Gönderen Konu: Kasko fiyatları hakkında  (Okunma sayısı 9670 defa)

teachers71

Ynt: Kasko fiyatları hakkında
« Yanıtla #25 : Ocak 18, 2011, 02:03:29 ÖS »
600 tl ye yaptırdım. 2005 civic ls. şubatta yeniden yaptırıcam. bakalım ne çıkacak. yalnız şu var iyi pazarlık yapın. teminatları çok yükseltip primide yükseltiyorlar. zaten trafik sigortası teminatları oldukça yüksek. kasko o teminatın üzeirni teminat altına alıyor. eğer boing747 ye yada ferrariye çarpmam diiyorsanız 150-200 bin tl lik teminat için 1500-200 tl prim ödemeyin. zaten normal trafik sigortası 60-70 tl yi teminat altına alıyor.sizde 150 bin tl lik poliçe yaptırırsanız toplamda 260 bin tl gibi astronomik bir bedele ulaşmış bulunursunuz ki bence çokda gereği yok. sanırım 80-100 bin tl gibi bir teminat sizi 800 -1000 arası bir primle kaskolar.
ben şöyle bir yol izlemiştim. ilk kaskom çok yüksek tutuyordu. 1200-1500 gibi bişi. muafiyetli poliçele istedim. yüzde 20 muafiyet bedeli istedim. bi anda kaskom 650 tl ye düştü. şu anlama geliyor. bir kaza olursa kendi hasarımın yüzde 20 sini ben öderim. bu ilk sene için alabileceğim bir riskti. 1200 tl ye hiç kasko yaptıramamktan iyidir çünkü. sonraki sene için zaten yüzde 20 hasarsızlık indirimi aldığım için bu sefer muafiyetsiz tam poliçe yaptım. yine yaklaşık aynı para ile.. bilmiyorum böyle bir yol izleyebilirsiniz.en azından ilk sene için.
selamlar.
« Son Düzenleme: Ocak 18, 2011, 02:04:24 ÖS Gönderen: teachers71 »

Co Black

« Yanıtla #26 : Ocak 18, 2011, 03:01:56 ÖS »
600 tl ye yaptırdım. 2005 civic ls. şubatta yeniden yaptırıcam. bakalım ne çıkacak. yalnız şu var iyi pazarlık yapın. teminatları çok yükseltip primide yükseltiyorlar. zaten trafik sigortası teminatları oldukça yüksek. kasko o teminatın üzeirni teminat altına alıyor. eğer boing747 ye yada ferrariye çarpmam diiyorsanız 150-200 bin tl lik teminat için 1500-200 tl prim ödemeyin. zaten normal trafik sigortası 60-70 tl yi teminat altına alıyor.sizde 150 bin tl lik poliçe yaptırırsanız toplamda 260 bin tl gibi astronomik bir bedele ulaşmış bulunursunuz ki bence çokda gereği yok. sanırım 80-100 bin tl gibi bir teminat sizi 800 -1000 arası bir primle kaskolar.
ben şöyle bir yol izlemiştim. ilk kaskom çok yüksek tutuyordu. 1200-1500 gibi bişi. muafiyetli poliçele istedim. yüzde 20 muafiyet bedeli istedim. bi anda kaskom 650 tl ye düştü. şu anlama geliyor. bir kaza olursa kendi hasarımın yüzde 20 sini ben öderim. bu ilk sene için alabileceğim bir riskti. 1200 tl ye hiç kasko yaptıramamktan iyidir çünkü. sonraki sene için zaten yüzde 20 hasarsızlık indirimi aldığım için bu sefer muafiyetsiz tam poliçe yaptım. yine yaklaşık aynı para ile.. bilmiyorum böyle bir yol izleyebilirsiniz.en azından ilk sene için.
selamlar.
muafiyet diye bişey duymamıştım, onu öğrendiğim ii oldu.Bilgi için teşekürler, yarın bi konuşıyım bu konuyu

luke skywalker

« Yanıtla #27 : Ocak 22, 2011, 09:03:52 ÖS »
Axa Oyak 2004 civic sedan makyajlı kasa LS,480 TL.22 Bin TL 2. el değeri biçilmiş.Teminatları oldukça yüksek.Hukuki teminat falan yüksek.

Co Black

« Yanıtla #28 : Ocak 23, 2011, 04:48:17 ÖÖ »
Axa Oyak 2004 civic sedan makyajlı kasa LS,480 TL.22 Bin TL 2. el değeri biçilmiş.Teminatları oldukça yüksek.Hukuki teminat falan yüksek.
Galiba bu fiyat bi kaç yıllık hasarsızlıktan sonra çıkar

kayaci26

« Yanıtla #29 : Ocak 23, 2011, 05:28:10 ÖÖ »
Trafik Sigortası ve Kasko birbiri ile farklıdırlar ama paralel çalışırlar...

Tarfik Sigortası Herhangi bir trafik kazasında siz suçlu iseniz, KARŞI' nın hasarının 20.000 TL ye kadar olanını öder... (2010 da bu rakam 17.500TL idi, 2009 da 15.000 TL idi, her yıl değişir) Hiç bir surette trafik sigortanız sizin aracınızın hasarını tanzim etmez.

Kasko ise yine sizin suçlu olduğunuz kazada karşının hasarının 20.000 TL yi aşan kısmını teminat kapsamında öder...

Bu ne demek ? Bir trafik kazası yaptınız, karşı tarfın aracında 50.000 TL hasar oluştu, Sizin kasko poliçenizde karşı tarafa ödenecek bedel 25.000 TL ise, 20.000 TL yi Trafik sigortası tanzim eder, 25.000 TL yi Kasko... AMA 5.000 TL yi siz ödersiniz...

Arkadaşar Kasko yaptırıken illede uygun fiyat vereni değil, sizi en çok düşüneni ve ekonomik olanı tercih ediniz...
Kasko poliçelerine ekletilmesi gereken hususlar var;
Yangın, Terör, Hırsızlık gibi hesaplanmayan olası çevresel faktörler ve Deprem, Sel Baskını gibi doğal faktörler den ZARAR GÖRÜLMESİ DURUMU (sigortacılar buna KLOZ derler) teminat kapsamına alınmalı...

Veeee sigorta yaptıracağınız firmanın müşteri memnuniyet anketleri çok önemli...  Sektörde LİDER firmlar tercih edilmeli, çalıştığınız acente yetkilisi ise size güven vermeli...

kayaci26

« Yanıtla #30 : Ocak 23, 2011, 05:41:01 ÖÖ »
Veee... araçlarınızın Kasko Değeri sizn ya da noterin belirleyeceği bir şey değil... Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği' nin her ay düzenli olarak güncellediği Motorlu Taşıtlar KAsko Değer Listesi nde n tespit edilir... ve bu değer üzerinde oynama yapılamaz...

Ancak yukarıda arkadaşlarımızın da belirttiği gibi KARŞI ya ödenecek tazminatlar ve ek teminatlar üzerinde oynama yapılarak ortalama 1400 TL ye oluşacak bir kasko poliçesini 800 TL ye kadar ucuzlatabiliyorlar...

Son olarak yukarıdaki mesajı da tamalayıcı mahiyette eklemek istiyorum, Kasko bedeli üzerindne kaskolana aracınıza kaza halinde ödenecek tazminat Kasko bedeli ile sınırlıdır... yani 25.000 TL kasko bedeli olan bir araç kaza sonrası 3 -5 bn tl hasara uğrarsa gider yaptırırsınız, kasko firanınz bunu öder... Ama araç da 20.000 TL hasar çıkarsa PERT olur... firma size 25.000 TL yi öder, aracınızı sizden alır... (Pert sınırı % lik cinsinden nasıl hesap ediliyor bilmiyorum)

Not: Herhangi bir trafik kazasında aracımız ağır hasar alabilir ve biz maddi imkansızlıklardan dolayı ARABADAN VAZGEÇEBİLİR iz... ancak KARŞI taraf varsa olayın içinde KARŞI ARACINDAN ve DOLAYISI İLE SİZDEN ALACAĞI PARADAN VAZGEÇMEYECEKTİR... Bu yüzden KASKO yaptırmıyorsak bile Trafik Sigortalarını hiç bir surette ihmal etmeyelim ve mümkünse " EK TRAFİK " olarak bilinen sigortalama yöntemi ile Poliçemizle karşı ya ödenebilecek tazminatı yükseltelim...

TÜM DOSTLARA KAZASIZ BELASIZ, HAYIRLI SÜRÜŞLER DİLEĞİ İLE...

(EK Trafik hakkında isteyene detaylı bilgi verebilirim)

luke skywalker

« Yanıtla #31 : Ocak 23, 2011, 01:58:02 ÖS »
Galiba bu fiyat bi kaç yıllık hasarsızlıktan sonra çıkar
Sadece bir yıl hasarsızlık.

insomnia

« Yanıtla #32 : Ocak 23, 2011, 02:51:03 ÖS »
bende motordan şanzumandan pek anlamam ama bildiğim konu hakkında yorum yapim evet hondaların kaskosu biraz pahalı cıkıyo 9 senedir aksigortanın ana acenteliğini yapıyorum bende de 2006 vtec2 var aracın degeri bu sene sistemde otomatik 27250 geliyodu 25e düşürdüm 1450 kasko fiyatı cook acıklı çook kötü bu fiyat özel indirim alınmış fiyat bide. ayrıca Türkiye sigorta ve reasürans şirketler Birliğinin belirlediği kasko bedeli üzerinde oynama yapılabilir müşteri isterse %5 düşürüp % 10 artırabilir. benimde araç annemin adına benim adıma teklif çıkardığımda 2200 TL çıkıyodu