Gönderen Konu: 56 Km/h Radara girme  (Okunma sayısı 7607 defa)

Can_GnyL

56 Km/h Radara girme
« : Aralık 27, 2011, 03:59:54 ÖS »
Pazar günü yalovaya giderken bir köy yolunda 56 km ile radara girdik yol 2gidiş 2 gelişli.Bizi durdurdular radara girdiniz dediler bizde nasıl olur flan 50 km hız sınırı varmış.Memurun rüşvet için yaptığı çok belliydi. Ceza yedimize üzülmüyorum ama sadece bizi durdular tabi plaka 34 yaa. Neyse şimdi ne yapabiliriz?  >ag

Can_GnyL

Ynt: 56 Km/h Radara girme
« Yanıtla #1 : Aralık 27, 2011, 04:02:25 ÖS »
yardım edin lütfen

poseidon999

« Yanıtla #2 : Aralık 27, 2011, 04:04:42 ÖS »
Pazar günü yalovaya giderken bir köy yolunda 56 km ile radara girdik yol 2gidiş 2 gelişli.Bizi durdurdular radara girdiniz dediler bizde nasıl olur flan 50 km hız sınırı varmış.Memurun rüşvet için yaptığı çok belliydi. Ceza yedimize üzülmüyorum ama sadece bizi durdular tabi plaka 34 yaa. Neyse şimdi ne yapabiliriz?  >ag

Kesilen cezanın geri dönüşü yok.
Bırak memuru Vali gelse silemez o cezayı.
Mecbur ödeyeceksin. 15 gün içinde öde de % 25 indirim yapılsın.

Bu arada sınır 50 km ise %10 üstüne yani 55 kmye kadar ceza yazılmaz
yani sana 1 km için ceza yazmışalar.

Genelde kuralları savunurum ama polis orada inisiyatif kullanabilirdi ayıp etmiş.
Geçmiş olsun.
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2011, 04:05:32 ÖS Gönderen: poseidon999 »

logıcthıs

« Yanıtla #3 : Aralık 27, 2011, 04:05:44 ÖS »
ceza kesilmişse ödemekten başka çareniz yok.

Can_GnyL

« Yanıtla #4 : Aralık 27, 2011, 04:08:45 ÖS »
Saol abi ama zaten Araç fd6 olduğu için 55 km gidiyorduk.1 km artmış hız araç onu göstermedi galiba.

06FAT68

« Yanıtla #5 : Aralık 27, 2011, 04:24:07 ÖS »
arkadaşım bende polisim artık yeni makinalar var rüşvet alamaz senden duble yol olsada orası ş.içi diye geçen bir bölgedir 56da yazılır ama %10luk insiyatif kullanmak zorundada değildir polis 51de de yazabilir 55 de yazabilir ama 56 yazaR

poseidon999

« Yanıtla #6 : Aralık 27, 2011, 04:30:05 ÖS »
arkadaşım bende polisim artık yeni makinalar var rüşvet alamaz senden duble yol olsada orası ş.içi diye geçen bir bölgedir 56da yazılır ama %10luk insiyatif kullanmak zorundada değildir polis 51de de yazabilir 55 de yazabilir ama 56 yazaR

% 10 luk fark inisiyatif değil zaten sürücünün hakkı.
Bu farkın koyulma sebebi ise sürücünün devamlı hızını kontrol için kadrana bakarak
kazaya sebebiyet vermemesi.
Yanlış bilmyorsam 51-2/a  ceza maddesinde % 10 dan % 30 ve
51-2/b ceza maddesinde % 30 ve üstü aşmak cezaya tabi.
Bu durumda 50 hız limitinin ceza kesme sınırı 55 km olmaz mı?
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2011, 04:33:05 ÖS Gönderen: poseidon999 »

honda2002

« Yanıtla #7 : Aralık 27, 2011, 04:38:38 ÖS »

Tamam kural geregi yazar yazar da bana bu tur seyler tuzak gibi geliyor.
Duble yol hiz siniri 110km gidiyorsun bir anda tabela 70km sonra 50km , bu hizlara dusmen icin iyi fren yapman lazim arkandan en az 110km ile geliyorlar, bunun kamyonu var otobusu var tiri var Allah korusun ben o tur yollarda 70'e 50'ye dusmeye korkuyorum, kimse o yolda yavaslayacagini dusunnmez, bana aileme zarar geldikten sonra gerisi hic onemli degil. Bu nedenle bu tur hiz tabelalari ve hiz sinirlamalari gercekten pratikte gecersiz hatta sacma.

06FAT68

« Yanıtla #8 : Aralık 27, 2011, 04:40:27 ÖS »
öyle dediğiniz gibi olabilri ama bana radarda çalışan arkadaşım söylemişti %10luk pay trafiğin seyrini tehlike falan filan ama yazmak istemiyoruz demişti ve gözümün önünde arkadaşa 122 ile girdik diye yazdılar

honda2002

« Yanıtla #9 : Aralık 27, 2011, 04:43:31 ÖS »

Duble yol hiz siniri 110km gidiyorsun bir anda tabela 70km sonra 50km , bu hizlara dusmen icin iyi fren yapman lazim arkandan en az 110km ile geliyorlar, bunun kamyonu var otobusu var tiri var Allah korusun ben o tur yollarda 70'e 50'ye dusmeye korkuyorum, kimse o yolda yavaslayacagini dusunnmez, bana aileme zarar geldikten sonra gerisi hic onemli degil. Bu nedenle bu tur hiz tabelalari ve hiz sinirlamalari gercekten pratikte gecersiz hatta sacma.

Kurali uygulayacaklarsa gitsinler cumartesi aksami ve gece E5 e makas atanlara baksinlar milletin surus emniyetini hice sayarak. Kusura bakilmasin ama bir tarafta 70lik E5 te adam 130 la makas atiyor biz burada 5 km nin hesabini yapiyoruz. Ceza yiyoruz. Amac kazalari onlemekse baska yerlere bakmalari lazim. Yanlis anlasilmasin lafim kesinlikle 06Fat68 e degil bu duzene :)

poseidon999

« Yanıtla #10 : Aralık 27, 2011, 04:49:03 ÖS »

Kurali uygulayacaklarsa gitsinler cumartesi aksami ve gece E5 e makas atanlara baksinlar milletin surus emniyetini hice sayarak. Kusura bakilmasin ama bir tarafta 70lik E5 te adam 130 la makas atiyor biz burada 5 km nin hesabini yapiyoruz. Ceza yiyoruz. Amac kazalari onlemekse baska yerlere bakmalari lazim. Yanlis anlasilmasin lafim kesinlikle 06Fat68 e degil bu duzene :)

Ya olay sürücüde bitiyor. İlk önce kendimize limit koymalıyız.
Adını vermek istemediğim bir forumda konu açmışlar.
Makaslar diye. Girdim dedim ki pamuğu tıkayınca kimse bakmaz kaç km ile makasa giridiğine diye. Bırakın toplumsal mesaj vermeyi dediler.
O yüzden insan önce kendisine sınır koymalı.
Kimse kaza yapmadan o duygunun ne olduğunu bilemiyor.
Hiçbir yere çarpmasanız bile kazık frende vücut öyle bir kasılıyor ki
kendinize gelince dayak yemiş gibi oluyorsunuz allah korusun bir de darbe aldığınızı düşünün.

QnuR

« Yanıtla #11 : Aralık 27, 2011, 05:07:06 ÖS »

cok dogru demıssın ama zaten yeni yasa geregi radar ukatılımı yoksa sana ceza yazamazlar ve ayrıca hız limiti ve radar ukatılımı tabeleları alt alta oluo o yazının ordaki hıza göre limit belirleniyor.

kayaci26

« Yanıtla #12 : Aralık 27, 2011, 05:44:35 ÖS »
Geçmiş olsun değerli dostum... Bu güne kadar (16 yıldır) iki radar cezam var birincisi 56 (aynen senin hız) ikincisi ise 78 (70 sınır idi) . . .

Birbirinden bağımsız zamanlarda farklı zeminlerde tarafıma yazılan bu cezaların muhatabı olmak radar konusu açıldığında herkese anlattığım iki trajik olay işte...
Ama memur arkadaşlar da ne yaptıklarını, yahut ne yapmadıklarını ÇOK İYİ BİLİYORLAR . . .

maksat ekmek yemek değil...

fırıncıyı dövmek . . .

« Son Düzenleme: Aralık 27, 2011, 05:45:45 ÖS Gönderen: kayaci26 »

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #13 : Aralık 27, 2011, 06:00:48 ÖS »
Eğer senin kadranında 56 yazıyorsa iki ihtimal var.

1 Normalde o 56 hız radarda 50 52 gibi görünür. Dolayısı ile seni yemişler.
2 Senin kadran bütün arabaların aksine az gösteriyor.

Ben kaç araba ile denediysem hespinde bu mantık vardı.

Ayrıca canı ceza yazmak isteyen akşamları nurtepe viyadüğünün üzerine radar koysun. Harfiyat kamyonları 160 la giden binek araçlara selektör yapıyor silme geçiyor.

Balıkesir ve bursa polisi zaten tam şark kurnazıdır. 34 plakalı arabalara ceza yazmak özel zevkleri. Şehiriçinde terör estiren toplu taşıma araçlarına gıkları çıkmaz.

aynı kemerburgaz dan moloz taşıyan harfiyat kamyonları gibi tarifeli rüşvetleri var.

Vebde çok radara girdim polislerle kavga ettim vs. Yapacak bişey yok. paşa paşa ödeniyor.

Bazıları da sonradan çıkmıyor ödenmediğide oldu :D

Can_GnyL

« Yanıtla #14 : Aralık 27, 2011, 06:05:33 ÖS »
Eğer senin kadranında 56 yazıyorsa iki ihtimal var.

1 Normalde o 56 hız radarda 50 52 gibi görünür. Dolayısı ile seni yemişler.
2 Senin kadran bütün arabaların aksine az gösteriyor.

Ben kaç araba ile denediysem hespinde bu mantık vardı.

Ayrıca canı ceza yazmak isteyen akşamları nurtepe viyadüğünün üzerine radar koysun. Harfiyat kamyonları 160 la giden binek araçlara selektör yapıyor silme geçiyor.

Balıkesir ve bursa polisi zaten tam şark kurnazıdır. 34 plakalı arabalara ceza yazmak özel zevkleri. Şehiriçinde terör estiren toplu taşıma araçlarına gıkları çıkmaz.

aynı kemerburgaz dan moloz taşıyan harfiyat kamyonları gibi tarifeli rüşvetleri var.

Vebde çok radara girdim polislerle kavga ettim vs. Yapacak bişey yok. paşa paşa ödeniyor.

Bazıları da sonradan çıkmıyor ödenmediğide oldu :D
kadran 55 ti

Can_GnyL

« Yanıtla #15 : Aralık 27, 2011, 06:06:57 ÖS »
O değilde o hızla seyir halindeyken araba bizi solladı onu durdurmadılar o 77 plakaydı biz 34 plakaydk. İstanbul mevzusu oldu.

Can_GnyL

« Yanıtla #16 : Aralık 27, 2011, 06:09:13 ÖS »
bide megane artislik yapıyor ya sinir oluyorum.

Can_GnyL

« Yanıtla #17 : Aralık 27, 2011, 06:11:08 ÖS »

cok dogru demıssın ama zaten yeni yasa geregi radar ukatılımı yoksa sana ceza yazamazlar ve ayrıca hız limiti ve radar ukatılımı tabeleları alt alta oluo o yazının ordaki hıza göre limit belirleniyor.
Birşey daha söylcm Radar yazıyor Hız sınırı yazmıyordu.

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #18 : Aralık 27, 2011, 06:14:41 ÖS »
Senin kadranın 56 km ise Radarda 56 gözükmesi imkansız.
Keşke gidip seyretseydin radar ekranından.

dediğin gibi senden hızlı varsa direk ona kitlenmesi lazım. Cihazın çalışma mantığı bu şekilde.

Ben senin olayında radarın çok uzaktan tespit ettiğini düşünüyorum. o cihazlar 1600 metreden hız tespit ederler

MerT01__civic

« Yanıtla #19 : Aralık 27, 2011, 06:15:19 ÖS »
ben bu polisleri anlamıyorum.. (yanlış anlaşılmasın hepsine demiyorum) bazı yollar var otoban gibi.. hız sınırı 60.. ben 60la gitmeye çalışıyorum okeyde? arkamdan gelen murat 124 bana sellektör atıyor.. daha ne diyim ? biz Mersin'e giderken radara girmiştik.. kamyonu sollarken.. radarda da açıkça görülüyor bu.. ben memura sollarken radara girilir mi ? karşıdan gelen araçla mı çarpışsaydık dedim ? o zamanlar benim ehliyetim yoktu.. babam kullanıyordu.. 90'ı geçmez bazen arabada uykumuz gelirdi ;D anlatıyorum sollarken oldu görüyorsun diyorum banane diyor.. bazen adam kırmızı ışıkta geçiyor.. karşıda polis afedersiniz ama armut gibi bakıyor bişe demiyor.. adam sıkışık trafikte makas ata ata geliyor polis kenara çekiliyor daha güzel makas atsın diye..

her polis için demiyorum ama.. herkes işini düzgün yapsa bu memleket adam olur..
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2011, 06:16:14 ÖS Gönderen: MerT01__civic »

Can_GnyL

« Yanıtla #20 : Aralık 27, 2011, 06:19:49 ÖS »
ben bu polisleri anlamıyorum.. (yanlış anlaşılmasın hepsine demiyorum) bazı yollar var otoban gibi.. hız sınırı 60.. ben 60la gitmeye çalışıyorum okeyde? arkamdan gelen murat 124 bana sellektör atıyor.. daha ne diyim ? biz Mersin'e giderken radara girmiştik.. kamyonu sollarken.. radarda da açıkça görülüyor bu.. ben memura sollarken radara girilir mi ? karşıdan gelen araçla mı çarpışsaydık dedim ? o zamanlar benim ehliyetim yoktu.. babam kullanıyordu.. 90'ı geçmez bazen arabada uykumuz gelirdi ;D anlatıyorum sollarken oldu görüyorsun diyorum banane diyor.. bazen adam kırmızı ışıkta geçiyor.. karşıda polis afedersiniz ama armut gibi bakıyor bişe demiyor.. adam sıkışık trafikte makas ata ata geliyor polis kenara çekiliyor daha güzel makas atsın diye..

her polis için demiyorum ama.. herkes işini düzgün yapsa bu memleket adam olur..
Doğru gerçektenÇalınan arabamızı bulmuyorlar 1 km için ceza kesiyorlar.