Gönderen Konu: Aracıma bakım yaptırdım fiyatlar nasıl ?  (Okunma sayısı 1757 defa)

patagon

Aracıma bakım yaptırdım fiyatlar nasıl ?
« : Temmuz 18, 2010, 07:56:52 ÖÖ »
Arkadaşlar aracım 2000 model 1.6 ies gri 156bin kmde.
dün itibariyle bakıma götürdüm aldım alalı trigier, subap ayarı ve alt takımlarda ne var ne yok demeden biniyordum... Neyse subap ayarı için kapak sökülmüşken trigierede bakmalarını istedim. Usta kapağı söker sökmez bunun değişmesi lazım dedi. Sebep ise kayışın üstüne parmağınızla bastırdığınızda 3parmak kadar esneme yapıyor. Bu kayış atmak üzere her an diş atlayabilir tam zamanında gelmişsin dedi. Artık nekadar doğru ne kadar yanlış ustaya güvendik değiştirelim bari dedik...

fiyatlar
Trigier kayışı :70tl
Trigier Bilyası:80tl
Subap Ayarı :60tl
Ön Arka fren kontrolu spreyle temizlik ve arka fren ayarlanması :20tl

Kapıların yağlanması, camların iniş çıkışını kolaylaştırmak için kenarlarına sprey sıkılması
 ve trigier değişim işçiliğininde içinde olduğu  :100tl

Toplam : 330tl tuttu

Şimdi bu kayışı değiştirmekle iyimi ettim usta ayak üstü beni öpmüş olabilirmi. Ayrıca bu fiyatlar nasıl sizce uygunmu tecrübeli arkadaşlar yorum belirtirse sevinirim...

honda2002

Ynt: Aracıma bakım yaptırdım fiyatlar nasıl ?
« Yanıtla #1 : Temmuz 18, 2010, 09:27:34 ÖÖ »
Arkadaşlar aracım 2000 model 1.6 ies gri 156bin kmde.
dün itibariyle bakıma götürdüm aldım alalı trigier, subap ayarı ve alt takımlarda ne var ne yok demeden biniyordum... Neyse subap ayarı için kapak sökülmüşken trigierede bakmalarını istedim. Usta kapağı söker sökmez bunun değişmesi lazım dedi. Sebep ise kayışın üstüne parmağınızla bastırdığınızda 3parmak kadar esneme yapıyor. Bu kayış atmak üzere her an diş atlayabilir tam zamanında gelmişsin dedi. Artık nekadar doğru ne kadar yanlış ustaya güvendik değiştirelim bari dedik...

fiyatlar
Trigier kayışı :70tl
Trigier Bilyası:80tl
Subap Ayarı :60tl
Ön Arka fren kontrolu spreyle temizlik ve arka fren ayarlanması :20tl

Kapıların yağlanması, camların iniş çıkışını kolaylaştırmak için kenarlarına sprey sıkılması
 ve trigier değişim işçiliğininde içinde olduğu  :100tl

Toplam : 330tl tuttu

Şimdi bu kayışı değiştirmekle iyimi ettim usta ayak üstü beni öpmüş olabilirmi. Ayrıca bu fiyatlar nasıl sizce uygunmu tecrübeli arkadaşlar yorum belirtirse sevinirim...

Eğer değişen orjinali triger kayısı idiyse bayağı vakti gecmis usta gerek yok dese bile kesin değiştirmek lazım
fiyatlar bana gayet normal geldi sanırım klima kayısını degistirmediniz normalde o da paketin için de olur 40tl civaridir yanlış hatirlamiyorsam

patagon

« Yanıtla #2 : Temmuz 18, 2010, 09:33:18 ÖÖ »
değişen kayışın geçmişini bilmiyorum ama sıfır alındığı günkü kayış olması ihtimalide zayıftır sanırım yoksa 156bin km ye kadar mutlaka bir yerde sorun yapardı gibime geliyor... diğer kayışları değiştirmedik.. Direksiyon kayışı ve klima kayışı vs. kayışları çıkardıkça kontrol etti usta 40-50 bin kadar daha gideceğini söyledi o yüzden onlara dokunmadık

honda2002

« Yanıtla #3 : Temmuz 18, 2010, 09:36:39 ÖÖ »
değişen kayışın geçmişini bilmiyorum ama sıfır alındığı günkü kayış olması ihtimalide zayıftır sanırım yoksa 156bin km ye kadar mutlaka bir yerde sorun yapardı gibime geliyor... diğer kayışları değiştirmedik.. Direksiyon kayışı ve klima kayışı vs. kayışları çıkardıkça kontrol etti usta 40-50 bin kadar daha gideceğini söyledi o yüzden onlara dokunmadık

cikan kayista Honda logosu varsa buyuk ihtimalle orjinaldir
Dayco Gib farklı markaysa kesin degismistir
Gecmisini bilmediysen degitirmek en akılcı yoldur çünkü araç 156 binde...

patagon

« Yanıtla #4 : Temmuz 18, 2010, 09:46:22 ÖÖ »
evet dostum kayışı inceledim üstünde honda logosu vardı madein japan da yazıyordu ama ne bileyim benim bildiğim 100binde bir değişiyor bu kayış benden önceki sahibi  100bin km de serviste orjinaliyle değiştirmiştir belki yoksa 100bin gitmesi gereken kayışın hadi birazda tolerans payı var desek 110bin bilemedn 120binde elde kalması gerekir gibime geliyor ama eğer tolerans payları çok yüksekse ve gerçekten bu kayış 160bin gittiyse hem helal olsun diyorum hemde 100binde bir arabamızı ellettiren ve bize masraf yaptıran zihniyete selam ediyorum :) maşallah trigier kayışı değil sanki trigier zinciri mübarek :)

tpmyo157

« Yanıtla #5 : Temmuz 18, 2010, 05:08:30 ÖS »
benim aracım 120 binde ve hala fabrikada takılan triger kayışı duruyor üzerinde. muhtemelen senin kayışta hiç  değişmemiştir. eğer satan adamın 100 binde değiştirdiğini varsayarsak 200 bine kadar zamanı var demektir orijinal olduğu için, ama 156 binde epey yıpranmış diyorsun iki seçenek kalıyor geriye ya 60 binde değişmiş trigerin  yada hiç ddeğişmemiş.
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2010, 05:09:17 ÖS Gönderen: tpmyo157 »

patagon

« Yanıtla #6 : Temmuz 19, 2010, 06:28:27 ÖÖ »
doğru söylüyorsun dostum bir ihtimal 100bin den önce süresi dolduğu için değiştirilmiş olabilir... Eğer hiç değiştirilmemişse bugüne kadar allah a emanet gidiyormuşuz demekki... sıfır km den beri bu kayışın üstünde olduğu ihtimalini düşünüyorumda tüylerim ürperiyor vallahi :):):) Neyse öyle yada böyle sanırım iyi yaptık değiştirmekle kafamız rahat olur en azından...

tpmyo157

« Yanıtla #7 : Temmuz 19, 2010, 11:17:09 ÖÖ »
koptu kopacak mı acaba diye düşünmekten iyidir :) kayışlar orijinal ise , fiyatta uygun yaptırmışsın bu arada.