Gönderen Konu: Araç tercihinde yardım  (Okunma sayısı 5037 defa)

ed35

Araç tercihinde yardım
« : Mayıs 26, 2011, 07:49:32 ÖÖ »
Merhaba dostlar,aksilik olmaz ise arabamı veriyorum bu hafta.
Tekrardan ve kısa süre içinde(1 hafta gibi) araç almam gerekecek,size sorum;şu anda D segmenti bir araç düşünüyorum,Mondeo,passat,eski kasa accord,laguna 3 gibi araç düşünüyorum,bütçe 37.000 diyelim,ne olur tavsiyeleriniz?Bunların harici de olsa ne önerirsiniz?

PearL GreY MoNsteR

Ynt: Araç tercihinde yardım
« Yanıtla #1 : Mayıs 26, 2011, 10:31:37 ÖÖ »
Merhaba dostlar,aksilik olmaz ise arabamı veriyorum bu hafta.
Tekrardan ve kısa süre içinde(1 hafta gibi) araç almam gerekecek,size sorum;şu anda D segmenti bir araç düşünüyorum,Mondeo,passat,eski kasa accord,laguna 3 gibi araç düşünüyorum,bütçe 37.000 diyelim,ne olur tavsiyeleriniz?Bunların harici de olsa ne önerirsiniz?

Size tavsiyem Şudur :
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-beyazin-asaleti-j-d-m-49619394/detay/

:D :D :D :D
Abi Fransızdan Adam olmaz , Passat ise yaşlı arabası bence yani konfor arabası diyelim , Mondeo hakkında görüşüm yok ama Bence HONDA ...

ed35

« Yanıtla #2 : Mayıs 26, 2011, 10:33:43 ÖÖ »
Azcık sade arabaya binelim diyoruz,sende gaza getiriyosun :D Honda doğru diyosunda tekrar civic almayayım be,sıkıldık :) 2012'si gelsin yine döneriz ;)
Şimdilik listeye s40'ıda eklemek istiyorum yokmu fikirleri olan?? :)

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #3 : Mayıs 26, 2011, 10:35:57 ÖÖ »
Azcık sade arabaya binelim diyoruz,sende gaza getiriyosun :D Honda doğru diyosunda tekrar civic almayayım be,sıkıldık :) 2012'si gelsin yine döneriz ;)
Abi ne sadesi yaa gel verelim bizimkiniiii :D Bak kaçırma abi :D İnş. Temiz bir araç bulursun ...

Abi BİZ 2000 MODELİNE BİNDİK BAK KONFOR VARDIR GÜVENLİK ÜST SAFHADA AMA HONDA'DAN SONRA GİTMİYOR DERSİN. BİZİM 1.4 VARDI O ZAMANLAR BABAM BİNDİ GİDİŞİNİ HİÇ BEĞENMEDİ , GAZA YÜKLENİYORSUN GİTMİYOR DEDİ AĞIR ARAÇ . AMA GÜVENLİK HEPSİNDEN ÜSTÜN ....
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2011, 10:36:45 ÖÖ Gönderen: PearL GreY MoNsteR »

ykavcioglu

« Yanıtla #4 : Mayıs 26, 2011, 10:38:23 ÖÖ »
ben olsam mondeo alırdım..

mehmetcan494

« Yanıtla #5 : Mayıs 26, 2011, 10:40:49 ÖÖ »
ben passat derim

ed35

« Yanıtla #6 : Mayıs 26, 2011, 10:42:11 ÖÖ »
Abi ne sadesi yaa gel verelim bizimkiniiii :D Bak kaçırma abi :D İnş. Temiz bir araç bulursun ...

Abi BİZ 2000 MODELİNE BİNDİK BAK KONFOR VARDIR GÜVENLİK ÜST SAFHADA AMA HONDA'DAN SONRA GİTMİYOR DERSİN. BİZİM 1.4 VARDI O ZAMANLAR BABAM BİNDİ GİDİŞİNİ HİÇ BEĞENMEDİ , GAZA YÜKLENİYORSUN GİTMİYOR DEDİ AĞIR ARAÇ . AMA GÜVENLİK HEPSİNDEN ÜSTÜN ....
Basmayıveriririrz gari bizde :D yok ya zaten artık çok performans aramıyorum,rahat,sorunsuz,az yakan yeter,sağol öneriler için kardeşim ;)
Nedeni ile açıklasanız daha mutlu olurum :) çünkü tek tek nedenleri ile karar verreceğim.

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #7 : Mayıs 26, 2011, 11:05:16 ÖÖ »

Basmayıveriririrz gari bizde :D yok ya zaten artık çok performans aramıyorum,rahat,sorunsuz,az yakan yeter,sağol öneriler için kardeşim ;)
Nedeni ile açıklasanız daha mutlu olurum :) çünkü tek tek nedenleri ile karar verreceğim.

O zaman hayırlısı olur inş. abi :D

ykavcioglu

« Yanıtla #9 : Mayıs 26, 2011, 11:13:57 ÖÖ »
[/quote]
passatların iç aksamı çabuk yıpranıyor. motorları pek randımanlı değil.
accord'da kaportanın civiclerden farkı yok, bence o segmente yakışmıyor, 2.eli zayıf
fakat mondeo hem kasa hem duruş hemde rahatlık olarak çok güzel.
ben 3 aracıda inceledim kullandım. fakat bütçe varsa s60 derim:)

ykavcioglu

« Yanıtla #10 : Mayıs 26, 2011, 11:15:08 ÖÖ »
bu arada yakıt yönünden mondeo çok iyidir. hem dizel hem benzinde..

ed35

« Yanıtla #11 : Mayıs 26, 2011, 11:55:07 ÖÖ »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-acil-satilik-2007-model-fuul-fuul-49533170/detay/?

Km yüksek hocam,teşekkürler :)
passatların iç aksamı çabuk yıpranıyor. motorları pek randımanlı değil.
accord'da kaportanın civiclerden farkı yok, bence o segmente yakışmıyor, 2.eli zayıf
fakat mondeo hem kasa hem duruş hemde rahatlık olarak çok güzel.
ben 3 aracıda inceledim kullandım. fakat bütçe varsa s60 derim:)
[/quote]
Aslına bakarsanız benimde gönlümden mondeo geçiyor ancak,o paraya dizel lagunada alınabiliyor,kararsız kaldım iyice :)

canguder

« Yanıtla #12 : Mayıs 26, 2011, 12:39:31 ÖS »
accordun duruşu bile farklı. özellikle önden çok beğeniyorum. 2.0 motor + lpg takıldımı tadından yenmez. bence civicten çok daha üstün bir araç.

ctr07

« Yanıtla #13 : Mayıs 26, 2011, 04:31:24 ÖS »
ne laguna sı abi göz var nizam var mondeo yada accord derim ben tabi herşey den önce hayırlısı neyse o olsun....

ed35

« Yanıtla #14 : Mayıs 26, 2011, 06:26:42 ÖS »
accordun duruşu bile farklı. özellikle önden çok beğeniyorum. 2.0 motor + lpg takıldımı tadından yenmez. bence civicten çok daha üstün bir araç.
Accordun km'si düşük bulursam aklımda,teşekkürler :)
ne laguna sı abi göz var nizam var mondeo yada accord derim ben tabi herşey den önce hayırlısı neyse o olsun....
Niye ya çokmu kötüki lagunalar?Ama ben güncel kasadan bahsediyorum 2008 ya da 2009.Mesela bu araca bakıyorum: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-cam-tavanli-sanruflu-yarim-deri-laguna-1-5dci-privelege-49715939/detay/

Birde arkadaşlar linkleri ile uygun araba istesem sizden :D Bulduğunuz uygun araçları atsanız buraya?

MerT01__civic

« Yanıtla #15 : Mayıs 26, 2011, 06:40:43 ÖS »
abi bence boşver lagunayı :) passata hiç bulaşma bencede yaşlı arabası :D sen bi accord al bak keyfine :)

battalgazi

« Yanıtla #16 : Mayıs 26, 2011, 07:00:47 ÖS »
passat yaşlı arabası olsada konforuna bir alıştınmı 2012 de civice falan dönemezsin,vw  her zaman para eder ülkemizde çabuk satılır begenmezsen elınden cıkarmasıda diğerlerine göre daha kolay olur

ctr07

« Yanıtla #17 : Mayıs 28, 2011, 07:15:50 ÖÖ »
laguna kötü diğil abi ama cıvıc i laguna ya tercih ederim en azından bakan bi daha bakıyo.laguna dizel olması büyük bir + ne olursa olsun hayırlı olsun..
« Son Düzenleme: Mayıs 28, 2011, 07:17:00 ÖÖ Gönderen: ctr07 »

hakan_akin

« Yanıtla #18 : Mayıs 28, 2011, 07:32:29 ÖÖ »
passat 2010 babamda vardı biran önce elden çıkarttık babamda bende hızlı kullanıyorduk ve turbo devreye girmiyordu bazen nasıl oluyordu bilmiyorum ama baktırmadık bile. mondeo az yakan çok kaçan bir araba ama kasası volvo s40 kadar dayanıklı asla olamaz hatta hiçbir araba olamaz gibi iddialı bir laf kullanayım nedeni arkadaşım s40 la asfalt ezme makinasına (silindir) girdi 160 170 civarı bir hızla burrnu kanamadan çıktı ayrıca az yakıyor iyide görünüyor özellikle beyazları uzun lafın kısası yakıt dayanıklılık yol tutuşu vb vb vb hertürlü volvo s40 alın bence

mustican

« Yanıtla #19 : Mayıs 28, 2011, 10:18:59 ÖÖ »
ben de s 40 diyenlerdenim....bi tane R design gider sana ...

seferad

« Yanıtla #20 : Mayıs 28, 2011, 10:41:34 ÖÖ »
bende s40 ve süper b yi tavsiye ederim dizel istersen c5 yeni astra olabilir.heleki bence sana insignia yakışır

ed35

« Yanıtla #21 : Mayıs 28, 2011, 10:48:56 ÖÖ »
bende s40 ve süper b yi tavsiye ederim dizel istersen c5 yeni astra olabilir.heleki bence sana insignia yakışır
Güzel dileğiniz için teşekkür ederim,hepimize yakışır elbette ;)
Kafamda s40 var şu an için ama onunda yüzü eskidi,zaten vermedim arabayı,satacaktım içim el vermedi :) Polis bi arkadaşımız almak istedi,hem fiyatta mutabık olamadık arada 500tl olduğu halde hemde ben kıyamadım,istediğim fiyattan uyguna da vermeyeceğim,olursa böyle olmadı satmam gerek yok :)
Herkese verdiği bilgiler için çok teşekkür ederim :)

seferad

« Yanıtla #22 : Mayıs 28, 2011, 11:04:58 ÖÖ »
bencede satma