Gönderen Konu: ALİEXPRES VE GÜMRÜK  (Okunma sayısı 3323 defa)

gecetilkisi

ALİEXPRES VE GÜMRÜK
« : Mart 13, 2015, 07:22:02 ÖS »
slm. arkadaşlar. 14 şubatta aracıma aliexpresden gündüz farı led lamba, park lambası ve bir adette termometre olmak üzere 3-5 dolarlık en pahalısı 5 dolar.  toplamda 22 dolarlık malzeme aldım. ürünlerden 2 tanesi 28 şubatta Türkiyeye giriş yapmış diger ikisi ise daha ulaşmadı hala çin kargosunda beklıyor. 14 gündür de ptt den gelen giden yok. yurtdışı takip noları ptt den takip edilmiyor. yada ben oyle bılıyorum. ptt subesındende yurtdışı takip noları ve isimle sorgulattıgımda hiçbirşey gözükmüyor.

şimdi benim sormak istedigim.2-5 dolarlık ürünler (75 euroya kadar) gümrüge takılmaz deniliyor. benim ürünler 14 gündür nerede.Madem gümrüge takıldı. bu vakte kadar gümrük vergisini ödemem için  bir ihbar mektubu gelmedi.  ürünlerin akkıbeti ne olacaak onay vermem için sayac işliyor 15 güne kadar onay vermem gerekıyor. Bekleyeyim mi, yada hiç umudum yok ama telefonlamı ulasayım. yada BİMERe konuyu anlatan bir yazımı yazayım daha önce basına boyle konu gelmiş  yada bilgisi olanlar yönlendirirse sevinirim TEŞEKÜRLER.

poseidon999

Ynt: ALİEXPRES VE GÜMRÜK
« Yanıtla #1 : Mart 13, 2015, 11:34:50 ÖS »
22 dolarlık malzeme gümrüğe kesinlikle takılmaz.
Kargolanma tarihinden sonra en az 20 iş günü beklemelisin.
Ben istanbuldayım bana bile 1 ayı buluyor gelmesi.
Sanırım ıspartadasın biraz daha gecikebilir.
Ayrıca dispute süresi 45 gün olması lazım.

savas

« Yanıtla #2 : Mart 14, 2015, 08:38:59 ÖÖ »
Yanlış zamanda sipariş vermişsin. Çin de bu sene keçi yılı kutlanıyor ve onların tam yılbaşında sipariş vermişsin gelmesi biraz uzun sürebilir. Birde belirli gemi çıkış tarihleri var kargoya verilmiş olsa bile gemi çıkış tarihini kontrol etme şansımız olmadığı için net bilgi verilemez. Süre dolar ve halen ürün gelmezse siparişler bölümünde ürün gelmedi süreyi uzatmak istiyorum seçeneği var onatıklarsan 15 gün daha uzatılıyor. Yine gelmezse ürün kargolanmadı deyip paranı iade alabilirsin.
Not olarak ta onların yılbaşı 1 gün değil 2 veya 3 hafta sürüyor.

cagatay54

« Yanıtla #3 : Mart 14, 2015, 02:07:53 ÖS »
:)) bende aliexpressten alışveriş yapıyorum.gerçekten çok güzel herşey var.türkiye de 200 km öteden gelen ürünün parasından pahalı kargo parası ödediğimiz satıcılar utansınn taa çinden kargo bedava olarak geliyor kapımıza kadar :)

aliexpress ten aldığın bir ürün için gelecek şu gün diye beklerseniz sıkıntı olur.siz siparişi verin öyle bir sipariş verdiğinizi unutun zaten.1 ayı zaten geçiyor :)

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #4 : Mart 14, 2015, 02:14:58 ÖS »
Geçen gün Big tube filtre kit aldım. 2 hafta sürmedi geldi sanırım sevkiyata denk geldi erken geldi.
« Son Düzenleme: Mart 14, 2015, 02:15:41 ÖS Gönderen: Carismatiq »

gecetilkisi

« Yanıtla #5 : Mart 14, 2015, 04:08:38 ÖS »
Benden birhafta sonra bir arkadasta birkac parca aldi onun parcalardan biri geldi digerleri yok .ben siparisi vereli tam bir ay oluyor bugun

gecetilkisi

« Yanıtla #6 : Mart 15, 2015, 08:36:48 ÖÖ »
Yabliz urunlerden iki tanesi 28 subatda tr ye giris yapmis gozukuyo 15 gundur ptt ye verilmemesi dusunduruce degil mi

cagatay54

« Yanıtla #7 : Mart 15, 2015, 10:36:17 ÖÖ »
valla bende 4 dolarlık bir malzeme aldım şubat 22 şipariş bugün 15 mart :) sorguluyorum daha çıkmıyor bile

gecetilkisi

« Yanıtla #8 : Nisan 03, 2015, 09:21:36 ÖÖ »
ürünlerden bitanesinin sayacı doluyordu. süre istedim vermedi. bende açık anlaşmazlık açtım. şimdi 25 gün vermiş ancak açık anlaşmazlıgı kapat diyor satıcı. kapatırsak tekrardan  açma sansımız varmı yokmu arkadaşlar napalım.

savas

« Yanıtla #9 : Nisan 03, 2015, 11:53:46 ÖÖ »
Satıcının lafına bakma ürün gelmedi neden kapatıcaksın ki ? 25 gün içinde ürün gelirse anlaşmazlığı kapatır ürün geldi dersin sorun çözülür. Eğer gelmezse sana para iadesi yapılır.

copil34

« Yanıtla #10 : Nisan 03, 2015, 12:31:49 ÖS »
Benda bu siteden alış veriş yapmak istiyorum ama tırsıyorum.
Bide sabırsızın tekiyim ulan ürün gelmedi diye saçlarım dökülür dertten. :D

gecetilkisi

« Yanıtla #11 : Nisan 03, 2015, 02:07:47 ÖS »
Eger kapatmazsam acik anlasmazligi 4 gun sayac var doldugunda para iadesi olur diye dusunuyorum.satici 25 gun verdi ancak 4 gunun sonunda para geri hesaba gelcek.normalde anlasmazlik acmadan sure uzatmaya yanasmadi satici