Gönderen Konu: Araç tercihi  (Okunma sayısı 7020 defa)

Grafink

Ynt: Araç tercihi
« Yanıtla #25 : Kasım 11, 2011, 12:07:50 ÖS »
japon buldun bin fransız buldun kaç
+1979

bende öyle düşünüyorum ama illede yakıt ekonomisi deniyorsa şu an bu işi en iyi beceren araçlar ya fransızlar ya italyanlar...   hem ekonomi, hem sağlamlık, hem performans bi arada olsa tükkan senin :D

Castiel

« Yanıtla #26 : Kasım 11, 2011, 12:24:23 ÖS »
yaa çook eskiden beri gelen fransızlara karşı bir antipati var tabiki

kaportaya parmağını basıyorsun içerii göçüyor.

bu arada en önemli kriterlerden biride hondamı sattıktan sonra alacağım arabanın en az hondam kadar konforlu sürüşü keyifli ve içinde mutlu olabileceğim bir araç olması lazım :)

MerT01__civic

« Yanıtla #27 : Kasım 11, 2011, 12:25:45 ÖS »

bu arada en önemli kriterlerden biride hondamı sattıktan sonra alacağım arabanın en az hondam kadar konforlu sürüşü keyifli ve içinde mutlu olabileceğim bir araç olması lazım :)

işte o yüzden ısrarla alfa 159 diyorum başka da bişe demiyorum :D

Castiel

« Yanıtla #28 : Kasım 11, 2011, 12:33:50 ÖS »
+1979

bende öyle düşünüyorum ama illede yakıt ekonomisi deniyorsa şu an bu işi en iyi beceren araçlar ya fransızlar ya italyanlar...   hem ekonomi, hem sağlamlık, hem performans bi arada olsa tükkan senin :D

o zaman sende 159 dıyorsun :D:D

Castiel

« Yanıtla #29 : Kasım 11, 2011, 12:34:38 ÖS »

işte o yüzden ısrarla alfa 159 diyorum başka da bişe demiyorum :D

hayırlısı :)
dediğim gibi en çok istediğim bu listede 159 umarım bu yönde kararım çıkar :D eşimede sormam gerekiyor tabiki :)

MerT01__civic

« Yanıtla #30 : Kasım 11, 2011, 12:43:35 ÖS »
bakın şu fotoya Civic küçük kardeş gibi kaldı yanında :D

Grafink

« Yanıtla #31 : Kasım 11, 2011, 01:14:26 ÖS »
+1979

o zaman sende 159 dıyorsun :D:D

Yok hocam ben c4 diyorum, dizel arabadan korkarım ben, garantisizini almaya cesaretim yetmez, milletten bağımsız, dizel başlıbaşına kumar bence... Ha garantili araç sorun yaparsa garantiden yaptırırsın 3 yıl sorun yapmayan araç sonra da yapmayacaktır zaten ekstrem durumlar olmadıkça...

Aksine alfa'dan uzak durmak lazım, herşeyi pahalı ve sorunlu dizelleri... Benim bahsettiğim fiat olan italyan, onun da multijet sıfır bir dizeli 45-50 lere alınabilir.

ama garantisiz dizel... Her türlü kumardır...  Tabii 159'un tasarımına diyecek yok... Albenisi çok yüksek, inkar edemem.
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2011, 01:15:27 ÖS Gönderen: Grafink »

Castiel

« Yanıtla #32 : Kasım 11, 2011, 01:36:21 ÖS »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-cok-sevdigim-arabamdan-mecburen-ayriliyorum-63884358/detay/

sunun donanım ve tıpıne bakarmısınız yaww :D

ama km az istiyorum 45-50 arası zaten yok denecek kadar az 60-65bın tl lere cıkarsak anca 159 un adam gibi az km li aracını bulabilirim.

c4 hiç aklımda yoktu ama aklıma soktunuz :) ben hafta sonu inceleyeyim arkadasa sorayım memnunmu eksık tarafları nedır falan mantıklı bir secım olabilir

TURQAZ

« Yanıtla #33 : Kasım 11, 2011, 01:55:18 ÖS »
benim şahsi fikrim diesel yönünde olacaktır kullandığım araç markası gereği seat leon diyeceğim

kendim cordoba elegance 1.4 tdi kullanıyorum honda civic ies'den sonra bana yakıt konusunda ciddi anlamda faydası oldu  kimine göre  lpg ile değerleri  birbirine yakın görünse de tam dolu 45 lt mazot ile 1100-1200 km arası uzun yol menziline sahip  

donanım olarak yeterince tatminkar digitial klima ,cruse abs katlanır ısıtmalı aynalar,fonksiyonel direksiyon vs vs.. kaldı ki leon da buna aerodinamic yapı ve daha iyi yol tutuşu ve + konfor ve özellikler ekleyebilirsin

tartartar dizel sesi benim aracımda fazlasıyla mevcut ki 3 silindir olduğundan ötürü fakat diğer dizellerde bu ses neredeyse hiç yok hele ki hararet biraz yükseldiğinde benzinliden aşağı kalır yanı yok ve çoğu benzinlide bulamayacağın ivmeye sahip

bakımlarına gelince öncelikle şunu üzerine basa basa söylemek istiyorum bu benim ikinci dizel aracım ve diğeri vw idi her ikisininde bakımı aman aman pahalı değildir  düzgün kullanımlarda uygun bakım aralıkları ile kaliteli yakıt alınması durumda sadce rutin yağ su kontrolü yeterli gelmektedir yeni nesil dizeller(kendiminkide dahil) rahat 300.000 km üzerine çıkabilmekteler yeterki eşek niyetine değil araç niyetine binelim bu hepsi için geçerli :)

ne alırsan al doğru seçimi yapacağını düşünüyorum benimki nacizane,kullanmış olduğum markanın üstünkörü özellikleridir dost teklifidir :)

şimdiden hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin.

jaggalagalaga

« Yanıtla #34 : Kasım 11, 2011, 08:36:37 ÖS »
mercedes in keyfini çıkarıpta yok km yok yaş diye takıntı edicek kimseyi düşünmüyorum adam 4.600.000 km gitmiş ötesimi var cidden mercedes i sadece söylenti olarak bildiklerini düşünüyorum :)

Castiel

« Yanıtla #35 : Kasım 14, 2011, 04:28:39 ÖS »
hafta sonu c4 e-hdi ı baya ınceledim. arkadasımın babasıda aldı c4 ıkısıde baya memnunlar

bu trafıkte stop etme olayını ıptal edebiliyormussun. ne kadar trafıgede gırsem 900 km sehır ıcı yapıyorum dıyor.

gecen babası ankaraya gıtmıs gelmıs yarım depo ıle surusu falan gayet rahat dıyorlar
bılemedım baya kafam karıstı.

bazı arkadaslarım 2. el alma almısken 0 al dıyorlar ama 0 ıcın en azından 55-60bın tl arasına cıkmam lazım
mantık olarak dusununce mesela golf tdi otomatk 57 kaat benım arabayıda 40 a sattıgımı dusunursek arada 17bın t fark var

benım arabayı kullanmaya devam edersem 17bın tl lık benzın benı kac sene goturur baya goturur :)

yanı 0 araba ıcın kendını amortı etmesı baya uzun sürer gibi gelior bana. 2.el içinde aynı sey gecerlı en azından 7-8 bın tl fark verecem ıı dusunmek lazım hondamı sevıyorumda kafam hala karısık yanı anlayacagınız :)

TURQAZ

« Yanıtla #36 : Kasım 14, 2011, 04:31:49 ÖS »
konu kilitlensin rahata erelim o halde :))

Castiel

« Yanıtla #37 : Kasım 15, 2011, 07:49:20 ÖÖ »
valla uzun yola cıkacagım zaman babamın arabayı alırım sehır ıcıde zaten kullanmıyorum

ben en ıısı hondama devam edeyım en azından 6 7 ay daha kullanayım ondan sonra karar verırım duruma göre :D