Gönderen Konu: 10 KASIM 2007  (Okunma sayısı 3794 defa)

astracoupe

• Almanci Tane-R
    • www.yonja.com/astracoupe
10 KASIM 2007
« : Kasım 09, 2007, 08:53:12 ÖÖ »
YARIN 10 KASIM ARKADAŞLAR
(ATAM İZİNDEYİZ)

ŞİMDİ BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI:

ATAMIZIN O UNUTULMAZ SÖZLERİNİ TEKRAR HATIRLAYALIM:

Egemenlik, kayıtsız şartsız ulusundur.

Ulusal egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, mahvolur.

İnsaf ve merhamet dilenmekle millet işleri görülemez; millet ve devletin şeref ve bağımsızlığı elde edilemez, insaf ve merhamet dilenmek gibi bir kural yoktur. Türk milleti ve Türkiye'nin çocukları, bunu bir an akıldan çıkarmamalıdır.

Bağımsızlık, uğruna ölmesini bilen toplumların hakkıdır.

Dünyada ve dünya milletleri arasında sükûn, huzur ve iyi geçim olmazsa, bir millet kendisi için ne yaparsa yapsın, huzurdan mahrumdur.

Türkiye'nin güvenini amaç edinen, hiçbir başka ulusun aleyhinde olmayan bir barış yolu, her zaman bizim ilkemiz olacaktır.

Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.

Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.

Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.

Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlerin avıdır.

Ulusun bağımsızlığını, yine ulusun kesin kararı ve direnişi kurtaracaktır.

Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur.

Ya istiklal, ya ölüm.

Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister.

Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz.

Cumhuriyet düşüncede, bilgide, sağlıkta güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister.

Cumhuriyet, demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesidir. Bu rejim, halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, onlardan esirlik, soysuzluk, dalkavukluk hislerini uzaklaştıran bir yoldur.

Cumhuriyetimizin dayanağı Türk toplumudur.

Cumhuriyet, fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz.

Cumhuriyet fazilettir.

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.

Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklall ve cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Büyük ve tarihi olayları ancak büyük milletler yaşayabilir.

Tarih yazmak, tarih yapmak kadar önemlidir. Yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikat insanı şaşırtacak bir nitelik alır.

Felaketler insanları, zeki milletleri daima azimli ve yeni hamlelere sev keder.

Bir millete hizmet eden onun efendisi olur.

Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

Türk milleti kendisi için, kendi geleceği ve kurtuluşu için çalışan kimseleri ve kurullan zorluk karşısında bırakmayacak kadar yüksek vatanseverlik ve yüksek onur duygusuyla doludur.

Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin sınırı yoktur. İşte parola budur.

Bu millet, tarihini iftiharla doldurmuş bir millettir. Türk milletinin geleceği, bugünkü evlatlarının doğru görüşü, yorulmak bilmez çalışkanlığı ile büyük ve parlak olacaktır.

Milletimizin saf karakteri yetenekle doludur. Ancak bu doğuştan gelen yeteneği geliştirebilecek metodlarla donanmış vatandaşlar lazımdır.

Kurtulmak ve yaşamak için çalışan, çalışmak zorunda olan bir halkız. Bundan dolayı her birimizin hakkı vardır, yetkisi vardır. Fakat çalışmak sayesinde bir hakkı kazanırız. Yoksa arka üstü yatmak ve ömrünü çalışmadan geçirmek isteyen insanların bizim toplumumuzda yeri yoktur, hakkı yoktur.

Halkın sesi, Hak'ın sesidir.

Milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

Bu memleket tarihte Türk'tü, bugün de Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

GENÇLİĞE HİTABE

Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK

20 Ekim 1927

« Son Düzenleme: Kasım 10, 2007, 12:01:18 ÖS Gönderen: aSil »

aSil

Ynt: YARIN 10 KASIM ARKADAŞLAR
« Yanıtla #1 : Kasım 10, 2007, 12:00:54 ÖS »
Atamızı; ebediyete intikalinin 69. yıldönümünde saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Ona gösterebileceğimiz en büyük saygının, devrimlerine sahip çıkmak olduğunun bilincindeyiz. Türkiye ve Atatürk devrimleri bir bütündür. "Atatürk" süz bir Türkiye düşünülemez. O ölmedi, ölmeyecek!  
« Son Düzenleme: Kasım 10, 2007, 12:02:02 ÖS Gönderen: aSil »

aSil

Ynt: 10 KASIM 2007
« Yanıtla #2 : Kasım 10, 2007, 12:05:30 ÖS »
http://video.haberturk.com/Video.aspx?v_ID=33250&k_A=haberturk

Bu video (NUTUK) çok dikkatlice izlenmeli, çok iyi anlaşılmalı. Atatürk, bizden onu almamamızı isterdi. Ona verebileceğimiz en büyük hediye, onun düşüncelerini anlamak ve sahip çıkmak olacaktır. Bu hediye sadece ona değil, tüm insanlığa verilmiş olacaktır. Lütfen dikatlice izleyelim ve izletelim.
« Son Düzenleme: Kasım 10, 2007, 12:12:57 ÖS Gönderen: aSil »

ALG

• THT
« Yanıtla #3 : Kasım 10, 2007, 12:52:34 ÖS »
yaşadığımız bu günler ne kadar büyük bir lider olduğunu dahada fazla hatırlattı herkese.

ruhu şad olsun..

izindeyiz..

serkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Kasım 10, 2007, 03:45:20 ÖS »
Atam İzindeyiz !!

aSil

« Yanıtla #5 : Kasım 10, 2007, 08:44:52 ÖS »
Koskoca forumda topu topu 4 kişi duygularını paylaşmış. Acaba bu bir tesadüf mü bilmiyorum ama ilginç. Ne saçma konulara ne saçma yorumlar yapılıyor. Tabii ki kimse yazmak zorunda değil duygularını ama gönül burada ortak bir irade görmek isterdi... Neyse diyip geçemeyeceğim bir durum...

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Kasım 10, 2007, 08:49:11 ÖS »

Koskoca forumda topu topu 4 kişi duygularını paylaşmış. Acaba bu bir tesadüf mü bilmiyorum ama ilginç. Ne saçma konulara ne saçma yorumlar yapılıyor. Tabii ki kimse yazmak zorunda değil duygularını ama gönül burada ortak bir irade görmek isterdi... Neyse diyip geçemeyeceğim bir durum...

asil arkadaşım ben duygularımı forum bolumunde paylaşmıştım..ama üşenmeden buraya bır daha yazarım..  >=ok

Bugün 10 Kasım arkadaslar..Atatürk'ümüzün 69.uncu ölüm yıl dönümü..
O olmasaydı bu şekilde birbirimiz ile diyalog kuracak kadar rahat olamazdık..

ATAM izindeyiz!!!

infaztim

« Yanıtla #7 : Kasım 10, 2007, 09:58:22 ÖS »
büyük kumandan yüksek deha.başımız sağolsun.mekanı cennet olsun.amin.

G-Turk

« Yanıtla #8 : Kasım 10, 2007, 10:05:51 ÖS »
sana cok ihtiyacımız war ATAM!!!

niitroo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Kasım 10, 2007, 11:45:57 ÖS »
atam izindeyiz.. hiç merak etme atam bu watanı kimseye bırakmayız. gözün arkada kalmasın!

ALG

• THT
« Yanıtla #10 : Kasım 11, 2007, 01:06:26 ÖÖ »

sana katılmamak elde değil. şaşkın şaşkın izliyorum bende.

whitehan

« Yanıtla #11 : Kasım 11, 2007, 01:27:58 ÖÖ »
ATAM RUHUN SAD OLSUN..

poison*CİVİC*

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Kasım 11, 2007, 01:38:08 ÖÖ »
bir açılış,bir gösteri,bir çıkar durumu,bir şenlik oldu mu üstgeçitlerden,reklam panolarından,duvarlardan afişler ve posterler eksik olmaz..yok bilmem kim nereye geldi,yok bugün misafirimiz şuranın başkanı bey bizimle her yerde bez afişler..ama bugün baktım Ata'mızı anma ile ilgili çok fazla bilgi detay en azından bir hatırlatma göremedim sanki bu tür farkındalıklar gitgide azalıyor,azaltılıyor..biz ilkokuldayken 'sarı zeybek' izlerdik,törenlerle duygulanır o eserlerin ve değerlerin üzerinden basa basa geçer,zihnimize zihinlere kazırdık..''biz izindeyiz Atam''..

aSil

« Yanıtla #13 : Kasım 11, 2007, 01:54:51 ÖÖ »

bir açılış,bir gösteri,bir çıkar durumu,bir şenlik oldu mu üstgeçitlerden,reklam panolarından,duvarlardan afişler ve posterler eksik olmaz..yok bilmem kim nereye geldi,yok bugün misafirimiz şuranın başkanı bey bizimle her yerde bez afişler..ama bugün baktım Ata'mızı anma ile ilgili çok fazla bilgi detay en azından bir hatırlatma göremedim sanki bu tür farkındalıklar gitgide azalıyor,azaltılıyor..biz ilkokuldayken 'sarı zeybek' izlerdik,törenlerle duygulanır o eserlerin ve değerlerin üzerinden basa basa geçer,zihnimize zihinlere kazırdık..''biz izindeyiz Atam''..

Kesinlikle katılıyorum! Sosyal hayatımız içten içe değişiyor. Hiç kimse farkında değil. Ancak dikkatle takip ettiğinde farkına varabiliyorsun. Bazı değerlerimizin yerini başka değerler alıyor. Dediğin gibi biz Sarı Zeybek izlerdik. Can Dündar abimiz her izleyişimizde gözyaşlarına boğardı bizi. Tüğlerimiz diken diken olurdu. Atatürk'ü yaşardık adeta. Torunlarımıza da yaşatacağız! Buna hiçbir güç engel olamaz! M. Kemal Atatürk'ler tükenmez!

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Kasım 11, 2007, 01:55:08 ÖÖ »
Bu gün diğerlerinden kat kat daha farklı bir gün. Neyazıkki insanımız bulunduğu yere nereden nasıl ve kimler sayesinde geldiğinin farkında değil. Bugün birçok insan saat 09:05 te yatağında  mışıl mışıl uyuyor kimiside çıkan seslere bir anlam veremiyordu.Bu nasıl bir saygısızlıktır aklım almıyor. Atamızın bizlere bıraktığı bu servetin değerini aslına bakarsak bizlerde bilmiyoruz. İnsan doğası olarak umarım birçok şeyde olduğu gibi bunun değerini de kaybettiğimizde anlamayız. Kendimize düşen görevleri yerine getirmeli ve hiçbir konuda bireysel düşünmemeliyiz. Ne acı bir gerçektir ki insanlar hak ettikleri kişiler tarafından yönetilirler.

Atam sen rahat uyu diyoruz ama bizde biliyoruz ki sen şuanda rahat uyuyamıyorsun...  

Atam izindeyiz demekle kalmayıp izinde olmak için elimizden geleni yapalım arkadaşlar...
Ruhun şad olsun.

ALG

• THT
« Yanıtla #15 : Kasım 11, 2007, 02:14:09 ÖÖ »
Böyle bir dehanın bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkamıyoruz. Gün geçtikçe bugünlerden utanır hale gelmeye başlıyorum. Gözlerim alışık olmadık şeyler görüyor. Ülkemin cumhurbaşkanı benim ülkemde devlet protokolünü delip Arap kralının ayağına gidiyor, bunada yaşına hürmet diyorlar. Pardon ama artık midem kaldırmamaya başladı. Bu ülkeden birşeyler kopup gitmeye başlıyor. Adına kim ne derse desin ben bu aymazlıklara artık şaşkınlıkla değil tiksintiyle bakıyorum.
Ne millet olduk biz böyle.. Çanakkalede tırpanla düşman üstüne giden memleket, 3 kuruşluk INFAZ kredilerinin vadesinin teslimiyet kırbacına boyun eğer hale gelmiş.

Benim ülkemin onuru hiçbir kredi teminatından aşağı olmamalı !

Bu konuda sakın kimse siyasi parti çığırtkanlığı yapmasın, en azından bu başlık altında..

Ülkemizin lideri, kurucusu ve hepimizin ATAsı aziz M.Kemal ATATÜRK ümüzün anısına hürmeten bu başlıktaki mesajların onun mücadeleci ruhuna yakışır mesajlar olmasını ATATÜRKÇÜ bir Türkiye cumhuriyeti yurttaşı olarak rica ediyorum.
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2007, 02:29:09 ÖÖ Gönderen: ALG »