Gönderen Konu: apaçiler yüzünden ceza yiyeceğiz dikkat  (Okunma sayısı 22881 defa)

dewo

cagatay54

Ynt: apaçiler yüzünden ceza yiyeceğiz dikkat
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2014, 09:02:24 ÖÖ »
-Araç üzerinde yapılan teknik değişikliği 30 gün içinde tescil yapan kuruluşa bilgilendirmeyen sürücüler 80 lira para cezası ve 10 ceza puanı ile cezalandırılır. Yapılan değişiklik belgeleri üzerine işleninceye kadar araç trafikten men edilir.

teknik değişiklik derken ne demek istemiş ki bu.bi değişikliği biyere bildiriyoruz kayıt ediliyor ve bizim mi haberimiz yok

can3520

Ynt:
« Yanıtla #2 : Temmuz 06, 2014, 09:59:11 ÖÖ »
Lpg ve tavan kaplama dışında işletebildigimiz bi değişiklik var mi ki komik olmasinlar :)

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

cagatay54

« Yanıtla #3 : Temmuz 06, 2014, 10:02:45 ÖÖ »
yani sanki bir tek modifiyeli araçlar kurallara uymuyor hee

honda2002

« Yanıtla #4 : Temmuz 06, 2014, 12:58:38 ÖS »
Ucu acik birakmislar ki istedikleri gibi uygulayabilsinle

honda2002

« Yanıtla #5 : Temmuz 06, 2014, 12:59:24 ÖS »
Ufak bir spoyler bile girer bu tanima.

cagatay54

« Yanıtla #6 : Temmuz 06, 2014, 01:45:58 ÖS »
o zaman bizde

-Araç üzerinde yapılan teknik değişikliği 30 gün içinde tescil yapan kuruluşa bilgilendirmeyen sürücüler 80 lira para cezası ve 10 ceza puanı ile cezalandırılır. Yapılan değişiklik belgeleri üzerine işleninceye kadar araç trafikten men edilir.

bu kanunu hatırlatırız mahkemede bunları işlettirmiyorsunuz hem arabamı men ediyosnuz diye.bu kanunları yazanlar ülke yönetiyor.valla yazık ya.kimlerin eline kaldık

ERTUNGA

« Yanıtla #7 : Temmuz 06, 2014, 02:50:11 ÖS »
Çok iyi olmuş trafikte ki abuk sabuk araçlardan, hayvani eksoz seslerinden, gece kulübü gibi rengarenk, ufo vari ışıklar saçanlardan , kamikaze gibi makas atanlardan ,çakma neonların gözlerimizi kör etmesinden kurtuluruz  ....geç bile kalındı acil uygulamaya geçilmesi lazım.

cagatay54

« Yanıtla #8 : Temmuz 06, 2014, 02:54:28 ÖS »
Çok iyi olmuş trafikte ki abuk sabuk araçlardan, hayvani eksoz seslerinden, gece kulübü gibi rengarenk, ufo vari ışıklar saçanlardan , kamikaze gibi makas atanlardan ,çakma neonların gözlerimizi kör etmesinden kurtuluruz  ....geç bile kalındı acil uygulamaya geçilmesi lazım.

iyi bişey tabiki de kardeşim bütün herkese sıkıntı yaşatacak bir haber.sadece modifiyeli arçlar mı makas atıyor başka kimse yapmıyor mu bunu.egsoz zaten yasak ama kullanan var.keşke bu uygulansa da bizde işletebileceğimiz aksesuarlarımızı ruhsatımıza işletsek dimi.bir yandan cezasını yazıp diğer tarafı boş kalırsa bu kanun yasa karar neyse altı boş kalır yine aynı düzen devam eder.

ERTUNGA

« Yanıtla #9 : Temmuz 06, 2014, 03:02:21 ÖS »
Kurallara, kaidelere, araç teknik verilerine ve trafik kurallarına kesinlikle uymak zorundayız...Merak ettim Çagatay bey acaba ruhsata işletmek istediğiniz şeyler neler ?

can3520

« Yanıtla #10 : Temmuz 06, 2014, 03:13:50 ÖS »
Kurallara, kaidelere, araç teknik verilerine ve trafik kurallarına kesinlikle uymak zorundayız...Merak ettim Çagatay bey acaba ruhsata işletmek istediğiniz şeyler neler ?
Yorum yapmaya başlamadan önce kendinizi tanıtır mısınız ?
Arkadaşın neyi savunduğu ortada. Car car bağıran egzozu kime kabul etmez zaten ama takılan body kite spoilere de kalkıp ceza yazılmamalı. Bunları ülkeye sokup kdv'sini de almayı biliyorlarsa ya ceza kesmesinler ya da ruhsata işletme hakkı tanısınlar. Aynı şekilde önünü bile göremeyecek kadar koyu film çektirenlere yaz cezayı, güneş ışığından korunma amaçlı yan camlara çekilen açık filmlere müsamaha göster. Egzoz, merceksiz xenon, aşırı koyu filmler; bunlara ben de karşıyım fakat adam aracını basmış body kit takmış bundan kime ne yani

cagatay54

« Yanıtla #11 : Temmuz 06, 2014, 03:22:13 ÖS »

cam filmi mesela beyefendi daha sayayım mı?kurallara uyuyoruz zaten.öyle bişey söylüyosunuz ki sanki modifiyeli arabaların hepsi kural ihlali yapıyor ses yapıyor yok tehlikeli araç sürüyor.bu önyargınızdan kurtulun bence...
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2014, 03:23:30 ÖS Gönderen: cagatay54 »

ERTUNGA

« Yanıtla #12 : Temmuz 06, 2014, 03:39:35 ÖS »
Arkadaşın neyi savunduğu ortada. Car car bağıran egzozu kime kabul etmez zaten ama takılan body kite spoilere de kalkıp ceza yazılmamalı. Bunları ülkeye sokup kdv'sini de almayı biliyorlarsa ya ceza kesmesinler ya da ruhsata işletme hakkı tanısınlar. Aynı şekilde önünü bile göremeyecek kadar koyu film çektirenlere yaz cezayı, güneş ışığından korunma amaçlı yan camlara çekilen açık filmlere müsamaha göster. Egzoz, merceksiz xenon, aşırı koyu filmler; bunlara ben de karşıyım fakat adam aracını basmış body kit takmış bundan kime ne yani
Tanıtayım Can bey Ankara da ikamet etmekteyim Trabzonluyum Başbakanlıkta memurum 41 yaşındayım evliyim bir oğlum var esmer buğday tenliyim 195 boyundayım 110 kg ağırlığındayım ...Can bey aslında aynı şeylerden bahsediyoruz ben kimseyi kötüleyen ya da aşağılayıcı bir cümle kurmadım sanal ortamda yazdıklarımız parmak izlerimiz gibidir yazdıklarımızdan yasalar önünde de sorumluyuz bundan dolayı hep ölçerek tartarak yazarım ....Kişiler araçlarına istediklerini yapmakta özgürlerdir ki bu özgürleri kanun,yasa ve yönetmeliklere çarpana kadardır.

cagatay54

« Yanıtla #13 : Temmuz 06, 2014, 03:47:16 ÖS »
Tanıtayım Can bey Ankara da ikamet etmekteyim Trabzonluyum Başbakanlıkta memurum 41 yaşındayım evliyim bir oğlum var esmer buğday tenliyim 195 boyundayım 110 kg ağırlığındayım ...Can bey aslında aynı şeylerden bahsediyoruz ben kimseyi kötüleyen ya da aşağılayıcı bir cümle kurmadım sanal ortamda yazdıklarımız parmak izlerimiz gibidir yazdıklarımızdan yasalar önünde de sorumluyuz bundan dolayı hep ölçerek tartarak yazarım ....Kişiler araçlarına istediklerini yapmakta özgürlerdir ki bu özgürleri kanun,yasa ve yönetmeliklere çarpana kadardır.

o zaman size şöyle diyelim bu ülkede hak hukuk varsa adalet varsa ben aracıma film çektirirken ve ya başka bir aksesuar alıp takarken bundan KDV alan ÖTV alan devlet dışarıda bana çıkıpta ceza kesemez.bu olay bu kadar basittir.ya bunları sattırmayacak ya da bunun bir çözümünü bulacaklar.bunun yolu cezadan geçmez.milyonların takip ettiği sitelerde boy boy ilanlar binlerce ilanlar.bu hizmetleri alanlara değilde bu hizmetleri sağlayanlara izin vermeyin o zaman.bu malzemeler kaçak gelmiyor bu ülkeye.devlet ilk önce kendine bakacak yasalarımda ne var diye sonra bu hizmetleri sağlayanlara.son tüketiciye yani bizlere gelene kadar çok yol var.biraz bu ülkede birileri düşünerek bişey yapsın artık

ERTUNGA

« Yanıtla #14 : Temmuz 06, 2014, 03:58:14 ÖS »

o zaman size şöyle diyelim bu ülkede hak hukuk varsa adalet varsa ben aracıma film çektirirken ve ya başka bir aksesuar alıp takarken bundan KDV alan ÖTV alan devlet dışarıda bana çıkıpta ceza kesemez.bu olay bu kadar basittir.ya bunları sattırmayacak ya da bunun bir çözümünü bulacaklar.bunun yolu cezadan geçmez.milyonların takip ettiği sitelerde boy boy ilanlar binlerce ilanlar.bu hizmetleri alanlara değilde bu hizmetleri sağlayanlara izin vermeyin o zaman.bu malzemeler kaçak gelmiyor bu ülkeye.devlet ilk önce kendine bakacak yasalarımda ne var diye sonra bu hizmetleri sağlayanlara.son tüketiciye yani bizlere gelene kadar çok yol var.biraz bu ülkede birileri düşünerek bişey yapsın artık
Valla Çağatay bey kurallara uymadığınız sürece devlet cezayıda keser arabanızı da alır trafikten men de  eder  gık diyemezsiniz derim ..Sağlıcakla kalın.

cagatay54

« Yanıtla #15 : Temmuz 06, 2014, 04:14:28 ÖS »
o zaman anladığım kadarıyla beyefendi bu ülkede adalet yok.sonra bu millet neden böyle yapıyor da diyemezsiniz.Allahın Selameti üzerinize olsun.

can3520

« Yanıtla #16 : Temmuz 06, 2014, 04:45:14 ÖS »
:) Sizin cümleye giriş şeklinizden belli zaten neyi amaçladığınız :) Site kuralı gereği kendinizi tanıtmanız gerekiyor, ben istediğim için değil bunda bir hemfikir olalım. Sizin boyunuz ağırlığınız beni alakadar etmez, siteyi kullananların yaş, meslek, araç çeşitliliği açısından beklenen bir şey. Gık çıkarmamak sizin tercihiniz, ben her şekilde hakkımı ararım. Yasal olmayan bir şeyi alıp da takmıyoruz sonuçta; fd6 nın fabrikasyon çift çıkış egzoz ucuna ceza kesmeye kalkanları da biliyoruz. İşini iyi yapana kimse kalkıp da laf etmez, makas atana hızı aşana istediği cezayı kessinler, edebiyle hareket edeni de çileden çıkarmasınlar ortak payda budur

teachers71

Ynt:
« Yanıtla #17 : Temmuz 06, 2014, 07:32:44 ÖS »
Yine aynı konuyu uç noktalarda tartışıyoruz. Herkesi  rahatsız eden modifiyeleri biliyoruz ve bundan herkes rahatsız. Bunu engellemek için yasa çıkıyor yada uygulama sıkılaştırılıyor olan basit cam filmi olan araçlara oluyor. O araçların zaten çoğu trafiğe yasadışı  çıkıyor. Fenni muayeneleri yok. gece rutindışı uygulamalar dışında ara sokaklarda polis gören varmı bilmiyorum. O ara sokaklar arkadaşın apaçi dediği tiplere kalıyor. :)

honda2002

« Yanıtla #18 : Temmuz 06, 2014, 09:01:22 ÖS »
Amac butceye katki yapip elindeki ceza kotasini doldurmaya calismak ve tuzak noktalara konuclanip ceza kesmek oldugu surece biz bu tur uygulamalari iyi amacli bulmayiz.

honda2002

« Yanıtla #19 : Temmuz 06, 2014, 09:06:30 ÖS »
Bu arada soyliyeyim aracimda zerre kadar modifiye kiti yok ve duskun de degilim egzostumda hava filtremde orijinal ;) sadece empati yapiyorum siz arkadaslar icin.
Ne dusunduklerini kaygilarini anlayabiliyorum o kadar.

erhanss

• erhan
« Yanıtla #20 : Temmuz 06, 2014, 09:10:14 ÖS »
Amac butceye katki yapip elindeki ceza kotasini doldurmaya calismak ve tuzak noktalara konuclanip ceza kesmek oldugu surece biz bu tur uygulamalari iyi amacli bulmayiz.

>=ok

mrtaltun

« Yanıtla #21 : Temmuz 06, 2014, 09:56:02 ÖS »
vizeden geçmiş, çam filmi yada küçük aksesuarlara ceza kesemezler, yani kanunen, tabi kanun yada adalet var mı derseniz , ben cevap veremem, ama vizeden geçen filme ceza kesenle mahkemelik de olurum, mahkeme önünde anlatırlar neye dayandıklarını.

gecetilkisi

« Yanıtla #22 : Temmuz 06, 2014, 10:44:46 ÖS »
Adalet yok ulkede . Adalete inancimda yok .bi arkadasin dedigi gibi cezada yazarlar arabayida baglarlar. Ama olmasi gereken diger arkadasin dedigi gibi madem yasak sattirmiycan o zaman hem vergiyi gotur hem cezayi bas boyle devlet yonetilmez. Umarim duzelir.

teachers71

Ynt:
« Yanıtla #23 : Temmuz 06, 2014, 11:28:31 ÖS »
Arkadaşlar cam filmi konusunda sizinle aynı fikirdeyim ama mantığınız yanlış, satışı varsa yasaldır mantığı sizi bizi biyere  götürmez. Silah satışıda yasaldır ama silahla adam öldürmek serbest değil. Cam filminin tek uygulama alanı araç değildir.
Söylediğim gibi cam filmine karşı değilim düşük numara benim aracımdada var. bu film işinin kesin sınırlarla çözüme kavuşması lazım. Yoksa bu apaçiler yüzünden biz çekicez yine :( çünkü polis amcalarımız maalesef ellerine yetki geçirince ak kara ayırmadan dilim dilim doğruyorlar. okulumun önünde polis 60 yaşında adamı durdurmuş cam filmini söktürüyordu elleriyle.

can3520

Ynt:
« Yanıtla #24 : Temmuz 06, 2014, 11:40:27 ÖS »
Biz koyu filme yazmasinlar demiyoruz ki abi koyuya yazsinlar acik olana karismasinlar. Babamin aracinda da on yan camlarda film var 65 yasinda, doktor; gunes rahatsiz ettigi icin cektirdi. Arkalar zaten orijinal karartilmis cam, kalkip da ona da ceza yazarlarsa buradaki amac baska diye dusunurum yani. Yazmis olmak icin yaziyorlar demekte haksiz olur muyum ? Iyi niyeti kotuye kullananlar yuzunden kurunun yaninda yas da yaniyor bosu bosuna bu tartismalari yapmak zorunda kaliyoruz. Kaza aninda disari cikmayi engelliyor vs diye savunuyorlar, neden ekip araclarinin buyuk bir cogunda film var o zaman onlar kaza yapmiyor mu ? Cifte standart olunca bu tartismalar bitmez :)

GT-I9300 cihazımdan gönderildi