ÖÖ »
arkadaslar uzun bir suredir karsilastigim ve kizdigim bir konudur bu ve site kullanicilari olarak buna bir ceki duzen vermemiz gerektigini dusunuyorum.
 insanlar sorunu oldugunda foruma giriyor uye oluyor ve merhaba bile demeden ilk mesajda soru sorup karsilik bekliyor. kimse forumu aratayim caba gostereyim demiyor. sorulan sorular da o kadar yazilip cizilmis konular ki bazen bunu forumda bulmamis olmasi icin gozunu kapatmis olmasi lazim diye dusunuyorum. (birkac konu lpg sistemleri ile ilgili olanlar, hangi marka vs, vtec 2 sis fari, vtec nedir nasil calisir.vtec yazmayi bile beceremeyenler var bu arada o ayri konu.)
 satiliklar konusu ise ayri bir dert. sitemiz satiliklar sitesi gibi algilaniyor ve insanlar ilanlarini gostermek icin siteye uye olup ilk mesajda sahibindendeki ilanini da muhakkak siteye ekliyor. kimsin nesin niye varsini sormamiza gerek yok adamin niyeti apacik ortada TICARET. dostluk paylasim, sohbet hikaye.
  sizlerden ricam bu tur ilk mesajlara yorum yazmadan alttaki linkleri cevap kismina kopyalamanizdir. moderator arkadaslar herbir konuya ya da mesaja karsilik vermeyecek kadar mesgul olabilirler ve bunu site kullanicilari olarak bizler yapabiliriz.boylece sitedeki konu ve mesaj kirliliginin onune geceriz. yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim, iyi forumlar

ilk mesaj sorulari icin
http://www.teamhondaturkey.com/forum/sizi_taniyalim/yeni_uyelerin_dikkatine-t3183.0.html
http://www.teamhondaturkey.com/forum/sizi_taniyalim/yeni_konu_acmadan_once-t27122.0.html

satiliklar icin
http://www.teamhondaturkey.com/forum/satilanlar/uyari_sitemiz_satilik_ilanlar_sitesi_degildir-t9312.0.html
http://www.teamhondaturkey.com/forum/satilanlar/onemlisatilik_ilani_acmadan_lutfen_okuyun-t4206.0.html

poseidon999

Ynt: Yeni üyelerin satılık ilanları ve soruları
« Yanıtla #1 : Mart 10, 2010, 07:14:32 ÖÖ »
Bu linkleri masaüstüne alın bence. Sonra aramak zor olur.
Ayrıca. Bu konu hakkında bir iki önerim var.

1) Siteye üye olduktan sonra. İlk mesaj için sadece üye tanıtım bölümü için açık olabilir mi?
2) Diğer forumlarda da uygulanan belli bir mesaj sayısına kadar satılık başlığını görememe kuralı uygulanabilir mi?

06uZz

« Yanıtla #2 : Mart 10, 2010, 07:53:09 ÖÖ »
Bu linkleri masaüstüne alın bence. Sonra aramak zor olur.
Ayrıca. Bu konu hakkında bir iki önerim var.

1) Siteye üye olduktan sonra. İlk mesaj için sadece üye tanıtım bölümü için açık olabilir mi?
2) Diğer forumlarda da uygulanan belli bir mesaj sayısına kadar satılık başlığını görememe kuralı uygulanabilir mi?

Bencede böyle bişey çok doğru olur...

vtec power

« Yanıtla #3 : Mart 10, 2010, 01:50:41 ÖS »
ilkeronat@  arkadaşımıza katılmamak mümkün değil.

Bahsettiği şeyler benimde canımı sıkıyor, açıkçası bu durumdan rahatsızım, eminim diğer forum arkadaşlarımda bu durumdan hoşnut değiller.

Zaman zaman benimde benzeri konulara ilkeronatın bahsettiği şekilde müdahil olup yol göstermeye çalıştıgım anlar oluyor elimden geldiğince....

Yeni konu açan arkadaş için, açtığı konuda aradıgı cevap belki onun için çok önemli, belki sordugu sorulara acil cevap alması gerekiyor ama; öte yandan, bu forumda, aynı şeyden bahseden 10 larca başlığın bulundugu konu çöplüğü değil.!  >%Sakin

Adminler sürekli online değil belki ama bu konudaki büyük sorumluluk onlara ait.
Adminlerim beni yanlış anlamasınlar lütfen, belli bir disiplin, belli bir düzen; söz sahibi, otorite sahibi kişilerle olabilir ancak.
Onlar offline ken açılan, diğerlerine benzer konulara, online olduklarında uygun dille açıklama yaparak kilit atmalarını beklerim ben.

Sadece yeni üye değil eski üyelerde benzer konu açabiliyor onlarada kilit vurulmalı bence.

poseidon@ arkadaşımızında dediği gibi belli bir mesaj statüsüne sahip olamayan yeni üyelerin bazı hakları kısıtlı kalmalı.

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #4 : Mart 10, 2010, 01:56:59 ÖS »
çok güzel bi konu olmuş ben yeni civicçi olaraktan fren problemi konularından bıktım

SONE-R

« Yanıtla #5 : Mart 10, 2010, 02:02:03 ÖS »
ilker dostum fazla takılma böyle konulara.. kimsenin umrunda değil.. boşver strese sokma kendini.. :)

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #6 : Mart 10, 2010, 02:30:13 ÖS »
Ben bir bayan olarak arabanın motor v.s kısımlarıyla ilgili çok bilgim olmamasına rağmen açılan konuları tekrar tekrar okumaktan bir çok şeyi artık öğrenir değil ezber yapar oldum...
Boşvermek işin kolay kısmı bence SONE_R bey...
Heleki sizin gibi adminlik yapmış biri için kimsenin umrunda olmadığını sölemek bişeyler için çaba sarfeden arkadaşlarımızın şevkini kırmak ii bi yaklaşımmı sizce ???
« Son Düzenleme: Mart 10, 2010, 02:31:28 ÖS Gönderen: deniz »

L3v3nT

« Yanıtla #7 : Mart 10, 2010, 02:46:55 ÖS »
İlker arkadasım cidden önemli bir konuya değinmiş, Bu tarz problemleri malesef sürekli yaşıyoruz ve uğraşıyoruz, Güzel öneriler sunulmuş emin olun dikkate alınıyor, Bu ve bunun gibi sorunları gören ve rahatsızlığı olan arkadaslar hiç çekinmeden bize bildirsin lütfen ;)

Paylaşım için çok teşekkürler, Keyifli Forumlar ;)

Not: Umursamamak gibi bir şey söz konusu değildir. Aksine bu konulara böyle sorunlara takılın ve bizlerle paylaşmakdan çekinmeyin. Doğrusu paylaşımdır.

SONE-R

« Yanıtla #8 : Mart 11, 2010, 05:07:49 ÖS »
Ben bir bayan olarak arabanın motor v.s kısımlarıyla ilgili çok bilgim olmamasına rağmen açılan konuları tekrar tekrar okumaktan bir çok şeyi artık öğrenir değil ezber yapar oldum...
Heleki sizin gibi adminlik yapmış biri için kimsenin umrunda olmadığını sölemek bişeyler için çaba sarfeden arkadaşlarımızın şevkini kırmak ii bi yaklaşımmı sizce ???
laftan sözden anlamayan adamlarla uğraşıp moral bozmak yerine koyvermek en iyisi.. ben neden kendimi üzeyim canımı sıkayım.. "ne halleri varsa görsünler" derim keyfime bakarım..

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #9 : Mart 11, 2010, 10:55:22 ÖS »
laftan sözden anlamayan adamlarla uğraşıp moral bozmak yerine koyvermek en iyisi.. ben neden kendimi üzeyim canımı sıkayım.. "ne halleri varsa görsünler" derim keyfime bakarım..
biraz ağır ve talihsiz bi yazı olmuş...herhalde kötü bigün geçirdiniz ?keyifte kahyasıda sizin...

SONE-R

« Yanıtla #10 : Mart 11, 2010, 10:58:36 ÖS »
biraz ağır ve talihsiz bi yazı olmuş...herhalde kötü bigün geçirdiniz ?keyifte kahyasıda sizin...

ben burda sizler gibi düzgün üyeleri suçlamıyorum ki neden üzerinize alınarak "ağır ve talihsiz bir yazı" diyerek beni itham ediyorsunuz? iyi geceler dilerim...

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #11 : Mart 11, 2010, 11:06:45 ÖS »
yo yo yanlış anlaşılmak istemem amacım sadece burda pek tabi çeşitli insanlar olabilir ve herkesten aynı potansiyeli bekleyemezsiniz... ama ben sizin bu konuda yapıcı konuşmanızı tercih ederdim...size bu yazıyı yazmamdaki sebeb budur...sizide ii geceler...