Gönderen Konu: 10 kasım  (Okunma sayısı 3968 defa)

poşetçay

• Ziyaretçi
10 kasım
« : Kasım 09, 2009, 11:18:38 ÖS »
bu ülkeyi cumhuriyeti sen kurdun yüce ATATÜRK devam ettirmek bizim görevimiz kimsenin bu milleti bölmeye gücü yetmez NE MUTLU TÜKÜM DİYENE nur içinde yat

ysn

Ynt: 10 kasım
« Yanıtla #1 : Kasım 09, 2009, 11:24:15 ÖS »
kesşnlikle yazdıklarına katılıyorum NE MUTLUKİ TÜRKKÜM

firstcevher

« Yanıtla #2 : Kasım 09, 2009, 11:45:19 ÖS »
Biz DAHA Ölmedik ATA'M sen rahat uyu yerinde ;)

tikir00

« Yanıtla #3 : Kasım 09, 2009, 11:53:44 ÖS »
'' EY TÜRK GENÇLİĞİ BİRİNCİ VAZİFEN TÜRK İSTİKLALİNİ VE TÜRK CUMHURİYETİNİ İLELEBET MUHAFAZA VE MÜDAFAA ETMEKTİRR'' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENEEE ....

RaMsEs

« Yanıtla #4 : Kasım 10, 2009, 10:41:02 ÖÖ »
Saygıyla Anıyoruz..

canguder

« Yanıtla #5 : Kasım 10, 2009, 11:03:11 ÖÖ »
Büyük Önderimizin Ata'mızın ölüm yıldönümünün birşeyi daha bize hatırlatmasını umuyorum. Türkiye Cumhuriyeti ve ilkelerini daima savunup milletimizi dış güçlerden koruma azmini yitirmememiz gerektiği asla unutmayalım.Ne mutlu Türküm Diyene.

mali

« Yanıtla #6 : Kasım 10, 2009, 11:04:39 ÖÖ »
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

bu sözü unutturmaya çalışanları ALLAH bildiği gibi yapsın

photographer

« Yanıtla #7 : Kasım 10, 2009, 11:07:02 ÖÖ »
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

ATAM seni unutmadık ve unutanlarada asla unutturmayacağız...

Ruhun şad mekanın cennet olsun..AMİN

callme35

« Yanıtla #8 : Kasım 10, 2009, 11:23:19 ÖÖ »
Hamdolsun ATATÜRKÇÜYÜM

hondaduman

« Yanıtla #9 : Kasım 10, 2009, 11:28:29 ÖÖ »
Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici, bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakru zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı!

İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK - 20 Ekim 1927

ufuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Kasım 10, 2009, 11:31:57 ÖÖ »
İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

Allah Paşamızın,  silah arkadaşlarının  ve şehitlerimizin  , gazilerimizin mekanını cennet eylesin...

Ne Mutlu Türküm Diyene ve Ne Mutlu Türklük Duygusunu Taşıyabilene ....

fırfır

« Yanıtla #11 : Kasım 10, 2009, 11:32:36 ÖÖ »
09:05'de hiç bişey yokmuş gibi yoluna devam eden metrobüslerin,ölenle ölünmez diyen meclis başkanının halk bişey yapamıyor bari Allah Belanızı versin...

hondaduman

« Yanıtla #12 : Kasım 10, 2009, 11:32:53 ÖÖ »
GENÇLİĞİN ATATÜRK'E CEVABI

Ey Büyük Ata,
        Varlığımızın en kutsal temeli olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetinin sonsuz bekçisiyiz. Bu karar, değişmez irademizin ilk ve son anlatımıdır. İstikbâlde, hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndürmeyecektir. Bizler, bütün hızımızı senden, ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez inanç ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun güçlü temeller üzerinde attığımız her adım sağlam, yaptığımız her atılım bilinçlidir. En kıymetli emanetimiz olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti, varlığımızın esası olarak, eğilmez başların, bükülmez kolların, yenilmez Türk evlatlarının elinde sonsuza dek yaşayacak ve nesillerden nesillere devredilecektir. İstiklâl ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar, en modern silahlarla donanmış olarak, en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsalar dahi, ulusal birliğimizi ve yenilmez Türk gücünün zerresini bile sarsamayacaktır. Çünkü, bu aziz vatanın toprakları üzerinde yetişen azimli ve inançlı Türk gençliği, dökülen temiz kanların ve Cumhuriyet devrimlerimizin aydın ürünleridir. Vatanın ve milletin selameti için her zorluğa iman dolu göğsümüzü germek, gerçek amacımızı olacaktır.

Ey Türk'ün büyük Ata'sı !
        İstiklâl ve Cumhuriyetimizi korumak gerektiği zaman, içinde bulunacağımız durumlar ve şartlar ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak, bütün engelleri aşıp her güçlüğü yenmek azmindeyiz.

Türk gençliği olarak özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, cumhuriyet ve devrimlerin yılmaz bekçileriyiz. Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize, namus ve şeref sözü verir, kendimizi büyük Türk ulusuna adarız.

Türk Gençliği

hondaduman

« Yanıtla #13 : Kasım 10, 2009, 11:33:49 ÖÖ »
bizler atatürkçüler var oldukça laiklik karşıtları kemalist karşıtları istediklerine asle ulaşamayaçaktır

seth1907

« Yanıtla #14 : Kasım 10, 2009, 11:34:53 ÖÖ »
ATAM İZİNDEYİZ....UNUTMADIK VE ASLA UNUTTURMAYACAĞIZ....

hondaduman

« Yanıtla #15 : Kasım 10, 2009, 12:32:25 ÖS »

zedrix

« Yanıtla #16 : Kasım 10, 2009, 01:39:03 ÖS »
ATATÜRK'ü seviyorum demek suç olmuşken bu ülkede, ATA'nın rozetini takmak yakana, tamda bugün dalgalandırmak Şanlı Türk Bayrağını balkonundan, çekinmeden savunmak doğru bildiklerini her ortamda ve yaşamak doya doya Cumhuriyet denen o kutsal emaneti.
İşte bunları yaptığımız sürece, içten pazarlıklı işlerden uzak şekilde; o zaman rahat uyur Sarı Saçlı, Mavi Gözlüm...

ALG

• THT
« Yanıtla #17 : Kasım 10, 2009, 01:54:30 ÖS »
RUHUN ŞAD OLSUN ULU ÖNDER.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Kasım 10, 2009, 02:32:42 ÖS »
Ataturk hic olmemeliydi...

Ne mutlu Turkum diyene!