Gönderen Konu: Mitsubishi ASX'ten Sonra Honda CR-V  (Okunma sayısı 7411 defa)

yba_05

Mitsubishi ASX'ten Sonra Honda CR-V
« : Mayıs 02, 2014, 08:53:11 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar;
Ben denizliden Yusuf. Öğretmenim. 2011 senesinde sıfır asx almıştım. Geçen nisan ayının 15'de aracımı sattım ve crv arayışına girmiştim. Sonunda buldum. 2010 model beyaz excutive paket bir aracım oldu şükür. Bugün itibariyle brc lpg dönüşümünüde yaptırdım.Trabzondan alıp denizliye kadar 90km hızı geçmeden benzinde 400tl gibi bir rakamla geldim. Oldukça konforlu bir araç. Asx inanılmaz az yakan dolu bir araçtı. Halen herkese tavsiye edebileceğim bir araçtır. Zaten japonlar gerçekten bu işi biliyorlar. Motorları 10 numara... Aracımın resimlerini yakın zamanda eklerim. Sormak istediklerim olacak zamanla yardımlarınızı bekliyorum.

BiTEC

Ynt: Mitsubishi ASX'ten Sonra Honda CR-V
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2014, 11:11:20 ÖS »
hayırlı olsun...
Aramıza hoşgeldiniz...

kacaman

« Yanıtla #2 : Mayıs 03, 2014, 12:21:53 ÖÖ »
hoşgeldiniz, asx ile ilgili daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim. yakıt, yol tutuş, fen vs vs

yba_05

« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2014, 07:05:46 ÖS »
hoşgeldiniz, asx ile ilgili daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim. yakıt, yol tutuş, fen vs vs

ASX anlatılmaz yaşanır denir cinsten bir araç. Öncelikle yakıt tüketiminden başlamak istiyorum.Aracın inanılmaz bir yakıt tüketimi var. Güncel olarak söylüyorum asx denizli şehiriçinde benzinde 34-35 kr lpg'de 23-25kr yakıyor. Şehirdışında benzinde hiç denemedim ama lpg'de defalarca denedim. Şehirdışında lpg'de 90-110-120 gibi hızla giderseniz 17-18kr yakıyor. 30lt lpg ile şehiriçinde 350km şehirdışında 90-110-120 gibi hızla giderseniz 460-480km yok sadece cruise control ile 90 sabit giderseniz 500-530 km yol yapabilirsiniz.Ben bu aracı defalarca denedim ve hep aynı sonuçlara ulaştım. Hatta daha ne kadar az yaktırabilirim diye zorladığımda yukarıda söylediğim şartlarda 500-530 km yol yapabildik. Bu yazdıklarıma ister inanın ister inanmayın. Ama bu aracı 2011 ocak ayından beri sıfır alıp kullanan biri olarak yakıt tüketim değerleri budur. Çekmiş olduğum videolarımda var işte linkleri: http://www.youtube.com/watch?v=AwjVuHtm3YE
http://www.youtube.com/watch?v=2VFuWDercWs
Neden böyle bir aracı satıp çok yakan crv aldığıma gelince tamamen sağlık nedenimden dolayı otomatik bir araç almam gerektiği içindir.
Araç crossover olduğu için yerden yüksektir. Ama mükemmel bir yol tutuşa sahip. İnsanın inanası gelmiyor ama (atsc) esp 'yi açtırmak için çok özel çaba sarfetmek gerekiyor.
Fren konusunda kendi sınıfında ya da birçok iyi markanın iyi denecek araçları asx'in eline su dökebileceğini düşünmüyorum. Bu araçta kocaman iki adet fren vestenhaus var. Acayip sağlam frenleri var. Amerikada yılın en güvenilir aracı seçilmişti. İİHS'de çok güvenilir puanlar aldı.
Baz donanımı bile çok çok dolu olan bir araç. Detaylı bilgi için http://www.mitsubishiclubturkey.com/index.php sitesine bakılabilir.
---Eksileri----
çift egzantirikli motorunun katılım aracı gibi sesi var içeri motor ve yol sesi biraz alıyor.
ön camları yarı açınca çıtırtı yapıyor. yeni makyajlılarında bu sorun ile ses izalasyonu iyileştirildiği söyleniyor.

kacaman

« Yanıtla #4 : Mayıs 03, 2014, 09:43:58 ÖS »
bilgi için teşekkürler

coast_guard

« Yanıtla #5 : Mayıs 04, 2014, 11:51:46 ÖÖ »
ASX i çok abartmışsın bence, kullanan arkadaşım senin yorumunu okuyunca "o başka araçtan bahsediyordur" dedi.

yba_05

« Yanıtla #6 : Mayıs 04, 2014, 08:10:34 ÖS »
ASX i çok abartmışsın bence, kullanan arkadaşım senin yorumunu okuyunca "o başka araçtan bahsediyordur" dedi.
Ben aracın en önemli özelliklerini yazdım. Bu zamana kadar da fazlaca araca bindim. O arkadaşınız asx'e bindiğine emin mi acaba. Asx 'in yakıt tüketimi fren sistemi rise denen gövde yapısını ve güvenlik sistemleri konusunu isterseniz bir araştırın öyle yorum yapın. iihs de gerçek çarpışma testleri var. euroncap gibi düşük hızlarda test yapmıyorlar. Lütfen açın inceleyin. Muadillerini karşılaştırın. Ne kadar güvenli bir araç olduğunu görün. Ben marka fanatiği bir insan değilim. Otomobil tutkunu birisiyim. Ama bir araç neyse onu söylerim. Teknolojileri yakından takip ederim. Aracın koltuğuna oturup marşa basıp gitmekten başkaca bilgisi olmayanlara ise sözüm yok. Yanlış anlamayın arkadaşınıza ya da size bir ithamda da bulunmuyorum. Ama otomobilleri ve teknolojileri iyi tanımak ve onları imkan dahilinde tecrübe ederek karşılaştırma yapmak gerek.
Saygılarımla...

kacaman

« Yanıtla #7 : Mayıs 04, 2014, 10:01:52 ÖS »
sizin yorumunuza istinaden, asx alma fikrimi yeniden gözden geçireceğim, 117ps ve 154 n/mt torku var diye biliyorum, aracın teker çapı büyük olmasından dolayı çekişi ve rampası nasıl detaylı anlatırmısınız, klimadan çok etkileniyor mu mesela, almayı planlıyorum çünki. en çok kaç km hız yapabilir ne bileyim detaylandırırsanız sevinirim.

yba_05

« Yanıtla #8 : Mayıs 05, 2014, 08:57:14 ÖÖ »
sizin yorumunuza istinaden, asx alma fikrimi yeniden gözden geçireceğim, 117ps ve 154 n/mt torku var diye biliyorum, aracın teker çapı büyük olmasından dolayı çekişi ve rampası nasıl detaylı anlatırmısınız, klimadan çok etkileniyor mu mesela, almayı planlıyorum çünki. en çok kaç km hız yapabilir ne bileyim detaylandırırsanız sevinirim.

Teknik detayları aynen yazdığınız gibi. Ama bizim burda serviste yazılım güncellemesi yapılmıştı ve alt devirlerde araç daha canlı olmuştu. yani öyle çok fark değildi ama araçta iki beygir artışı olmuştu. Bir kere şunu netleştirelim bu araç performans aracı değil. Aksine ekonomi aracı. Bu ekonomikliği size sunarken öyle çok hantal kalan bir araç değil. Hele hele o boyutlara göre hiç hantal sayılmaz. Çekişi tatmin edici boyuttadır. Çok dik rampalarda normal hızda seyrederken dik rampaya sardığınızda rampa bitimine yakın 3. vitese düştüğüm olmuştur. Yani genelde rampaları 4. viteste çıktım.Asx crossover yerden yüksek iç hacmi QQ ye göre daha geniş, İnvite 215/65/R16 intense 215/60/R17 lastik ebadına sahip az yakan Mivec motora sahip bir araç.Klimadan her muadil motorlu araç gibi etkileniyor.Ben bu aracımla izmir otobanında lpg ile 195 km hıza çıktım. http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewforum.php?f=42&sid=2daeb5819f22eb9bf339d34b3b5c1026 adresinde ASX hakkında daha detaylı bilgi var. ya da http://www.arabalar.gen.tr/mitsubishi-asx-1-6-invite-mt-i1728.html bu adrestede yorumlara bakabilirsiniz.
   En yakın mitsubishi plazaya gidin aracı yakından görün ve test edin. Kafanıza yatarsa alırsınız. Dediğim gibi bu aracımı çok beğenerek aldım ve severek kullandım. Ama gelin görünki sağlık nedenimden dolayı otomatik vites araç almam gerekti. Bende yüksek araca o kadar alışmışımki bir daha sedan binesim gelmedi. Olmuşken daha üst segment bir suv otomatik araç arayışına girdim ve öteden beri gözümde olan cr-v'yi aldım.

kacaman

« Yanıtla #9 : Mayıs 05, 2014, 09:05:47 ÖÖ »
bilgiler için teşekkürler, aracınız hayırlı olsun.

fotoaktuel

« Yanıtla #10 : Mayıs 05, 2014, 04:03:16 ÖS »
uzun zamandır bende asx i inceliyorum. bayide yakından inceledim. test sürüşü yapmak için zaman ayarlıyacam. çok beğendiğim bir araç. benim aracımı aratırmı acaba diye düşünüyorum.

yba_05

« Yanıtla #11 : Mayıs 05, 2014, 05:15:49 ÖS »
uzun zamandır bende asx i inceliyorum. bayide yakından inceledim. test sürüşü yapmak için zaman ayarlıyacam. çok beğendiğim bir araç. benim aracımı aratırmı acaba diye düşünüyorum.

Valla asx otomatik değil. Bu anlamda aratır. Ama diğer alanlarda aratmaz. Hatta yakıt olarak çok mutlu eder. Baz donanımı bile full olan bir araç. Yol tutuş konfor diyorsanız yine aratmaz. Sadece otomatik şanzımanlısı muhtemelen en geç 2016 da türkiyede olacak. Bu senenin sonunda ya da 2015 te 1,5 dizel manuelide gelecek. Hayırlısı olsun...

bbhnda

« Yanıtla #12 : Mayıs 05, 2014, 07:51:05 ÖS »
ya allah aşkına herşeye okeyde fd6 gibi yere yakın 2700 dingil mesafesi olan bir araçla yerden uzak 2670 mm dingil mesafesine sahip araç nasıl yol tutuşta aratmaz ?? fazla abartmışsınız asxi gerçeklikten uzaklaşmaya başladınız kusura bakmayın. konfor deseniz o sınıf araçları biliyorum içi kutu gibi geliyor bana zaten cam tavanı rahatlatmak için koyuyorlar. şimdi yeni qashqailer geniş geldi bitek yani konfor olarakta bana dar geliyor ekipmanlar falan daha dolu olabilir tabi karşılaştırınca.

BiTEC

« Yanıtla #13 : Mayıs 05, 2014, 09:12:59 ÖS »
fd6 yı yol tutuşunda aratmaz mı demiş?

yba_05

« Yanıtla #14 : Mayıs 06, 2014, 08:30:08 ÖÖ »
ya allah aşkına herşeye okeyde fd6 gibi yere yakın 2700 dingil mesafesi olan bir araçla yerden uzak 2670 mm dingil mesafesine sahip araç nasıl yol tutuşta aratmaz ?? fazla abartmışsınız asxi gerçeklikten uzaklaşmaya başladınız kusura bakmayın. konfor deseniz o sınıf araçları biliyorum içi kutu gibi geliyor bana zaten cam tavanı rahatlatmak için koyuyorlar. şimdi yeni qashqailer geniş geldi bitek yani konfor olarakta bana dar geliyor ekipmanlar falan daha dolu olabilir tabi karşılaştırınca.
fd6 yı yol tutuşunda aratmaz mı demiş?
Bakın beyler bir kez daha şu konuda anlaşalım. Marka fanatikliği yapmayalım. Olaya duygusal açıdan yaklaşmak yanlış olduğu kanısındayım. Ben civic asx'ten kötü bir araç demişim gibi cevap yazıyorsunuz. Otomobil tutkunu bir kardeşinizim. Marka konusunda asla değerlendirme yaparken duygusal davranmam. Gerçek değil şu bu yazmış arkadaş. Lütfen rica ediyorum gidin test sürüşü yapın. Ben artılarınıda eksilerinide yazdım zaten ama yol tutuş diyorsanız gerçekten iyi inanmayan test edebilir. Civic daha iyidir ona sözüm yok ama asx te civic'i aratmayacak yol tutuş var.

mehmet zengin

« Yanıtla #15 : Mayıs 06, 2014, 11:28:13 ÖÖ »
Mitsubishi eminimki iyidir. Zaten tüm japon araçlarına bakınız genel sorunları içeriye lastik sesi almalarıdır. Son olarak mazda bu konuda ciddi yol almış, bizzat test ettim. Ama yine de yetersiz bence. Bunun dışında çok nadirdir habire servise giden japon görmek. Kronik arızalı bir araç almışsanız da bahtınıza artık. Japondan illallah eden de yok değil. Ama benim gördüğüm Japonu ancak bozmak için uğraşırsanız bozarsınız. (şantiyeden örnekler 1999 civic 450binde kadran takılmış ne zaman takıldı bilen yoktu, 2001 mitsubishi pickup 300binlerde kadran takılmış 3sene daha kullandık, işçiler suyuna bakmamış motoru yaktılar, 2007 Toyota Hillux birisi 250bin, diğeri 280bin idi teslim ettiğimizde, daha bi o kadar daha giderler sorunsuz. 250binde ön düzene bi bakalım demişlerdi, triger 150binde bir değişiyor) 

Yol tutuşa gelince fizik kurallarını alt üst edecek bi makine daha icad edilmedi. kralını getirin şöförlüğünüz yoksa ilk virajda uçar gidersiniz. Ama elbette asx gibi bir crossover ile binek bir otomobil denk olmaz. Zaten arkadaş denk dememiş, aratmaz demiş.

Uzun lafın kısası. Daha dün Audi A3 olan arkadaşımı 1 seneden az zaman içinde sadece ben 4 defa servise götürdüm. Leon 1,4tsi olan arkadaş 10ltden az yaksa dişimi kıracam diyor ve servistekilerle kanka. uzatmak mümkün. Paran varsa Almandan şaşma, konfor, atiklik vs ne ararsan var. Ama yok kardeşim benim param anca bana yeter diosan kronik sorunda çıkmaz ise Japona devam, markası ne olursa olsun.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #16 : Mayıs 06, 2014, 11:31:27 ÖÖ »
Mitsubishi eminimki iyidir. Zaten tüm japon araçlarına bakınız genel sorunları içeriye lastik sesi almalarıdır. Son olarak mazda bu konuda ciddi yol almış, bizzat test ettim. Ama yine de yetersiz bence. Bunun dışında çok nadirdir habire servise giden japon görmek. Kronik arızalı bir araç almışsanız da bahtınıza artık. Japondan illallah eden de yok değil. Ama benim gördüğüm Japonu ancak bozmak için uğraşırsanız bozarsınız. (şantiyeden örnekler 1999 civic 450binde kadran takılmış ne zaman takıldı bilen yoktu, 2001 mitsubishi pickup 300binlerde kadran takılmış 3sene daha kullandık, işçiler suyuna bakmamış motoru yaktılar, 2007 Toyota Hillux birisi 250bin, diğeri 280bin idi teslim ettiğimizde, daha bi o kadar daha giderler sorunsuz. 250binde ön düzene bi bakalım demişlerdi, triger 150binde bir değişiyor) 

Yol tutuşa gelince fizik kurallarını alt üst edecek bi makine daha icad edilmedi. kralını getirin şöförlüğünüz yoksa ilk virajda uçar gidersiniz. Ama elbette asx gibi bir crossover ile binek bir otomobil denk olmaz. Zaten arkadaş denk dememiş, aratmaz demiş.

Uzun lafın kısası. Daha dün Audi A3 olan arkadaşımı 1 seneden az zaman içinde sadece ben 4 defa servise götürdüm. Leon 1,4tsi olan arkadaş 10ltden az yaksa dişimi kıracam diyor ve servistekilerle kanka. uzatmak mümkün. Paran varsa Almandan şaşma, konfor, atiklik vs ne ararsan var. Ama yok kardeşim benim param anca bana yeter diosan kronik sorunda çıkmaz ise Japona devam, markası ne olursa olsun.

+1907

kacaman

« Yanıtla #17 : Mayıs 06, 2014, 01:40:09 ÖS »
ne demiş madein japan, iyidir yani.

BiTEC

« Yanıtla #18 : Mayıs 06, 2014, 10:02:53 ÖS »
yanlış anlaşıldım sanırım...
Crv için yol tutuşunu aratmaz demiş fd6 için dememiş anlamında söyledim...
Yoksa sedan araç ile crossover aracı tam karşılaştırmak adil olmaz...

20171026yuanyuan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ocak 03, 2018, 05:43:12 ÖÖ »
clb0103
pandora jewelry store
ugg boots
nike outlet online
moncler uk
ferragamo shoes
adidas
ugg boots