Gönderen Konu: D modundan S ye almak  (Okunma sayısı 6404 defa)

Muhsin07

Ynt: D modundan S ye almak
« Yanıtla #25 : Aralık 23, 2011, 04:39:30 ÖS »
sende kardeşim sende :D önemli olan araba agresifleşsin sadece :D

MhondaElit

« Yanıtla #26 : Aralık 24, 2011, 07:59:56 ÖÖ »
Tahirarit dostum birde senin dediğini yapayım bakalım aradaki fark ne olacak ama psikolojik olacağını zannetmiyorum çünkü S ye çekince gaza basınca devir direk 3 e geliyor belki o yanıltmış olabilir beni. Deneyeceğim senin dediğini bugün. Ama araçtanda olabilir honda city sonuçta fazla bir beklentiye gerek yok  :artis

tahirarit

« Yanıtla #27 : Aralık 24, 2011, 03:29:47 ÖS »
Tahirarit dostum birde senin dediğini yapayım bakalım aradaki fark ne olacak ama psikolojik olacağını zannetmiyorum çünkü S ye çekince gaza basınca devir direk 3 e geliyor belki o yanıltmış olabilir beni. Deneyeceğim senin dediğini bugün. Ama araçtanda olabilir honda city sonuçta fazla bir beklentiye gerek yok  :artis

Evet devir artıyor, çünkü S ye aldıgında araç vites küçültüyor. Devir o yüzden artıyor. Dene tabiki :)

MhondaElit

« Yanıtla #28 : Aralık 26, 2011, 09:51:46 ÖÖ »
Hocam yok ya bu psikolojik falan değil S de daha atik oluyor denedim bugün bir kere daha denedim.

can98

« Yanıtla #29 : Ocak 02, 2012, 03:19:04 ÖS »
D ile S arasındaki fark şu,

Aracı S 'ye aldıgında ve kollara dokunmadıgında araç yüksek devir gider bir nevi D3 yapar. Kollara dokundugunda şanzımanı manuel moda alırsın ve otomatik sisteme geçiş yapmaz, sürekli manuel gidersin. D ile arasındaki fark bu...

Araç sollarken D 'den S 'ye almanın bir esprisi yok.. D'den S'ye alana kadar, D'de gazı kökle aniden, daha çabuk tepki verir araç..

S ye aldığında araç daha çabuk tepki veriyor gibi geliyor sana, bunun nedeni şu; vitesi D 'den S 'ye alırken geçen zamanı unutuyorsun, elin vitese gidiyor v.s.. Halbuki, D 'de giderken, elini hiç vitese atmadan gazı köklesen daha seri olur araç. ;)

Ama, yok arkadaş kendimi piskolojik olarak rahatlatmak istiyorum, kendi kendimi gazlamak istiyorum dersen, alıcaksın S 'ye sürekli manuel yapacaksın aracı ve devamlı yüksek devir kullanacaksın.
bende bugün gazı kökleyip çekip kökledim ama S yinede daha atik

ümit07

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Ocak 05, 2012, 03:33:11 ÖS »
hayır olmaz devirini ayarlıyo zaten honda servislerinde test sürüşlerinde yapıyolar bunu <nohapy